LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
1.ekran 2.ekran ayarlama yapmanız gerekiyor.çözünürlük aynı olmadığında sorun olmuyor

LCD Pano, okul koridorlarınızda bulunan LCD TV'leri daha etkin kullanabilmenizi sağlar. Renkli arayüzüyle okulunuza canlılık getirir.

ÖZELLİKLER:
* Okul ismi gösterimi
* Anlık tarih ve saat gösterimi
* Günlük Nöbetçi Personel listesi gösterimi
* Öğretim şeklinize göre uyarlanabilir haftalık nöbet programı
* Resimleriniz için muhteşem 3B geçiş efektleriyle slayt gösterimi
* Meteoroloji Genel Müdürlüğü (www.mgm.gov.tr) üzerinden anlık hava durumu gösterimi
* http://www.trthaber.com üzerinden anlık haber gösterimi
* Kayan yazı modülü ile anlık duyurular yayınlama

* Sağ tık menüsünden kolayca Tam Ekran moduna geçebilme
* Sağ tık menüsünden kolayca Ayarlar ekranına geçebilme
* Hem pencere hem de tam ekran modunda çalışabilme
* TV oranlarınız farklı olsa bile bozulmayan 16:9 görüntü oranı
* Kullanımı kolay ayarlar ekranı

v2.3.1
* 3D slayt motoru değiştirildi. (CubeSlider 3D)
* Basit geçişli slayt efekti seçeneği eklendi.
* Hata düzeltmeleri ve kod iyileştirmeleri yapıldı.
* Wunderground ve TRT Haber için logolar yenilendi.
* Hava durumu bölgesi seçiminde il-ilçe önerilerindeki sorun düzeltildi.

v2.2.2 YENİLİKLER:
* Maks. ders sayısı 12'ye çıkarıldı

v2.2.1 YENİLİKLER:
* Kayan yazı metni çok uzun olduğu zaman oluşan bir sorun giderildi.
* Animasyon ve hareketlendirmeler doğal CSS3 kullanılarak tekrar yazıldı. Bu sayede performans ve akıcılık artırıldı.
* Logo yenilendi.

v2.1.1-2.1.3 YENİLİKLER:
* YENİ! Başlangıçta tam ekran çalıştırabilme eklendi
* Nöbet listesindeki <br> sorunu düzeltildi

v2.1.0
* YENİ! Ayarları yedekleme ve geri yükleme özelliği eklendi. Artık ayarlarınızı kolayca başka bir bilgisayara taşıyabilirsiniz
* Sınıf isimlerine bölü (/) gibi özel karakterler kullanıldığında oluşan bir sorun giderildi
* Düşük özellikli pc'ler için slayt dilimleme efektini ayarlama ayarı eklendi.
* Kaydetme esnasında oluşan bir sorun giderildi[/b]
NOT: Bu güncellemeden sonra uygulama pasif hale geçecek ve tekrar etkinleştirme için sizden izin isteyecektir. 'Uygulamada açtığım dosyalara yazma' izni ayarları yedekleme fonksiyonuna ait bir izin olup başka bir amaçla kullanılmamaktadır.

v2.0.5 YENİLİKLER:
* Süreli gösterim hızı ayarı eklendi
* Haber gösterimindeki bir boyutlandırma sorunu giderildi
* Saat gösterimindeki gecikme sorunları giderildi
* Ders programı gösterimindeki sıralama sorunu giderildi (ayarlarda girilen sıraya göre gösterecektir)
* Ders ziline kalan süre ile ilgili küçük bir hata düzeltildi

v2.0.0 YENİLİKLER: (26.01.2014)
* YENİ! Ders programı gösterimi eklendi
* YENİ! Zile veya derse kalan dakika gösterimi eklendi
* YENİ! Özelleştirilebilir modül eklendi
* Modülleri devre dışı bırakabilme eklendi (bu sayede hava durumu ve haber sistemini iptal edip internet bağlantısından bağımsız kullanabilirsiniz)
* Slayt efektleri değiştirildi, şimdi daha stabil
* Slayt resim değişimi hız ayarı eklendi
* Kayan yazının hareketi daha akıcı hale getirildi
* Performans iyileştirmeleri ve küçük hata düzeltmeleri yapıldı

NOT: LCD Pano bu özellikleri dolayısıyla kurulu olduğu bilgisayarda internet bağlantısına ihtiyaç duyar.

Lütfen karşılaştığınız sorunları bildiriniz, iyi çalışmalar...

UYGULAMAYI EKLEMEK İÇİN:
1- Öncelikle bilgisayarımızda Chrome yüklü değilse yüklüyoruz, yüklüyse güncelleştiriyoruz: http://www.google.com/intl/tr/chrome/browser
2- Sonra uygulamanın sayfasına gidiyoruz: http://goo.gl/Pgg42
3- Karşımıza gelen pencereden Chrome'a Ekle butonuna tıklıyoruz. (Bu adımda Google hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir):

4- Uygulama otomatik olarak indirilip kurulacak ve kısayol simgesi Chrome Yeni Sekme sayfasındaki Uygulamalarım ekranına eklenecektir.
5- Dileseniz uygulama simgesine sağ tıklayıp Kısayol Oluştur komutu ile kısayolu masaüstüne veya görev çubuğuna da gönderebilirsiniz.

