ML-1640 chip resetleme derdine 2 çözüm buldum.

Kodla Büyü
Okula 4 tane samsung 1610 almıştım hepsi çok güzel çalışıyorlar. toner dolumlarınıda okulda yapıyorum. Fakat memurda hp 1010 vardı dün arızsa verdi bende bir tane daha 1610 alıyım dedim fakat üretim durdurulmuş onun yerine 1640 alacaktım bunuda öğrendiğimiz iyi oldu. Ellerine sağlık hocam..

turkishman01' Alıntı:
arkadaşlar 1.yöntem başarıyla denendi çipi resetliyor sayfa sayısı 1 toner doluluk oranını 100% gösteriyor
toner doluluk oranı önemli değil sonuçta içindeki toner miktarı bellidir, resetten sonra %100 gösterir ama sonra biranda düşer (içindeki tonere bağlı olarak). burada önemli olan sayacın sıfırlanması.

paylasiminiz icin tesekkürler arkadaslar!!sormak istedigim su:ben ml1640 i yeni aldim arastirip duruyordum chip sorununu cözmek icin.üstünde gelen orijinal toner yarim daha.simdi firmware yöntemini uygulasam sorun olur mu?firmware dosyasi nerede onu nereye nasil kopyalayacagim.aydinlatirsaniz sevinirim.simdiden tesekkürler

paylasim iicn tsk ler arkadaslar.arkadaslar firmware yöntemini nasil uygulayacagim bilgi verirseniz sevinirim.

denizlerb gercekten chip magdurlari icin cok güzel bir bilgi,paylasim ve emeginize elinize saglik.firmware yöntemini nasil uygulayacagim bilgi verirseniz sevinirim.ekte aciklamissin ama firmware nerede nasil bulucan nereye ekleyecegim.acarsaniz sevinirim.simdiden tesekkürler.ellerinize emeginize saglik

istediğiniz zaman firmware ile reset atabilirsiniz. prettym eki indir. iki klasör çıkacak. firmware ile yazan klasörü aç. orada 3 dosya var. ikisi reset için gereken dosya. okuu isimli 3. dosyada ise nasıl yapacağın yazıyor. şöyleki:
1- Yazıcıyı açın ve hazır olana kadar bekleyin. (yani yazcının ısınmasını ve ışığın yeşile dönmesini bekleyin)
2- ML1640_V1010060.fls (firmware) dosyasını usbprns2 dosyasının üzerine sükleyip bırakın.
3- Biraz bekleyin (3 sn.de işlem bitiyor ama siz yinede 2-3 dk bekleyin) ve yazıcıyı kapatıp tekrar açın, işlem tamamdır. Bilgi sayfası alırsanız sayacın 0 olduğunu göreceksiniz. her 2000 çıktıdan sonra bu işlemi yineleyin.

Dosyanın birini öbürünün üzerine sürükleyip bırakıyoruz. bu kadar

TEŞEKKÜRLER denizlerb tonerin daha yarım bile değil hesabını yapabilmek için toneri yeni doldurunca hemen deneyeceğim.Tonerin üzerinde chip yada makinanın içindeki chip olmasının önemi var mı?Yani toneri çıkartıp doldurtturup takınca bu işlemi yaptığımızda makina ilk günkü haline mi dönüyor?

hocam ilk toner demo. 700 çıktı sonra falan bitecek. doldurtursanız sayaç 700 den sonra (artık nerde kaldysa) saymaya devam edecek. ama belli bir sayfa sayısından sonra toneri boş olarak gösterecek. toner bitti sanıp doldurtsanız dahi yinede baskı vermeyecek. çipe reset atınca yeni sayacı sıfırlandığından yeni toner takmışsınız gibi hissediyor kendini. çıkttı vermeye başlayacaktır.

