bayan bilişimciler

Kodla Büyü
zik_zak' Alıntı:
size hemen güzel bir tavuk tarifi vereyim,
malzemeler
1kg tavuk pirzola
2 yemek kaşığı yoğurt
2 yemek kaşığı biber salçası
1 çay kaşığı köri
tuz
yapılışı:
yoğurt, salça, köri ve tuzu karışıtırıp sos haline getirin, tavuğu soslayın yarım saat buz dolabında bekletin daha sonra fırında pişirin süper oluyor :)
hocam bu tarifin içine birde krema eklemeni isterim birde kremalı mantarlı körili tavuk sote dene süper benceacıktım galiba :p

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
o değilde akşama ne yemekler yaptınız veya eşlerinize yaptırdınız(eşine yemek yaptıran bayanlar belli olsun) bayan arkadaşlar? :) bizim bayan arkadaşlar hergün konuşuyorlar akşama ne yemek yaptıklarını.
bizde yemeği haftanın üç günü eşim yapar, 3 günü de ben yaparım, 1 günü de dışarda yeriz :)

kesinlikle katılıyoprum sonuna lkadar takipçisi ve destekçisi olurum böyle bi bölümün

sosin' Alıntı:
bir kadın olarak kesinlikle karşıyım bu bölümün açılmasına.. sonra erkekler bizden yemek, iş vs. bekliyor diye yakınırız. biz böyle yaparak zaten kendimiz bu durumu kabullenmiş oluyoruz
Katılıyorum. Mekanların, işlerin cinsiyetleştirilmesi..

7 yıllık gaziantep gelini olarak faydalı olabileceğimi düşünüyorum hadi bakalım gelsin istekler
azıcık havamız değişsin yaa ne zararımız var sizeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

ben de sizlere muhteşem bi pasta keki(pandismanya) tarifi vereyim. deneyip de memnun olmayan olamaz..
malzemeler :
4 yumurta
4 türk fincanı un
4 türk füncanı şeker
1 türk fincanı yoğurt
1 yemek kaşığı sıvı yağ
2 yemek kaşığı kaynar su
1 pk kabartma tozu
1 pk vanilya
yapılışı
1)yumurtaların aklarını CAM BİR KASEye kırın şekerin yarısını ekleyn ve krem şanti kıvamına gelene kadar çırpın.çırpma işlemine kremayı ters cevirdiğinizde dökülmeyecek kıvama geldiğinde son verin.
2)yumurtaların sarılarını + şekerin diğer yarısını + kaynar suyu şeker eriyene kadar çırpın
3)sarıların bulunduğu karışımın kabına yoğurt + sıvı yağ+ unu ekleyin gene çırpın
4) sarıların bulunduğu kaba kabartma tozunu ve vanilyayı ekleyin ve çok az çırpın.
5)mikserin işi bitti. cam kasedeki kremayı sarının içine TAHTA YA DA SİLİKON bir kaşıkla çoook az karıştırarak homojen bir karışım elde edin.
6)fırınınız 175 derecede ısınmış olsun
7)keki yapacağınız borcam ya da tepsinin altını margarinle yağlayın ve unlayın. ASLA KENARLARINI yağlamayın
8)karışımı borcama dökün ve borcamı bikaç kez vurarak karışımda baloncuklar oluşturun(altına bi bez koyun ki borcam kırılmasın vururken.)
9)hiç açmadan en az 50 dk pişirin

AARKADAŞLAR MUHTEŞEM BİŞİ OLUYORRRRR. TARİF HARİKA AMA ÖZELLİKLE BÜYÜK HARFLE YAZDIĞIM YERLERE UYALIM PÜF NOKTALARIDIR.
İLERLEYEN GÜNLERDE MUTHEŞEM PASTA KREMALARI, SOSLAR VE ÇORBA TARİFLERİ VERECEĞİM

MUTFAK BENİM HAYAT BULDUĞUM YER...