6- Uygulamanın düzgün görüntülenebilmesi için Chrome varsayılan yakınlaştırma ayarı %100 olmalıdır. Eğer farklıysa ayarlardan %100e çekiyoruz.

7- Tam Ekran modu ve Ayarlar ekranına geçiş ise uygulamanın sağ tık menüsünden yapılmaktadır. Kolay gelsin..
Acil yardim. Senkronizasyon u yapamıyorum neden?

Hocam bende tv nin tamamini kullanamadim. Tv den ayarlanmiyor. Bu konuda bir çalışmaniz var mi. Birde istedigim bilgisayardan ayar yapip yayinlayabiliyor muyum ben yapamadim. Senkronizasyon olmadi

Son düzenleme:
Android tv box alıp tv yi androide çevirip kendi tarayıcısını kullabilirsin
ya da kablosuz görüntü aktarıcılar var onları deneyebilirsin

Hocam program için teşekkürler.
Benim bir sorunum var acaba bunu yaşayan var mıdır?
Programda kayan yazı takılarak devam ediyor, ve değişimlerde tabiraz takılma gözlemliyorum. Bir 5-10 sonrada bilgisayar kapanıyor. e4500 2 ghz cpu 1gb ddr2 ram 256mb geforce 8400gs ekrankartı Xp 32 bit işletim sistemi kullanıyorum... Böyle bir sorun yaşayan oldu mu yada min ram değeri nedir teşekkürler

@ Parhelion hocama program için teşekkürler. programla ilgili birkaç deneyimimi aktarmak istiyorum.
  • Güncel Chrome sürümü ile kullanılmalı ( daha önce kayan yazıda takılma problemi yaşıyordum)
  • Ders programı hızlı aktarmak için excelde satır ve sütun aralarında boşluk olmayacak
Screenshot_1.jpg

• Bizde nöbet haftalık olarak dönüyor fakat katlar içerisinde de dönüyor (gecen hafta 1. katta yapan sonra 2. katta...) bunu için ben tek satıra ekleme yaptım, Nöbetcileri kat olarak göstermiyor ama o günün listesi çıkıyor.
Screenshot_2.jpg

Şu anda bende tek sorun saatin günlük 2-3 saat geri kalması sistem saatinde sorun yok fakat chorme da geri kalıyor ( uygulamayı kapatıp açınca düzeliyor)

Şu anda bende tek sorun saatin günlük 2-3 saat geri kalması sistem saatinde sorun yok fakat chorme da geri kalıyor ( uygulamayı kapatıp açınca düzeliyor)

1.jpg
Sistem saati normal olmasına ragmen chorme'de uyglamanın saati geri kalıyordu, "İnternet saat sunucusuyla eşitle" seçimini kaldırınca düzeldi.

iyi günler arkadaşlar.bu uygulamayı android işletim sisteminde kullanabiliyormuyuz.ben telefona yüklenen crome da denedim olmadı başka bir alternatifi varmı acaba

Merhaba hocam. Emeğinize sağlık çok faydalı bir uygulama yapmışsınız. Nöbet listesini el ile döndürebiliyoruz. Güzel bir düşünce ancak bunu uygulama haftalık otomatik olarak kendisi yapmaz mı? Yapabilirseniz çok güzel olur.

Merhaba hocam. Emeğinize sağlık çok faydalı bir uygulama yapmışsınız. Nöbet listesini el ile döndürebiliyoruz. Güzel bir düşünce ancak bunu uygulama haftalık otomatik olarak kendisi yapmaz mı? Yapabilirseniz çok güzel olur.
Nöbetleri döndür butonuna tıkladığımızda M.yardımcıları yerinde sabit kalıp öğretmenler kendi aralarında nöbetleri dönse güzel olacak hocam. Emeğinize sağlık güzel bir uygulama olmuş.

Bizim okulda 2 müdür yardımcısı haftanın 5 günü dönüşümlü nöbetçi oluyor. Mesela bu hafta pazartesi Ahmet nöbetçi ise cuma günü de Ahmet ile bittiği için sonraki hafta Mehmet pazartesi başlıyor. Yani müdür yardımcıları için mekan döngüsü değil gün döngüsü gerekiyor.

Ayrıca beden eğitim öğretmenleri nöbet günlerinde yerleri sabit. Hap bahçede nöbet tutuyorlar. Dolayısıyla Her öğretmen için bir çentik olsa işaretlediklerimizin yerlerini döndürse iyi olur. Bu vesileyle tekrar teşekkür ederim.

Okulda kullanıyoruz logoyu değiştirdim biraz cssde boyut ayarı yaptım şu an sıkıntımız genel anlamda yok çocuklarda beğendi öğretmenlerde, idarede. Yaapan hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Tek sorunumuz ortada resimlerin döndüğü yerde video oynatmak istiyoruz ama beceremedik. Varmı tavsiyesi olan? Yada varmı hazır kodu değiştirilmiş ayar dosyaları olan yükleyelim direkt? merakla beklemeketeyim. teşekkürler.

