kamburum çıktı

Kodla Büyü
bridget hemen cinsiyet ırkçılığı yapmayalım.Arkadaşımıza yardımcı olalım.Yalnız mağdur arkaşın ifadeleri bir öğretmenin ifadelerine pek benzemiyor bu konuda kusura bakmasın.Can sıkıntısından olabilir ama emin değilim neyse yürüyüşten gelince cevap verir zaten.Abdest al yaradana sığın olayı çok popüler olduğundan ona girmiyorum.

Meslek büyüğümüz abimiz rahmetli Steve Jobs derki " Bir kere geldiğin dünyada dış dünyanın uğultularının içindeki sesi bastırmasına izin verme.O seni her zaman en doğru yere götürecektir " Yok ben illede yerli malı severim diyosan " Her şey bitti yok oldu dediğin anda bile herşeyi yeniden başlatacak yeniden yeşertecek bir tohum bir yerlerde mutlaka vardır. İşte o tohumun adı İNSAN dır . :)

Önce mutlu olmak için evleniriz.
Sonra bazılarımız mutlu olmak için boşanır.

Allah yardımcınız olsun. Durum vahimse gerekeni yap. bu bir tercih değil zorunluluk olmuşsa hiç düşünme. Büyüklerine açıl

@lperen' Alıntı:
basit bir yazı ancak insanın hayatta karşılaştığı sorunların, streslerin karşısında yıkılmaması gerektiğini belirten öz bir yazı. neden hep dertler beni buluyor dediğimiz zamanlarda öleceğimizi düşünmek ve ölümden sonrası insanı hayata bağlıyor. inşallah orada rahat edenlerden oluruz.

Kesinlikle eşinizide alıp bir psikiyatriste gidiniz ve bunu bir an evvel yapınız dua tabiki içinizi rahatlatabilir, ferahlatır ancak karşı tarafla bu konuları konuşmadığınız sürece işinize yaramaz.

Maneviyat bu konuda önemli. Maneviyat bir liman gibi. Bir sigorta gibi. Farklı farklı tavsiyeler olabilir, maneviyat da bunlardan birisi olabilir elbette.

Dünya görüşleri önemli. Özellikle eşinizin dünya görüşü nedir bu konuda? Eşiniz dindar birisi midir mesela?

arkadaşlardan biri hata %50 %50 demiş ozaman bütün insanlar aynı böyle bir şey olamaz Allah yardımcın olsun hocam işten yana ben de aynı dertteyim yeni atandım ve bu mesleğin bana göre olmadığını düşünüyorum eşinizle de iyice konşun bence ve aile içine ne anne babanız nede eşinizin anne babası yakınları kimseyi karıştırmayın ALlah yardımcınız olsun

Allah sıkıntılarınızı hayra çıkarsın hocam, çok zor ama sizin de farkında olduğunuz gibi sebebe değil gönderene iltica etmek, sabır dilemek lazım, inşallah en kısa sürede huzura ve afiyete kavuşursunuz.

yapacağın gideceksin eşinin ailesine babasına annesine durumu anlatacaksın hocam. Çocukta var bi yerde bazı şeyleri zorlamak lazım baktın olmuyor kesip atarsın hayırlısı diyerek. Ama eşinin ailesiyle görüş bu yuvanın huzurlu olması için elinden geleni yaptığını vs. vs. Eğer ailelerinizle aynı şehirde kalıyorsanız il dışı tayin isteyin gidin hocam. Allah yar ve yardımcınız olsun gerçekten sizin adınıza çok üzüldüm bol bol dua edin dua ederken de gerekli girişimleri yapın.

İkinizi de tanıyan bir aile büyüğünüzün ya da arkadaşınızın hakemliğine başvurun.

Allah sıkıntılarınızı hayra çıkarsın hocam

Bihruze' Alıntı:
hocam sıkıntılı olduğumda hep inşirah suresini hatırlarım ..bence sizede iyi gelecek

1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
3.Ki o, senin belini bükmüştü;
4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et.

