Bilgisayar öğretmenlerine ihtiyaç yok!

Kodla Büyü
yazıyı okuyunca şok oldum. nası uydurmuş bu yalanları. söylediği her cümle asılsız. kim bu adam. belliki cümleleri bağlayamamış hep kaldıki demiş durmuş.....

Mehmet Dönmez'in provakatör olduğunu düşünüyorum. Yazdığı yazı tipik MEB bürokratlarının, bakanlığın bakış açısını yansıtıyor.
Yazık...

Kamudan haber sitesine mesaj yazdım.;

sitenizde çıkan "
BT Öğretmenlerine İhtiyaç Yok
"
http://www.kamudanhaber.com/egitim/bt-o ... 85763.html

arkadaşımızı esefle kınıyorum.
bir de ilave not düşmüş.
"amaç sistemi daha verimli hale getirmektir"
tabi kimse bilmiyordu sistemdeki hataları, bir farkındalık yarattığını zannediyor.
on yıldan fazladır BT ÖĞRETMENLİĞİ yapıyorum, 2 saat üst üste öğretmenler odasında oturduğumu bilmem.
öğretmenler odasında vakit geçiren bt formatörler 180 saatlik kursla formatör olanlardır genelde. sistemin kendisini tanımıyor ama eleştiriyor ve "veri̇mli̇li̇kten" bahsediyor.
gerçekleri yansıttığını zanneden ve kendi doğruluğunu şüphesi en hakiki gören bu arkadaşımızı kınıyorum.
bilip bilmeden haber yapılmaz.
Bilişim teknolojileri atamaları yanlıştır madem neden gelişmiş ülkelerde de BT öğretmenliği veya benzer adlarda veya benzer branşta öğretmenlikler var.
Çevremdeki insanları sitenizin güvenirliği konusunda uyaracağım.

Arkadaşlar bu adamı tanıyan ve fotosu olan varsa mesaj atsın, (özelden de olabilir)
Eğer Muğla civarında ikamet ediyorsa, onunla görüşecem, (tahammül üzerine)
(Çok ciddiyim)

Akadaşlar MEBPESONEL Aaradım konuştum. Kamudan haber mail den anlamıyor. Tel. bilen varsa yazsın ben gerekli şeyleri kendilerine aktaracağım....

Bu çok zeki, farkındalığı ve hassasiyeti yüksek (!) mahlukat, bizleri formatörlük gibi ders saatlerinin azlığı gibi zorluklara katlanmak zorunda bırakanların da kendisi gibi düşünen küçük beyinliler olduğunu fark edememiş mi acaba!

yazılan yazıyı iyi okuyunca bir bilgisayar öğretmenine kin kusulduğu anlaşılıyor belliki bir branşdaşımız canını yakmış
ayrıca yazılanlar dedikodudan ileri gitmeyecek kadar aptalca ve çok üst düzey beyin isteyen tam bir akparti karşıtı düşünceler. :roll:

BTFormator' Alıntı:
Yandaş sendikanın haber sitesi işte....
Bizde birazcık birlik olsa burayı "Asıl sizin gibi haberci geçinenlere ihtiyaç yok" diye mail yağmuruna tutar o haberi kaldırtırız.... ama nerde bizde o....

Eğitim Bir Sen kaynaklı 3 tane sitede de var haber...

1- http://www.kamudanhaber.com/egitim/bt-o ... 85763.html

2- http://www.mebpersoneli.com.tr/guncel/b ... 86092.html

3- http://www.kamuajans.com/egitimpersonel ... 15809.html

Meb Personeli
Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
İbrahim BÖLÜKBAŞOĞLU
+90 532 603 45 95

Haber Sorumlusu
Emel ÇAVUŞ
haberiletisimyolu@gmail.com

Editör
Soner TOPRAK
Sevil ULU

Kamudan Haber
Site İmtiyaz Sahibi
Birlik Reklam Ajansı ve Limited Şirketi
Oktay YILMAZ
İletişim Telefon : 0 507 527 45 60
kamudanhaber@gmail.com
info@kamudanhaber.com

Genel Yayın Yönetmeni
Oktay YILMAZ

EDİTÖR LİSTESİ
Oktay YILMAZ
kamudanhaber@gmail.com
Mustafa YILMAZ
kamudanhaber@hotmail.com
Ayhan KOÇ
info@kamudanhaber.com
Melih DURMAZ
melihdurmaz80@gmail.com
Recep AK
akdemirrecep@hotmail.com

