Yeni Bakan

Kodla Büyü
10 sene takım elbise giydik çok zor hocam.
Bende aynen 2006 da atandım, takım elbise ,her gün traş cidden yorucuydu birde o dönemde orta sınıf kigili ,ds damat takım elbiseler 200 lira civarındaydi bugün 4000 5000 TL den aşağı takım elbise yoktur bu markalarda.istesekte giyemiyoruz neredeyse.

• Beğen
Tepkiler: omd
Cep telefonu olayı önlükten daha dikkat çekici bence ama gerçekte uygulanabileceğini sanmıyorum...

Cep telefonu olayı önlükten daha dikkat çekici bence ama gerçekte uygulanabileceğini sanmıyorum...
Beş yıldır okulumuzda öğrencilerin telefonlarını girişte topluyoruz, çıkışta alıyorlar. Elbette kaçaklar oluyor, yakaladığımızda telefonu alıyoruz, tutanak tutup velisi gelince veliye veriyoruz. Gerekirse ceza da verdik. Telefon olayını büyük oranda böyle çözdük.

• Beğen
Tepkiler: omd
önlük nedir arkadaş 2023 senesine gelmişiz hala kenan paşa anayasası kafasındayız önlük içindeki öğretmen en büyük sorun mu eğitimde

derse vaktinde girmeyen, derste verimli olmayan öğretmen önlük giyince mi performanslı olacak yada serbest gelen kişi dersinde verimsiz mi sırf önlük giymiyor diye
bu giyim kuşamı çözmüşken işgüzarlık yapılmaz inşallah

Son düzenleme:
Bakan Tekin: "Biz 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bir aksilik olmazsa öğretmen arkadaşlarımıza bakanlık olarak bir önlük hediye etmeyi planlıyoruz. Hem bizim olgunlaşmalar hem de üniversitelerdeki moda tasarım bölümlerindeki arkadaşlar bir önlük tasarlıyor şu anda. 24 Kasım'da da arkadaşlarımız önlük giyerlerse mutlu olacağız. Şu an zorunlu değil."

AA

TEMEL EĞİTİM YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİYOR

Önümüzdeki hafta Temel Eğitim Yönetmeliği'nin değişeceğini dile getiren Bakan Tekin, "Önümüzdeki hafta Temel Eğitim Yönetmeliğimiz değişiyor. Orada da çok ciddi değişikliklerimiz olacak. Okul devamsızlıkları veya sınıf tekrarı, öğrenci kardeşlerimiz için müjde olarak tanımlanmayabilir ama öğretmen arkadaşlarımız için, velilerimiz için müjde olarak algılanabilir. Beklentileri karşılayabilecek bir düzenek oluşturmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

24 TV

Okullar 22-25 Eylül arasında önlükler için; bütün aktif olarak görev yapan öğretmenlerin bedenlerini, ilgili veri formuna dolduracakmış.

TEMEL EĞİTİM YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİYOR

Önümüzdeki hafta Temel Eğitim Yönetmeliği'nin değişeceğini dile getiren Bakan Tekin, "Önümüzdeki hafta Temel Eğitim Yönetmeliğimiz değişiyor. Orada da çok ciddi değişikliklerimiz olacak. Okul devamsızlıkları veya sınıf tekrarı, öğrenci kardeşlerimiz için müjde olarak tanımlanmayabilir ama öğretmen arkadaşlarımız için, velilerimiz için müjde olarak algılanabilir. Beklentileri karşılayabilecek bir düzenek oluşturmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

24 TV

Bakan Tekin:

Önümüzdeki hafta Temel Eğitim Yönetmeliği yayınlanacağını odağında Türkçeyi doğru kullanmak olduğunu açıkladı. Temel Eğitim Yönetmeliğinde Türkçe dersinde ortalaması 70’in altında olan öğrencilerin sınıf geçemeyeceğini belirtti.”

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ara tatillerle ilgili gelecek sene bir düzenleme yapabileceklerini söyledi.

Bu yıldan sonra ara tatil uygulaması kaldırılacak mı?" sorusuna Tekin, "Öyle bir şey yok. Velilerden, öğretmenlerden, öğrencilerden böyle bir talep gelirse bakarız." karşılığını verdi.

Kaldırılacak dememiş sanki, bakarız demiş. Bence meb in yaptığı en faydalı işlerden biri bu ara tatiller.

Bu yıldan sonra ara tatil uygulaması kaldırılacak mı?" sorusuna Tekin, "Öyle bir şey yok. Velilerden, öğretmenlerden, öğrencilerden böyle bir talep gelirse bakarız." karşılığını verdi.