Bismillahirrahmanirrahim,
1. Elemneşrahleke sadrek 2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek 4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra 6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab 8. Ve ila rabbike ferğab

müftülüklerin içinde aile İrşad büroları var.. uyarsa git konuş eşini de al git, yardımcı olacaklardır..
bize anlattığın bu durumdan eşinin de haberi var mı yoksa önce net ve anlaşılır dille bir konuş..
lüks için para harcama, para harcanırkende kazanılabilir.
sıradanlıktan kurtul farklı şeyler yap hiç yapmıyacağın herhangi bir aktiviteyi yap mümkünse eşinle birlikte yapın örneğin hiç gitmediğiniz bir arkadaşınızın evine çaya gidebilirsiniz.
ailenizle ortak zaman geçirecek birşeyler bulun
bulunduğunuz şehirde pansiyon nöbeti tutulan bir okul varsa başvurun hem ek gelir olur hem ev ortamından ayda birkaç kez uzaklaşarak farklı bir ortamda belki ferahlarsınız.
kurs açabiliyorsanız açın ek gelir rahatlatır, iş uğraş belki dertleri unutturur..

habbe' Alıntı:
Sayın hocam öncelikle eşinizin davranışlarının kaynağını öğrenmeye çalışın.
1-Eşinizle aranızdaki edep perdesini kaldıracak şekilde tartışmalarınız oldu mu?
2-Eşinizin size olan kinini besleyen kaynaklar neler?
3-İnatlaşmalar yaşıyor musunuz?
4-Empati gözlüğüyle ilişkinize bakmaya gayret ediyor musunuz?
5-Aile büyüklerinden bu hususla ilgili istişare etme olanağı buldunuz mu?
6-Maneviyat ailenin direğidir. Maneviyat hayatınızda değişmeler oldu mu?
Bazen ben de eşimle sıkıntı yaşıyorum. Geniş olup onun bana olan olumsuz davranışlarını görmezden geliyorum. Dua edip Allah'a yalvarıyorum. Yine sorun çözülmezse büyüklerime danışıyorum. (Ama aile dışından insaflı bir bilenle istişare ediyorum.) Siz ona merkez bankasını bile hediye alsanız mutlu edemezsiniz. Belli ki eşiniz hem madden hem manen yorulmuş ve yıpranmış, aynen sizin gibi. Allah yardımcınız olsun. İnşaallah düzelir arkadaşım.

Not: Boşanmayı tavsiye edenler kendilerini sizin yerine koyup öyle tavsiye etsinler. Bence en son çare ayrılmak. Geçim sıkıntısı boşanma nedeni olmamalı, bilakis bütünleşme nedeni olmalı.
:++:
Boşanma, Allah'ın en sevmediği helal. Son çözüm. Arkadaşlar gerekeni söylemişler. Bizden dua etmek gelir.
Allah, sağlıklı, bol rızıklı, mutlu, uzun ömürler versin.

Elimden gelen bişey olsa ve yapabilsem keşke üzüldüm :( Ama eminim eşinizinde sıkıntı olduğu böyle davranmasına neden olan bişeyler vardır. Hocam konuşmaya çalışın ve gerekirse büyük birinden veya profesyonel bir destek alın.

Allah ağız tadı, sağlık, mutluluk versin hocam. Dualarımız sizinle. Ve bol bol dua edin, konuşun, iyi düşünün, güzellikleri görmeye çalışın. Umarım sonu aydınlık olur ve bu günleri keyifle-gülerek konuşacağınız zamanlara çıkarsınız birlikte...