SİRE' Alıntı:
sosin' Alıntı:
bir kadın olarak kesinlikle karşıyım bu bölümün açılmasına.. sonra erkekler bizden yemek, iş vs. bekliyor diye yakınırız. biz böyle yaparak zaten kendimiz bu durumu kabullenmiş oluyoruz
BEN DE FEMİNİST TAKILIRIM AMA BU KADSARI BENCE FAZLA ARKADAŞIM...
ELBETTE YEMEK YAPACAĞIZ EVİMİZE ÇOCUĞUMUZA ALLA ALLAAAAA

glimmer' Alıntı:
SİRE' Alıntı:
sosin' Alıntı:
BEN DE FEMİNİST TAKILIRIM AMA BU KADSARI BENCE FAZLA ARKADAŞIM...
ELBETTE YEMEK YAPACAĞIZ EVİMİZE ÇOCUĞUMUZA ALLA ALLAAAAA
katılıyorum hocam size mekanların, işlerin cinsiyetleştirilmesiyle ne alakası var olayın yemekte yaparım kariyerde :puhaha: :puhaha:

zik_zak hocam biz bu işi götürürüz elbette bizim gb düşünüp katkı sğlayan olacaktır.
hıhh :+1:

7 aylık evliyim en çok zorlandığım mevzu yemek yorgun argın eve git mutfağa gir bazen zulüm gibi geliyor

glimmer' Alıntı:
zik_zak hocam biz bu işi götürürüz elbette bizim gb düşünüp katkı sğlayan olacaktır.
hıhh :+1:

desteğiniz için teşekkürler hocam :) buarada pandispanya kekini ben çok denedim ama hep ortası çöküyor ne yapabilirim :(

hocam fırın tam ısınmışken atın keki ve en az 45-50 dk aslaaaa açmayın

siz benm yazdığım tarifi deneyin bakın nasıl olaacak garanttiili tarif:D

ogretmen_pc' Alıntı:
7 aylık evliyim en çok zorlandığım mevzu yemek yorgun argın eve git mutfağa gir bazen zulüm gibi geliyor
+4 senelik evliyim sayın hocam bi ded 1,5 yaşında yaramaz mı yaramaz bi oğluşum var. size cok pratikk ve lezzetli hayat kurtaran tarifler verebilirim

glimmer' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:
+4 senelik evliyim sayın hocam bi ded 1,5 yaşında yaramaz mı yaramaz bi oğluşum var. size cok pratikk ve lezzetli hayat kurtaran tarifler verebilirim
:puhaha:

bilgisayar bilisim forumunda bu şekilde bir bölümün olmasına gerek yok bence. Bayan denince sadece akıla yemek, güzellik,temizlik gibi şeyler gelmemesi gerekir. bunları konuşacak yada bulacak çok site var zaten bu forumda mesleklerimizle ilgili sıkıntılarımızı birikimlerimizi paylaşsak daha iyi olur bence bir bayan olarak bu görüşteyim

bu bölüm fikri neden en çok hanımları rahatsız etti. ya arkadaslar sizin evinize yemek pişirmek, evinizle ilgilenmek zorunuza mı gidiyor.
bizler zaten çalışan bayanlarız, çalışarak kadın, erkek eşitliğini ispatlamış insanlarız. yemek yapmayı neden bi yenilgi olarak kabulleniyorsunuz.
ben evli biri olarak eşimde yemek yapar ben de ama ben daha cok yaparım. ben daha çok temizlerim, ben daha cok evaldımla ilgilenirim. ve hiç de bunları yaparken zoruma gitmez... şaşılacak şey doğrusu ya istemeyen girmesin başlığaaa
biz de biliyoruz bilişim sitesi olduğunbu isterseniz bi göz atın hangi başlıklşar var : otomobil kulubü, fotoğfarçılık vs...
hayret ya olay oldu yemek tarifiii.
ben de inadına yazıyorum

suckan10' Alıntı:
cefecan' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
size hemen güzel bir tavuk tarifi vereyim,
malzemeler
1kg tavuk pirzola
2 yemek kaşığı yoğurt
2 yemek kaşığı biber salçası
1 çay kaşığı köri
tuz
yapılışı:
yoğurt, salça, köri ve tuzu karışıtırıp sos haline getirin, tavuğu soslayın yarım saat buz dolabında bekletin daha sonra fırında pişirin süper oluyor :)

kori neyyyyy?

aaaa, bilmiyormusunun hocam. elinin köri :) :puhaha:
:puhaha: Süper yaa...

glimmer' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:

süper oluur :) şöyle pratik hemen eve gidince yetişecek tarzda bi de çat kapı gelen misafirlere hazırlayabileceğimiz kolay menüler gerçekten hayat kurtaracak :)

ezilenboteci' Alıntı:
araba satış takas ve binimum işlemlerinden sonra
yemek işleride güzel olmus
örgü yok mu örgüüü bayanlar

erkek arkadaşlar bu konuyu neden bu kadar üzerinize aldınız anlamadım, :-1: arabamı da sürerim, yemeğimi de yaparım, keyfime de bakarım :p

Geri