EK İŞ YAPANLAR?

Kodla Büyü
beskaza' Alıntı:
5 dönüm arazim var fethiyede yaklaşık 20 30 dönümde yaylada var fakat yayladaki toprakların hepsi paylaşılmadı henüz paylaşılan yerleri ekip dikiyoruz. Nar(15) kayısı(8) armut(7) elma(6) portakal(2) mandalin(3) zeytin(20) incir(3) dut(4) nektarin(1) şeftali(2) muşmula(2) ayva(2) kırmızı erik(1) yeşil erik (3) limon(3) mersin(1) ceviz(2) cennet elması (6) avakado(5) birde ne idüğü belirsiz bir ağaç dikti babam Toplam 100 civarı ağacımız var meyve veriyorlar artık güzel getirisi var.

Bunun yanı sıra bahçemizde marul, maydanoz, soğan, pırasa, brokoli, aşılı böğürtlen, lahana, ıspanak, enginar, dereotu, kereviz var şu an.

10 kökte farklı üzüm türleri var bahçede.

1.5 dönüm araziyede buğday diktik.

Yaklaşık 30 kadar tavuğumuz var seneye 80 90 tavuk yetiştirmeyi düşünüyoruz. 3 küçük baş hayvan(keçi) var 2 de yavrulayacak bu ay.

Tüm araziyide çevirdik telle. Ağaçların etrafınıda tavuklar kaçmasın arasında dursun diye tülle çevirdik. Tahminime göre bunların getirisi benim aylık maaşı epeyce bi katlayacak önümüzdeki yıllarda Zaten formatörlükten tiksinmeye başladım yakındır bu işlere yönelmem sebzecilik olmasada ağaç işine.
Hocam sen bankanın yolunu unutursun bikaç sene sonra. Maaşa bakmazsın bile :mrgreen: Pederlerin paylaşamadığı arsalar için baskı mı yapsak biz de acaba :idea:
Bu arada kimse internet kafe ve pes salonu yazmamış. Cafecilik zaten uzak olduğumuz bir iş değil :puhaha:

EK İŞİ BIRAK, HAKKINI ARA VE AL...

YARIN GREV VAR.. ORDA OL.

BİR GECEDE % 170 ZAM YAPAN ZİHNİYET SANA DA PEKALA %50 ZAM YAPABİLİR... EK İŞE İHTİYACIN OLUR MU OZAMAN!!!
HAYVAN PİSLİĞİYLE UGRASMAYI, TARLA EŞELEMYİ UNUT, SEN EĞİTİMCİSİN... BU ULKENIN EN DEGERLISI YANI!!!

SEN YOKSAN EKSİĞİZ...

Ek iş yapmamızda yasal olarak bi sıkıntı yok sanırım. Tabiii mesleğimizle ilgili iş yaparsak. Mesela bir kimya öğretmeni kitap bastırıp satabiliyor. Kendi eserini sattığı için yasal olarak bi sıkıntı yok. Biz de web sayfası tasarlayıp satarken eserimizi pazarlıyoruz. Bunda da bi sakınca yok diye biliyorum.

657 DMK 28 . Madde der ki
TİCARET VE DİĞER KAZANÇ GETİRİCİ FAALİYETLERDE BULUNMA YASAĞI:

Madde 28 – (Değişik: 30/5/1974 - KHK - 12; Değiştirilerek kabul: 15/5/1975 - 1897/1 md.)

Memurlar Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette bulunamaz, ticaret ve sanayi müesseselerinde görev alamaz, ticari mümessil veya ticari vekil veya kollektif şirketlerde ortak veya komandit şirkette komandite ortak olamazlar. (Görevli oldukları kurumların iştiraklerinde kurumlarını temsilen alacakları görevler hariç). (Ek cümle: 8/8/2011-KHK-650/38 md.) Memurlar, meslekî faaliyette veya serbest meslek icrasında bulunmak üzere ofis, büro, muayenehane ve benzeri yerler açamaz; gerçek kişilere, özel hukuk tüzel kişilerine veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına ait herhangi bir işyerinde veya vakıf üniversitelerinde çalışamaz.

(Değişik ikinci fıkra: 8/8/2011-KHK-650/38 md.) Memurların üyesi oldukları yapı, kalkınma ve tüketim kooperatifleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve kanunla kurulmuş yardım sandıklarının yönetim, denetim ve disiplin kurulları üyelikleri görevleri, özel kanunlarda belirtilen görevler ile kurumundan izin alınmak kaydıyla yapılan insanî ve sosyal amaçlı gönüllü çalışmalar bu yasaklamanın dışındadır.

