seçim yapmak zorunda kalsanız neyi seçerdiniz?

Kodla Büyü
simpleLife' Alıntı:
rasim535' Alıntı:
Bence önemli olan şu: ilişkiye başladığınızda size antepten başka bir yere gitmem dedi mi?
Dediyse bence yanına gitmelisiniz.
Ama demedi de şimdi karar değiştirdi ise taviz tavizi doğurur...

dedi hocam :cry:

bunu başta dediyse yanlış sizde hocam, anlaşılan siz bu kararın zamanla değişeceğine inanarak bugünlere gelmişsiniz...
ünivde bi hocamız vardı şöyle dersi "kim kimse için değişmez, sakın ola ben onun bu huyunu bu fikrini değiştiririm diyerek yola çıkmayın, değiştiremezsiniz. başta değişmiş gibi gösterir kendini evlenince değişir her şey" insan 7 sinde neyse 70 inde de o dur hocam...

Bence siz yeterince düşündünüz.
Gidin konuşun durumu anlatın. Antepe gelmem. Ancak orta bir yer olur deyin. 1 hafta süre verin. O zamanda o düşünsün. Antepe gelecem dediniz diye hayatınızı ipotek ettirmediniz ya.. Senin şu an yaşadıklarını oda yaşasın. Hep sen mi düşüncen yaa.

boşuna yazıyorsunuz aslında ben olacakları diyeyim bu çocuk kesin kabul edip antebe gidicek, gitmeyecek adam zaten hiç burda foruma bile yazmazdı konuyu danışmazdı

BELLİ BİR SÜRE ANTEP BELLİ BİR SÜRE İZMİR DE YAŞAMAK VE TAVİZ VERMEK YOK...

İLK ANTEPTE (SÖZ VERDİM ÖNCELİK ANTEP OLSUN) DAHA SONRA İZMİRDE YAŞAMAYI KABUL EDERSE YAZA YILDIRIM NİKAHIYLA EVLENECEM...

BU SORUNDAN ÇOK MUZDARİP ARKADAŞ VARMIŞ BENDE SADECE BÖYLE BİR SORUN YAŞIYORUM SANIYORDUM

BAYAN ARKADAŞLARIN YORUMLARI BİRAZ DAHA DUYGUSAL BİRAZ HEMCİNSLERİNİ KAYIRIR GİBİ GELDİ DAHA OBJEKTİF BAKSALAR OLAYA BANA DA HAK VERECEKLERDİR...

simpleLife' Alıntı:

İLK ANTEPTE (SÖZ VERDİM ÖNCELİK ANTEP OLSUN) DAHA SONRA İZMİRDE YAŞAMAYI KABUL EDERSE YAZA YILDIRIM NİKAHIYLA EVLENECEM...

BU SORUNDAN ÇOK MUZDARİP ARKADAŞ VARMIŞ BENDE SADECE BÖYLE BİR SORUN YAŞIYORUM SANIYORDUM
hemen önceki mesajda yazmıştım bouşuna konuşuyoruz bu her türlü gidecek diye :)

mobile' Alıntı:
simpleLife' Alıntı:

ÇOK SEVDİK BE ABİ :D

AMA İZMİREDE GELME ŞARTIM VAR YOKSA OLAMAZ

izmire gelmicem dese bile sen gideceksin, sen şimdi taviz verdin ya artık hayatın boyunca taviz verecek sen olcaksın , hayatın kaydı :)

insan sevdiği insan için taviz verse ne olur sanki? hayır ne olur antep e gitseniz hocam. zaten senelerce yaşamışsınız. belli bi çevreniz de vardır orda. çok yabancılık da çekmezsiniz. benm erkek arkadaşım böyle gelemem falan dese arkama bile dönüp bakmam. çünkü şartları belirlemişim önceden. erkekler yarını düşünmeden yaşıyorlar. ilişkinin bugünlere gelebileceğini bile düşünmemişsinizdir belkide. tamam baştan söz verdin hocam anlıyorum şimdi gidesin yok. evet izmir in kızları da güzel. yenisini bulursun. he sen 3.5 yıllık ilişkini, kız arkadaşını düşünüosan hiç düşünme öğretmen kızların kısmeti açık olur!!!

