kamburum çıktı

Kodla Büyü
merhaba arkadaşlar. uzun zamandır siteye üyeyim ama başka bri rumuzla. ikinci bir rumuzla yeni üyelik açtığım için sizlerden özür diliyorum. sadece kim olduğum bilinmesin diye böle bişr şey yaptım. sadece dertleşmek istedim. nkü çok kötüyüm. hayatın yükleri omuzlaıma o kadar çok bindi ki o yüzden kamburum çıktı dedim. hayat çok acımasız. ş ile ne bitiyosa hiçbiri beni mutlu etmiyo. ş ile biten hiçbirşeyden bir el uzanmıyor. işimden, eşimden, aşımdan çok dertliyim. iş konusunda öalum hepimizin ortak derdi. aş ise para kazanmak ise artık yetmiyo ve bu durumu kendime yedirmeiyorum. tek maaşla veçinmeye çalışıyoruöm. eşim çalışmıyor ve beni tek mutlu eden bir çocuğum var evim kira. gerisini siz düşünün. bunalmış durumdaıyım. ve eşimle belkide ayrılığın eşiğine geldik. ne yaptıysa yaranamadım. evimden işime, işten eve. eskiden maçlara giderim artık ona bile gitmiyorum. son iki senedir ne kafa olarak ne bedenen tatil yapmadım. canım çıkıyor mutlu edicem diye. canım çıkıyor hiçbirşeyleri eksik olmasın diye. en bnasitinden onca borcum olmasına rağmen gittim yine borca girerek 14 şubatta eşime istediği bir altın kolye vardı onu aldım. ama ne oldu. yine duymak istemediğim kelimeler 3 gün sonra yine duydum. ve bu beni tamemen yıktı. ne yaptıysa yaranamadım. doğru iş+doğru eş= mutluluk demiştin geçenlerde. bende ikiside yok. bugün bir ara labımda ne var ne yok hespini yıkayım dedim. hepsini parçalayıyım isteim. döküp saçayım. çıldırmak üzereyim. say say bitmez. içimi dökmek istedim. bu satırları okduğun içinde çok teşekkür ederm. iyiki varsınız.

:cry:
hocam okuyunca çok üzüldüm.. inşallah RAbbim en kısa zamanda sıkıntılarınızı giderir... her şey imtihan sebebi ve bu dünya geçici....

Bu şekilde devam edersen kendini cezalandırırsın hocam radikal kararlar almalısın gibi geliyor bana..

maneviyat hocam tek çözüm.
abdest al namaz kıl sağlıgına şükret.rabbim sana evlat vermiş şükret.eşin ile aran düzelmesi içinde dua et.
şuan senden daha zor durumda olan okdar çok kişi varki eger biraz onları düşünsen ne kadar şanslı oldugunu anlarsın.
Tek maaş falan bahane bu ülkede 550 tl(=bizim ekders) ile geçinen çok aile var.

Allah yardımcınız olsun hocam. Her şey olacağına varır. Duanın gücüne yürekten inanırım, bol bol dua edin. Ayrıca sabır...

hocam yalnız değilsiniz sizin durumunuzda olan çok fazla insan var şu an..hayatımızda bazı dönemler mutlu bazı dönemler mutsuz oluyoruz maalesef.bu dönem de kötü bir dönemden geçiyorsunuz belli ki.mutlaka bir çözüm yolu bulunur merak etmeyin.
eşinizle konuşursanız sizi anlayabilir.keşke bu yazdıklarınızı önce o okuyabilseydi.

Hocam, Allah sabır versin, inşallah Allah sorunlarınızı düzeltecek bir yol gösterir, dertlerinizi bitirir.

Hocam, Allah size sabır, yakınlarınıza da güzel huylar nasip etsin.

Görünüşe göre cidden çok kötü durumdasınız. Ama hocam yanlış anlamazsanız, bir iki şey söylemek istiyorum. Evet benim herhangi bir problemim ciddi anlamda yok. Tuzum kuru yani ve buradan oturduğum yerden ahkam kesiyorum. İster bu adamın sözü dinlenilmez deyin, ister söz kişilere ait olmaz deyip doğrusu varsa alın.

