Okula Sivil Kıyafetle Gelenler El Kaldırsın

Kodla Büyü
Şunu cevaplayabilir misiniz?

EBS gerçekten samimi mi? Gerçekten öğretmenini düşünerek mi hareket ediyor?

Başka sorum yok..

mrtcmhr_13' Alıntı:
hckaya' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
18 Mart oldsuğunun farkında mısınız?
Sizin Ata'nız şehit olmadı mı ?
Ölen Erler,Subaylar SİVİL MİYDİ ?
Atatürk Komuta ederken bu kadar rahat mıydı ? :x
bu mantık asker olmayanlara "başıbozuk" demiştir
hocam yazdıklarımı sindirmişsiniz içinize gerek yok size cevaba...
dikkat komutan sağda. bu ülke 18 martı "başıbozuk" larla kazanmıştır

zafer_can' Alıntı:

Başka sorum yok..
tabiki samimi değil, bir arkadaş mı yazmıştı hatırlamıyorum. 657 değişecek, özlük haklarımızın çoğu gidecek, sadece başörtüsü serbestliği olacak yeni kanunda. halkı gaza getirip destekletecekler malesef.

mrtcmhr_13' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
hocam amma kafa ütülemişsin ya, başlığı okusana sivil gelmeyenler demiyor, sivil gelenler yazıyor. Amacın ne anlamadım. Birde duygu sömürüsü yapmıyormusun, pes.
hocam sorun da orda işte insanlar sivilin ne anlama geldiğini bilmiyor :)
ayrıca rahatsız oldu isen bu başlığa bakmazsın olur biter :D

Hocam rahatsız olduğum sizin görüntü kirliliği yapmamız, sanırım forumda bir konuda en çok mesajı olan bbnet üyesi ünvanı almaya niyetiniz var :)

zafer_can' Alıntı:

Başka sorum yok..

tabiki değil öyle olsaydı memur maaş zamlarında görürdük samimiyetlerini...
Anlamadığım hükümette bu kılık kıyafet işini ne diye bu kadar uzattı bilmiyorum, hemen yapılabilecek düzenlemeyi neden bu kadar bekletiyorlar.

Bişey sorabilir miyim? EBS üyesi olmadan eyleme katılmak suç olur mu? Sendika üyeliğim yok ve olaydan şimdi haberim oldu. 12 bin 300 imza işe yarar inşallah...

falloosely' Alıntı:
zafer_can' Alıntı:

Başka sorum yok..

Anlamadığım hükümette bu kılık kıyafet işini ne diye bu kadar uzattı bilmiyorum, hemen yapılabilecek düzenlemeyi neden bu kadar bekletiyorlar.
cevabı
[/quote]
tabiki samimi değil, bir arkadaş mı yazmıştı hatırlamıyorum. 657 değişecek, özlük haklarımızın çoğu gidecek, sadece başörtüsü serbestliği olacak yeni kanunda. halkı gaza getirip destekletecekler malesef.[/quote]

Bir hak mücadelesi olduğu doğrudur yalnız gidiş yolu yanlıştır bana göre.Sınırlı kavramlarla, sınırsız kavramları biraraya getirip adına özgürlük denilmesi şekil olarak dağınık ve biçimsiz bir görüntü ortaya çıkarıyor.

falloosely' Alıntı:
zafer_can' Alıntı:

Başka sorum yok..

Ben size cevabını söyleyeyim. Ek ödeme zamanında EBS hükümete desteğini verdi. Hükümet de kılık kıyafet yönetmeliğini değiştirmek için EBS'nin eylem yapmasını bekliyor. Yani hükümet er geç bunu değiştirecek ve sanki EBS sayesinde yapılmış gibi olacak.

Yani iki taraflı birbirlerine ödül vermiş olacaklar. Burada anlayışı zayıf olan bir kısım memurum da İŞTE EBS BUNU YAPTI BUNU KAZANDI diye çığlık atarak sevinecekler...

Ey güzel halkım siz devam edin eyleme...

Eslivya' Alıntı:
Bişey sorabilir miyim? EBS üyesi olmadan eyleme katılmak suç olur mu? Sendika üyeliğim yok ve olaydan şimdi haberim oldu. 12 bin 300 imza işe yarar inşallah...
12 bin 300 değil hocam 12 Milyon 300 Bin :)
Ayrıca bende sivil geldim günlük sakal traşından bıkmıştım artık.
Ayrıca bu durumun müdürlerin patron edasıyla bazı arkadaşları sindirmesinin önünede geçeceğini düşünüyorum. Bizim okul müdürü günlük sakal traşı olur. Hocam sakaılınız olsun ama benimkinden uzun olmasın derdi. Gerçi şaka yollu takılırdı ama her şakanın altında bir gerçek payı vardır. Bugün 1 haftalık sakalla kravatsız ve ceketsiz geldim içten içe idarecilerde rahatsızlık var.