1. 10 gün rapor al...
2. Çocuğu bırakacak bir yer bul...
3. Doğası güzel, etkinliği bol olan bir yerden yer ayırt ve tatile çık eşinle birlikte...
4. Tatile gidecek durumun yoksa IBAN numaranı yaz, herhalde sana 50 TL yatıracak 20 gönüllü arkadaş vardır. (Yanlış anlaşılmasın bu da bir yardımdır, lafla peynir gemisi yürümez)
5. Aile huzurunun düzelmesi diğer sorunların tümünü zaten çözecektir, önemli olan evdeki huzurdur. Ufak bir katkımız olursa ne mutlu...

Incredible!!!

gecenin bu vaktinde yaklaşık 40 dakikadır yazıp-silip-düzeltip-ekleyip-çıkarıp yazdığım yazı bir anda sayfanın kendiliğinden güncellenmesiyle buhar olup gitti..
tekrar yazamayacağım için "incredible" kelimesi günlük hayatta dersler dışında ingilizceye yer vermeyi sevmesem de dilimden fışkırıverdi... ama kısaca yazarsam yine de :)

Hocam boşanmak en en en son seçenek..
İlk seçenek ise hem kendinizin hem de eşinizin Mevla'ya yönelmesi..

ilk seçenekten sonra arada birçok hocamızın güzel tavsiyesi uygulanabilir ama yine derim ki eşinizle sorununuzu birebir konuşun.
konuşmadan önce bugüne nasıl geldiğinizi ve derdinizin kaynağının bir haritasını çıkarın bir kağıda-kağıtlara..
aynı zamanda ona soracağınız soruları, onun verebileceği muhtemel cevapları, o cevaplara sizin verebileceğiniz cevapları iyice yazın..
sizin söyleyeceğiniz sözler içinde hadisler, ayetler, özlü sözler, önemli sözler, mutluluğa yönelik hikayeler, sizi ifade edebilecek beyitler-dörtlükler kullanmanız demiri tava getirmek için atılan bir çekiç darbesi gibi olacaktır..
mesela evlilikle veya "birisiyle" ilgili Can Yücel'den tutun Senai Demirci'ye kadar birçok kişinin yazısı veya şiirini bulabilirsiniz.
Birzamanlar Zaman gazetesinin ailem dergileri vardı, süper konular işliyordu aile hayatıyla ilgili..
Gençbeyin diye bir dergi var.. onda da birçok konu ve hikaye vardır hoşuma gitmiş olan..
Aile hayatıyla ilgili birçok İslami veya kişisel gelişim tarzı kitap var..

Mesela ben eşimi böyle etkiledim Allah'ın izniyle.. (Ya da onun bana, benim ona uygun eş olacağımızı dile getirdim diyeyim..)
Eşime "Ben seninle beni mutlu etmen için evlenmeyeceğim; kendisini mutlu ettiğimde, mutluluğundan mutlu olacağım bir eş ile evlenmek istediğim için evlenmek istiyor ve senden de bu karşılığı bekliyorum" mesajını açıkça ilettim.. Çok şükür hala ikimiz de böyle devam ediyoruz Allah'ın izniyle..

Allah (c.c.) yar ve yardımcınız olsun.. vesselam..

fercanx hocam hangi sözüme karşın benim öğretmen olmadığımı düşünürsün. öğretmen olduğumu sana her türlü ispatarım. amacım can sıkıntısında yada vakit geçirmek olsun diye yazmadım. sadece çevremde dertleşek kimsenin olmadığını bildiğim için buraya yazdım.
%50-%50 diyen arkadaş evet bu tür durumlarda böledir aslında. ama şöyle bir düşündüğümde bizde %50 değil. mutlaka benimde hatalarım var. bubnları kabul ediyorum. ama eşimin bene en çok kızdığı bir nokta var. bütün sebeplerde buna dayanılarak sorun oluyor. bunu anlatamadım. en basitinden bir gün bana 30 yaşında adamsın babandan kkorkuna babnın yanında sigara içemiyorsun dedi. bende alakası yok aile terbiyesi, saygı gereği. amcam bile 60 yaşında 80 yaşındaki dedimn yanında sigara içmez dedim. ama ne oldu babamın yanında sigara içmediğim için korkak, oldum adam yerine konmadım. bu böel bir iki üç hep devam etti. her defasında sana güvenmiyorum, adam değilsin gibi bir erkeğe söylenmiyecek bir dünya söz.
ben hediyeleri alırken sadece suratındaki güzel gülücüğü görmek için aldı. maddi imkansızlıklar içinde bile biraz olsun mutlu etmek için aldım. sıf hediye olsun diye değil. kaldıki o heidyeleri üstün körü vermedim. mutlaka bir süpriz eşiliğinde takdim ettim.
kaç defa teklif etim psikoloa gidelim diye ama hala icraat yok. mutlaka bahane var.