Kamu Ajans
kamuajans@gmail.com

Hocam olayı derli toplu hale getirerek camiamıza verdiğiniz katkılar için tüm zümrelerim adına teşekkür ederim.

ya sayın yazar kusura bakma ama sen daha önce mülakat olmalı dediğin için bu yazını da kaale almıyorum. o zaman türkçe dersi gereksiz öğrencilerimiz zaten türkçe biliyor. resim-müzik-beden eğitimi dersleri gereksiz. benim 4 yaşındaki kızım resim yapıyor. şarkı söylüyor. ee topta oynuyor. okuldaki öğrencilerimiz maşallah hepsi messi gibi topta oynuyor. ee zaten diğer derlser de bence gereksiz. üniversite sınavında 900 bin kişi fizikten sıfır ve eksi net yapmış. 9. sınıftaki fizik dersleri de gereksiz. matematik zaten içler acısı. bu derslere de gerek yok zaten öğretmenlerine de gerek yok o zaman. eee bu yorumu yaptığınz göre kusura bakmayın ama böyle yorum yapabildiğinize gere size de gerek yok. ve buhaberi yayınlayan sitelere de bir şey demiyorum artık. kaale alınmayıp bu yazıyı kayda değer bulup buralara koyduğunuza gere sizlere de gerek yok. ne diyelim.

ozcankurucu' Alıntı:
ya sayın yazar kusura bakma ama sen daha önce mülakat olmalı dediğin için bu yazını da kaale almıyorum. o zaman türkçe dersi gereksiz öğrencilerimiz zaten türkçe biliyor. resim-müzik-beden eğitimi dersleri gereksiz. benim 4 yaşındaki kızım resim yapıyor. şarkı söylüyor. ee topta oynuyor. okuldaki öğrencilerimiz maşallah hepsi messi gibi topta oynuyor. ee zaten diğer derlser de bence gereksiz. üniversite sınavında 900 bin kişi fizikten sıfır ve eksi net yapmış. 9. sınıftaki fizik dersleri de gereksiz. matematik zaten içler acısı. bu derslere de gerek yok zaten öğretmenlerine de gerek yok o zaman. eee bu yorumu yaptığınz göre kusura bakmayın ama böyle yorum yapabildiğinize gere size de gerek yok. ve buhaberi yayınlayan sitelere de bir şey demiyorum artık. kaale alınmayıp bu yazıyı kayda değer bulup buralara koyduğunuza gere sizlere de gerek yok. ne diyelim.

Yazına tamamen katılıyorum hocam.
Baştan sona saçma sapan bir yazı olmuş daha fazla saçmalayamazdı bu Mustafa Dönmez adlı şahıs!!! Bilişim çağındayız teknolojiyi en fazla kullandığımız dönemdeyiz ama bilişim teknolojileri öğretmenlerine ihtiyaç yok öyle mi? senin gibi gerici zihniyet olduğu sürece biz ülke olarak hep diğer ülkelerin çok gerisinde olacağız!!

bu şerefsiz mustafa dönmez kesin bir okulda idareci. Bence bu adamın kim olduğunu tespit etmemiz gerek.

Dün bir sitede Mustafa Dönmez isimli Selçuk Üni de Bilgisayar Sistemleri Öğretmeni yazıyordu. Ama tabiki çok sonuç çıkıyor, ve gerçek adını kullanmamış da olabilir

mustafa dönmez denen adam çok yüksek ihtimalle okul müdürüdür veya belki müdür yardımcısı.

kamudan habere ben de çok kızgınım zaten uzun zaman önce bu siteyi ziyaret etmeme kararı almıştım. hükümet yanlısı kişiler tarafından satın alındığında. ne kadar isabetli bir karar olduğunu şimdi anlıyorum.

