Yeni MEB Şablonu için PHP İçerik Yönetim Sistemi

Kodla Büyü
hocam lütfen yardım edebilecek varmı?

servisdisi.php dosyasına yönleniyor ve
Şu anda teknik bir nedenden ötürü hizmet veremiyoruz. Lütfen biraz sonra tekrar deneyiniz.
gibi bir ibare çıkıyor.

hatam ne acaba?

config.php dosyasını düzenledim veritabanına açtım dosyaları attım yazma izilerini verdim.
başka ne yapmam lazım?

Allah rızası için yardımcı olacak varmı?

config.php
dosyasındaki ayarlarımı buradaki kasıt?

orada tüm bilgileri girdim sadece
$_FTP_ROOT="";
şu bölüme yazacak bulamadım
birde

//Google Maps api
// http=>//code.google.com/intl/tr-TR/apis/maps/signup.html .. *.MEB.GOV.TR altında kullanacaksanız değiştirmenize gerek yoktur.
$_mapskey="http://maps.google.com/maps?file=api&v=3&sensor=true&key=AIzaSyATOZnYU1ROUZd90WFBopeF1zVdGmK3m64";

//Rechapta
$publickey = "6LeDos0SAAAAABKa8XFqA2tdfPY1B1PpOM02TuE0";
$privatekey = "6LeDos0SAAAAAKJWOT7nlANfFztJ_V7qnX-rG0fS";
bu kısıma hiç dokunmadım

Hocam Menüde okul ve kurumlarımız kısmında tıklanıp içeri girdiğimizde arama kısmında avcılar cıkıyor onu nasıl değiştirebiliriz.

Tşk

meb şablon php yi gerçek hostun bir alt klasörüne attım ancak menu kısmı boş gelmiş bunun çaresini bilen bir arkadaş var mı acaba

Emek verip bunu bizimle paylaşan arkadaşa teşekkür ediyorum. Birde kurulumunu bir video da anlatıp paylaşsa ve bunca kargaşa ortadan kalksa ne güzel olur. Tekrar teşekkürler.

gergeri' Alıntı:
meb şablon php yi gerçek hostun bir alt klasörüne attım ancak menu kısmı boş gelmiş bunun çaresini bilen bir arkadaş var mı acaba
Alt küme değil kök klasöre atman gerekiyor hocam.

kulbey' Alıntı:
Emek verip bunu bizimle paylaşan arkadaşa teşekkür ediyorum. Birde kurulumunu bir video da anlatıp paylaşsa ve bunca kargaşa ortadan kalksa ne güzel olur. Tekrar teşekkürler.

Kurulum klasörü içinde bulunan kurulum adımları takip edildiğinde sıkıntısız bir kurulum olacaktır.

Bilgisayar öğretmeni arkadaşlar için böyle bir video yapmak hakaret olur düşüncesindeyim, çünkü yapılması gereken sadece;
  • Dosyaları bilgisayarına aç
  • Sunucuda bulunan wwwroot klasörüne yeniclass klasöründe bulunan herşeyi FTP programıyla yükle.
  • Kurulum klasörü içinde bulunan sql dosyasını MYSQL veritabanına yükle.
  • driver/config.php dosyasında gerekli ayarlamaları yap
  • Siteni test et
  • mudurx10 klasörüne girip siteni isteğine göre düzenle

sayın hocam 2 saatir uğraşıyorum" Şu anda teknik bir nedenden ötürü hizmet veremiyoruz. Lütfen biraz sonra tekrar deneyiniz. " hatasını alıyorum config dosyasındaki bilgilerde yadımcı olursanız sevinirim. localhost ta çalıştırmak istiyorum lütfen yardım.

kulbey' Alıntı:
sayın hocam 2 saatir uğraşıyorum" Şu anda teknik bir nedenden ötürü hizmet veremiyoruz. Lütfen biraz sonra tekrar deneyiniz. " hatasını alıyorum config dosyasındaki bilgilerde yadımcı olursanız sevinirim. localhost ta çalıştırmak istiyorum lütfen yardım.
driver/config.php dosyasında gerekli ayarlamaları yap

Hocam öncelikle paylaşımlarınızdan dolayı çok teşşekür ederim.
Yönetim panelinden okul ekleme istediğimizde sıkıntı yok ekliyor.
Ancak; Okullar kendi şifreleriyle girip bilgilerin güncellemek istediklerinde bilgileri kaydetmiyor.
Sorun nereden kaynaklanabilir acaba? Bilgi verirseniz sevinirim.

hocam ben adf_ kullancısı sormuştu onun için yazmıştım..Sizin problem de veritabanıyla ilgili muhtemelen aynı sistemi ben de kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok..

Hocam site düzgün çalışıyor. Diğer DB işlemlerini yapıyor. Sadece bu kısımda sorun var. Anlamadım gitti:(

ots' Alıntı:
Hocam öncelikle paylaşımlarınızdan dolayı çok teşşekür ederim.
Yönetim panelinden okul ekleme istediğimizde sıkıntı yok ekliyor.
Ancak; Okullar kendi şifreleriyle girip bilgilerin güncellemek istediklerinde bilgileri kaydetmiyor.
Sorun nereden kaynaklanabilir acaba? Bilgi verirseniz sevinirim.
Okul sisteminde son veritabanı yapısını kullan hocam. kurumlarla ilgili tablonu sql dosyasındakiyle değiştir.

Sistemi kurdum pek bir sıkıntı yaşamadım ancak Ali hocamın alt sayfalarda kullandığı evis , evis gbs ve okul girişi kısımlarını kaldıramadım bir türlü.(alt sayfalarda çıkan sol taraftaki menüde) Online işlemler bölümündekileri kaldırdım. Yerine Alo Eğitim ve Meb.k12.tr linklerini koydum.
Sol taraftaki evis ve evis gbs resimlerini değiştiren arkadaşlar nasıl yaptılar acaba. yardımlarınızı bekliyorum.

realxtraz' Alıntı:
Sistemi kurdum pek bir sıkıntı yaşamadım ancak Ali hocamın alt sayfalarda kullandığı evis , evis gbs ve okul girişi kısımlarını kaldıramadım bir türlü.(alt sayfalarda çıkan sol taraftaki menüde) Online işlemler bölümündekileri kaldırdım. Yerine Alo Eğitim ve Meb.k12.tr linklerini koydum.
Sol taraftaki evis ve evis gbs resimlerini değiştiren arkadaşlar nasıl yaptılar acaba. yardımlarınızı bekliyorum.

inc klasöründe bulunan evis.yukle.php 'yi silin

Hocam çok soruyorum ama gerekli tabloyu güncellediğim halde sorun hala devam ediyor. Müdür bey de sıkıştırıyor bu arada :(

ots' Alıntı:
Hocam çok soruyorum ama gerekli tabloyu güncellediğim halde sorun hala devam ediyor. Müdür bey de sıkıştırıyor bu arada :(
0505 430 57 23 bana telefonla ulaşabilir misin? Bir bakayım sistemine

Geri