kamburum çıktı

Kodla Büyü
hocam bunlar inanın evli olan herkesin yaşadığı şeyler..bence eşinizi de anlamaya çalışın oda sizi anlamaya çalışsın...konuştukça herşey hallolur..bence de eşinizi alıp ortamdan biraz uzaklaşın başbaşa kalın...Evlilikte kavgaların %90 aileler yüzünden.. yok senin ailen benim ailem falan.Allah yardımcınız olsun eşinizle ve çocuğunuzla mutlu bir yaşam nasip etsin inşallah.

siz kırmızı çizgileri çoktan geçirmişsin. sevgi kısmını geçtim siz saygı kısmınıda kaybetmişsiniz.

bir büyüğümün sözü vardı:

Huzur vermeyen hanım alacağına,
git huzur veren kadını gerekirse kerhaneden çıkar al diye...

Gerçekten doğru söz.

Sayın Hocam;
Aslında hepimiz çok şeye sahibiz ama hiçbirimiz bize verilenlerin kıymetini bilmiyor.Örneğin Sizin bu şekilde düşünmeniz.Size verilenleri bir sayalım;
Doğarken özürlü doğmadınız,tam tersi olabilirdi.Mesela yürüyemiyebilirdiniz.Konuşamiyabilirdiniz.Eliniz var, kolunuz var,gözünüz var,ayağınız var,yani sizde varlar çok.var,var,var...Her şeyden önce senin var olman senin için büyük bir nimet.İnsanın var olması çok önemli.Yok değilsiniz.Yani bir taş dahi olsanız varsanız,bunun karşılığı ödenmez, ve sen taş da değilsin insan olarak varsın.Daha ne istiyorsunuz.Dünyalık bir takım heveslere itibar etme.
Bak Benim özürlü bir yakınım var geçenlerde dünyada en çok neyi istiyorsun dedim.Yürümek ve koşmak istiyorum, başka hiç bir şey istemiyorum dedi.
Sana verilenlerin kıymetini bil şükret.

hocam sıkıntılı olduğumda hep inşirah suresini hatırlarım ..bence sizede iyi gelecek

1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
3.Ki o, senin belini bükmüştü;
4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et.

Bismillahirrahmanirrahim,
1. Elemneşrahleke sadrek 2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek 4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra 6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab 8. Ve ila rabbike ferğab

Reyhanli' Alıntı:
bir büyüğümün sözü vardı:

Huzur vermeyen hanım alacağına,
git huzur veren kadını gerekirse kerhaneden çıkar al diye...

Gerçekten doğru söz.
Doğru söze ne denir... :+1: Huzur olmazsa hiçbirşeyin önemi olmuyo...
Allah sabır versin hocam, herşeyin hayırlısı...

hepinizden allah razı olsun. şimdilik çıkıyorum. biraz tek başıma yüriyeyim. belki iyi gelir. kitap okumasını sevmem ama dream81 hocamın bahsettiği filmi izliyeyim. çok teşrkkür ederim sayın hocalaım.

Öncelikle Allah yardımcın olsun. Burada bizlerle derdinizi paylaştığınız gibi geceleri kalkıp abdest alıp 2 rekat namaz kıldıktan sonra Rabbinizlede derdinizi paylaşın O'ndan yardım isteyin. Bizde sizlere dua edelim. Biraz sabır her gece bir gündüz her kışın bir baharı olduğu gibi düzelecektir herşey ümitvar olun şunu unutmayalım derdimiz ne kadar büyük omursa olsun ondan daha büyük Rabbimiz var.

hocam size allah kolaylık versin.. ama biraz daha sabretmenizi öneririm.. iş konusu hepimiz için aynı inanın... ben de ara ara delirecek gibi oluyorum okulda.. bilgisayarları pencereden aşağıya atasım bile geliyor... eş konusunda ise söyleyebileceğim eşinizi psikoloğa gitmesi konusunda ikna etmeniz ve gerekirse beraber aile danışmanına gitmeniz... ama ne mutlu ki size bir çocuğunuz var.. onun için çabalayın....

kesinlikle neyzen hocam. kesinlikle. yüce rabbimin bir bildiği varki bizleri bunlarla imtihan ediyo. tekrardan hepinizden allah razı olsun.

