bayan bilişimciler

Kodla Büyü
"Bayan bilişimci mi olurmuş." ne demek? Böyle bir kural yok bildiğim kadarıyla. Yemekte yaparız, bilgisayardan da anlarız. Hatta bunu erkeklerde başarabilirler :)

Bayanlar pratik tariflerinizi bekliyorum.

zik_zak' Alıntı:
ezilenboteci' Alıntı:
araba satış takas ve binimum işlemlerinden sonra
yemek işleride güzel olmus
örgü yok mu örgüüü bayanlar

erkek arkadaşlar bu konuyu neden bu kadar üzerinize aldınız anlamadım, :-1: arabamı da sürerim, yemeğimi de yaparım, keyfime de bakarım :p

yanlış anlamayın bn üzerime filan alınmadım
bayanlara karşıda değilim

kastım bilisim forumuyuz ama ev araba yemek ailevi sorunlar hersey var forumda

ezilenboteci' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
ezilenboteci' Alıntı:

erkek arkadaşlar bu konuyu neden bu kadar üzerinize aldınız anlamadım, :-1: arabamı da sürerim, yemeğimi de yaparım, keyfime de bakarım :p

yanlış anlamayın bn üzerime filan alınmadım
bayanlara karşıda değilim

kastım bilisim forumuyuz ama ev araba yemek ailevi sorunlar hersey var forumda

aman hocam bilişimden hepimiz dertliyiz zaten azcık renk gelsin hayatımıza kötü mü :)

Bt dersiyle ilgili sorunlarımız bitse de tek derdim yemek di çocuk bakımıydı filan olsa keşke. şu an dersim bitti ve çıldırmadığım için şükrediyorum notu olmayan öğrencisi sallamayan bu derste bir şeyler öğretmeye çalışmakta dert boş oturmak da dert. Problem sınıfa girmeden başlıyor kapının önünde kuyruk olan çocukların sıra kavgası ile. Ya ben bu branşa uygun değilim ya genel bir dert. Bu yüzden bir bayan olarak bu forumdan tek beklentim branşımla ilgili gelişmeleri takip etmek. Yanlış anlamayın açtığınız konuya ve düşüncelerinize karşı değilim. Yanlızca benim için çok da zaruri değil. :)

:) bence olsun.. başlığı açan arkadaşa da teşekkürler...
mesela evde semizotu var akşama nasıl pişirsem..ben genelde ıspanak gibi pişiriyorum,başka şekilde deneyen var mı? :)

suckan10' Alıntı:
cefecan' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
size hemen güzel bir tavuk tarifi vereyim,
malzemeler
1kg tavuk pirzola
2 yemek kaşığı yoğurt
2 yemek kaşığı biber salçası
1 çay kaşığı köri
tuz
yapılışı:
yoğurt, salça, köri ve tuzu karışıtırıp sos haline getirin, tavuğu soslayın yarım saat buz dolabında bekletin daha sonra fırında pişirin süper oluyor :)

kori neyyyyy?

aaaa, bilmiyormusunun hocam. elinin köri :) :puhaha:

:+1:

edacomü' Alıntı:
:) bence olsun.. başlığı açan arkadaşa da teşekkürler...
mesela evde semizotu var akşama nasıl pişirsem..ben genelde ıspanak gibi pişiriyorum,başka şekilde deneyen var mı? :)
Cacık yapın hocam... :D

ezilenboteci' Alıntı:
güzel bi fikir örgü de olur elbettt
pek hoşunuza gitti hocam sana göre bişilerde var burada bakın bakın :puhaha:

ben yemeğini sevmiyorum semizotunun..ama salatasına bayılırım..semizotunu doğrayıp içine yeşil soğan veya normal soğan doğrayın..içine limon sıkıp hafif yağlayın..isterseniz nar ekşisi de koyabilirsiiniz biraz.çok güzel oluyor..ben bu salatayı en çok yeşil fasülye yemeğinin yanında seviyorum..

nurhayat' Alıntı:
ben yemeğini sevmiyorum semizotunun..ama salatasına bayılırım..semizotunu doğrayıp içine yeşil soğan veya normal soğan doğrayın..içine limon sıkıp hafif yağlayın..isterseniz nar ekşisi de koyabilirsiiniz biraz.çok güzel oluyor..ben bu salatayı en çok yeşil fasülye yemeğinin yanında seviyorum..
bunu hiç duymamıştım hocam teşekkürler denicem... :) :+1:

madem bütün bayan bilişimciler burada bi duyuru yapabilir miyim :) kadınlarkulübünde tanıştığım İstanbul'da oturan Serap isminde çok tatlı bi bilişimci arkadaş vardı en son kızı olmuştu msn den görüşüyorduk sonra msn im şifre sorunlarından kapandı bi türlü irtibat kuramadım .. o buralarda mı acaba :roll:

Bi de Konya'da bilgisayarcı olan Banu Ablam vardı onun da telefon numarasını kaybettim inşallah burayı okuur :)

ben akşama patates salatası yapacağım arkadaşlar, birazda fazla yaptım mı diğer günün yemeğide çıkmış olur :)

ben de ekşi dolma yapacağım.
diyarbakır usulü muhteşem bi yemek... mutlaka deneyinn

başlık güzelmiş, yemek yapmak benim için terapi bayılıyorum mutfakta olmaya
ben boş vakitlerimde ki çok fazla olmuyor 2 yaşında bir oğlum var :) bir şeyler yapıp dondurucuya atıyorum çok pratik oluyor. börek, kek poğaça, kurabiye, yaprak sarma, haşlanmış nohut, fasulye ve yazdan deli gibi hazırladığım sebzeler :) bazen o kadar abartıyorum ki anneme kardeşime falan yolluyorum yaptıklarımı :)
akşama da dondurucudan sarma çıkaracağım, yine dondurucudan barbunya çıkarıp pişireceğim, tarhana çorbası ve oğlumun favorisi makarna.

kuru (patlıcan, biber , kabak, salatalık) ne varsa bi taşım haşlayın.dolmanın iç harcına
[*]pirinç, soğan, domates salçası, bibersalçası, karabiber, tuz, biraz reyhan, 2-3 tane sarımsak ekleyin ve bol zeytinyağında iç harcı oluşturun.
[*]dolmaları yarım doldurun ağzını elinizle yapıştıırır gibi kapatın diğerinin kapalı kısmını bi öncekinin açık kımının üstüne koyarak bu şekilde sıralayın.
[*]öğütülmemiş top sumağı kaynar suda 20 dk bekletin ve süzün.sumaksuyuna biraz domates salçası ve zeytinyağı ekleyip dolmalara tepeleme ekleyin.
[*]kaynadıktan sonra yarımda 45 dk kadar pişirin ve afiyet olsunnnn....

NOT:arkadaşlar ben egeliyim bu sebeple her yemeğimi zeytinyağlı yaparım. siz kullandığınız yağa devam...

oriflame kullanıyor musnunz bayan bilişimciler tavsiye ürünleriniz var nı ? :idea: parfümler falan mesela ben ambere bayıldım.

Ben yemek yapmayı sevmiyorum, kek, poğaça ve salata hazırlamayı daha çok seviyorum.Keşke hep bunları yapsam.Ama pratik tarifleri olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim.Her akşam ne yapsam diye düşünmekten çok sıkıldım.Çabuk yapılabilecek; pratik tariflerinizi bekliyorum arkadaşlar...

bana göre pratikler ;
karnıbahar tava...
karışık kızartmalar...
çorba...
brokli salatası...
domatesli patates...

Geri