Kaldırılacak dememiş sanki, bakarız demiş. Bence meb in yaptığı en faydalı işlerden biri bu ara tatiller.

Bence talep toplamaya çalışıyor

Ziya Selçuk sağolsun. Sanırım o getirmişti. Bence de harika bir uygulama.

Ama çalışan çiftler bu konuda sıkıntı yaşıyoruz demişler galiba. Ben öyle duydum.

İnşallah değişmez devam eder.

Soruyu kim soruyorsa önce bakanın ne düşündüğünü soruyor. Bakanın talep olursa bakarız cevabı soru soranlara yetmiyor bu sefer de çok şikayetçiyiz veliler öyle böyle şikayetçiler diye söyleniyorlar. Yani ortada tatile yönelik bir çalışma vs yok görünürde ama birileri gündeme getireceğe benziyor

Yusuf Tekin'in müsteşarken getirdiği sınavsız idarecilik vs. gibi koltuğu da kaybetmesine neden olan saçmalıklarını Ziya Selçuk silip atmıştı bakanlıktan. Devran döndü siyasi gücü sayesinde Yusuf Tekin tekrar bakan oldu(NŞA'da eğitimde yarattığı harabiyet yüzünden bakanlığın önünden bile geçmemesi gerekirdi). Geçmiş günlerden hiç ders çıkarılmamış ki, Ziya Selçuk'un izi bakanlıktan silinmeye çalışılyor. Ziya Selçuk döneminde getirilen ara tatilleri de doğal olarak kaldırılacaktır.

Bana göre şuana kadar gelen en iyi bakan Nabi Avcıydı. Yusuf Tekin iyi başlayıp kötü bir şekilde devam ediyor. Ölçme-değerlendirme konusunda bence bir fiyasko yaşanacak. Ortak sınav olayı konusunda ve ne soracağına kadar öğretmeni gözetim altında tutmak istemesi. Yaptığı öğretmenler odası toplantıları ile çelişiyor. Ölçme-değerlendirme konusunda bir standart yakalamak istiyor.Böylece öğrenmenin de standartlara ulaşmasını istiyor.fakat bu şekilde temelsiz plansız olmaz. Kapsam belli değil. Öğrencilerin çoğu bilgi düzeyinde ve başarısız olacak.Pes edecek.Enver paşa gibi detaylı düşünmeden hareket edilmez. Önce çocuğun en azından analiz seviyelerine ulaşması gerek.Bilgi düzeyindeki yaşı da uygun olmayan 6.sınıflardan analiz,sentez yapmasını isteyeceksin. Bir kere maslow ihtiyaçlar hiyerarşine göre ülkemizde çoğu çocuk fizyolojik ihtiyaçlar ve güvenlik seviyesindedir.Açlık,barınma,geçim derdi ile karşı karşıyadır. Bu çocuklardan felsefe yapmasını bekliyorsun. Önce çocukların temel ihtiyaçları karşılansın bir üst piramide yükselsin.Çocuklar kendisi içsel öğrenme geliştirecektir.Aa bana gerek yokmuş rehberlik edeyim yeter diyecek bakan.😂

MEB, kasım ve nisan aylarındaki birer haftalık ara tatil uygulamasını devam ettirme kararı aldı. Öte yandan 180 olan eğitim iş günü süresi uzatılacak. Öğrencilerin yılda 200 gün okula gidecek şekilde bir takvim oluşturulması için çalışmalara başlandı.

Mayısta bile ülkenin çoğu bölgesinde buram buram terlerken temmuza uzatırlarsa eğitimi her sınıfa klima yollamayı unutmasınlar.

Hala ders süresinin, eğitim-öğretim iş gününün değişmesiyle kalitenin aratacağını düşünüyorlar... :mad:

Yaza sarkıtamazlar turizm gelirlerinde sıkıntı çıkar. Muhtemelen kamuoyu yoklaması, tepki ölçüyorlar. Bunu gösterip sıtmaya razı edebilirler.

Gün sayısını artırmak yerine derslerin içeriğini güncellesek , çocukların yaşamına katkı sunacak bilgiler versek , gereksiz konuları kaldırsak , okulu daha keyifli yer haline getirmek için kafa yorsak daha iyi olur diye düşünüyorum. Ülkemizin bazı bölgelerinde tarla , bağ , bahçe ,işlerinden dolayı mayısın ortasından sonra öğrencilerin gelmemesi bile söz konusu olurken okulu uzatmak çok verimli olacak gibi durmuyor.

Evet evet çok güzel fikir, 40 derece sıcakta, 40 öğrenci, klimasız sınıflarda çağ atlarız artık

Geri