fluent' Alıntı:
1. 10 gün rapor al...
2. Çocuğu bırakacak bir yer bul...
3. Doğası güzel, etkinliği bol olan bir yerden yer ayırt ve tatile çık eşinle birlikte...
4. Tatile gidecek durumun yoksa IBAN numaranı yaz, herhalde sana 50 TL yatıracak 20 gönüllü arkadaş vardır. (Yanlış anlaşılmasın bu da bir yardımdır, lafla peynir gemisi yürümez)
5. Aile huzurunun düzelmesi diğer sorunların tümünü zaten çözecektir, önemli olan evdeki huzurdur. Ufak bir katkımız olursa ne mutlu...
:+1:

nerden başalanırki böle bir konuya pek beceremem ...biz ne kadar söylersek söyliyelim yine çözümü siz ve eşiniz birlikte karar vereceksiniz..zor bir durum gibi eşinizle konuşarak ortak bir yol bulmaya çalışın...elbetteki ayrılık kelimesi anlam itibari ile ne kadar olumsuz olursa olsun ki eğer ayrılmak kişileri var olan koşulundan daha ileriye götürecekse ayrılmak daha mantıklıdır evet çocuk var ama bu şekilde çocuğunda büyümesinde olumsuzluklar yaşanacak.....tabi buda son çaredir..bunları açık açık eşinizle konuşmayı deneyin yada sizin adınıza biri konuşsun bir birinizi anlamaya çalışın onunda farklı bir bakış açısı vardır kendini haklı gördüğü sebepler..ama ilişkiler tek kişinin fedakarlık etmesi ile olmaz karşılıklıdır bunlar ikiside ödün vermeli birşeylerden..güzel bir çocuğunuz varmış onun için bi deneyin...eşiniz bir süre ailesinin yanına yada sizin ailenizin yanına gitsin sizde bir baş başa kalın olmadı bi rapor alın kendinizi bir dinleyin en iyi kararları vereceğinize inanıyorum...bol şans size hocam

kamburumcikti' Alıntı:
fercanx hocam hangi sözüme karşın benim öğretmen olmadığımı düşünürsün. öğretmen olduğumu sana her türlü ispatarım. amacım can sıkıntısında yada vakit geçirmek olsun diye yazmadım. sadece çevremde dertleşek kimsenin olmadığını bildiğim için buraya yazdım.
%50-%50 diyen arkadaş evet bu tür durumlarda böledir aslında. ama şöyle bir düşündüğümde bizde %50 değil. mutlaka benimde hatalarım var. bubnları kabul ediyorum. ama eşimin bene en çok kızdığı bir nokta var. bütün sebeplerde buna dayanılarak sorun oluyor. bunu anlatamadım. en basitinden bir gün bana 30 yaşında adamsın babandan kkorkuna babnın yanında sigara içemiyorsun dedi. bende alakası yok aile terbiyesi, saygı gereği. amcam bile 60 yaşında 80 yaşındaki dedimn yanında sigara içmez dedim. ama ne oldu babamın yanında sigara içmediğim için korkak, oldum adam yerine konmadım. bu böel bir iki üç hep devam etti. her defasında sana güvenmiyorum, adam değilsin gibi bir erkeğe söylenmiyecek bir dünya söz.
ben hediyeleri alırken sadece suratındaki güzel gülücüğü görmek için aldı. maddi imkansızlıklar içinde bile biraz olsun mutlu etmek için aldım. sıf hediye olsun diye değil. kaldıki o heidyeleri üstün körü vermedim. mutlaka bir süpriz eşiliğinde takdim ettim.
kaç defa teklif etim psikoloa gidelim diye ama hala icraat yok. mutlaka bahane var.