denizlerb' Alıntı:
hocam ilk toner demo. 700 çıktı sonra falan bitecek. doldurtursanız sayaç 700 den sonra (artık nerde kaldysa) saymaya devam edecek. ama belli bir sayfa sayısından sonra toneri boş olarak gösterecek. toner bitti sanıp doldurtsanız dahi yinede baskı vermeyecek. çipe reset atınca yeni sayacı sıfırlandığından yeni toner takmışsınız gibi hissediyor kendini. çıkttı vermeye başlayacaktır.

yani 700 sayfa bitmeye yakın mı firmware ile resetleyerek toneri doluma götüreceğiz ya da yeni dolumu yaptıktan sonra mı reset atacağız
ben bunu öğrenmek sitemiştim

yazıcının aynısından mevcut ve üzerinde gelen toner hiç doldurulmadı bitmek üzereydi. iyi oldu bu. tozu almıştım dolduracaktım. cuk diye oturdu bu konu walla. tekrar eline sağlık...

ilk reset te sorun çıkmamıştı ancak bugün ikinci reseti attım yazıcım hiç çalışmaz oldu yardımcı olabilir misiniz?

nasıl bir hata veriyor acaba? biraz açarmısınız konuyu. toner bitimi diyor? yazıcıyı kapatıp acınca düzelmesi gerekiyordu.

ya arkadaşlar bende alacaktım hatta sipariş vercektim bugün ama bu konuyu gördüm biraz tereddütte kaldım alsammı almasam mı diye.. sizce almalımıyım güzel mi yazıcı evde kullanmak için ödev falan çıkartacaz? bide bu çip reset falan sorun olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum.. teşekkürler..

çipi falan daha resetlemedim ama süper bi yazıcı. tavsiye ederim. toner %5 falan kaldı. bitince dolduracam reset atacam. o zaman sonucu buraya yazarım inş. ama bu zamana kadar fevkaldde güzel bir yazıcı...

Bende şu anda iki tane yazıcı var ikisinede kartuş almaya kalksam yazıcı fiyatlarını geçiyo yeni aldığımın kartuşunu doldurttum bu seferde yazıcı kabul etmiyor kartuşu.. elimde kaldı anlayacağınız yazıcılar.. bende tonerli bi yazıcı alayım dedim ama son kez almak istiyorum sorunsuz bişey yani.. ondan bi sormak istedim sizlere bu modeli..

arkadaşlar yazıcıyı aldım diyelim.. ama toneri çipli.. çipininde reset proğramı var artık.. yani dolum yaptırdıktan sonra resetleyip çipsizmiş gibi kullanıyoruz.. doğrumu düşünüyorum?? tavsiye edermisiniz bu yazıcıyı? cevaplarınıza göre alsam mı almasam mı ona karar vereceğimde.. Teşekkürler

Merhabalar arkadaşlar firmwire yöntemini deneyen uygulayan arkadaşlar karşılaştıkları sorunları paylaşırlarsa bizde aydınlanmış oluruz ...İlkinde uygulayıp başarılı olan ikincisinde uygulayıp sonuç alamayanlar olunca soru işaretleri oluşuyor.Ben yakın zamanda toneri doldurup deneyeceğim.sonucuda yazarım.Uygulayan arkadaşlarda paylaşırsa çok daha verimli olur diye düşünüyorum.BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELDİR.Bu yöntemi bulan denizler in de emeğine sağlık uygulayıp göreceğizzzz.

denizlerb' Alıntı:
Malumunuz birçok lazer yazıcıda çip var ve toner dolu olsa dahi toneri boş gösteriyor ve çıktı vermiyor. ya yeni toner almak zorunda ya da çip resetleyen cihazlarala çipi resetletmek zorundaydık. Tabi buda toner dolum ücretine extradan bir külfet getiriyordu. 5-6 saat araştırmadan sonra ML-1640 için iki çözüm yolu buldum.
1) firmware ile yazıcının sayaç çipine reset atmak. bu yöntemi rusça bir siteden buldum. google translate ile çat pat anlaşılan ifedeleri uyguladım ve sonuç mükemmel. test sayfası yazdırdım ve sayacın sıfırlandığını gördüm.
2) yazıcı anakartında bulunan sayaç çipine kısadevre ile reset atmak. bu yöntemi bulduğum sitede denediklerini ve sonucun olumlu olduğunu yazmışlar. olumsuz yazan yok. ama ben denemedim.

