Olası Aşı veya PCR Zorunluluğuna Karşı Verilecek Hukuki Mücadele

Kodla Büyü
Düz dunyacilar, Avrupa bizi kiskaniyorcular ve de aşı karşıtları.

Bu üç grupla konuşulmaz, tartışılmaz.

Bütün mesajları okudum, aşı karşıtlarının anlama, idrak sorunu olduğuna kanaat getirdim. Aynı zamanda büyük resmi görme kursundan madalya ile mezun olduklarına eminim.

Aşının neden gerekli olduğu konusunda tartışmanın beyhude olduğu görülüyor.

Büyük resmi gören bu arkadaşlar umarım doğal seleksiyona kurban gitmezler. Umarım bunlar yüzünden etkiledikleri yakın çevreleri zarar görmez.

Bence aşı karşıtı(hem genel hem de Corona aşısı özelinde) arkadaşlar ücretsiz izne çıkarılmalı ve anlama-idrak-mantık konularında bir eğitime tabi tutulmalı.

Son düzenleme:
PCR zorunluluğu dışında "daha sıkı tedbirler" nedir merak ettim. Ben test zorunluluğu bekliyordum açıkçası fakat haftada iki defa istemek yıldırma taktiği oldu resmen. Geçen 1.sınıf öğrencisi pozitif çıkmış uyum haftasında. Öğretmen ve komple sınıfı karantinaya almışlar. Kısaca eğitim öğretimin aksamasını sadece öğretmenin aşı olmamasına bağlamak gibi bir yanlış algıya sebep olundu bence. Kimse zorla yeni bir kimyasalı vücuduna almaya zorlanamaz. Test denir amenna, olurum hem kendim öğrenmiş olurum hem de kuruma "rahat nefes aldırmış olurum". Yalnız hemen ardından yahu sizin testlerinizin parasını neden devlet karşılasın demeye başlarsanız, sizi ücretsiz izne ayırmaları lazım aslında, madem inat ediyorsunuz o zaman aramızda yeriniz yok, toplum yaşamını terk edin gibi laflar dönmeye başlarsa (ki maalesef dönüyor) o zaman olumlu sonuçlar ve tepkiler beklemek sağlıklı olmaz, diye düşünüyorum

Hocam, salgın bitene kadar ücretsiz izin olabilir mesela bu sıkı tedbirlerden biri, öğrenci açısından da velisi ve sırası geldiği hâlde kendisi aşı olmuyorsa öğrencinin TRT EBA'dan öğrenimine devam etmesi. Bundan böyle bir kısıtlama olacaksa şayet aşı olmayanları kapsamalı.

zaten yıl sonuna kadar 2Trilyon doz daha üretilecek dedi aşının üreticileri abur cubur niyetine alan istediği kadar alabilir birde biontech olanlara özel üretilmiş olan zorunlu olarak günde 2 adet hap almaları gerekiyormuş almayanlar ( ölecek/sakat kalacak..?) artık hangisini uygun gördülerse onunda seri üretimine başlamışlar hadi hayırlısı.....

https://twitter.com/tolgaozcelkk909/status/1433846483934187524?s=08
ilgili linkten -->"Pfizer Şimdi Aşıların Yanında Alınması Gereken Günde İki Kez COVID Hapi Geliştiriyor Pfizer,
hapin onaylanacağından ve muhtemelen zorunlu tutulacağından o kadar emin ki,klinik deneyler sona ermeden üretime başladı"

"""Gen aşısı üreticisi Uğur Şahin’in mevcut aşısının etkisizliğinin itirafı olan “Delta varyantı için yeni bir aşı geliştirdik.” Demesi bile uygulamaların hız kesmesini engelleyemedi. Asıl amacın "toplum sağlığını korumak" olduğuna artık beni kimse ikna edemez."""" demiş biriside...

