ML-1640 chip resetleme derdine 2 çözüm buldum.

Kodla Büyü
hanifesezer' Alıntı:
hocam bu çözümler ML-2251N için geçerli mi?
hocam sadece ML-1640 için geçerli. ML-2251N'in hem firmware'i farklıdır, hemde anakartı farklı olduğu için sayaç çipi farklıdır. dolayısı ile her iki yöntemde kullanılmaz.

Bugün kartuşumu doldurdum ve sonuç harika..
Arkadaşı yollamıştım doldurmak için adam işlem yapılması lazım 60 tl demiş :)
Ama bu şekilde sadece dolum parası 20 tl ye halloldu :+1:
Yaşasın paylaşım :lol: :lol:

denizlerb' Alıntı:
arkadaşlar konuyu ben açmıştım. birinci yöntem ile sürekli resetlenebileceğini zannediyordum ama yanılmışım. bir defaya mahsus işe yarıyor. o yüzden bu bir hakkınızı dikkatli kullanın. 2. yönteme gelince: sıfır yazıcımı bütün riskleri göze alarak birde sizi yanlış bilgilendirmenin verdiği üzüntüyle söktüm. ektentide anlatıldığı gibi 1. ve 4. ayağı bir telle birleştirdim. kısa devre işe yarıyor. bunu garanti ederim. başarı %100. isterseniz her dolumdan sonra yapın, isterseniz de kısa devre mekanizmasını anakartın üzerinde bırakın her açılışta makine sıfırlansın. yalnız çip çok küçük olduğundan ayakları birleştirmek zor oluyor. tavsiyem 2 tane toplu iğnenin birini 1. ayağın altına, diğerinide 4. bacağın altına sokun ve teli toplu iğnelere dolayın.
buda benim yaptığım kısa devre fotoğrafı:

Hocam bu resetleme işlemi yazıcı çalışırken mi yapılıyor?

Re: EN ETKİLİ VE KESİN ÇÖZÜM

Konuyu bulduğumda gözümde ışıklar yandı genelde sitelerde böyle çözümler bulmak zor oluyor ama sonuçta denemeye değer dedim ve iki yöntemide denedim yani arkadaşım iki yöntemde olumlu sonuç verdi artık yazdırma sıkıntısı kalmadı valla eline koluna sağlık baska yerde çözüm aramaya gerek yok...

ml-1640 model yazıcım şu anda çalışmıyor toneri dolu olmasına ragmen kırmızı ışık ta ve şimdi önce firmware yöntemini deneyeceğim inşallah sonuç alırım eğer alamazsam kısa devre yöntemini deneyeceğim
sonucu yazarım :D :)

arkadaşlar 1. firmware yöntemini denedim sonuç olumlu bunu bizlere ulaştıran arkadaşa çok teşekkürler ellerine sağlık
yanlız tek sorun 2.defa aynı yöntemi kabul etmiyor sanırım onu da 2000 baskı sınırına ulaştıgımızda göreceğiz şimdi 4 tane çıktı aldım ve yeniden yaptım sıfırlamadı belki 2000 den sonra tekrar sıfırlayabilir Tabiki olmazsa artık kısa devre yöntemini kullanacağız. :+1: :alkis: :++:

ciyasoft' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
arkadaşlar konuyu ben açmıştım. birinci yöntem ile sürekli resetlenebileceğini zannediyordum ama yanılmışım. bir defaya mahsus işe yarıyor. o yüzden bu bir hakkınızı dikkatli kullanın. 2. yönteme gelince: sıfır yazıcımı bütün riskleri göze alarak birde sizi yanlış bilgilendirmenin verdiği üzüntüyle söktüm. ektentide anlatıldığı gibi 1. ve 4. ayağı bir telle birleştirdim. kısa devre işe yarıyor. bunu garanti ederim. başarı %100. isterseniz her dolumdan sonra yapın, isterseniz de kısa devre mekanizmasını anakartın üzerinde bırakın her açılışta makine sıfırlansın. yalnız çip çok küçük olduğundan ayakları birleştirmek zor oluyor. tavsiyem 2 tane toplu iğnenin birini 1. ayağın altına, diğerinide 4. bacağın altına sokun ve teli toplu iğnelere dolayın.
buda benim yaptığım kısa devre fotoğrafı:

Hocam bu resetleme işlemi yazıcı çalışırken mi yapılıyor?
Yazıcı kapalı iken kısa devre mekanizmasını kurun. kurduktan sonra yazıcınızı açın, 10-15 sn bekleyin, sonra test sayfası yazdırın (isteğinize kalmış), yazıcının sıfırlandığını göreceksiniz. kısa devre mekanizmasını anakartın üzerinde bırakırsanız her açılışta sıfırlanır, mekanizmayı sökerseniz sayaç sıfırdan saymaya başlar, 2000 çıktı aldıktan sonra tekrar kısa devre yapın.

Arkadaşlar bende versiyonu 1.01.00.84 olan 1640 var bunu kısa devre yaparak resetlemeye çalıştım ama malesef olmuyor sanırım bu uygulamalarda versiyon önemli saygılar bilgisi olan varsa paylaşsın

mservet' Alıntı:
Arkadaşlar bende versiyonu 1.01.00.84 olan 1640 var bunu kısa devre yaparak resetlemeye çalıştım ama malesef olmuyor sanırım bu uygulamalarda versiyon önemli saygılar bilgisi olan varsa paylaşsın
önemli olan versiyonu değil, çipin seri numarası. eğer çipin seri numarası 93c66 ise (ki çoğunda bu çip kullanılır) kısadevrenin olması lazım

hocam çok sağolasın günlerdir uğraşıyordum, beni bu dertten kurtardın sağolasın.. 3 saniyede iş bitti... çok sağol..

sakın almayın. kafayı yersiniz benim gibi ......
samsung ml 1640 yazıcım var . nefret ettim. 250 sayfalık döküman var elimde 4 sattir yazdıramadım. sürekli kilitleniyor. toner doldurttum yeni. cipi de sıfırladım. 20 sayfa yazıyor duruyor. 51-100 arasını yaz diyorum gidiyor 60 tan başlıyor yazmaya ne alaka yaww. kıracağım şimdi makinayı. çözümü olan varmı ark.lar. (driver güncelledim. pc ye ve printere reset attım. usb kablosunu degiştirdim. ne gerekiyorsa yaptım. ) çok bunaldım. yardım..

ben böyle makinanın...............................

Geri