kamburum çıktı

Kodla Büyü
Yazınızı bugün gördüm arkadaşların verdiği cevaplar dâhil tamamını okudum. 5 yıldır evliyim birde kızım var içinde bulunduğunuz durumu çok iyi anlıyorum.

Bana göre eşeniz sizi kaybetmekten korkmuyor. Bu iki nedenden dolayı olabilir

• Sizi sevmiyor.
• Sizin yine yeniden alttan alıp ona geri döneceğinizi düşünüyor.

Sorun sizi sevmemesi ise, aradaki saygıda bittiği için bunun maalesef çözümü yok. Boşanacaksınız. Çocuk içinde en hayırlısı boşanmanız olur.

Sorun ikincisi ise; bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyleyip değişmesi gereken şeyleri net bir şekilde dile getirin. Aksi halde biteceğini gerekirse çocuğu da almak için elinizden geleni yapacağınızı söyleyin. Sizden sonra hayatını nasıl devam ettireceğini “iyice” düşünsün.

Böyle bir ortamda çocuğu büyütmektense 1-2 yıl bakıcıya verir ardından kreşe gönderirsin.

Sen iyi ol, Allah yardımcı olur hocam. Merak etme.

boşanmanınca dertler bitmezki sadece boyutu değişir 13 yıllık evliyim ve hiç sabahın olmayacağını sandığım geceler çok oldu. şimdi eşim çok değişti ve bende . belki eşinizin psikolojik desteğe ihtiyacı vardır bu konuda evlilik terpistine gidebilirsiniz, en kötü dediğimiz insanın bile içinde bi ışık vardır ve eşinizin de ii yönleri vardır onlara odaklanın . erkeklik gururu derseniz zaten bu zamana kadar katlanmışsınız belki insafa gelir . hep yavrunuzu düşünerek karar vermenizi acizane tavsiye ederim bu dünya rahat yeri değildir inancımıza göre ve hem zahmetten sonra rahmet gelir tabiii aktif sabır ollursa... dualarımla.

hocam bazen olmayınca olmaz. yapacak bir şey yok sanırım. ikinizinde kafasında bitmiş gibi evlilik.

mutlu112' Alıntı:
maneviyat hocam tek çözüm.
abdest al namaz kıl sağlıgına şükret.rabbim sana evlat vermiş şükret.eşin ile aran düzelmesi içinde dua et.
şuan senden daha zor durumda olan okdar çok kişi varki eger biraz onları düşünsen ne kadar şanslı oldugunu anlarsın.
Tek maaş falan bahane bu ülkede 550 tl(=bizim ekders) ile geçinen çok aile var.

o ailelerin neden 550 tl ile geçinmek zorunda olduğunu sorgulamak yerine güzel bir bakış acısı. evet şükretmek lazım!

9 sayfayı dikkatlice okudum, hem sizin durumunuz için üzüldüm hem de tavsiyeleri okuyunca şaşırdım yani ne bilim kimseyi de kırmak istemiyorum ama ne bilim maneviyat meğer ne kadar sorunu çözermişde benim haberim yokmuş neyse konuyu dağıtmayım.
Bence yapmanız gereken ilk şey kafanızı rahatlatmak bunu kimisi dua ederek yapar kimisi yüyüyüşle kimisi deniz kenarında kimisi iki duble bişeyler içerek. Ve kafanızdaki herşeyi sakin sakin anlatın ha baktın ki kavgaya dönecek yine ceketini al çık ama dönmemeyi göze alabiliyosan çık yoksa ne karşına alıp konuş ne de ayrılmayı düşün. Hani derler ya neresinden tutulsa elinden kalıyor sizin durumunuz da o hesap güven desen yok aile yanında davranışlara dikkat etme desen yok başkaları yanında söylediklerine dikkat etme desen yok kanaat etme desen hiç yok. Siz bırakın bu %50 safsatasını kadın olsun erkek olsun karşısındakini kaybetmeyeceğinden emin olduğu anda herşeyi berbat etmekte üstüne yoktur. Bunca zaman çok vermişsin hocam ya restini çek aklı başına gelsin yada kapının önüne koy.

hocam maneviyat sorunu çözmüyor sanırım siz yanlış anladınız..
maneviyat insanı dinginleştiriyor, yani sorunlardan biraz daha uzaklaşıyorsun biraz daha kabulleniyosun herşeyi ve en azından ben herşeyi yaptım diyerek geri kalanını tevekkül ediyorsun...
yani tabiki dua et sorun çözülsün değil mantık...
sen elinden geleni yap gerisini bırak zaten olacağı varsa olur engelleyemezsin..