2 Trilyon değilmiş, 3 Milyarmış
9B696527-64A2-4C2C-800A-EDD4084E9799.jpeg

Kimsenin abur cubur niyetine aldığı yok hocam, ya aşı olmayıp sıranın sevdiklerinize ya da size gelmesini bekleyeceksiniz ki nasıl atlatacağınız belli değil ya da aşı olup, hastalanırsanız eğer büyük olasılıkla ölmeden, ayakta atlatacaksınız. Bunun kararını elbette siz vereceksiniz ama aşı da olmuyorum, test de olmuyorum, kimseye karşı da sorumlu değilim deme hakkınız yok. Doktorlar ne zamandır harıl harıl çalışıyor, insanların aile düzenleri kalmadı. Bu insanlar, daha ne zamana kadar aşı karşıtlarının bencilliklerinin bedelini ödeyecek? Aşıyı bulan kişi elbette satacak. Hiçbir kurum hayır kurumu değil. Adamlar yıllardır, gecesini gündüzüne katıp çalışıyorlar. Milyar dolarlarca kaynak harcıyorlar, ömürlerini bu işe adamışlar. Bizim gibi yan gelip yatanlar ise "ama aşıyı parayla satıyorlar" deyip yaygarayı koparacağız. Bal gibi de parayla satacaklar. Başkası çalışsın, emek versin, üretsin ama ben beleş isteyeyim. Öyle bir dünya yok hocam. Bunun, eli ayağı tutan birinin çalışarak karnını doyurmak yerine bebeğini kucağına alıp, kaldırıma oturup başkasından ekmek, para dilenmesinden hiçbir farkı yok. Aşı olmamak bir tercih, olmayabilirsiniz ama olmadığınız zaman sizden istenen şey belli. O zaman ona uymak zorundasınız. Şimdilik PCR isteniyor ama inşallah daha sıkı tedbirler uygulanır diye dua ediyorum.
Hocam doktorlar harıl harıl çalışıyor tamam amenna suçlusu niye benim...
Benim çalışan kaç tane otelim var yaz aylarında kaçından gelir elde ettim. Kaç aşı şirketim var.Millet yaz aylarında çatır çatır gezerken suçlu yoktu da okul açılınca niye suçlu benim.
Rakamları geçen seneyle kıyaslayınca rakamları da mı ben yanlış verdim. Bilim kurulunda biri dam biri darı diyip milletin kafasını karıştırırken niye suçlu benim.. 45 kişilik sınıflar için alınan önlem sadece öğretmenin aşı olması mı. İki delikten sümük çıkacak diye aşı olacaksam vay halime. Artık görün kuş olur domuz olur at olur covit olur.. Bu grip bitmez.. Adam olun suriyelier gibi bağışıklık güçlendirin. Kimyoung gibi aslanlara atın. Aşı yerine benden kağıt alacağına covid olduğumda yaşlısına olmayanına baksın bana da paralı baksın çok mu zor madem milletin parasını israf etmiycek. Gardaş yıllarca ufak bir başağrısıyla antibiyotik ilaç vs alıp sen bağışıklık sistemini bozmuşsan niye ben suçluyum ya. Benim şu an çocuklarım hasta gitmiyorum abi zorla mı. Ha kurumu rahatlamk sorumluluğumu yapmak için şimdi pcr a gidecem.
At gözlüğünü çıkar diycem ama saçmalamışssın resmen. Öğretmen aşı olunca gerçekten bu iş bitecek mi sanıyorsun. Hiç bişel anlamadıysan gerçekten abd çin savaşlarına dön anlamaya çalış

Son düzenleme:
Japonya 2 vatandaşı aşı sonrası şüpheli şekilde öldüğü gerekçesi ile 1.6 milyon doz aşıyı toplatma kararı aldı.
Bizde aşı sonrası ölüm, kalp krizi beyin kanaması vb bir çok vaka olduğu halde tam gaz aşıya devam.
1 arkadaşımın annesi 1 ay önce aşı oluyor ve geçtiğimiz perşembe kalp krizinden öldü, bilinen hiç bir kalp rahatsızlığı yok. Yine 1 arkadaşın annesi aşı sonrası beyin kanaması geçirdi dün beyin ölümü gerçekleşti haberini verdi hastane. Bu sadece bu hafta bizzat şahit olduğum 2 ölüm.
Aile büyüğümüz çift doz aşılı 8 gündür covit sebebiyle yoğun bakımda durumu ağır doktorlar bilgi bile veremiyor.
Ben aşı olmadım eşim çift doz aşılı olduğu halde ikimizde pozitif olduk, eşim benden ağır geçirdi.
Burda mesele aşı karşıtlığı değil, her hangi bir yerime metal batsa tereddüt etmeden gider aşı olurum.
Aşı savunucularına sorum, Covit için yan etkileri tam olarak belirlenmiş, ruhsat almış her hangi bir aşı var mı??? Yoksa hepsi son 1 yıl içinde alel acele kullanıma sunulmuş aşı adayı sıvı olma özelliği mi taşıyor?

