Canlı Yayın Başladı...

Kodla Büyü
Ya arkadaşlar hep boş muhabbet, yok dijital vatandaşlık, göçmenlik vs... Birşey ürettiğimiz yok, teknolojiyi bildiğimiz yok sırf laf kalabalığı. Bu ülkedeki profesör, doktor, üniversite elemanları tıp, kimya vb alanlar hariç hep boşboğaz insanlardır. Üretim namına, gelişim namına hiçbir şey yok ama çıkıp küstah küstah konuşmalar var. Bu bölüm başkanlarına tablet gönderin uzay mekiği sanarlar kalkıp şöyle eğitim olmalı böyle çocuk olmalı yok köprü olunmalı. Çocuklar tweet atıyorlarmış falan diyor nerede yaşıyor bu insanlar hepsi şehir merkezinde zengin velilerin içinde mi yaşıyor? Kendileri çuvalla para alıyorlar ya herkesi öyle sanıyorlar. Oraya çıkan elemanlar da birşey söyleyemiyor şirin görünme için.

Bu ülke bu kafadaki insanlarla bir yere varmaz aga, balık baştan kokmuş bir kere :verymad:

sunny' Alıntı:
Ya arkadaşlar hep boş muhabbet, yok dijital vatandaşlık, göçmenlik vs... Birşey ürettiğimiz yok, teknolojiyi bildiğimiz yok sırf laf kalabalığı. Bu ülkedeki profesör, doktor, üniversite elemanları tıp, kimya vb alanlar hariç hep boşboğaz insanlardır. Üretim namına, gelişim namına hiçbir şey yok ama çıkıp küstah küstah konuşmalar var. Bu bölüm başkanlarına tablet gönderin uzay mekiği sanarlar kalkıp şöyle eğitim olmalı böyle çocuk olmalı yok köprü olunmalı. Çocuklar tweet atıyorlarmış falan diyor nerede yaşıyor bu insanlar hepsi şehir merkezinde zengin velilerin içinde mi yaşıyor? Kendileri çuvalla para alıyorlar ya herkesi öyle sanıyorlar. Oraya çıkan elemanlar da birşey söyleyemiyor şirin görünme için.

Bu ülke bu kafadaki insanlarla bir yere varmaz aga, balık baştan kokmuş bir kere :verymad:
:alkis: :alkis:

Aşağıdaki maili attım...

Değindiğiniz konular için teşekkürler ancak.

- Ertesi gün acaba norm fazlası olacakmıyım diye düşünürken...

- BT rehber öğretmen görevlendirmesi yapılacak mı, ya da iptal edilecekmi yine diye kendini düşünmekten alı koyamazken...

- Veliler BT ve Yazılım dersini seçmezse naparız sorusuna yanıt bulamazken.

- Dersin içeriği oluşturulurken okullarda bunu uygulayacak bizlerden hiç görüş alınmadığından kendini derse ait hissetmiyorken...

Konuştuklarınız bizim önceliklerimiz listesine giremiyor... sanırım biz fazlalığız

Birde yeni bir anket önerim var... Branşınızdan / hayatınızdan memnun musunuz? ve geleceğe umutla bakıyor musunuz? diye Bt öğretmnelerine soralım. Bakalım sonuçlar bize ne söyleyecek...

Okumayacaksınız ama yine de teşekkürler...

bu orada süs bitkisi gibi oturan bayan var sağ önde, onu vurup yıkasım geldi :) Kız herşeye baş sallıyor sadece.

by.BaCTeRY' Alıntı:
Ferhan hocamız hoştur, iyidir, donanımlı insandır ama malesef bizi çok boş eğittiler 4 sene boyunca..saçma sapan derslerle oyaladılar resmen..kınıyorum..

ben ilk defa burada gördüm kendisini ama çok boş konuştuğunu gördüm. çocuklar face açmasın twitter açsın. anladık twitter ile ilgili proje yapmış. twitter konuşma dili falan filan. twitterdan reklam mı aldı acaba ? sağlık konusunda göze damla damlatılır ele ameliyat olu geçer mantığı çok saçma. gözde kalıcı körlüğe sebep olması da boşver mi acaba?

Ferhan Hoca öncelikle kendi çalışmalrında veya doktora öğrencilerinin çalışmalarında BÖTE öğrencilerini kullanarak zaman kaybına sebebiyet vermeden BÖTE öğrencilerinin eğitimiyle ilgilensin. Orya çıkıp boş boş muhabbet ederek bu iş olmaz.

Anadolu Üniversitesinde Ferhan Hocayı 4 yıllık üniversite eğitimi sırasında birşeyler imzalatmak haricinde gören var mı?

mert_aylan' Alıntı:
bt kullanım kültürünün küçük yaşta kazandırılması gerektiği doğruydu

evet doğru ama ona uygun altyapı nerde. sınıflar kalabalık. üç kişiye bir pc düşüyor. hatta bu sene okulların çoğu labı da kapattı. bu iş sürekli sınıfta ders anlatarak olmuyor. uygulama , ortam gerekli.

Mailimin sadece başlığını okudular : " Bilişim teknolojileri öğretmenleri Bad Sector nesli oldu"

murtace' Alıntı:
Aşağıdaki maili attım...

Değindiğiniz konular için teşekkürler ancak.

- Ertesi gün acaba norm fazlası olacakmıyım diye düşünürken...

- BT rehber öğretmen görevlendirmesi yapılacak mı, ya da iptal edilecekmi yine diye kendini düşünmekten alı koyamazken...

- Veliler BT ve Yazılım dersini seçmezse naparız sorusuna yanıt bulamazken.

- Dersin içeriği oluşturulurken okullarda bunu uygulayacak bizlerden hiç görüş alınmadığından kendini derse ait hissetmiyorken...

Konuştuklarınız bizim önceliklerimiz listesine giremiyor... sanırım biz fazlalığız

Birde yeni bir anket önerim var... Branşınızdan / hayatınızdan memnun musunuz? ve geleceğe umutla bakıyor musunuz? diye Bt öğretmnelerine soralım. Bakalım sonuçlar bize ne söyleyecek...

Okumayacaksınız ama yine de teşekkürler...

Bence içerik boş değil. Dersimizin alt yapısını oluşturacak sosyolojik tespitler yapılıyor. İhtiyaç analizi gerçekleştiriliyor. Neden boş dediğinizi anlamıyorum. Ne anlattığınızı, ne öğrettiğinizi bilmeyen bakanlık ve veli profilini düzeltmezsek arkadaşlar bizim dersimiz hakkında cahilce düzenlemelere daha çokça şahit olursunuz. Kusura bakmayın.

Geri