En başta bilmek gerek ki kimsenin hayatı kalem gibi düzğün değildir. En çok sıkıntıyı da Allah'a en yakın olan Peygamberler çekmiştir bunu da bilin. Bir hadis-i kutsi der ki "kulum beni nasıl tanırsa, onunla öyle muamele ederim." Yani çevrenizdeki herşeyin üzerinize geliyor olması, sizce tesadüf olabilir mi? Elbette birisi sizin bir şeyi farketmenizi istiyor. O Allahtır ve sizin bu olayların üzerinize geliyor olmasından bir anlam çıkarmanızı, buradaki sırrı çözmenizi istiyor. Bence çevrenizin güzelleşmesi için beklemeyin. Onun yerine "herşeyin iyisine bak" kaidesiyle bakın. Elbette eminim birçok şey bulacaksınız sizi hayatta olduğunuza binlerce şükrettirecek.... Şükür etmek için kendinden alttaki olanlara bakmak gerek sayın hocam...

Hayatın yükünü sırtınıza almayın hocam. Hayatı, hayatı kim verdiyse o devam ettirir. Siz elinizden geleni yaptıktan sonra ne gam ki dert ediniyorsunuz? Ne güzel işte alnınız açık, yüreğiniz güzel.

Kalpler ne evle, ne parayla, ne eşle ne de bir başka şeyle mutmain olurlar!!! Kalpler ancak Allah'ı anmakla onu tanımakla mutmain olurlar. Dünyaya doyan mı bu dünyada? İnsanı cennet doyurur hocam. Bu dünya ücret yeri değildir. Bu dünya çalışmak, ibadet etmek yeridir. Ücret beklemeyin. Ücret Cennettedir sayın hocam. Dünyada en mutlu insan, dünyaya kıymet vermeyendir.

Hocam sizi çooook iyi anlıyorum..Hemen hemen aynı durumu yaşadım içimde..ve sizin de dediğiniz gibi ş'ler den gülmediğimi düşündüm..iş eş aş..ama insan birşeyin kıymetini kaybedince anlıyormuş..bir kaybım oldu,ama sonra durumlar düzeldi ve ben anladım kii nimetler içinde nankörlük etmişim..Hamdolsun dedim ..
İNSAN ULAŞAMADIKLARININ DELİSİ,ULAŞTIKLARININ NANKÖRÜDÜR.
Nankör kelimesini kendim için kullanıyorum,yanlış anlaşılmasın..
herşeye rağmen şükredebileceğim çoook şey var..

Çocuk filan hikaye...Şahsi fikrim yürümeyen bir evliliği sürdürmemeniz gerektiği. Dolayısıyla ilk adıma boşanmak olmalı bence...

Allah yardımcınız olsun hocam....

Bazen vicdanını ve kalbini bir köşeye koyup öyle hareket etmek gerekiyor. Her şeye evet dedikçe herkes üstünüze gelmeye başlar. Her zaman değil ama yeri geldiğinde Hayır diyebilmeli insan. Yeri geldiğinde vicdanını (yokmuşçasına) bir köşeye atıp tartışabilmeli, yeri geldiğinde kalbini de vicdanının yanına koyup kavga edebilmeli. Ama bunları haklı olarak yapabilmeli. Tabi kavgadan sonra da sözlerinin arkasında durabilmeli. Eğer haklıysanız karşı taraf er ya da geç gelip haklılığınızı kabul edecektir.

Ben 29 yaşındayım ve işin doğrusunun bu olduğunu anladım. Yani haklı olduğunuzda, sevmediğiniz bir şey olduğunda bunu dile getirebilmeli ve arkasında durabilmelisiniz. Haklılığınızı anlatacağınız kişi eşiniz de olsa anlatmalısınız. "Yok, Hayır, Haksızsın" diyebilmeli insan. Hem de ciddiyetini belli ederek. Bu aynı zaman da günümüz lider insanının portresidir. Baba da evin lideridir.