Sayın hocam öncelikle eşinizin davranışlarının kaynağını öğrenmeye çalışın.
1-Eşinizle aranızdaki edep perdesini kaldıracak şekilde tartışmalarınız oldu mu?
2-Eşinizin size olan kinini besleyen kaynaklar neler?
3-İnatlaşmalar yaşıyor musunuz?
4-Empati gözlüğüyle ilişkinize bakmaya gayret ediyor musunuz?
5-Aile büyüklerinden bu hususla ilgili istişare etme olanağı buldunuz mu?
6-Maneviyat ailenin direğidir. Maneviyat hayatınızda değişmeler oldu mu?
Bazen ben de eşimle sıkıntı yaşıyorum. Geniş olup onun bana olan olumsuz davranışlarını görmezden geliyorum. Dua edip Allah'a yalvarıyorum. Yine sorun çözülmezse büyüklerime danışıyorum. (Ama aile dışından insaflı bir bilenle istişare ediyorum.) Siz ona merkez bankasını bile hediye alsanız mutlu edemezsiniz. Belli ki eşiniz hem madden hem manen yorulmuş ve yıpranmış, aynen sizin gibi. Allah yardımcınız olsun. İnşaallah düzelir arkadaşım.

Not: Boşanmayı tavsiye edenler kendilerini sizin yerine koyup öyle tavsiye etsinler. Bence en son çare ayrılmak. Geçim sıkıntısı boşanma nedeni olmamalı, bilakis bütünleşme nedeni olmalı.

Hocam dilerim Allah en kısa zamanda sıkıntılarınızı giderir, çok zor bir durum gibi gözüküyor, ancak kimbilir belki de küçük birşey herşeyi sihirli bir değnek gibi değiştiriverir. Ama galiba bir de eşinizi dinlemek gerekiyor. O ne istiyor? Belki sizin sunduklarınızla alakası yoktur onun isteklerinin. Muhakkak konuşuyosunuzdur ama belki aynı frekansı yakalayamıyorsunuzdur. İnşallah o kambur en kısa zamanda erir vi herşey huzurlu, mutlu, saadet dolu, bütün bir sağlıkla sizin ve isteyen herkesin olur. Sabredin. Dua ve maneviyat kısmına ben de katılıyorum. İyi gelecektir inş.

allah yardımcınız olsun. aşılamayacak sorunlar gibi durmuyor. fakat eşinizin bu durumdan haberdar olması lazım gibi. mutsuz olduğunuzu fakat ondan ve birlikteliğinizden vazgeçmeyişinizi farketmeli. ve birlikte mücadele vermelisiniz. paylaşımlar artarsa daha iyi netice alınır bence. akrabalarınız veya aileniz yakınınızdaysa belki çocuğunuzu zaman zaman onlara bırakıp birlikte yürümek, sinemaya gitmek, maddi imkanların elverdiği kadar küçük kaçamaklar yapmak faydalı olabilir bence.

Bazen tuz şekerden tatlıdır derler. İnşaallah konuşarak, birbirinizi anlamaya çalışarak durumun üstesinden gelirsiniz.

Hocam karşınızdakinin her istediğini yapmak onu mutlu eder anlamına gelmez. Bence her istediğini yapmak yerine durumunuzu açık açık paylaşın onunla. Sonuçta altın kolye alamayacak durumdaysanız onun geçimi için alamıyorsunuz. O da bazı lüksleri için evlenmemiştir sizinle muhtemelen. Eğer öyleyse durum gerçekten vahim. Siz mutlu etmek için yırtınmayın, elinizden geleni yapın, ama önce evinizin geçimini düşünerek ekstra bişeyler alın. Sizi borca sokacaksa hiç almayın. Eşiniz hakkındaki kararı en iyi verecek olan sizsiniz. Sonuçta ortada bir de çocuk var. Maalesef bu çocuk olayı hikaye değil. İyi düşünülmesi gereken bişey. Bence ne her istediğini alın eşinizin ne de hızlı karar verin. Orta yolda biraz akışına bırakın. Çok dua edin. Rabbim inşallah en hayırlı olan çıkış yolunu gösterecektir size. Bazen hayır bildiğimiz şeyşerde şer, şer bildiğimiz şeylerde hayır vardır. Allah'a emanet olun..