lavinia_7' Alıntı:
insan sevdiği insan için taviz verse ne olur sanki? hayır ne olur antep e gitseniz hocam. zaten senelerce yaşamışsınız. belli bi çevreniz de vardır orda. çok yabancılık da çekmezsiniz. benm erkek arkadaşım böyle gelemem falan dese arkama bile dönüp bakmam. çünkü şartları belirlemişim önceden. erkekler yarını düşünmeden yaşıyorlar. ilişkinin bugünlere gelebileceğini bile düşünmemişsinizdir belkide. tamam baştan söz verdin hocam anlıyorum şimdi gidesin yok. evet izmir in kızları da güzel. yenisini bulursun. he sen 3.5 yıllık ilişkini, kız arkadaşını düşünüosan hiç düşünme öğretmen kızların kısmeti açık olur!!!
çok büyük konuşuyorsun. keşke erkek arkadaşın olsaydımda seni süründürseydim :)

semacik' Alıntı:
Öncelikle Allah yardımcınız olsun, çok zor bir durum, Allah herkes için hayırlısını versin. Aslında burda kimse size şunu yap bunu yap diyemez ama; hayati bir karar. Malesef geçen yıl tayin döneminde çok kötü günler yaşadım benzer bir durum sebebiyle ve uzun bir ilişkim bitti..Şu sıralar yeni yeni kendime geliyorum diyebilirim..yine de sizi tebrik ederim, en azından başta verdiğiniz sözü hatırlayıp bir çıkış yolu bulmaya çalışıyorsunuz. Bazı arkadaşların yorumları çok bencilce; size kız mı yok vs..Bunlar çok vicdansızca sözler, her insanın ailesi vs. düşündüğü bir sürü şey var hayatını etkileyen. Şartlar aynı olmayabilir herkes için.
Ya baştan söz vermeyecektiniz, sorumluluğunu alamayacağınız lafları söyleyip de kimsenin vaktin alıp, hayallerini, hayatını bozmayacaktınız ya da sözünüz eri olacaksınız bence.
Bunları söylemekle beraber bazı arkadaşların dediklerine de katılıyorum kadının yeri kocasının yanıdır tabi ki, ben sadece şuna karşıyım önce karşı tarafı ikna etmek için boş sözler vermek...Olmuyor işte ..Yakışık almıyor, insan konuşurken biraz düşünmeli, herşeyin vebali var..Ortak bir hayat kurulurken ortak kararlar alınmalı..Yoksa hiç bir şeyin bir anlamı kalmıyor, yıllar boşa gidiyor..Allah yardımcınız olsun, çok zor kararlar..Umarım mutlu olursunuz.
evet ortak karar almışlar zaten kız ben antepten başka yerde yaşamam demiş

o bayan sizi gerçekten sevseydi gelirdi sizinle boşuna düşünmeyin, :) onun fikrini de değiştiremezsiniz şimdiden diyeyim...
bu arada bi bayan olarak yorum yapıyorum... bayanlara atmışsınız lafı....

bilisimci61' Alıntı:
o bayan sizi gerçekten sevseydi gelirdi sizinle boşuna düşünmeyin, :) onun fikrini de değiştiremezsiniz şimdiden diyeyim...
bu arada bi bayan olarak yorum yapıyorum... bayanlara atmışsınız lafı....
çocuk antebe gideceğine göre kız bunu sevmiyo çocuk onu çok seviyo

kızın illa antep demesi yanlış bence.ama sizin de başta nerede olursa yaşarım deyip de sonradan caymanız yanlış. kızın yeri kocasının yanıdır elbette ama illa bu yer erkek tarafının memleketi olmak zorunda değil. bence orta yerde bi şehirde olmanız.iki tarafın da gönlü olması açısından en güzeli bu.... :)

semacik' Alıntı:
Aslında bu konunun bir çözümü yok gibi; bahsedilen memleketler çok uzak; bu gibi durumlarda yapılması gereken bir an önce ikilemden kurtulmak, öyle ya da böyle bir karar verip o kararın getireceği iyi ya da kötü sonuçları kabullenmek.Burda ne desek boş, kimse gider mutlu olur ya da gider mutsuz olur diyemez.Veya kız arkadaşı ikna olur ya da olmaz; bilemeyiz. Hocama tek tavsiyem bir an önce karar verilmeli.Her iki tarfa da yazık, bu dediklerim kolay olmuyor tabi ki..Ama eninde sonunda olacak nasıl olsa, karar vermek lazım vakit geçirmeden.
çocuk kararını vermiş antebe gidecek kesin kimse onu döndüremez artık

mobile' Alıntı:
lavinia_7' Alıntı:
çok büyük konuşuyorsun. keşke erkek arkadaşın olsaydımda seni süründürseydim :)

siz hiç merak etmeyin hocam ben erkek arkadaşımla hemşeriyim:) tabi bu boyutta olmasa da benm de buna benzer sorunlarım oldu. erkek arkadaşımla aynı ile atandık o orda yaşamak istedi ama ben kararımdan vazgeçmedim çünkü ben de baştan sınırları çizmiştim. ben şimdi memleketimdeyim ve ileride burda kuracam hayatımı. çünkü yaşamak istediğim yer, nefes almak istediğim yer burası. ailem, çevrem, anılarım burda. çocuklarım burda doğsun, büyüsün istiyorum. bunda da saçma bi taraf görmüyorum.