Bence olayları fazla büyütüyorsunuz ve sizin açınızdan değerlendiriyoruz.

Evli olan arjkadaşlar lütfen söylesinler başka birisiyle kıyaslanmak hiç kimsenin hoşuna gitmeyecektir.

Ama siz biraz bundan sıkıntı duymamaış gibisiniz. 250 gün kavga edyoruz diyorsunuz ve eşinizi suçlamışsınız.

Sizin hiç hatanız olmadımı sssiz kaldım diyorsanız kavga ortamından uzaklaşıp yalnız bırakırdınız. (Hadis Var bununla ilgili)

Öncelikle durumunuzu İştişare edin ne var ne yok elinize geçen ne dir diye (Bence eşinizle böyle bir sohbet ortamı oluşturmamışsınız)

birde Siz Severek mi evlendiniz sizi zorla mı evlendirdiler. (Severek ise 4 senede ne değişti) Siz ben bir şey yapmadım derseniz herkes güler buna)

Bakın şakayla bile olsa bazı olayları anlatmak eşleri sıkar.

Evli iseniz ve boşanma noktasına geldim diyorsanız Çocuğunuzu düşünün Kime baba yada kime anne diyecek.

Başkasınız sizden daha iyi babalık yada annnelik yapacağınımı düşünüyorsunuz???

Maneviyat denmiş bence arkadaşın öncelikle psikolojik desteğe ihtiyaçı var bunuda burda değil eşinizle halledebilirisiniz.

Birde Aileleri bir kenara atabilmelisiniz eşinizle bunu konuşun öncelik Ben-Sen ve Çocuğumuz deyin.

Kendiniz Mutlu Olmak İstiyorsanız ÖNCE KARŞI TARAFI MUTLU ETMELİSİNİZ

Hani her meselede böyledir ya ben herşeyi yaptım elimden geleni yaptım olmuyor.Ben bu düşüncenin doğruluğuna inanmıyorum.Ben herşeyi yaptım düşüncesi kadar insanı yerinde saydıran daha da geri götüren bir düşünce olamaz.Yapılacak birşey her zaman vardır ölüm dışında..Karşındaki senin eşin onu en iyi sen tanırsın her yolu denedim olmadı demek çözüm değil.Kesip atmak çözüm değil.Hiç birşey eskisinden daha iyi olmaz kesip atmakla.Kalıp mücadeleye devam etmek en yüreklicesi.Bu mücadele aman çevre ne der çoğum perişan olur kalıp dayanmalıyım için değil kendin için sevgi kolay bulunmuyor ama kolay kaybedilebiliyor.Bu kayıpta insana tedavi edilmez yaralar açabiliyor.elinden geleni yapmaya devam et.Sabrı elden bırakma ve eşin için dua et.Sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır unutma...

sabr41' Alıntı:
Hani her meselede böyledir ya ben herşeyi yaptım elimden geleni yaptım olmuyor.Ben bu düşüncenin doğruluğuna inanmıyorum.Ben herşeyi yaptım düşüncesi kadar insanı yerinde saydıran daha da geri götüren bir düşünce olamaz.Yapılacak birşey her zaman vardır ölüm dışında..Karşındaki senin eşin onu en iyi sen tanırsın her yolu denedim olmadı demek çözüm değil.Kesip atmak çözüm değil.Hiç birşey eskisinden daha iyi olmaz kesip atmakla.Kalıp mücadeleye devam etmek en yüreklicesi.Bu mücadele aman çevre ne der çoğum perişan olur kalıp dayanmalıyım için değil kendin için sevgi kolay bulunmuyor ama kolay kaybedilebiliyor.Bu kayıpta insana tedavi edilmez yaralar açabiliyor.elinden geleni yapmaya devam et.Sabrı elden bırakma ve eşin için dua et.Sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır unutma...
hımm... yıpran yıpranabildiğin kadar diyosun yani

Hocam "bekara karı boşamak kolay" derler.. Bizim için boşan gitsin demesi kolay da - sizin için zor tabi.
Fakat yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla eşiniz zaten olayı kafasında bitirmiş. Eşiniz boşanmak istiyormuş gibi geldi bana - ve zorlamanın da mantığı yok bence. Ciddi ciddi konuşun isteğinin ne olduğunu sorun - böyle gitmez, ya problem çözülecek , ya da kapanacak tarzı bir konuşma yapın bence.
Erkeği aşağılamak - adam değilsin v.s demek hiç hoş değil. Kadınlar çok zekidir , hangi eylemin hangi sonuca götüreceğini çok iyi bilirler. Erkekler , kadılar kadar olaya geniş perspektifden bakamazlar.
Çocuk olması dengeleri değiştiriyor - ama mutsuz bir yuvada yetişen çocuğun da psikolojisi bozulur ilerleyen zamanlarda. Zor işler