Özetle hiç bir şeyi içinize atmayın hocam. Birikir ve patlarsınız. Hemen anında çözün. Haklıysanız haklıyım diyin ve arkasında durun. Karşınızdaki insan üzülürmüş, ağlarmış vs. tınlamayın. Bir defa ağlar, üzülür ama hakkınızı kimseye yedirmediğinizi anlar. Dedim ya bazen vicdansız olmak gerekiyor. İnanın işler yoluna girmeye başlıyor. Yoksa siz üzülür, ağlarsınız. Her şeyi sırtlamaya çalışmayın. İşinizde de evinizde de görevleriniz neyse onu yapın. Herkes kendi görevini yapsın. Yapmayan (çok çok afedersiniz ama) defolup gitsin gözünüzün önünden. Onu cehennemin dibine yollayın ve bir daha çıkıp çıkmadığı bile umurunuzda olmasın. Bakın hayat nasıl daha güzel oluyor.

Biraz vicdansızca yazdım ama dünyanın çivisi çıkmış, çıkaranlar yerine taksın bir zahmet.

ben de mutsuzum mutsuzum diye ağlanıp sızlanırken Allah başka dertler verdi hastalık gibi.. inanın sağlık hayattakii en önemli şey ve sağlıklı olmak mutlu olmak için bir sebep..ben yaşadıklarımdan sonra bunu öğrendim..inşallah herşey en kısa zamanda yoluna girer..

Hocam Allah (c.c.) sabır versin. Maneviyatınıza biraz daha dikkat etmelisiniz. Bu dünyaya neden gönderildiğimizi düşünün. Herşey bizim için bir intihandır. Herkesin bir dayanağı olmalıdır. Oda Allah (c.c.) dır. Dualarınızı eksik etmeyin. Ayrıca bizden daha kötü durumda olanların olduğunu düşünüp şükretmeliyiz. Geçici bir dünyada yaşadığımızıda unutmamalıyız. Bu bizim sabrımızı arttırabilir.

hersey olacağına varır çocuk var die istemediğin bi evliliği devam ettirmek saçma çocuğa daha çok zarar verirsiniz bu şekilde :!:

Hocam Allah (c.c.) sabır versin. Maneviyatınıza biraz daha dikkat etmelisiniz. Bu dünyaya neden gönderildiğimizi düşünün. Herşey bizim için bir intihandır. Herkesin bir dayanağı olmalıdır. Oda Allah (c.c.) dır. Dualarınızı eksik etmeyin. Ayrıca bizden daha kötü durumda olanların olduğunu düşünüp şükretmeliyiz. Geçici bir dünyada yaşadığımızıda unutmamalıyız. Bu bizim sabrımızı arttırabilir.

öğretmenlerim yazdıklarınız için çok teşekkür ederim. moral verdiniz. yapmadığım şey kalmadı gibi birşey. eş konusunda sıf yüzünde ufakta olsa gülücük göreyim diye zor anlarımda bile yien zorlanacağımı bile bile süprizler yaptım. önceleri her ay ama sonrada son aylarda 2 ayda bir mutlaka maaş yatınca çiçek ayada ne bileyim onun hoşuna giden şeyleri alırdım. oda gücüm yettiği kadarıyla. ne aldattım, ne bir kötü söz söyledim, ne hırpaladım. iyi bir bab olmaya çalıştım. ev işlerinde yardımcı oldum. yeri geldi yemek bile yaptım. ama her defasında sen doğru adam değilsin lafı çok dokunuyo. şu güven dedikleri neymişki ben bunu kazanamdım. çok afedersiniz ş.siz dediğim insanlarla neden aynı kalıba gireyim. bunu anlatamadım. bir kyyunun içindeym ve bir el arıyorum. maaelsef yok. ne eşimde ne kendi ailemde ne onun ailesinde. hep diyorum yüce mevlam kimseye kaldıramayacğı yükü vermez. hep şükrediyorum içinde bulunduuğum deurumdan dolayı. ne kötü durumda olanlar var. ama ne bileyim artık kaldıramadğımı hissediyorum. güçlü bir insanım. ama artık gücüm kalmadı gibi birşey. bir insan kaç kulvarda mücadele verebilir. ne yapacağımı ne diyeceğimi bilmiyorum. işi tek vbalşıma düzeltemem. aşı bir ihtimal. eş konusunda ise artık bilmiyorum. konuşamıyoruz bile. daha doğrusu beni konuşturmuyo. bana savunma hakkı vermeden yargısız infaz ediyo. artık burama kadar geldi. ooofffffffffffffffffffffff.