Arkadaşım;
Nasıl bir seçim yapacağını bilmiyorum ancak, bildiğim bir şey var tecrübeyle sabit. Aklın varsa sonuna kadar diret. Yumruğu vur masaya. Olmadı, tut kolundan zorla götür. Olmadı aşk galip geldi ise bundan sonrası için kendi kaderine razı ol. Kendini ona göre ayarla. Çünkü bu mesele sürekli senin aklını meşgul edecek. Ailenden gelecek tepkiler (varsa), çevrenden gelecek imalı laf sokmalar (hanım köylü iç gövey vb.). Her şeyden önce kız arkadaşını test et, bakalım nereye kadar dayanabilecek, sana olan sevgisi şarta mı bağlı. İnşallah olmaz ama bozulursa bile bunu sen yapma. En iyisi ortada bir yer (bizim gibi) şuan ikimizde çok mutluyuz. Biz şuan birbirimizi dahada çok seviyoruz.

Sayın hocam daha evlenmeden 5 tane ip vermişsin eline allah yardım etsin burada yorum yapmak çok zor BEKARA KARI BOŞAMAK KOLAY :puhaha:

sözünüzün arkasında durduğunuz için tebrik ediyorum sizi.
hayırlı ve daim olsun mutluluğunuz

zilal' Alıntı:
simpleLife' Alıntı:
rasim535' Alıntı:
Bence önemli olan şu: ilişkiye başladığınızda size antepten başka bir yere gitmem dedi mi?

dediyse şimdi niye yan çiziyosunuz. baştan başlamasaydınız ilişkiye..
erkekler başta kabul ettirmek için tekliflerini, herşeye evet.. iş ciddiye binince benim dediğim olsun. en baştan dürüst davransanız ben izmirde yaşıycam deseydiniz kız arkadaşınızda hiç başlamazdı, ne o üzülrdü ne de siz.
ben de 2-3 yıl önce biriyle tanışmıştım. ilk tanıştığımda dedim ki benim memleketimde yaşamayı kabul ederseniz devam edelim.. çok kesin ve net söyledim. isterim tabi dedi çok hevesli olarak.1 ay sonra tam aileler tanışacakken ya sen benim meleketime gelsen 2-3 yıl dursak sonra senin memleketine gitsek falan... ben de asla dedim ve bir daha görüşmedim. çünkü böyle bir insan bana GÜVEN vermez. en başta net ,açık ve dürüst olmalı insan. hiç pişman olmadım bitirdiğim için. güven çoook önemli..

Siz bir erkeğin aşkı nasıldır bilir misiniz sayın hocam.
Bir erkek ki sevdiğinin nerede yaşamak istediğine göre değil, yürekten sever. Bu sevginin önünde yeri gelir dağ olur delinir. yeri gelir çöllere düşülür. Biz buna aşkın gözüleri kör etmesi deriz. Çünkü eğer aşık olmuş isek akıl durmuştur göz kapanmıştır, sadece kalp konuşur.
Bazı kızlar var ki bunu sanki kullanırcasına başvuru şartlarını sıralar, gözü birşey görmeyen erkek de mevlana gibi ne olursan ol tmm der. Kız şunun gözü açılmadan acaba daha ne şart koşsam diye düşünür. Bizim zavallı uyanınca bir bakar ki İzmir nireeee Antep nireee! anlaşılan o ki, biz erkeklerin saf olduğu bu dönem, sizler tarafından çok iyi tesbit ediliyor, hemde çok.... (Ama benim eşim bitanedir.)

joombal' Alıntı:
zilal' Alıntı:
simpleLife' Alıntı:
rasim535' Alıntı:

dediyse şimdi niye yan çiziyosunuz. baştan başlamasaydınız ilişkiye..
erkekler başta kabul ettirmek için tekliflerini, herşeye evet.. iş ciddiye binince benim dediğim olsun. en baştan dürüst davransanız ben izmirde yaşıycam deseydiniz kız arkadaşınızda hiç başlamazdı, ne o üzülrdü ne de siz.
ben de 2-3 yıl önce biriyle tanışmıştım. ilk tanıştığımda dedim ki benim memleketimde yaşamayı kabul ederseniz devam edelim.. çok kesin ve net söyledim. isterim tabi dedi çok hevesli olarak.1 ay sonra tam aileler tanışacakken ya sen benim meleketime gelsen 2-3 yıl dursak sonra senin memleketine gitsek falan... ben de asla dedim ve bir daha görüşmedim. çünkü böyle bir insan bana GÜVEN vermez. en başta net ,açık ve dürüst olmalı insan. hiç pişman olmadım bitirdiğim için. güven çoook önemli..