kamburumcikti' Alıntı:
öğretmenlerim yazdıklarınız için çok teşekkür ederim. moral verdiniz. yapmadığım şey kalmadı gibi birşey. eş konusunda sıf yüzünde ufakta olsa gülücük göreyim diye zor anlarımda bile yien zorlanacağımı bile bile süprizler yaptım. önceleri her ay ama sonrada son aylarda 2 ayda bir mutlaka maaş yatınca çiçek ayada ne bileyim onun hoşuna giden şeyleri alırdım. oda gücüm yettiği kadarıyla. ne aldattım, ne bir kötü söz söyledim, ne hırpaladım. iyi bir bab olmaya çalıştım. ev işlerinde yardımcı oldum. yeri geldi yemek bile yaptım. ama her defasında sen doğru adam değilsin lafı çok dokunuyo. şu güven dedikleri neymişki ben bunu kazanamdım. çok afedersiniz ş.siz dediğim insanlarla neden aynı kalıba gireyim. bunu anlatamadım. bir kyyunun içindeym ve bir el arıyorum. maaelsef yok. ne eşimde ne kendi ailemde ne onun ailesinde. hep diyorum yüce mevlam kimseye kaldıramayacğı yükü vermez. hep şükrediyorum içinde bulunduuğum deurumdan dolayı. ne kötü durumda olanlar var. ama ne bileyim artık kaldıramadğımı hissediyorum. güçlü bir insanım. ama artık gücüm kalmadı gibi birşey. bir insan kaç kulvarda mücadele verebilir. ne yapacağımı ne diyeceğimi bilmiyorum. işi tek vbalşıma düzeltemem. aşı bir ihtimal. eş konusunda ise artık bilmiyorum. konuşamıyoruz bile. daha doğrusu beni konuşturmuyo. bana savunma hakkı vermeden yargısız infaz ediyo. artık burama kadar geldi. ooofffffffffffffffffffffff.

bence birlikte bir evlilik terapistine gidip profesyonel anlamda yardım almalısınız.

html5' Alıntı:
Çocuk olmasa boşan diyecektim ama çocuk var.

Bu kadar kolay mı html5 hocam? Boşanmak kişinin sırtındaki elbiseyi çıkarıp askıya asması değildir.Boşanmak insanın derisinin yüzülüp çıkarılmasıdır.Zaman geçtikçe acısı artar

Biraz koy gibi bir yerde calisilip borclar kapatilabilir.boyle bir yerde is cikisi aileye fazla zaman ayrilabilir.tecrubemiz yok ama gorduklerim bunlar.

öncelikle geçmiş olsun hovcam zor bir durum. çok fazla dua edin.Allaha sığının o yar ve yardımcınız olacaktır. Eşinize karşı neler hissediyorsunuz o önemli sevgi devam ediyor mu onun da size karşı tabi sevgisi devam ediyor mu? bunu sorgulamalısınız o kadar yaptıklarınıza karşı nasıl tepkiler veriyor doyumsuz mu eşiniz? bir evi çekip çeviren bütçesini bilen bir hanım mı eşiniz yoksa doyumsuz mu? olandan farklı şeyler mi istiyor sizden olan belliyse kusura baksın kendiside okuyup çalışacaktı o zaman, sizin yaptıklarınızı o size karşı yaptı mı? sizi mutlu etmek için bunu sorgulamak lazım. 3 günlük dünya kimse için deymez, çocuğunuz var düşünmeniz lazım ama inanın eşiniz çekilmez durumda davranıyorsa sizden daha iyisini bulsun bulabiliyorsa sizde bu konuda biraz sert olun bence hep yumuşak olunca yüz verince astarını istiyor insanlar hep daha fazlasını istiyorlar inanın değmez