En önemlisi sağlık hocam.Ruh sağlığını tehlikeye sokmamak için hayatına yeniden yön verecek kararlar alman lazım....Bu kadar yıpratan bir evliliğin sürdürülmesi anlamsız....

İş hayatını da rölantiye almak lazım arada ....

Allah sabır versin hocam. İçinde bulunduğunuz durum gerçektende zor. Umarım herşey düzelir... :(

vay anasına yaa ne kadınlar var :!: Senin sınavın da bu olmuş hocam. Allah sabır versin.

alla u şekilde beni sınıyo. bunu biliyorum. baen düşünüyorum. ben ne yaptım diye. ama bulamıyorum. gelnedl şikayeti ailem oldu. 4 senelik evliyim. bu 4 sene içinde ne aileme eşimi nede eşimi aileme kabul ettiebildim. herşeyin altında birşeyler arandı. espiriler bile anlaşılmadı. iki tarafıda mutlu edeyim iki tarafta üzülmesin. hele hele 60 yaşındaki insan nasıl akıl vereyim ya. ben atalaımda büyüklerimden böle birşey görmedim. bunun için eşim tarafından ailem karşında dik durmamakla suçlandım. ve bu rdumlar 4 senedir büyük sorunla oluştu. ne bileyim işte arkdaşlar anlatacak daha çok şey varda. ya ben şikayet bile etmedim bu zamana kadar. evde yemek pişmiyor diye. akşamaları geldiğimde hoşgeldin yada sabahları işe giderken hayırlı işler hayatım gibi şeylerin olmadığ yerde. çocuk dünyaya geldiğinden beri doğru dürüst dışarı bile çıkmadık. birlikte ortak birşey yapmadık. başbaşa vakit geçirmedik. olduğu zamlarda bile kavga edip döndük. başka erkeklerin yanında küçük düşürüldüğüm halde sesimi çıkarmadım. o an mutlu olsun diye. ama genede yaranamadım yaaaaa.

Allah Rahmetini Üzerimizden eksiltmesin!
NİSA SURESİ ve NUR SURESİ
Aç mealini ve terfsirini oku sayın hocam,
kadın, erkek ve evlilik...
Eşinde bi zahmet okusun.

hocam bence eşini al, ir yere gidin tatile falan , çocuğu da birine bırakabikiyorsanız bırakın, ve iyice birbirnizi anlayarak konuşun.. kusura bakmayın ama tek taraflı değildir bence böyle şeyler, siz onu o sizi anlasın ... eşinizle mutlu olursanız hrşeyi daha güzl görürsünüz bence...Allah yardımcınız olsun, hayırlısı olsun.. dua edin..

hediye almak,çiçek almak falan bunlar boş işler hocam.durumu bilmiyoruz ama eşiniz sanırım sizi yeterince sevmiyor.sevse zaten sizi üzecek duruma sokmayı asla istemez.şahsen ben eşim maddi olarak zor durumda olduğunda boşver canım böyle günlerin ne önemi var çiçek miçek bizim ellerimiz ayrılmasın yeter diyorum.ne bileyim kıyamıyor insan sevdiğine.siz seviyorsunuz belli ki.ama biraz da karşınıza alıp konuşmayı deneyin.kavga etmeden.aile içindeki durumunuz çözülünce iş durumu illa ki çözülür.eşiniz de çalışır.feraha çıkarsınız.et yemezsiniz de kuru ekmek yersiniz ama huzurla yersiniz hocam ya.üzüldüm gerçekten

Geri