TRT'ye ulaşmayı deneyelim. Sadece 1 dakikanızı ayırın...

Kodla Büyü
BT Öğretmenlerinin %80'inin norm fazlası olduğunu belirtip; "Rehber öğretmenler gibi bir çözüm getirilemez mi? Öğrenci sayısına göre norm belirlenemez mi?" gibi sorular gönderdim.
Arkadaşlar biz önceliği "ders zorunlu olsun" şıkkına vererek yanlış ata oynadık. Asıl, öncelikli ve en önemli olan sıkıntımız norm olayı... Öncelikle bu konuda baskı yapmamız lazım..

sunucu sordu kurumlarası geçiş söz konusumu diye oda sınava girmeleri lazım direk bişi yok dedi. bizim adımıza direk sorulmadı genel bir soruydu

mas1961' Alıntı:
BT Öğretmenlerinin %80'inin norm fazlası olduğunu belirtip; "Rehber öğretmenler gibi bir çözüm getirilemez mi? Öğrenci sayısına göre norm belirlenemez mi?" gibi sorular gönderdim.
Arkadaşlar biz önceliği "ders zorunlu olsun" şıkkına vererek yanlış ata oynadık. Asıl, öncelikli ve en önemli olan sıkıntımız norm olayı... Öncelikle bu konuda baskı yapmamız lazım..
Hocam başkaca da çare kalmadı zaten. :( :( :(

ben retweet atmayı bıraktım. bizi artık sormaz . sorda da bişey çıkacağı yok. ilk ağız yine bizim için olumsuz. umudumuz 1 sonraki bakan

Bitti, yattı bizim iş... Buyur yarın 120 tablet, 6 idari bilgisayar vs vs ile uğraş...

Hayırlı olsun, bir arkadaşın dediği gibi nazi döneminde yaşasak sabun yaparlardı bizi... Allah belasını versin bu sistemin!

Değişen kaçıncı bakan olursa olsun adamların Bilişim Teknolojilerine ve öğretmenlerine bakışı belli.
Cümleten öpüldük (gözlerimizden)

facebook twitter yasaklarından bahsederken, suç sayılabilecek kullanıcı potansiyel davranışlarından bahsetti...

BTE Derneğinin "engelleme eğit" afişinin tam yeri ve zamanıydı aslında... yasaklayacagına bilinçlendir, bi eğit bakalım...

bundan sonra ders mers anlatmak için kimse bir yerini yırtmasın
birşey diyen olursa herkes zaten biliyor deriz geçeriz
koca bakan yalan mı söylüyor

Aslında dili yumuşatıp Ömer Zihniyetinin beyanı oldu... Başka bişey değil... Zihniyet aynı, her konuda değişen bişey yok. Dil yumuşadı sadece...

Yaklaşık 2 saat süren programda bizim açımızdan sorulan tek bir soru vardı bana göre:
-BT dersi zorunlu olacak mı?
Cevap:
-Öğrencilerimiz zaten BT' ye yeterince hakim. Ders seçmeli olabilir.

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
bundan sonra ders mers anlatmak için kimse bir yerini yırtmasın
birşey diyen olursa herkes zaten biliyor deriz geçeriz
koca bakan yalan mı söylüyor
Ya yemin ediyorum ülke için acıyorum, çocuklar için... Okulda kaptmış, derste yok öğrencileri kurtardık. Lan internet kafelerde olan bitenden haberleri yok bunların sanırım.

Ellerinde %18 yaşından küçükler giremez yazıyorya dünya Ankaradaki yönetmeliklerden ibaret sanıyorlar. Öğrencilerle, dersimle alakalı sıkıntım yok ama diğer konularda(teknik-donanım-idareye yardım vs) elimi çekeceğim...

Herkes biliyor a.q niye yırtınıyorsak, bu kadar sıkıntı niye bizi buluyorsa veya tüm angutlar neden bize denk geliyorsa artık bilmiyorum. Koca bakan yalan söylemiyor ya!

Allah bu sistemin belasını versin!

Herkese iyi geceler yarın dersim var bebelerim beni bekler. Bildikleri yada onların bildiğini zannettikleri konulardan bahsetmem gerek :p artık dersin peşini bırakıp norm peşinde koşmak gerek:)

kardeşim bunlar ankarada kolej öğrenci ile tüm türkiyeyi aynı sanıyor..
bu ülkede fişini takmayı bilgisayar çalışmıyor diye bir kaç senelik öğretmen var
bu ülkede fare neresiyle nasıl tutacağını bilmeyen bir sürü öğrenci var ama sen çal sen söyle.... şimdi dindarım diye geçenin arkadaşlar karşı çıkar mı bilmiyorum ama bunlarınki
fatihayı bilen 2 sure bilenin besmele çekene imam muamelesi yapmak gibi birşey.....

karakus' Alıntı:
yiğit06' Alıntı:
Ne kadar teknoljik Bakanımız var face twit Maşallah hiç biri yok :scared:
teknoloji fece kullanıp tweet atmak mı?
Biz zaten bundan muzdarip değil miyiz.
teknolji bundan ibarettir demedim. BU sadece bir Mübağla Benim Fikrim; bunların kullanılmasında hiç bir sakınca görmüyorum ahlaken sınırını aşmadan, boş yere vakit öldürmeden, gereksiz şurdayım burdayım şu an şunu hissediyorum bunu düşünüyorum gibi açıklamalar yapmadığın sürece kullanılan bu tür iletişim araçlarından şikayetçi olmamak gerekir.

bundan sonra norm sorunu üzerinde yoğunlaşalım arkadaşlar artık.hatta dersin tamamen kaldırılmasını sağlayalım.sağlayalım ki belki bu çözüm olur en azından ya başka branşa aktarırlar yada BTR gibi bi kadro gündeme gelir.bundan sonra eğitim yazarlarına eğitim sitelerine herkes bilgisayarı biliyor derslerin seçmeli bile olarak verilmesine gerek yok baskısı yaparak dersin tamamen kaldırılmasını sağlayalım.ozaman belki dikkat çekeriz

ilyas33' Alıntı:
bundan sonra norm sorunu üzerinde yoğunlaşalım arkadaşlar artık.hatta dersin tamamen kaldırılmasını sağlayalım.sağlayalım ki belki bu çözüm olur en azından ya başka branşa aktarırlar yada BTR gibi bi kadro gündeme gelir.bundan sonra eğitim yazarlarına eğitim sitelerine herkes bilgisayarı biliyor derslerin seçmeli bile olarak verilmesine gerek yok baskısı yaparak dersin tamamen kaldırılmasını sağlayalım.ozaman belki dikkat çekeriz
:+1: :idea:

arkadaslar dersin zorunlu ders kapsamnına alınması gerekmiyor, bizim normumuzun ders saatlerinden bağımsız olarak yeniden düzenlenmesi gerekiyor. ders zorunlu olmasa da olur. Ki kendi düşüncem alt sınıflarda zorunlu, daha sonraki aşamalarda seçmeli olmasıdır.

Geri