Tam da bugün okul çıkışı hocanın biriyle tartıştım. Eşimin beni almaya geldiğini görünce de tutamadım kendimi, okuldan çıkarken hüngür hüngür ağladım.
Eşimle dertleştim, müdürle gidip beraber konuşalım dedi ve herzaman yanındayım dedi.
Sakinleştim ama bu olayı anlatmak için siteye girdiğimde sizin yazdıklarınızı okudum. Gerçekten zor durumda olduğunuzu anlayabiliyorum. Allah'ım yar ve yardımcınız olsun.
Size ve eşinize güzellik, iyi huy, sağlık versin ki sorunlarınızı halledebilesiniz.
Karamsar olmayın yine de. İnşallah düzelir. Şunu da bilin ki, çok kötüyüm dediğiniz anda bile bir çıkış yolu vardır. Ama birlikten geçer bu yol, ama ayrılıktan.
Mutlaka güzel günler gelecektir. İçinizi ferah tutun ki güzel günler çabuk gelsin.

Anlıyorum seni, benim de eşim çalışmıyor, sevgili günü vs hepsi hikaye... memnun etmeye çalışmican.
bizimki de diye yok doğum günü yok vs. Ben de diyorum madem hediye, "alayım sana bir inek"
kütahya'dan porselen al... Tek maaşlılara benim tavsiyemdir. inşallah yüzümüzü güldürür.

Bihruze' Alıntı:
hocam sıkıntılı olduğumda hep inşirah suresini hatırlarım ..bence sizede iyi gelecek

1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
3.Ki o, senin belini bükmüştü;
4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et.

Bismillahirrahmanirrahim,
1. Elemneşrahleke sadrek 2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek 4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra 6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab 8. Ve ila rabbike ferğab

:+1: :+1: :+1: :+1:

mse' Alıntı:
Anlıyorum seni, benim de eşim çalışmıyor, sevgili günü vs hepsi hikaye... memnun etmeye çalışmican.
bizimki de diye yok doğum günü yok vs. Ben de diyorum madem hediye, "alayım sana bir inek"
Hocam güldürdünüz beni Allah da sizi güldürsün...:)

Matrix filminden alıntı "temet nosce" "Kendini bil"
Bence sorunun çözümünü yanlış yerlerde arıyorsunuz.

Sizin durumunuza üzülmekle birlikte yazdıklarınızı okurken şunu farkettim..Sürekli eşinizi eleştirmişsiniz..
-yok efendim yemek yapmıyor..
-Ailemle geçinemiyor..
-hediye alıyorum mutlu olmuyor..vs..
Bence evliliklerde hata oranı %50 'ye %50'dir..Belki sizin farkedemediğiniz bazı davranışlarınızdan ötürü eşiniz mutsuzdur..Yok değilse, eşinizin psikolojik bir problemi vardır(depresyonda olabilir mesela) bu durumun başka bir izahatı yok çünkü..
Sizinle evlenirken maddi durumunuzu biliyordu herhalde..Aynı şekilde nişanlılık döneminde ailenizle de tanıştı..Bi sorun varsa o dönemde ayrılabilirdi sizden..
Birde durum bu kadar vahimdi keşke çocuk için bu kadar acele etmeseydiniz..
Size önerim bir uzmandan yardım almanız..

bridget' Alıntı:
Sizin durumunuza üzülmekle birlikte yazdıklarınızı okurken şunu farkettim..Sürekli eşinizi eleştirmişsiniz..
-yok efendim yemek yapmıyor..
-Ailemle geçinemiyor..
-hediye alıyorum mutlu olmuyor..vs..
Bence evliliklerde hata oranı %50 'ye %50'dir..Belki sizin farkedemediğiniz bazı davranışlarınızdan ötürü eşiniz mutsuzdur..Yok değilse, eşinizin psikolojik bir problemi vardır(depresyonda olabilir mesela) bu durumun başka bir izahatı yok çünkü..
Sizinle evlenirken maddi durumunuzu biliyordu herhalde..Aynı şekilde nişanlılık döneminde ailenizle de tanıştı..Bi sorun varsa o dönemde ayrılabilirdi sizden..
Birde durum bu kadar vahimdi keşke çocuk için bu kadar acele etmeseydiniz..
Size önerim bir uzmandan yardım almanız..

:alkis: :alkis: :alkis:

Geri