5. ve 6. Sınıf BTY Ders Kitabı Çıktı...

Kodla Büyü
gerçekten kutlarım hocam...bildiğin kitap olmuş ttkb ye bir örneğini gönderseydin de feyz alsalardı

elrond' Alıntı:
gerçekten kutlarım hocam...bildiğin kitap olmuş ttkb ye bir örneğini gönderseydin de feyz alsalardı

Düşünmedim de değil aslında.. Ama istediğim gibi bitiremediğim için öyle bir şeye girişmedim

forumicinforum' Alıntı:
kitap mükemmel gidiyordu da usb den sonra bir konu yok değil mi?bunları işlesek bu sene yeterli mi?kabul ederler mi ki?bu sene ne yapacağmı bir türlü anlamadım. daha planım bile yok.

Hocam isterseniz ilk dönem bitirin isterseniz tüm yıla yayın. Etkinlinlerle çalışma kağıtları , eğitici oyunlarla vs. 1 yıl işlenebilir bu konular. Hocam sadece 4. üniteyi eklemedim kitaba

hastasıyız dede' Alıntı:
phepe hocam sen konuyu açtığında sonu gelmeyecek bir konu gibi duruyor demiştim, sen ve gayretin beni yanılttınız ama konunun eksik kaldığı konusunda yanılmadım, ellerine emeğine sağlık var olan konular mükemmel, sanki profösyönelce hazırlanmış gibi, ama kitaba eklenmesi gereken 10 larca konu var, ben kendi adıma yardım etmediğim için özür dilerim, yardım etmeme sebebim, bu sene için tam içerikli bir kitabın bitmesi için pek zaman olmadığını düşünmem ve bty dersi için böyle bir kitaba(4 ünitelik içerik konuları hali ile) ihtiyaç olmadığını düşünüyor olmamdı, ki hala aynı düşüncelere sahibim, kitabın bu hali ile bu sene kullanılabilir olduğunu düşünmemekle birlikte kitaba devam etme ve konular ekleyerek seneye kullanılabilir hale getirme gibi bir düşüncen olursa ben kendi adıma yardım etmeye söz veriyorum, ellerine,yüreğne ve emeklerine sağlık.

Hocam yardım etsenizde etmesenizde yinede sağolun.. Ben ders kitabının olmadığını eylül ayının ortasında öğrendim. Eğer ki daha önceden deselerdi bu dersi kitabı yok o zaman daha güzel konular ve daha etkili içerikler yazılabilirdi. ama biraz acele edilerek yazılmış bir kitapçık oldu bu.. ben şahsen bundan çok iyi derecede faydalanıyorum yıllık planımıda bu kitaba göre çıkartacağım. Seneyede artık talim terbiye bir kitap çıkartsın bi zahmet :)

Öncelikle elinize sağlık hocam, tek başınıza bu kadar uğramışsınız ve böyle bir ürün çıkmış ortaya. Şunu görüyoruz ki maalesef biz bilişimciler bir türlü birleşemiyoruz, halbuki kitap yazımı ile ilgili 4-5 arkadaş gönüllü olsa, bizde kaynak ve fikir yağdırsak olmayacak bir şey yok ve uzun yıllar da kullanabileceğimiz kitaplar ortaya çıkacaktır, sonuçta bu işi en iyi bilen biziz, ama maalesef olmuyor...

elinize sağlık hocam :alkis:
gerçekten bir türlü birleşemiyoruz. yinede elinizden geleni yapıp paylaşmışsınız.
teşekkürler...

Ben çok mu hızlı gidiyorum acaba, 3.haftaya girerken bu kitap içeriğindeki konular bende bitmişti. Belki zamanla tüm seneye ait daha fazla konu, içerik ekleyerek bunu gerçek bir kitap haline, etkinliklerle beraber getirirsiniz ve aynı zamanda emeğinizin de karşılığını alırsınız.

Emeklerinize sağlık, paylaşımınız için teşekkürler :alkis:

Teşekkür etmezsek ayıp olur, eline sağlık hocam eline emeğine sağlık...

the_korsan' Alıntı:
Ben çok mu hızlı gidiyorum acaba, 3.haftaya girerken bu kitap içeriğindeki konular bende bitmişti. Belki zamanla tüm seneye ait daha fazla konu, içerik ekleyerek bunu gerçek bir kitap haline, etkinliklerle beraber getirirsiniz ve aynı zamanda emeğinizin de karşılığını alırsınız.

Eğer seneye kitap çıkmaz ise veya çıkarda beğenmez isek bu dediklerinizi gerçekleştireceğim inş.

Değerli meslektaşlarım, bilgisayarbilisim.net paylaşım sitesi üzerinden elde ettiğim paylaşıma açık çalışmaları kendi dersim için bir çalışma föyü hazırladım. Ve siz arkadaşlarımın kullanımına sunuyorum. Değerli arkadaşlarımın hazırlamış oldukları bu ortak çalışmaları dersiniz için kullanabileceğinizi düşünüyorum.

Erişim Adresi:
ilkogretim-bilisim-teknolojileri-uygulama-ve-materyaller-f138/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-ortak-calismalar-t118814.html

İçindekiler

Yıllık Plan
Etkinlikler
Dern Notları
BTY Kitabı
Sorular

pehepe' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

Eğer seneye kitap çıkmaz ise veya çıkarda beğenmez isek bu dediklerinizi gerçekleştireceğim inş.

Olcay hocamızın kitap çalışması vardı, bir başka başlıkta da bahsetmişti, mart-nisan gibi basılacak diye biliyorum. Sizin ki de 2.çalışma olur umarım.

the_korsan' Alıntı:
pehepe' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

Olcay hocamızın kitap çalışması vardı, bir başka başlıkta da bahsetmişti, mart-nisan gibi basılacak diye biliyorum. Sizin ki de 2.çalışma olur umarım.

Bu konuda ilk tecrübem bu kitap. Bakarsınız bizde çıkarırız bir kitap belli mi olur :)

Geri