Arkadaşlar hakaret etmek bize yakışan bir davranış değil. Tamam adam kötü niyetli bile olsa, bizi düşman bellemiş bile olsa, onun seviyesine inmek bize yakışmadı. Toplu ve yüksek sesli tepki vermek güzel oldu sonuç getirdi ama hakaret etmeyelim. Karşı tarafa koz vermeyin :shock:

vedat' Alıntı:
asacan' Alıntı:
bu ***** mustafa dönmez kesin bir okulda idareci. Bence bu adamın kim olduğunu tespit etmemiz gerek.
kamudanhaber diretiyor hala :verymad:

Diğer mail gönderdiğim internet siteleri maillere cevap yazdı fakat kamudanhaber kesinlikle hiçbir cevap vermiyor, haberi de hala yayınlıyorlar

eya' Alıntı:
Arkadaşlar hakaret etmek bize yakışan bir davranış değil. Tamam adam kötü niyetli bile olsa, bizi düşman bellemiş bile olsa, onun seviyesine inmek bize yakışmadı. Toplu ve yüksek sesli tepki vermek güzel oldu sonuç getirdi ama hakaret etmeyelim. Karşı tarafa koz vermeyin :shock:
Aklı selim güzel şey.

Adama kızmamak lazım meslek lisesi haricinde çalışan öğretmenlerin durumunu özetlemiş bize, siz hala sizi bu duruma düşürenleri destekleyin, insana en büyük kötülüğü kendisi yaparmış zaten.

wswswq' Alıntı:
Adama kızmamak lazım meslek lisesi haricinde çalışan öğretmenlerin durumunu özetlemiş bize, siz hala sizi bu duruma düşürenleri destekleyin, insana en büyük kötülüğü kendisi yaparmış zaten.

Ne özetlemesinden bahsediyorsun hocam sen yazıyı okumadın herhalde adam bildiğin bilişim teknolojileri öğretmenleri hakkında ipsiz sapsız genellemeler yapmış yazıyı okumadıysan sende ileri geri yorumlar yapma!!!!

örnek bir kaç cümle o kişiden :

Sabahtan akşama kadar formatör olarak görevlendirdikleri okullarda memurluk görevi yapıyorlar. Memurluk derken sakın yanlış anlamayın idari işler falan değil. Zaten okul yöneticileri böyle bir teklif getirse biz öğretmeniz idari işler yaptıramazsınız diye isyan ediyorlar.

Sayın DİNÇER, bir TV programında “çocuklarımız zaten bilgisayarı bilerek okula geliyorlar, bilişimcilere gerek yok” bu sözleri söylediğinde kıyamet kopmuştu. Gerçek öyle değil Mi?

İstihdam için formatörlük adı altında bir görev çıkarmışlar ama okullara katkısı nerdeyse yok. Külfet, nimet ilişkisini düşünürseniz, külfet kısmının fazla olduğunu söyleyebiliriz.

bunlar yazısının başından bunlara doğru diyorsan kendinde sorun ara sayın hocam!!!

zeybekd' Alıntı:
wswswq' Alıntı:

Ne özetlemesinden bahsediyorsun hocam sen yazıyı okumadın herhalde adam bildiğin bilişim teknolojileri öğretmenleri hakkında ipsiz sapsız genellemeler yapmış yazıyı okumadıysan sende ileri geri yorumlar yapma!!!!

örnek bir kaç cümle o kişiden :

Sabahtan akşama kadar formatör olarak görevlendirdikleri okullarda memurluk görevi yapıyorlar. Memurluk derken sakın yanlış anlamayın idari işler falan değil. Zaten okul yöneticileri böyle bir teklif getirse biz öğretmeniz idari işler yaptıramazsınız diye isyan ediyorlar.

Sayın DİNÇER, bir TV programında “çocuklarımız zaten bilgisayarı bilerek okula geliyorlar, bilişimcilere gerek yok” bu sözleri söylediğinde kıyamet kopmuştu. Gerçek öyle değil Mi?

İstihdam için formatörlük adı altında bir görev çıkarmışlar ama okullara katkısı nerdeyse yok. Külfet, nimet ilişkisini düşünürseniz, külfet kısmının fazla olduğunu söyleyebiliriz.

bunlar yazısının başından bunlara doğru diyorsan kendinde sorun ara sayın hocam!!!

bende bir sorun olduğunu düşünmüyorum, aadam bilgisayar öğretmenlerine bakışı özetlemiş, dersi olmayan not vermeyen, derse girmeden görevlendirme ile ekders alan öğretmenlere biz ne dersek diyelim bakış açısı bu, ben asıl bizi bu duruma düşüren zihniyetin yanında yer almamızdan bahsediyorum.

Geri