42 dk önce yazmışım msj pcr yaptırdım geldim.. Fiş al 5 dk bilgilari ver 8 saat sonra gel al dedi.Formalite icabı ağzıma sonra bir burnuma az bişey soktu çıkardı. Abartıldığı kadar değilmiş

Son düzenleme:
Kesinlikle aşı karşıtı değilim ama olmadım.

Tekrar yazacağım özellikle biontech aşısını savunanlar.

Arkadaşım hamileliğin belirli aylarında ağrı kesici bile içirmiyorlar ki hap bu hap. (böyle bir durumumuz var)Yahu sonucunu üreten firmanın bile bilmediği aşıyı neden vurulayım gözüne kurban olayım elini vicdanına koy arkadaşım( Sakın sinovac ol deme hiçbir işe yaramadığını biontechle cilalama yapılmasını bakanımız söylüyor.)

Tamam olmuyorsun madem ücretsiz izne çık diyor. ( ey bilgisayar öğretmeni arkadaşım müdürün sana diretme yapıp görevin olmayan işi yaptırmaya çalıştığında bunla ilgili şikayet ettiğinde hocam beğenmiyorsan bırak 3 bin liraya yapacak çok adam var diyen esnaftan ne farkın kaldı)

Hocam doktorlar harıl harıl çalışıyor tamam amenna suçlusu niye benim...
Benim çalışan kaç tane otelim var yaz aylarında kaçından gelir elde ettim. Kaç aşı şirketim var.Millet yaz aylarında çatır çatır gezerken suçlu yoktu da okul açılınca niye suçlu benim.
Rakamları geçen seneyle kıyaslayınca rakamları da mı ben yanlış verdim. Bilim kurulunda biri dam biri darı diyip milletin kafasını karıştırırken niye suçlu benim.. 45 kişilik sınıflar için alınan önlem sadece öğretmenin aşı olması mı. İki delikten sümük çıkacak diye aşı olacaksam vay halime. Artık görün kuş olur domuz olur at olur covit olur.. Bu grip bitmez.. Adam olun suriyelier gibi bağışıklık güçlendirin. Kimyoung gibi aslanlara atın. Aşı yerine benden kağıt alacağına covid olduğumda yaşlısına olmayanına baksın bana da paralı baksın çok mu zor madem milletin parasını israf etmiycek. Gardaş yıllarca ufak bir başağrısıyla antibiyotik ilaç vs alıp sen bağışıklık sistemini bozmuşsan niye ben suçluyum ya. Benim şu an çocuklarım hasta gitmiyorum abi zorla mı. Ha kurumu rahatlamk sorumluluğumu yapmak için şimdi pcr a gidecem.
At gözlüğünü çıkar diycem ama saçmalamışssın resmen. Öğretmen aşı olunca gerçekten bu iş bitecek mi sanıyorsun. Hiç bişel anlamadıysan gerçekten abd çin savaşlarına dön anlamaya çalış