Eşleri, reşit olmayan veya mahcur olan çocukları, yasaklanan faaliyetlerde bulunan memurlar bu durumu 15 gün içinde bağlı oldukları kuruma bildirmekle yükümlüdürler,

Bu maddeden dolayı meslekten çıkarma cezasına çarptırılan memurlar bile oldu. Fakat mahkemeye itiraz edip kazananlar var. Bir de ta 2009 da hükmetin bir serbestiyet getirme tasarısı vardı hala çıkacak.

paranız varsa altın ve döviz olarak ikiye bölün. Benim şu an yok ama olsa öyle yapardım :)

serdemir' Alıntı:
beskaza' Alıntı:
5 dönüm arazim var fethiyede yaklaşık 20 30 dönümde yaylada var fakat yayladaki toprakların hepsi paylaşılmadı henüz paylaşılan yerleri ekip dikiyoruz. Nar(15) kayısı(8) armut(7) elma(6) portakal(2) mandalin(3) zeytin(20) incir(3) dut(4) nektarin(1) şeftali(2) muşmula(2) ayva(2) kırmızı erik(1) yeşil erik (3) limon(3) mersin(1) ceviz(2) cennet elması (6) avakado(5) birde ne idüğü belirsiz bir ağaç dikti babam Toplam 100 civarı ağacımız var meyve veriyorlar artık güzel getirisi var.

Bunun yanı sıra bahçemizde marul, maydanoz, soğan, pırasa, brokoli, aşılı böğürtlen, lahana, ıspanak, enginar, dereotu, kereviz var şu an.

10 kökte farklı üzüm türleri var bahçede.

1.5 dönüm araziyede buğday diktik.

Yaklaşık 30 kadar tavuğumuz var seneye 80 90 tavuk yetiştirmeyi düşünüyoruz. 3 küçük baş hayvan(keçi) var 2 de yavrulayacak bu ay.

Tüm araziyide çevirdik telle. Ağaçların etrafınıda tavuklar kaçmasın arasında dursun diye tülle çevirdik. Tahminime göre bunların getirisi benim aylık maaşı epeyce bi katlayacak önümüzdeki yıllarda Zaten formatörlükten tiksinmeye başladım yakındır bu işlere yönelmem sebzecilik olmasada ağaç işine.
Hocam sen bankanın yolunu unutursun bikaç sene sonra. Maaşa bakmazsın bile :mrgreen: Pederlerin paylaşamadığı arsalar için baskı mı yapsak biz de acaba :idea:
Bu arada kimse internet kafe ve pes salonu yazmamış. Cafecilik zaten uzak olduğumuz bir iş değil :puhaha:

Serdar hoca gel seninle büyük baş hayvan işine girelim :mrgreen:

dereli_oglu' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
Ben web tasarımından baya bi para kazandım ama artık soğudum mu bıktım mı bu işlerden bilemiyorum. Yapmak istiyorum ama elim bi türlü gitmiyor. Başaka uğraşlar mı bulsak ne :)

Müşteri nasıl buluyorsunuz hocam?

Valla ben de bunu merak ediyorum. Site yapalım dedik fiyaz az istedik güvenip yaptıran olmadı. e-ticaret sitesi yapalım dedik 2000-2500 iste dedi bir arkadaş ben 1400 istedi çok dediler yaptırmadılar. Anlamadım ki nasıl alınıyor bu işler

Günlük yaptığımız bilgisayar işlerinden komşu,akraba, yakınlar ve okuldaki öğretmenlerden nasıl para talep edilir. İyi niyetle yapıyoruz ama yoruluyoruz bazen.Bu işin prosedürü nasıl olur tavsiyeniz varmı?

başkasının üzerine iş yeri açarken prosedür nedir? bunu yapan birisi anlatırsa sevinirim.MEsela emekli birinin adına mı açmalıyız? bağ kur yatırma olayından sıyırma durumu var mı? işçi emeklilerine bağ kur gerekmiyor diye duydum dogrumudur?

güzide bir okul profili

öğretmen arkadaşların (hayalerindeki ) ek işleri :)

1. internet cafe( ben degil ama)
2. oto galericilik
3. fast food cafe ( ben :p )
4. fıstık ticareti
5. sucuk ticareti
6. ev arsa alım satımı
7. kömürcülük
8. oto yıkama
9. sigorta şirketi
10. borsa

arkadaşlar okul mevcudumuz 150 ye yakın öğretmen, bildiğim arkadaşlar bu işleri yap(mak isti)yor

tcoalngsau' Alıntı:
başkasının üzerine iş yeri açarken prosedür nedir? bunu yapan birisi anlatırsa sevinirim.MEsela emekli birinin adına mı açmalıyız? bağ kur yatırma olayından sıyırma durumu var mı? işçi emeklilerine bağ kur gerekmiyor diye duydum dogrumudur?