Allah kolaylık versin. Ben daha evlenmedim ama yaşlarımız aşağı yukarı aynı bu tarz haberlerden sonra daha da korkar oluyorum. Allah herşeyin hayırlısını versin. Sabretmekten başka birşey yok. Kesinlikle sana tavsiyem herşeyi açık açık konuşun. "Konuşmaktan da kaçıyorsa bu durum böyle gitmez" diyerek bazı şeylere noktayı koy.

Sayın hocam eğer hanımınız da
İslam şuuru varsa size özelden gönderdiğim mesajların çıktısını alın okuyun! ve ikinizi de iyi tanıyan bir büyüğünüzü hakem seçin,
her ne varsa konuşun,
Kur'an ve Sünnet'teki ispatlarıyla hanımınıza meseleleri açıklayın,
Tebliğinizi yapın.
Tatil, yanlız kalmak.... Bunlar boş işler sayın hocam,
İlk önce Allah(c.c) ve Resulü(s.a.a.) ne emrediyor ona bakın,

"...Bugün dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım. Size din olarak İslâmı beğendim..."(Maide - 3)

"Şüphe yok ki müslüman erkeklerle müslüman kadınlar, mümin erkeklerle mümin kadınlar, itaat eden erkeklerle itaat eden kadınlar, sadık erkeklerle sadık kadınlar, sabreden erkeklerle sabreden kadınlar, mütevazi erkeklerle mütevazi kadınlar, sadaka veren erkeklerle sadaka veren kadınlar, oruç tutan erkeklerle oruç tutan kadınlar, ırzlarını koruyan erkeklerle ırzlarını koruyan kadınlar, Allah'ı çok zikreden erkeklerle Allah-'ı çok zikreden kadınlar var ya, işte onlar için Allah bir mağfiret ve büyük bir mükâfat hazırlamıştır." (Ahzap-35)

"Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur." (Ahzap-36)

Selam ve dua ile...

Hocam en ii tedavi alkoldür.. Alın bir şişe şarap karşılıklı oturun için... Ne dert ne tasa....

Hocam, dün sadece başlığını okuduğum yazıyı bugün sonuna kadar tek tek okudum.Ben de acaba hocamıza nasıl yardımcı olabilirim diye düşündüm. Maaşaallah baya bir yazan olmuş.Öncelikle böyle bir durumda meslektaşlarımızın birbirlerine olan desteği görünce ben de bir iki cümle yazayım dedim.Fakat bazı arkadaşların görüşlerine katılmıyorum.Mesela bence bu duruma gelmişse direk ayrılın gibi laflar.Hocam boşanma konusu öyle göründüğü kadar kolay bir mesele değlidir. Sadece eşleri ilgilendiren mesele gibi de görünmemeli.Burada çocuğunda anne baba hakkının olduğu unutulmamalı.Çocukta oluşabilecek yıkımlar iyici düşünülmeli.Eşler mutlu olma hayaliyle çocuklarını daha bu yaşta çaresizliğe, mutsuzluğa itmenin doğru olmadığını düşünüyorum.Bu ancak yapılacak son çaredir.Çözüm konusunda ise şunu tavsiye edebilirim, bende bakın tam 4 yıldır evliyim.Evlilik esnasında bizim de sizin gibi, -herkes gibi- çalkantılı dönemlerimiz oldu.(Zaten uzmanlar boşanmaların %70'inin ilk 5 yıl içerisinde olduğunu söylüyorlar).Ben şunu gördüm.Anlaşamanın bence en temelinde empati kuramamak yatıyor. Bence eşinizle karşılıklı konuşmanız, önce kendisini apaçık dile getirmesi, sorunun kaynağını öncelikler eşinizin bulmasını sağlamalısınız.Bence eşinizin de, sizin de başkalarında olamayacak belki bir dünya güzel hasletleriniz olduğunuz ikinizde göreceksiniz. Baktınız olmuyor.Bilgisine, tecrübesine, samimiliğine birlikte güvendiğiniz bir büyüğünüzle beraber oturup konuşmanız bence yerinde olacaktır. (Aileler bu konuda belki objektif ya da yapıcı olamayabilirler. Hatta bazen boşanmaların bile nedeni olabiliyorlar.).Şöyle iyi bir tatil.Tabi çocukla beraber.Çünkü bu güzelliğe çocuğuda dahil edin.Göreceksiniz hayatınız güllük-gülistanlı olacaktır. Tayin isteyebilirsiniz, ortam değikliği iyi olur.Bir düşünün isterseniz...