Siz bir erkeğin aşkı nasıldır bilir misiniz sayın hocam.
Bir erkek ki sevdiğinin nerede yaşamak istediğine göre değil, yürekten sever. Bu sevginin önünde yeri gelir dağ olur delinir. yeri gelir çöllere düşülür. Biz buna aşkın gözüleri kör etmesi deriz. Çünkü eğer aşık olmuş isek akıl durmuştur göz kapanmıştır, sadece kalp konuşur.
Bazı kızlar var ki bunu sanki kullanırcasına başvuru şartlarını sıralar, gözü birşey görmeyen erkek de mevlana gibi ne olursan ol tmm der. Kız şunun gözü açılmadan acaba daha ne şart koşsam diye düşünür. Bizim zavallı uyanınca bir bakar ki İzmir nireeee Antep nireee! anlaşılan o ki, biz erkeklerin saf olduğu bu dönem, sizler tarafından çok iyi tesbit ediliyor, hemde çok.... (Ama benim eşim bitanedir.)

bu aşk değil bence, kandırma gibi geliyor bana.. insan tanıştırma usulu ile ilkkez gördüğü ve konuştuğu birisne ne kadar aşık olabilir ve o derece her istediğine evet der. aklından; nasıl olsa sonradan ikna ederim hele bir olsun diye düşünen insan yalancıdır bence.. mantıklı insan ilk konuşmada söyler olmazsa olmazlarını, yoksa gözü açılmadan ne koparsam kar düşüncesi şahsen benim hiç aklıma gelmez ki, neden gelsin bu evlilik, ticaret mi dolandırıcılık mı..
bu kadar kötü niyetli bakmayın olaya.. dürüstlük kızların vazgeçilmezidir.
neyse konu sahibinin Allah hakkında hayırlısını versin

söz vermişi geçin arkadaşlar. Şimdi kabul edip evlense, 2 yıl sonra boşansa veya hep mutsuz olsa daha mı iyi olur. Evlilik bu!!! ucuz delikanlılık yapmaya gerek yok. Kızın hayallerini yıkarmış falan filan. O hayallerin neler olduğunu bu durumda olanlar iyi bilir.
Evlenince hayatın gerçekleri tokat gibi yüzüne çarpınca o zaman görürüm aşk mı kalıyor? (Max-1 yıl)

Benim yerim erimin yanıdır diyen kadını da başınızın tacı edin.

madem oldu.. kız evi oğlan istemeye gelsin....içgüveye.....

kızın ailesi istemez kızımız dibimizde olsun diyee.. kız ayrılmaz sevdim diye erkek bırakamaz sevdalanmıştır bir kere..

1. çözüm :

ailesi kızına der ki: madem seni bu kadar seviyor gelsin buraya... gelemiyorsa sevmemiştir seni..
kız düşünür : doğru ya seviyorsa arkamdan gelsin.. gelmezse de zaten olmaz bu iş ...der. gönlünü rahatlatır.

erkek düşünür: söz verdim gideceğim diye... her tarafta sevdiğini görmeye başlar.. bir sevdanın arkasından gitmek gerek der... gitmezse kendini suçlu hissedecektir.. etrafındaki tüm uyarılara rağmen ...onlar benim kadar sevmediler ki diyecektir..

KADININ ARKASINDAN GİDİP TE MUTLU OLAN VARSA YAZSIN DA GÖRELİMM :+1:

baynadir' Alıntı:
seven kişi için sevdiğinin yanı en güzel yerdir... zaman mekan farketmez...

ancak senin durumunu yorumlarken şunu düşünüyorum...
"eğer seni seviyorsa neden ya burası olur yada ayrılırız diyor? demekki sevmiyor" diye düşünmemek elde değil...

kesin olarak bunu söylüyorsa ozaman üzülmeye bile değmez hocam...

aynen katılıyorum. :+1:

hocam evli ve çocuklu bir bayan olarak şunu söylemek isterim.. evliliğin ilk yılları evet güzel oluyor ama sonra herkes kendi eski hayatını, kendi eski çevresini çok özlüyor. evlenince 3 aile oluyorsunuz, sizin aileniz, eşinizin ailesi ve yeni kurduğunuz yuvanız. yeni kurduğunuz yuvanızın mutluluğu ve sizin mutluluğu için anne ve babalara eşit davranmak durumundasınız. yoksa yine sizin yuvanız mutsuz oluyor.. bunun için de ailelerin dünyaya aynı pencereden bakması gerekli..

simpleLife' Alıntı:
mobile' Alıntı:
simpleLife' Alıntı:

ÇOK SEVDİK BE ABİ :D

AMA İZMİREDE GELME ŞARTIM VAR YOKSA OLAMAZ

Antep'e gidersin gitmesine de ondan sonra ordan dönebilirmisin bilemiyorum...

Geri