Bağkur emeklisinin maaşından 70-100 lira arası kesinti oluyor sadece. Tekrardan bağkur yatırmanıza gerek kalmıyor...

Turistik bölgede olduğum için burada her türlüsünü gördüm. Bar işleten öğretmen bile var. Bir öğretmenin yapacağı son iş bu olmalı bence...

drejog' Alıntı:
masterkartall' Alıntı:
Hocam altın, dolar, euro çok oynak bu aralar. Çıktı çıktı sonra %15 birden indi 2 ayda altın. Dalgalı yani. Fazla dalga adamı boğar :)
Fazla dalgayı da sepet sistemi ile önlüyorsun hocam paranı 4 e bölersin dolar, tl, euro, altın olarak. hangisi yükselirse onu satar düşeni alırsın. Dikkat edersen dolar ile altın ters korelasyonda tahteravalli gibi. Riske değer bir getirisi var diye düşünüyorum.

Biraz param olsa ilk yapacağım iş bu olacak. Sadece altınla uğraşıyorum. Biraz da 50gr altın borcum olduğu için gerçi.

bilgisayar işi ile (yazılım, web sitesi) para kazananları tebrik ediyorum. bilgisayarcıyım ama özelde hiç yapamayacağım bir iş. öğretmek kolay ama proje yapmak zor iş. fazla beden ve zihin sarfettirecek işlere gücüm yok benim, en kolayı ticaret gibi geliyor. olacak elinde biraz para bir franchise açıp keyfine bakacaksın, elemanlar çalışacak (o da en az 200-300 bin gerektirir). ah bir para çıksa yılbaşında :)

rifatt' Alıntı:
bilgisayarbilisim60' Alıntı:
EK İŞİ BIRAK, HAKKINI ARA VE AL...

YARIN GREV VAR.. ORDA OL.

BİR GECEDE % 170 ZAM YAPAN ZİHNİYET SANA DA PEKALA %50 ZAM YAPABİLİR... EK İŞE İHTİYACIN OLUR MU OZAMAN!!!
HAYVAN PİSLİĞİYLE UGRASMAYI, TARLA EŞELEMYİ UNUT, SEN EĞİTİMCİSİN... BU ULKENIN EN DEGERLISI YANI!!!

SEN YOKSAN EKSİĞİZ...
:+1: :++: :+1:

ayakta alkışlıyorum hocam ve katıldım da greve ama eli güçlü olan öğretmen maaşa el açmış öğretmenden daha etkili ve itibarlı olur. varsa enerjin kendini iyi hissediyorsan yaparsın her ikisini de...

yazları kaynak demir dograma isleri yapiyorum baba meslegim oldugu icin surekli is cikmiyor ama ekders kaybini telafi ediyorum bir kac gun calisma ile..
ileriye yonelik dusuncem ise guzel bir şarkuteri dukkani acmak kayseri sucugu pastirmasi, gunluk et ve sut urunleri satisi gibi.. ozellikle ege bolgesinde iyi tutuyor bu isler.. tutturursam ogretmenligide birakacam

Üniversitede ugrastıgım el işlerini satıyorum hala, yazında tezgah işine devam etmeye çalışıyorum, günübirlik küçük festivallere katılıyorum, fazla kazanmıyorum ama GERCETEN ÖĞRETMELİKTEN 10 KAT ZEVK ALARAK YAPIYORUM..

Bilgisayar donanım satışı, güvenlik kamera sistem kurulumu, tek tük okul ve kurumların ihalelerini alıyorum. Eğer isterseniz size de kazandırabilirim. Siz müşteri bulun üründen komisyonunuzu alın :)

ya benim merak ettiğim android markete yazılım yükleyip-gelir elde eden oldu mu??burdan düzenli bi gelir elde edilir mi?

Uzun süre youtube videolarımda reklamı açmamıştım....Geçen yıl açtım ayda ortalama 150tl gelir getiriyor....telif hakkı Vs nedeniyle 80 kadar videodan 3-4 tanesi yapıyor bu işi. :roll:

Geri