Şu an hastalananların ve yoğun bakımların yüzde 80'ini aşı olmayanlar oluşturuyorsa bunun sorumlusu elbette ben olmayacağım. Bunun sorumlusu başta aşı kartı olmayanların tatile çıkmasına, toplu yerlerde bulunmasına, fıldır fıldır etrafta dolaşmasına izin veren yöneticiler, sonrasında da aşı olmayı reddedenler tabii ki. Aşı olanların büyük bir çoğunluğu hastaneye gitmeden, rahat şekilde atlatıyor. Elbette aşı olduğu halde ağır atlatan da vardır, kimse zaten size aşı olduğunuzda hastalanmayacaksınız, ölmeyecekseniz demiyor. Aşı olduğunuzda hastalanma riskiniz de ölme riskiniz de düşüyor diyor. Herkes aşılanmış olsa zaman sonra bu salgın normal grip haline dönüşecek, yine hastalanacağız belki ama burnumuz akacak, biraz öksüreceğiz, büyük bir çoğunluğumuz hastaneye düşmeden, ölmeden, normal işlerimizi aksatmadan atlatabileceğiz ama siz büyük resmi görmüşsünüz, o yüzden en iyi yöntem aşı karşıtlarının düşündüğü gibi isteyen istediği gibi yapsın. Saldım çayıra mevlam kayıra ve ölen ölsün, kalan sağlar bizimdir deyip yolumuza devam edelim (!)

Son düzenleme:
Şu an hastalananların ve yoğun bakımların yüzde 80'ini aşı olmayanlar oluşturuyorsa bunun sorumlusu elbette ben olmayacağım. Bunun sorumlusu başta aşı kartı olmayanların tatile çıkmasına, toplu yerlerde bulunmasına, fıldır fıldır etrafta dolaşmasına izin veren yöneticiler, sonrasında da aşı olmayı reddedenler tabii ki. Aşı olanların büyük bir çoğunluğu hastaneye gitmeden, rahat şekilde atlatıyor. Elbette aşı olduğu halde ağır atlatan da vardır, kimse zaten size aşı olduğunuzda hastalanmayacaksınız, ölmeyecekseniz demiyor. Aşı olduğunuzda hastalanma riskiniz de ölme riskiniz de düşüyor diyor. Herkes aşılanmış olsa zaman sonra bu salgın normal grip haline dönüşecek, yine hastalanacağız belki ama burnumuz akacak, biraz öksüreceğiz, büyük bir çoğunluğumuz hastaneye düşmeden, ölmeden, normal işlerimizi aksatmadan atlatabileceğiz ama siz büyük resmi görmüşsünüz, o yüzden en iyi yöntem aşı karşıtlarının düşündüğü gibi isteyen istediği gibi yapsın. Saldım çayıra mevlam kayıra ve ölen ölsün, kalan sağlar bizimdir deyip yolumuza devam edelim (!)
Ben de aynen öyle diyorum bunu sürekli gündemde tutmanın toplum için bir anlamı yok..bilim insanları atom parçalanamaz dediler yıllar sonra parçalandı.
Bunlar yılları geç 3 gün önce söyledikleriyle sürekli çeliştiler. Yaz başlarken bi nane yoktu okul açılırken noldu. İşçiler tam kapanmada bile full çalıştılar ekonomiyi yüzde 21 büyüttüler şimdi ne değişti de hafta da bir..

Son düzenleme:
Aşılarınızı olmanıza rağmen kendinizi kandırılmış ve beklentileri karşılanmamış hissediyorsunuz değil mi ? Ondan bu öfke nefret ve zorbalık.

Çocukların süper yayıcı olduğu, aşılıların da hastalığı yayabildiği yerde odak noktanızın sadece aşısızlar olmasının başka bir izahı olamaz.

Adam okulda dersine girdiği yüzlerce kişinin ailesindeki fertlerin aşılı olup olmamasına bu kadar enerji harcamıyor. Onlara sadece önerilir yazılmasını, öğretmene ise zorunlu PCR yapılmasını sorgulamıyor. Varsa yoksa sınıftaki 1 öğretmene odaklanmış. Hadi ordan. Samimiyetsizsiniz.

Benim ailemde ölenler var deyip savunma yapıyor. Gayet normal. Benim de çevremde aşı olmadığı için ölenler olsa ben de yaptırırdım. Ama tersini düşünebilmek bu kadar mı zor? 10 sayfadır yazıyoruz. Benim de akrabalarım aşı sonrası öldü idarecim aşı sonrası öldü. Bunları görüp insanların aşı olmasını nasıl istersiniz. Ben senin açından bakıp aşı olmanı anlayabiliyorsam sen neden beni anlamayıp yasaklar koyma derdindesin ?
Ya da tam tersi tecrübeleri yaşamış olsaydık, aşı olan akrabalarının patır patır döküldüğünü görsen sen olur muydun ?
El insaf ya. İki taraftan da bakmak bu kadar zor olmamalı.