her iki yöntemide anlatan ve gerekli dosyaları içeren arşivi gönderiyorum. ML-1640 yazıcısı olanlar arşivi indirip 1. yöntemi gönül rahatlığı ile uygulayabilirler.
hocam şu rusça sitenin linkini yazar mısın?

prettym' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar firmwire yöntemini deneyen uygulayan arkadaşlar karşılaştıkları sorunları paylaşırlarsa bizde aydınlanmış oluruz ...İlkinde uygulayıp başarılı olan ikincisinde uygulayıp sonuç alamayanlar olunca soru işaretleri oluşuyor.Ben yakın zamanda toneri doldurup deneyeceğim.sonucuda yazarım.Uygulayan arkadaşlarda paylaşırsa çok daha verimli olur diye düşünüyorum.BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELDİR.Bu yöntemi bulan denizler in de emeğine sağlık uygulayıp göreceğizzzz.

ikinci firmware güncelleme denemem başarısız oldu sayacı sıfırlamadı

Arkadaşlar yazılım 300 den fazlaindirilmiş ama kullanan arkadaşlar sorunlarını çözebildiler mi yda hangi sorunlarla karşılaştılar cvp yazmıyo kimse. Forumda 8-10 kişi sürekli görüş belirtiyor.Ben toner bitincedeneyeceğim deneyen uygulayan arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa paylaşırlarsa seviniriz hep birlikte...

Selam;
Programı denedim sonuç mükemmel. Ridkr girip 10 sayfa çıktı aldıktan sonra tekrar denedim kusursuzca sıfırlıyor sayacı. Toner tam dolu görünüyor. 40 lira istemişlerdi chip için bizi bu külfetten kurtardığın için çok teşekkürler, eline sağlık araştırmalar için tebrikler...

Bir de sorum olacak, bu modelin tonerini kendiniz evde doldurdunuz mu hiç? Bu işlem amatörlerin altından kalkabileceği bir işlem mi?

arkadaşlar konuyu ben açmıştım. birinci yöntem ile sürekli resetlenebileceğini zannediyordum ama yanılmışım. bir defaya mahsus işe yarıyor. o yüzden bu bir hakkınızı dikkatli kullanın. 2. yönteme gelince: sıfır yazıcımı bütün riskleri göze alarak birde sizi yanlış bilgilendirmenin verdiği üzüntüyle söktüm. ektentide anlatıldığı gibi 1. ve 4. ayağı bir telle birleştirdim. kısa devre işe yarıyor. bunu garanti ederim. başarı %100. isterseniz her dolumdan sonra yapın, isterseniz de kısa devre mekanizmasını anakartın üzerinde bırakın her açılışta makine sıfırlansın. yalnız çip çok küçük olduğundan ayakları birleştirmek zor oluyor. tavsiyem 2 tane toplu iğnenin birini 1. ayağın altına, diğerinide 4. bacağın altına sokun ve teli toplu iğnelere dolayın.
buda benim yaptığım kısa devre fotoğrafı:

Ekli dosyalar

• 100_3991.JPG
    100_3991.JPG
    431.4 KB · Görüntüleme: 2,133
ben toneri salı akşamı doldurtmadan önce makineyi firmware ile resetledim toneri doldurttukatn sonra dün sabah taktım ve çalıştırdım süper şekilde yazmaya devam ettim ve yaklaşık 120 sayfa da çıktı aldım sorun yşamadım bilginiz olsun.Paylaşmak istedim.
denizlerb hocam bu yöntem ile yazdıdım bilginize...

HOCAM ELLERİNİZE KOLLARINIZA SAĞLIK ARTIK PRİNTERIM ÇALIŞIYOR. RESET İŞLEMİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ. SAĞLICAKLA KALIN.

Geri