Eslivya' Alıntı:

12 milyon 300 bin diye düzeltiyorum, ama net cevap alamadım. Bulunduğum EBS ilçe temsilcisinden aldığım cevaba göre bişey olmaz, olursa da sendikamızın avukatları devreye girer diyor. Suç olur mu olmaz mı?

ben de sivilim ama sendikalı değilim. Sorun olmaz inş. Memursen in kararı imiş tüm öğretmenleri kapsıyodur heralde..

serkanaytekin' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
hocam amma kafa ütülemişsin ya, başlığı okusana sivil gelmeyenler demiyor, sivil gelenler yazıyor. Amacın ne anlamadım. Birde duygu sömürüsü yapmıyormusun, pes.
hocam sorun da orda işte insanlar sivilin ne anlama geldiğini bilmiyor :)
ayrıca rahatsız oldu isen bu başlığa bakmazsın olur biter :D

Hocam rahatsız olduğum sizin görüntü kirliliği yapmamız, sanırım forumda bir konuda en çok mesajı olan bbnet üyesi ünvanı almaya niyetiniz var :)
Hocam yazdıklarımın arasında Atatürk ve Şehitlerimize Saygı'dan başka birşey yok.
Eğer bunlar sizi rahatsız etti ise yapacak birşey yok çünkü görmeye devam edeceksiniz.Sadece burada değil :)
Çok cevap yazmaya gelince ise ne yapalım insanların bu duyarsızlığı çok üzücü

Her okula en az bir Bt kadrosu verilecek,dersler 2 şer saat hemde zorunlu olacak, onun için kravatsız gelin deseler demeseler onun için eylem planlasalar acaba gelirlermiydi merak ettim :D

Hatta öğretmenlere şimdiye kadar haksızlık yapıldı yeni başlayacak öğretmenin maaşı 3000 lira olacak,eş olan iki öğretmen atanırken aynı yere atanacak,tayinlerde hiçbir problem olmayacak,hatta kira yardımı bile yapılacak Allah Allah diye eylem yapsalar acaba yine itaatsizlik yaparlar mıydı ? :D

mrtcmhr_13 ' Alıntı:
Hocam yazdıklarımın arasında Atatürk ve Şehitlerimize Saygı'dan başka birşey yok.
Eğer bunlar sizi rahatsız etti ise yapacak birşey yok çünkü görmeye devam edeceksiniz.Sadece burada değil :)
mrtcmhr_13 hocam yazdıklarınızda haklısınız fakat herkes anlamak istediği gibi anladığı için bence fazla yormayın kendinizi insanlara cevap verecem diye çünkü insanlar ne işine geliyorsa o şekilde anlıyor, sizin vurgu yapmak istediğiniz noktayı gayet iyi anlıyorum meb bile bir intro koymamış bu günle ilgili varın siz düşünün ülkemin nereye gittiğini neleri unutturmaya çalışıldığını diyorum başkada bişey demiyorum

Arkadaşlar;

Burada da gördüğümüz gibi bizi 1000 parçaya ayırmışlar istedikleri gibi oynatıyorlar.

Biz bırakın millet olarak birbirimizi desteklemeyi, şurda bir grup aynı branş öğretmeni bile birbirimize düşman gibiyiz.

Allah sonumuzu hayır etsin.

hamuş' Alıntı:
mrtcmhr_13 ' Alıntı:
mrtcmhr_13 hocam yazdıklarınızda haklısınız fakat herkes anlamak istediği gibi anladığı için bence fazla yormayın kendinizi insanlara cevap verecem diye çünkü insanlar ne işine geliyorsa o şekilde anlıyor, sizin vurgu yapmak istediğiniz noktayı gayet iyi anlıyorum meb bile bir intro koymamış bu günle ilgili varın siz düşünün ülkemin nereye gittiğini neleri unutturmaya çalışıldığını diyorum başkada bişey demiyorum
hocam ne yapayım damarımda var asilik o zamanlar da bu insanlar gibi keyiflerini düşünseler şuan isimleri david falan olacaktı tutamıyorum kendimi. :)

mehmetkemal' Alıntı:
Arkadaşlar;

Biz bırakın millet olarak birbirimizi desteklemeyi, şurda bir grup aynı branş öğretmeni bile birbirimize düşman gibiyiz.

Çok haklı ve yerinde...
Her ne olursa olsun braş olarak birbirimizi desteklemeli, ayıplarımızı örtmeliyiz.
Bunu kardeşlik hukuku gibi görmek lazım...

arkabahçe-sen üyelerini eylemlerinden dolayı tebrik ediyorum. Hele üç günlük sakalıyla geleni kat kat tebrik ederim. Sendikanız yüzde 2 lere 3 lere imza atarken niye itaat ettiniz. Keşke o günde kotlarınızla gelip itaatsizlik yapsaydınız.

Çanakkale savaşında tek yürektik. Kimse kimseye sen başörtülüsün savaşa katılma demedi. Cepheye silah, yemek... taşıyan kadınlarımız başörtülü ve ülkem için çarpışan kahramanlardı. Bugün ülkemde yasakları koyanlar kim oluyor da benim işime başı örtülü gitmeme yasak getiriyor. Bu ülke 28 şubattan çok çekti. Yasakçı zihniyet bitsin artık. Bugün başörtülüyüm ve okuldayım.

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,

Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.
MEHMET AKİF ERSOY

Mr.Spermata' Alıntı:
aytduman' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
sivilim yaşasın özgürlük. eşarbımla....
:+1: :+1: ben de özgürdüm ve tasdiklenmiş oldu :D
Bu ülkede bir tek siz özgür değildiniz artık siz de özgür olduğunuza göre derdimiz kalmadı. artık düzgün işler yapabilir siyasetçiler o halde.
hazımsızlık seziyorum sanki :?:

Geri