Benim ailemde ölenler var deyip savunma yapıyor. Gayet normal. Benim de çevremde aşı olmadığı için ölenler olsa ben de yaptırırdım. Ama tersini düşünebilmek bu kadar mı zor? 10 sayfadır yazıyoruz. Benim de akrabalarım aşı sonrası öldü idarecim aşı sonrası öldü. Bunları görüp insanların aşı olmasını nasıl istersiniz. Ben senin açından bakıp aşı olmanı anlayabiliyorsam sen neden beni anlamayıp yasaklar koyma derdindesin ?
Ya da tam tersi tecrübeleri yaşamış olsaydık, aşı olan akrabalarının patır patır döküldüğünü görsen sen olur muydun ?
El insaf ya. İki taraftan da bakmak bu kadar zor olmamalı.
Anlamak istemeyenler bunları okumuyorlar hocam. Biz ne olduğunu bilmeden aşı olduk sizde olacaksınız baskısından başka bir şey değil bu.
Yakın çevremde aşı sonra 1 ölüm bir beyin ölümü var, 3 güne oda aramızdan ayrılır. Bir doktor çıksın hadi aşı sonrası ölüm oldu desin bu ülkede. Diyemez çünkü burası Japonya değil ki 2 kişi aşı sonrası öldü diye aşılama inceleme altına alınsın. Aşı bireysel önlem olmak isteyene, tabi oldukları resmi olarak aşı ise.

Tamam olmuyorsun madem ücretsiz izne çık diyor. ( ey bilgisayar öğretmeni arkadaşım müdürün sana diretme yapıp görevin olmayan işi yaptırmaya çalıştığında bunla ilgili şikayet ettiğinde hocam beğenmiyorsan bırak 3 bin liraya yapacak çok adam var diyen esnaftan ne farkın kaldı)
süper cevap.

Aşılarınızı olmanıza rağmen kendinizi kandırılmış ve beklentileri karşılanmamış hissediyorsunuz değil mi ? Ondan bu öfke nefret ve zorbalık.

Çocukların süper yayıcı olduğu, aşılıların da hastalığı yayabildiği yerde odak noktanızın sadece aşısızlar olmasının başka bir izahı olamaz.

Adam okulda dersine girdiği yüzlerce kişinin ailesindeki fertlerin aşılı olup olmamasına bu kadar enerji harcamıyor. Onlara sadece önerilir yazılmasını, öğretmene ise zorunlu PCR yapılmasını sorgulamıyor. Varsa yoksa sınıftaki 1 öğretmene odaklanmış. Hadi ordan. Samimiyetsizsiniz.
:)

Öğretmenlik mesleğini icra ediyorsunuz bütün argümanlarınız oturma organınızdan. Çok bilmiş bir edayla da, yüzü kızarmadan olayı Kennedy'e kadar götürmüş.

adminler benim mesajlarımı siliyor, ama yukarıdaki eleman(?) nasıl konuşuyor farkında değiller.
çok bilmiş edası değil, hakikaten çok bilen biriyim Allah'a hamd olsun. Yüzü kızarması gereken sensin eleman. Hadsiz o terimin nereden geldiğini tabiki anlatacağım.

Son düzenleme:

Virüs aşılıları yatağa, hastaneye, yoğun bakıma düşürmüyor.
Normal grip gibi evinde atlatıyor aşılıların büyük çoğunluğu. Servisleri siz aşısızlar dolduruyorsunuz. Keyfî olarak aşı olmayanları hastalığın pençesinden kurtarmak için, yeniden hayata döndürmek için gece gündüz çalışıyor hekimler ve diğer sağlık çalışanları. Hal böyleyken tartışma benim üstümden yürüyecek değil ya.Elbette aşısızlar üzerinden yürüyecek. Elbette aşısızlar bu tartışmanın merkezinde olacak. Aşı olmadığınızda sedece kendinize ettiğinizle kalsanız ne âlâ, kalmıyorsunuz ki. Adam keyfî olarak aşı olmuyor ama hastalandığında bu adam için tüm imkanlar, tedaviler seferber ediliyor. Bırak kardeşim, adam riski göze almış, aşısız yaşayacak; aşının işe yaradığına da inanmıyor hatta kimileri böyle bir virüsün varlığına dahî inanmıyor. Sen bu adamı yaşatmak için neden uğraşırsın ki? Neden gereksiz yere hastaneleri işgal etsin insanlar? Aşı olmayalım, ölen ölsün; kalan sağlar bize yeter diyenlere hastalanması halinde ne hâlin varsa gör demesi lazım devletin ama onu da diyemiyorlar işte.