İlk mesajı 1 martta yazmış hocam şuana kadar ne oldu?
Bir gelişme varmı?

glimmer' Alıntı:
sabr41' Alıntı:
hımm... yıpran yıpranabildiğin kadar diyosun yani
evet öyle diyorum.Başka türlü olunca yıpranmayacağını mı sanıyorsun.öyle de yıpranacaksın böylede.Sorun hiçbir zaman bitmez sorunla sonuna kadar mücadele şart..İmtihan bitmez sadece sıkıntılar değil bize verilen rahatlıklar da bir imtihandır.Herşekilde imtahandasın.Kaçış yok...sıkıntıya sabır güzelliğe şükür...

craxx' Alıntı:
İlk mesajı 1 martta yazmış hocam şuana kadar ne oldu?
Bir gelişme varmı?
hocam değişen birşey yok. geçen gün konuşmaya başladık. sonra suçlam suçlama suçlama. beni suçladığı herşeyi çürüttüm. en sonunda yüce allahım şahit olsun dedim. son derece temizim dedim yine aynı suçlamalar. en sonunda bana savunma hakkı vermeden önümden çekildi.
bu arad ben suçsusuz demiyorum. her insan hata yapar. önemli olan o hatalardan ders alıp bir daha yapmamak. ama ben hepsinden ders aldım. kendimi yuvama verdim. hatalarımda evlenmeden önce olan. evlendikten sonra (ki Hala bu hataları söyler bana) yapmadım.
suçalamarlda okul gzisi vardı. 4 öğretmen ve 60 öğrenci. 2 bayan 2 erkek öğretmen. malum formatör olduğumuz için fotoğrafçı bendim. gittiğimiz yerleri fotolarını çektim. yok efendim bu bayan öğretmenlerin fotolarını neden çekmişim.
2. si hiç alakası olmadığı halde mailime gelen saçma sapan mailler. yok üyee olmuşum, okumaktan zevk alıyormuşumda. sizinde başınıza gelmiştir spam mailler. ya ben çok afedersiiniz ş.siz dediğim adamlarla neden aynı kalıba gireyim yaaa. amacım güel kadı görmek olsa tv izlerim. yada dünya kadar site var. ve kadlıki gözünün önünde o sitelrden bir tanesine üye olmaya çalıştım ve üye olmmama izin vermedi site. üye olamayacağımı kanıtladım.
3. neymiş aileme karşı duramnıyormuşum. babaın yanında korkumdan sigara içemiyormuşum. ya ben aileden öle gördüm. dedim. 60 yaşındaki amcam 80 yaşındaki dedemin yanında bile sigara içemez. bunun korkuyla alakası yok dedim. bu arada geçen seneydi ev almaya karar verdik. babam belli bir miktar para verdi. az bir fark kadlı. bana baban vermezse altınları bozdururz dedi. sonra ne oldu anlamadım neymiş babam neden altınları istedi.
bunun gibi şeyler.
ama ondan rahatsoız oldum konuları tatlı bir dille uygunca anlattım ama hala değişmyiro hala değişmiyor. ben sevdiğimnden gene birşye demiyorum. ama artık gururum incindi. en son olayda yine sana güvenmiyorum dedi ve benim için artık savaşmanında bir anlmaı kalmadı.
ya anlamıyorum . 14 şubatta çok güzel süpriz yapıyor çok değil 1 hafta sonra sana güvenmiyorum diyor. madem güvenmiyorsun o süprizi neden yapıyorsun diyorum. değer veriyorum diyor. ne değeri ya. değer varsa güvende vardır. güven yoksa ne sevgi vardı ne saygı nede değer.

3. Konu bence ailenizle alakalı sorunlar olabilir Anneniz Karın Kötü bile diyebilir. (Tabii eşinizi şikayet etmeleri kadar kötü bir şey olmaz)

Siz ailenize bu şekilde konuşulmamasını söylemelissiniz.

Şunu analamdım Hem durum kötü tek maaşımız var diyorsunuz ev almaktan bahsediyorsunuz???????