metex1234' Alıntı:
Hocam en ii tedavi alkoldür.. Alın bir şişe şarap karşılıklı oturun için... Ne dert ne tasa....
yuh ya şimdiye kadar alkol neyinize ne kadar yardım ettiki böyle bir tavsiye veriyorsunuz?

kamburumcikti' Alıntı:
merhaba arkadaşlar. uzun zamandır siteye üyeyim ama başka bri rumuzla. ikinci bir rumuzla yeni üyelik açtığım için sizlerden özür diliyorum. sadece kim olduğum bilinmesin diye böle bişr şey yaptım. sadece dertleşmek istedim. nkü çok kötüyüm. hayatın yükleri omuzlaıma o kadar çok bindi ki o yüzden kamburum çıktı dedim. hayat çok acımasız. ş ile ne bitiyosa hiçbiri beni mutlu etmiyo. ş ile biten hiçbirşeyden bir el uzanmıyor. işimden, eşimden, aşımdan çok dertliyim. iş konusunda öalum hepimizin ortak derdi. aş ise para kazanmak ise artık yetmiyo ve bu durumu kendime yedirmeiyorum. tek maaşla veçinmeye çalışıyoruöm. eşim çalışmıyor ve beni tek mutlu eden bir çocuğum var evim kira. gerisini siz düşünün. bunalmış durumdaıyım. ve eşimle belkide ayrılığın eşiğine geldik. ne yaptıysa yaranamadım. evimden işime, işten eve. eskiden maçlara giderim artık ona bile gitmiyorum. son iki senedir ne kafa olarak ne bedenen tatil yapmadım. canım çıkıyor mutlu edicem diye. canım çıkıyor hiçbirşeyleri eksik olmasın diye. en bnasitinden onca borcum olmasına rağmen gittim yine borca girerek 14 şubatta eşime istediği bir altın kolye vardı onu aldım. ama ne oldu. yine duymak istemediğim kelimeler 3 gün sonra yine duydum. ve bu beni tamemen yıktı. ne yaptıysa yaranamadım. doğru iş+doğru eş= mutluluk demiştin geçenlerde. bende ikiside yok. bugün bir ara labımda ne var ne yok hespini yıkayım dedim. hepsini parçalayıyım isteim. döküp saçayım. çıldırmak üzereyim. say say bitmez. içimi dökmek istedim. bu satırları okduğun içinde çok teşekkür ederm. iyiki varsınız.

Hayatta üç şeyi önemsemek lazım derim.. Eş, iş demişsiniz bunlardan önce yine ş'li bir şey, mürşid.

Mürşidi kamil bulmak lazımdır... Aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır demiş büyükler..

