ML-1640 chip resetleme derdine 2 çözüm buldum.

Kodla Büyü
kısa devre yaptım olmadı.
benim tonerin sağ tarafındada chip gibi bişey var acaba oda olabilir mi

mus82' Alıntı:
kısa devre yaptım olmadı.
benim tonerin sağ tarafındada chip gibi bişey var acaba oda olabilir mi
kısa devreyi tekrar deneyin. ben ve daha berçok kişi olumlu sonuç aldı. tonerin sağ tarafındaki çipe gelince: zaten kısadevredeki amaç o çip sanki yeni takılmış gibi makinenin çip counter'ını sıfırlamak. tonerdeki çipe dokunmayın. anakart üzerindeki çip sayacına kısa devre yapıyoruz. bazı arkadaşlar arka kapağı açamadıklarını yazmış. arka tarafın sağında ve solunda toplam iki vida var, tek yapmanız gereken bunları sökmek. sonra çipe bakın resimde gördüğünüz çip varsa gönül rahatlığıyla kısa devre mekanizmasını kurabilirsiniz. kolay gelsin.

Ben denedim şimdi denedim süper çalışıyor .
Firmware ile yaptım.DİKKAT !! Yaparken toneri çıkarıp o şekilde yapın çünkü o zaman çalıştı bende . valla ne kadar teşekkür etsem azdır. beni 50TL den kurtardın çok sağol

firmware denenmiştir. Süper ...

FORMATÖR ÖĞRETMENLER ÇOK YAŞASIN :)

Her ne kadar nesilleri tükeniyor olsa da :D

Arkadaşlar ben ben samsung ml-1640 yazıcı aldım toner demo oldugu için çabuk bitti ..
yeni toner fiyatı ise 100 ila 150 arasında fiyatlarda değişiyor.. Ama toneri kendiniz doldurmaya kalkarsanız 2 Tl den az rakama geliyor
Toner tozunun kg fiyatı 8 euro buda 16 Tl demektir.. her dolum ortalama 80 gr dan 12 - 13 defa doldurabilirsdiniz.

Ama sıkıntı şu toner söküldükten sonra yazıcı çalışmıyor.. Sağolsunlar bu arkadaşlar formülünü yazmışlar..
ben denedim sonuç mükemmel..

Tek kelime ile ALLAH razı olsun.. Diyecek başka birşey yok..
Elinize emeğinize sağlık..
PAylaşmak güzel şey..
Beni 120 Tl den kurtardınız..
Çok teşekkür ederimm...

Kullandığımız yazıcı bir kez daha once resetlenmiş.Şimdi tekrar dolumdan sonra reset işlemini 1. yontemle yaptım olmadı.Kısa devre işleminide yaptım olmadı.Neden kaynaklanmıs olabilir.Ya da başka bir yontem varmı. :( Yardımcı olurmusunuz 2 gundur bununla ugrasıyorum.

benim elimde 1 tane samsung ml 3470d yazıcı var.toner dolumu yapıldığı halde low diye uyarı veriyo.Acaba buda resetlenmesi mi gerekiyor.nasıl yapabilirim.

arkadaşlar şu ML 1640'ın reswetleme yazılımlarını bulamıyorum, eki indir falan deniliyor ???

jasminbote' Alıntı:
Kullandığımız yazıcı bir kez daha once resetlenmiş.Şimdi tekrar dolumdan sonra reset işlemini 1. yontemle yaptım olmadı.Kısa devre işleminide yaptım olmadı.Neden kaynaklanmıs olabilir.Ya da başka bir yontem varmı. :( Yardımcı olurmusunuz 2 gundur bununla ugrasıyorum.
1. yöntem 1 kereye mahsus işe yarıyor. 2. yöntemi sürekli kullanabilirsiniz. büyük ihtimalle düzeneği kuramadınız. bende çok uğraşmıştım. en sonunda toplu iğnelerle başardım. fotosunu koymuştum (4. sayfada), nasıl yaptığımda orada yazıyor.

aynı yazıcı bendede var yazın toner doldurdum yazdırmadı araştırma yaptım 2000 sayfadan sonra sayacı sıfırlamak gerekiyormuş sıfırladım sorunsuz çalışıyor

bizim okuldaki bir sınıftada aynı sıkıntı var, öğretmen toneri yeni doldurtmuş ve tonere takılabilen bir chip almış ve şuan da yazıcının ışığı devamlı kırmızı yanıyo ve bişey yazdırmaya çalıştığınızda siyah kartuş sorunu diye hata veriyor. verdiğiniz 1. yöntemi denedim kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı sonra yeniden başlattım yazıcıyı ama hala aynı bi değişiklik olmadı.. bunu yaparken sonradan takılan chipi çıkartıcakmıyım yardımcı olursanız sevinirim

Geri