Kadınlardan ziyentlerini istemek zordur bunu mantıklı bir açıklamayla yapmalı başkalarınıda karıştırmamalısınız bence.

Eğer vermek istemiyorsa Kirada oturmaya devam bence (Kendisi Bilir.)

evet tek maaşla zor. şöyle diyeyim hocam babam büyük bir kısmını karşılıyor. geriye az miktar kalıyor. 10.000 tl gibi. evde kaçırılacak bir ev değil. eşim babandan gerisini bulamazsak yada başka türlü bulamazsak altınlarımı veririm dedi. bende ona güvenerek araştırdım. bulamadım. kredi çekmek istemedim. yeterince kira verdeim bıktım çnkü geçim sıkıntısından. kendi evim olacaksa hiçbir yere para vermek istemedim. hele tek maaşla olunca. sonra babn benden nede altınlarımı istedi. ilk başta bunu teklif eden kendisi zaten.

mantıklı. benimde altınım olsa verirdim valla. neyse işin şakası bu. ama şunu söylemeliyim ki, eşiniz sizi seviyorsa, çok yıpransanızda bi şekilde problemler çözülebiliyor. tabi bu zamanla ve sabırla olur. ama işin içine aileler girirse o problemi çözmek çook zor. belki yoruldunuz bu evlilikten ama sanırım iş sizde bitiyor. aile ile eşinizin kendinizdeki yerini iyi ayarlayın, iyi dengeleyin ve tarafsız olun. eğer eşinize başka bir konuda kızdıysanız farklı bir konuda onun acısını çıkarmayın. yani sap ile samanı karıştırmamak lazım.naçizane yorumum...

Ev alırsanız parasının çoğunluğunu bababnızdan alıyorsanız 10.000 tl açık kalıyorsa eşiniz size bunu vermeyecekse.....
Ne diyeyim. Allah yardımcınız olsun.

hocam bir çok söylenen şeyler var bende çok şey yaşadım...
öncelikle kendimize hakim olmalıyız sinirle veya öfkeyle konuşmamalıyız....haklı olsak bile....
Benim annem babam yeni ayrıldı bu yaşta olmama rağmen bana çok koyuyor...helede küçük çocuğu düşünün....
İnşirah suresi ,dua çok çok çok çok çok önemli....
ama birde bu olayın öteki boyutu var:SEVGİ,garry chapman'ın bir kitabı var "Beş sevgi dili" mutlaka okuyun tavsiye ediyorum....
Eşinizle sizin sevgi diliniz aynı değil anladığım kadarı ile,siz kolye çiçek vb. hediyeler alıyorsunuz onu mutlu etmek için bir çok şeyler yapıyorsunuz ama bu onu Mutlu etmiyorsa sevgi dilleriniz farklı siz kendi sevgi dilinizden konuşuyorsunuz,o ise bu dili anlamıyor tıpkı siz ona fransızca sevdiğinizi söylemeniz gibi bir şey bu kadar anlatabildim ama bu kitabı tavsiye ederim....

Sabır+Dua+Şükür+TEVEKKÜL=MUTLULUK(inşallah)

Sayın Hocam sizi çok iyi anlıyorum.Ancak şunu unutmayın ki: düzelmeyen birşeyler varsa bu olumsuzluklar üstüne hayatı devam ettirmek size ancak azab gelir ve hayatınızı çıkmaza sürükler.Elbette kimse ayrılık istemez ancak bazen olur ki ayrılık en hayırlı yol olur.Allah kimseye kaldıramayacağından fazlasını yüklemez hocam.Biraz daha sabredin taktik değiştirin.Ama ne olursa olsun kimse için hayatınızın ellerinizden kayıp gitmesine yaşama sevincinizin zorla ellerinizden alınmasına seyirci kalmayın.

sürekli eşinizi suçluyorsunuz. onun internetle ilgili güvenini nasıl kaybettiniz bilmem ama bayanlar bu konularda çok hassastır. bence bi kere ben hata yaptım deyin insaf edecektir . eşinizi anladım ben o size güvenmek istiyor ve bu yüzden acı çekiyor. bi de bu gözlükle bakın sizi suçladığı için o da acı çekiyordur. belli ki iletişim stili yanlış onun siz onu bu durumdan kurtaracak tek kişisiniz. sizi bayan öğretmenlerden kıskanabilir normal eğer onu değerli hissettirmiyorsanız. ortada kötü bi durum varsa sadece ondan kaynaklanmıyor bence .

Geri