Son düzenleme:
Arkadaşlar boşa tartışıyoruz. Aşılı olanlar olmayanlara göre kat be kat süper bulaştırıcı, o yüzden aşılı olana test yok, olsun da fiyaskoyu göreyim. PCR ile neyi isterseniz onu bulursunuz.

Yahu memlekette aşı yoktu ölüm ve vaka sayılarına bakın, birde aşı geldikten sonra bakın. Büyük resimciler, komplocular vs diye dalga geçen arkadaşlar, siz bunun idrakine varamadıysanız ahkâm kesmeyin. Önünüze bilimsel veri koyuyoruz, siz hala aşı diyorsunuz, gerçi VARYANT vardı değil mi, tüh her şey güme gitti.

Arkadaşlar boşa tartışıyoruz. Aşılı olanlar olmayanlara göre kat be kat süper bulaştırıcı, o yüzden aşılı olana test yok, olsun da fiyaskoyu göreyim. PCR ile neyi isterseniz onu bulursunuz.

Yahu memlekette aşı yoktu ölüm ve vaka sayılarına bakın, birde aşı geldikten sonra bakın. Büyük resimciler, komplocular vs diye dalga geçen arkadaşlar, siz bunun idrakine varamadıysanız ahkâm kesmeyin. Önünüze bilimsel veri koyuyoruz, siz hala aşı diyorsunuz, gerçi VARYANT vardı değil mi, tüh her şey güme gitti.

Hocam, önceden herkes ölüyordu; şimdi artık büyük oranda aşısızlar ölüyor. Aşı işe yaramıyor diyebilmek için aşılı ölüm oranıyla aşısızların ölüm oranının aynı olması lazım, halbuki aşılılarda ölüm oranı %10, aşısızlarrda ise %90. Kimse aşı olanlar bulaştırmıyor, hastalanmıyor demiyor, aşı sadece normal girip gibi ayakta atlatmamızı sağlıyor, ölme riskimizi oldukça düşüyürüyor. Zorunlu PCR testi de insanları bezdirip aşı olmalarını sağlamak için ama bence buna da gerek yok. Ben olmayacağım diye diretenler istediği gibi yaşasınlar, hastalanmaları halinde de kendi evinde kendi tedavisini olsunlar, kimseye yük olmasınlar.Olmak gibi olmamak da bir tercih ama olmamayı seçenler kendi seçiminin sonucuna katlanmalı bence. Ben aşı olmuyorum deyip hastalanınca doktorlardan medet ummamalı kimse. Kimi referans alıyorsa ona gidip ondan yardım istemeli.

Son düzenleme:
İdareciler işi yanlış yaptı.. Hes kodunu alacaklardı herkesin bunlar aşı olup olmadığımız sordu.. Hes kodunda artık herşey var. Sırada bireysel sağlık takibi için çiplerde

Hocam, önceden herkes ölüyordu; şimdi artık büyük oranda aşısızlar ölüyor. Aşı işe yaramıyor diyebilmek için aşılı ölüm oranıyla aşısızların ölüm oranının aynı olması lazım, halbuki aşılılarda ölüm oranı %10, aşısızlarrda ise %90. Kimse aşı olanlar bulaştırmıyor, hastalanmıyor demiyor, aşı sadece normal girip gibi ayakta atlatmamızı sağlıyor, ölme riskimizi oldukça düşüyürüyor. Zorunlu PCR testi de insanları bezdirip aşı olmalarını sağlamak için ama bence buna da gerek yok. Ben olmayacağım diye diretenler istediği gibi yaşasınlar, hastalanmaları halinde de kendi evinde kendi tedavisini olsunlar, kimseye yük olmasınlar.Olmak gibi olmamak da bir tercih ama olmamayı seçenler kendi seçiminin sonucuna katlanmalı bence. Ben aşı olmuyorum deyip hastalanınca doktorlardan medet ummamalı kimse. Kimi referans alıyorsa ona gidip ondan yardım istemeli.