Okulda kullanıyoruz logoyu değiştirdim biraz cssde boyut ayarı yaptım şu an sıkıntımız genel anlamda yok çocuklarda beğendi öğretmenlerde, idarede. Yaapan hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Tek sorunumuz ortada resimlerin döndüğü yerde video oynatmak istiyoruz ama beceremedik. Varmı tavsiyesi olan? Yada varmı hazır kodu değiştirilmiş ayar dosyaları olan yükleyelim direkt? merakla beklemeketeyim. teşekkürler.
Şu an için video desteği yok malesef hocam. Sonraki sürümde getirmek için çalışıyorum.

Saat sorunu yaşayan arkadaşlar, bu sorun Windows'unuz güncel olmadığında Türkiye'de yaz saati uygulamasının kalktığından haberdar olmadığı için meydana geliyor. Bu durumda Windows saat diliminizi GMT +3 olanlardan seçerseniz sorun çözülecektir.

Bu pano ikili eğitim için uygunu. Sabahcilar ders programı ve öğlenciler ders programını ayrı ayrı girebiliyormuyuz. Aynı şekilde iki devrede nöbet tutuyor.

artık her açılışında pop up pencere çıkıyor ve yönlendirdiği site boş. Bu uygulamanın muadili yok. Geliştirici arkadaşımız destek olabilir mi? pop up çıkmasa ve biz kullanmaya devam etsek.

Merhaba hocam. 24 sınıf var fakat sınıfların tamamı ekranda gözükmüyor. Sağ taraftaki sınıf-ders listesi yukarı doğru kayan yazı şeklinde olursa daha kullanışlı olur

Merhaba arkadaşlar, yeni versiyon https://app.lcdpano.net üzerinde yayındadır. Şu an bahsettiğiniz gibi ders programının yukarı kayabilmesi, ikili öğretim sistemi gibi bazı eksikler mevcut. Bunlar da tamamlanınca chrome uygulaması olan sürüm de buraya yönlendirilecektir. Artık slayt alanında video desteği de vardır.

Mutlaka güncel olan chromium tabanlı bir tarayıcı kullanmanızı tavsiye ederim. (chrome, chromium, yeni microsoft edge, opera, veya 9 Best Chromium Based Browsers in 2021 (techrrival.com) adresinde yer alan tarayıcılar olabilir.

Uygulama PWA olması sayesinde yüklenebilir şekilde de kullanılabilmektedir. Yükleme butonunu, simgesi tarayıcıya göre değişmekle birlikte adres çubuğunun sağ tarafında görebilirsiniz.

upload_2021-11-9_7-1-57.png

Merhaba arkadaşlar, yeni versiyon https://app.lcdpano.net üzerinde yayındadır. Şu an bahsettiğiniz gibi ders programının yukarı kayabilmesi, ikili öğretim sistemi gibi bazı eksikler mevcut. Bunlar da tamamlanınca chrome uygulaması olan sürüm de buraya yönlendirilecektir. Artık slayt alanında video desteği de vardır.

Mutlaka güncel olan chromium tabanlı bir tarayıcı kullanmanızı tavsiye ederim. (chrome, chromium, yeni microsoft edge, opera, veya 9 Best Chromium Based Browsers in 2021 (techrrival.com) adresinde yer alan tarayıcılar olabilir.

Uygulama PWA olması sayesinde yüklenebilir şekilde de kullanılabilmektedir. Yükleme butonunu, simgesi tarayıcıya göre değişmekle birlikte adres çubuğunun sağ tarafında görebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 70792
hocam teşekkür ederiz elinize sağlık özel modülü hangi amaçla kullanabiliriz birde özel modüle resim ekleyemiyorum nasıl olacak

Son düzenleme:
Geçmiş yıllarda kullanmıştım ama son bir yıldır kullanmıyordum. Bir iki hafta önce güncel sürümünü yükledim ancak;
* sınıf ders programında sınıf sayısı çok olduğundan önceki versiyonda gösterim kısmında aşağı doğru sayfa akıyordu bu versiyonda akmıyor
* tarih değişse de nöbet otomatik değişmiyor. Örneğin pazartesiden salıya geçtiğinde nöbet hala pazartesi gününün nöbetçilerini gösteriyor
* Eklediğim video sürekli başa alıp dönmüyor.

Kullandığım cihazla mı ilgili bilmiyorum ancak ben bu sorunlarla karşılaştım. Teşekkürler iyi çalışmalar.

Çalışma için teşekkür ederiz. Mirascreen Kablosuz Görüntü Aktarıcı ile yansıtma yapıyorum. Ama ben pencereyi aşağı aldıgımda görüntü gidiyor komple bilgisayarı yansıtıyor. Sadece uygulamayı yansıtsa ben arka planda işlerimi yapsam güzel olurdu

Ders Programı bölümüne en fazla 10 karakter yazılabiliyor. Dersadı-Öğrtadı şeklinde kullanıyordum. Böyle olunca kısıtlı kalıyor. Buradaki kısıtı uzatabilirseniz...

Geri