Şimdi diyanet işlerinde mühim bir yerde olan bir ağabeyin damadı, gece teheccüde kalkıyor. O gün ödemesi gereken bir borcu var. Ama parası da yok. Virdini yapacak, ama aklında hep o ödeme. Ağlıyor, ağlıyor, bir çözüm yolu bulamıyor. Sabak kapı çalnıyor ve tanımadığı birisi bir zarf uzatıyor, Bunu Musa Topbaş Efendi gönderdi. Zarfı açınca görüyor ki, o gün ödemesi gerken para zarfın içinde tam olarak.

Hem zahiren, hem manen, korurlar mürşidler evlatlarını ve diğer insanları. Koruyan, gören, gözeten Allah tabi ama o dostlarını vesile kılarlar.

Nice sayısız misali vardır bunun.

Mürşid denilince de dikkatli olmak lazımdır. Şimdi yer gök ben mürşidim diyenden geçilmiyor, doğrusunu arayıp bulmak lazımdır.

Çok arkadaşa farklı gelebilir söylediklerimiz ama bu da bir ayrı değerlendirme olarak görsünler. Bir zenginlik olarak baksınlar.

öncelikle destekleriniz ve dualarınız için çok ama çok teşekkür ederim arkadaşlar. desteklerinizi hissetmek çok güzel. sayenizde biraz olsun kendime geldim. allah Hepinizden razı olsun.
bütün mesele konuşmakta zaten. yaklaşık son bir senedir konuşamıyoruz bile. çünkü ben karşımdaki insanı dinlerken karşımdaki beni dinlemiyor. suçalama var. savunmamı dahi yapmama izin vermiyor. böle olunca bende ister istemez sinirleniyorum. çünkü konuşmamı engelliyor. zorlada olsa suçladığı şeyleri çökertiyorum aslı olmadığını delilleriyle ispatlıyorum. ma nafile. yine beni dinlemniyor. bende konuşabilmek için bu sefer bağırıp çağırmaya başlıyorum. zaten şuaralar herşeye sinirlenir oldum ya.
ayrılmayı ilk etapta bende düşünüyorum. çünkü çocuk var. o olmasa herşey kolay. ama dediğniz gibi en son çare. zaten varsa alın yazımızda olacaktır. Yüec mevlamın takdiri. vardır bunda da bir hayır. dicek birşey yok. ama iletişim bozuukluğu var arad.

güzel tavsiye veren arkadaşlar olmuş. Allah razı olsun.. manevi olarak içine yönelirsen ve birde içini dökecek bir hayırhah(yayra yönlendireen arkadaş) ya da bir terapist bulursan ona da devam et.. gerekirse eşinde psikolojik destek alsın.. hayırlısı..

sen kendini neden sürekli savunan pozisyondasın hocam anlamadım. hadi diyelim eşinin söylediği tarzda bir insansın bunu neden savunmak zorundasın ki. arkadaşım ben böyleyim beni böyle kabul edeceksin diyeceksin. haa eşinin dediği tarzda bir insan değilsen neden savunma yapacaksın zaten öyle değilsin.

senin sorunun ipleeri eşinin eline vermen ve anladığım kadarıyla ailenle eşin arasında dengeyi kuramamanda. arkadaşlarımızın yorumlarının tamamını okudum güzel şeyler yazmışlar ama dinimiz önce tedbir sonra tevekkül demiş. arkadaşlar sadece sana tevekkül et deyip durmuşlar.

bence sıkıntı sözünü ne eşine ne de ailene geçiremiyor olman. bunu düşün ve bunun gidermeye çalış.

her_dem arkadşım dediğin doğru. ama bu duruma düşerken sevdiklerim mutlu olsun dedim. yüzlerinden gülücükler eksik olmasın istedim. ama bazı şeyleri bildiğim halde engelleyemedim kendimi. herkes mutlu olurken en sonunda kendimi mutsuz ettim.

Geri