Hocam bir soru : Geçen yıl hiç kimse aşılı değilken neden 20 li sayılarda kişi ölürken bu sene en az toplumun %60 en az çift doz aşılı iken 200 lü sayılarda insan ölüyor ?

Bir öneri

Sizin mantığınızla hareket edeceksek

Hızlı araç kullanma dikkatsizlik vb sebeplerle trafkte kaza yapan kişilere ambulans gitmesin, hastanede tedavileri yapılmasın ölen ölsün kalanlar kendi kendine iyileşsin

Sigara kullananlar sigaraya bağlı (sigara kaynaklı kanser, kalp ve damar ve diğer hast.) Tedavi edilmesin hastane kabul etmesin

Alkol kullananlar ( alkole bağlı kanser, siroz vb hast) tedavi edilmesin hastaneler kabul etmesin

Çok yemek yiyen dengesiz beslenen kişiler şeker hastalığına yakalanırsa tedavi edilmesin

Soğuk havada örneğin mont giymeyip üşüten zatürre olan kişiler tedavi edilmesin

.
.
.

Hocam hes e bakar mısın Riskli mi yazıyor
Yok hocam saat 3 gibi çıktı negatif
Resmin altı da kırmızıydı şu an yeşil. Risksiz yazısı yine vardı ama alttaki ibare kırmızı ve katılamaz yazıyordu

Pozitif çıksın diye kola çektim ta genzime kadar nafile.. En azından 14 gün sonra karantinadan çıkıp 3 ay aşıya gerek yoktu ama olmadı nasip çarşambaya

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-09-05-16-28-58~2.png
    Screenshot_2021-09-05-16-28-58~2.png
    89.2 KB · Görüntüleme: 118
Yok hocam saat 3 gibi çıktı negatif
Resmin altı da kırmızıydı şu an yeşil. Risksiz yazısı yine vardı ama alttaki ibare kırmızı ve katılamaz yazıyordu
Sonuca nerden baktın hocam benim riskli yazıyor şuan ama e nabzı da sonuç yok zorunlu izolasyon da aynı tarih

Sonuca nerden baktın hocam benim riskli yazıyor şuan ama e nabzı da sonuç yok zorunlu izolasyon da aynı tarih
E nabızda tahlillerim var üst sağda covid19 veya bi yerden hes kodunu yazıp sorgula ekrana bu resim düşüyo. Ya da hastane ziyaretinin üzerine bas direkt çıkıyo muhtemelen pdfini alacam idare yazı ister yarın

https://www.haberler.com/yesim-salkim-039-in-aci-gunu-14375857-haberi/

Şarkıcı Yeşim Salkım babasının ölümüyle yıkıldı. Salkım "Sizin hiç babanız öldü mü?" diyerek acı haberi sosyal medyadan verdi.
Yeşim Salkım'ın babası Dursun Salkım 20 gün önce koronavirüse yakalanmıştı. Ünlü şarkıcı bugün babasının ölüm haberini aldı.

3 DOZ AŞI OLMUŞ
Babasının 3 doz aşı olduğunu belirten sanatçı, sosyal medya hesabından babası için dua istemişti.Salkım açıklamasında; "Babamız kovid ve aşılı. 15 gündür geçmedi dua edin olur mu" demişti.

E nabızda tahlillerim var üst sağda covid19 veya bi yerden hes kodunu yazıp sorgula ekrana bu resim düşüyo. Ya da hastane ziyaretinin üzerine bas direkt çıkıyo muhtemelen pdfini alacam idare yazı ister yarın
kaç saatte çıkıyor hocam bana hala yansımamış e nabızda hiç birşey yok

Geri