Twitter kapandı

Kodla Büyü
söz konusu BB olunca hiç de iyi tarafından bakamıyorum.
korku dağları sarmış gibi galiba gelecek ses kayıtları ya da videolar korkunç boyutlarda.
twitter'dan meydanlara inme çağrıları yapılıyor troller tarafından. amacı insanları sokağa döküp kaos çıkarmak herhalde. hem de 21 Mart Nevruz Günü!
acaba seçimleri yaptırmamak için mi bütün bu çabalar???

arkadaşlar niye hükümetin günahına giriyorsunuz! Twiter kapatıldı lafı parelel yapının oyunu! Hükümet asla öyle bi şey yapmaz... Twitere giremiyorum diyen arkadaşlara teessüf ediyorum! internet lobisinin oyunlarına gelmeyelim...

Ben de bikaç gün önce facebook'tan şahsıma yapılan hakaret için şikayette bulundum. Bana söylenen şey; facebook, twitter, youtube amerika kaynaklı siteler olduğu için kimlik tespiti konusunda hiçbir ülkenin mahkeme kararlarına uyup bilgi vermiyor. Kesin bir şekilde kimlik tespiti yapmak zor. Şikayetinde bulunduğunuz kişi gerçek kişisel bilgilerini hesabında belirtmişse bi ümit olabilirmiş. Yani bu yabancı kaynaklı sitelerde söylenen şeyin içeriği ne olursa olsun, söyleyenin yanına kar kalıyor. En son gündemdeki olaylardan Defne Samyeli'ne yapılan karalama çalışması... Söylentinin doğruluğunu sorgulamadan işine geldiği gibi rt yapanlar sayesinde bir anda ülke gündeminde oluyorsunuz. Ve bir haksızlığa uğramışsanız, ne kadar çabalasanız da suçlular cezalarını çekmiyor. Bu çok can sıkıcı bir durum. Ama çözüm olarak bu sitelere erişimin kapatılması yanlış oldu. Kapatma kararı normal girişleri engeller ancak farklı yolların olduğunu bugün başbakan da biliyor.

güzel ülkem ne yasaklar gördü bu devede kulak kalır. Başörtüsü yasak, kürtçe konuşmak yasak, namaz kılmak yasak, ezan yasak, aleviyim demek yasak. daha neler neler.

Twitter kapandı diye saldıranlar ve milleti ayaklandırmaya çalışanlar size sesleniyorum. twitter'dan birileri size iftiralar atıp cezasız kaldığında ya da tespit ettiremediğinizde aynı savunmayı gösterecek cesaret ve olgunlukta değilseniz.Lütfen rica ediyorum kapayın çenenizi....

Arkadaş ölmezsiniz yahu. Benim Twitter hesabım yok.
Bi eksiklik hissetmiyorum. Girmeseniz kıyamet mi kopacak.
Açın gözünüzü artık. Bizi bölmeye, parçalamaya, bir daha ayağa kalkamayacak şekilde bitirmeye çalışıyorlar.
Bakın ben cemaatte kaldım. Yalnız şu günlerde 180 derece dönen cemaat değil. Bunlara cemaat değil zaten uzaktan yakından alakaları yok.
Ve bunlara farkında olmadan Gerçekten Allah rızası için çalışanlara lafım yok.
Kur'an la, Risalei Nur'la ... alakaları yok bunların. Tam tersine hareket ediyorlar. Bizi içten bölmek için
Çok büyük bir oyun oynanıyor. Allah aşkına resmin tamamına uzaktan bakın. Önceden birbirine düşman olanların ülkeyi karıştırmak için nasıl ittifak ettiklerini görün lütfen.

ismailt' Alıntı:
Twitter kapandı diye saldıranlar ve milleti ayaklandırmaya çalışanlar size sesleniyorum. twitter'dan birileri size iftiralar atıp cezasız kaldığında ya da tespit ettiremediğinizde aynı savunmayı gösterecek cesaret ve olgunlukta değilseniz.Lütfen rica ediyorum kapayın çenenizi....
sana tek tepkim :p

piluşum' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
muamma25' Alıntı:
olumlu bakarsak kapansın bence facebook ve twitter da çok zaman kaybediyorduk. hem yerli siteler değil.
belki bu sayede birileri kendimize ait facebook, twitter gibi siteler üretirde onları kullanırız. daha iyi olur

:alkis: yılın en sacma yorumu...

Sana göre saçma, bana görede çok güzel bir yorum.
Bana gorede gayet mantikli bi yorum, bilgisayard yasaklansik bilgisayar yapalim araba yasaklansik araba yapalim windows c# .... hepsi yasaklansinda kendimiz yapalim bunlarida bence sozun bittigi yer ya :))

ismailt' Alıntı:
Bana iftira atsalar elimdede o kadar guc olsa yalan oldugunu ispatlardim mesela hakim savci deggistirmek yerine

h.habib' Alıntı:
Açın gözünüzü artık. Bizi bölmeye, parçalamaya, bir daha ayağa kalkamayacak şekilde bitirmeye çalışıyorlar.
Bakın ben cemaatte kaldım. Yalnız şu günlerde 180 derece dönen cemaat değil. Bunlara cemaat değil zaten uzaktan yakından alakaları yok.
Kur'an la, Risalei Nur'la ... alakaları yok bunların. Tam tersine hareket ediyorlar. Bizi içten bölmek için
Çok büyük bir oyun oynanıyor. Allah aşkına resmin tamamına uzaktan bakın. Önceden birbirine düşman olanların ülkeyi karıştırmak için nasıl ittifak ettiklerini görün lütfen.
Madem dinle ilgileri yok, ne diye Emniyeti Cemaat'e bağladılar bunun cevabını verebiliyor musun hocam? http://www.haber7.com/ic-politika/haber ... e-baglandi
Emniyete yuvalanmalarına sevgili hükümetin neden göz yumdu?

h.habib' Alıntı:
:?
fatal error

toker42' Alıntı:
bu işin sonu nereye gidecek bilmiyorum. ama şuna inanıyorum o telefon görüşmeleri gerçektir. hiç bir kasetin montaj olduğunu ispatlayamadılar. seçimimde akp çok oy alsa bile kendisini aklayamayacak
Tabiki o kasetler gerçek hocam. Hepsi de gerçek. Montaj falan hikaye. Dikkat et sadece ilk gün başbakanlık sitesi "montaj bu montaj" diye duyuru yayınladı. Sonra tayyip ve diğer bakanlardan hangisi çıktı da "bu montaj" dedi? Hepsi de diyor ki "bizi dinlediler, yasaları çiğnediler". Yapmadık diyemiyorlar. Boğazlarında kalsın yetimlerin hakkı.

Eslivya' Alıntı:
Ben de bikaç gün önce facebook'tan şahsıma yapılan hakaret için şikayette bulundum. Bana söylenen şey; facebook, twitter, youtube amerika kaynaklı siteler olduğu için kimlik tespiti konusunda hiçbir ülkenin mahkeme kararlarına uyup bilgi vermiyor. Kesin bir şekilde kimlik tespiti yapmak zor. Şikayetinde bulunduğunuz kişi gerçek kişisel bilgilerini hesabında belirtmişse bi ümit olabilirmiş. Yani bu yabancı kaynaklı sitelerde söylenen şeyin içeriği ne olursa olsun, söyleyenin yanına kar kalıyor. En son gündemdeki olaylardan Defne Samyeli'ne yapılan karalama çalışması... Söylentinin doğruluğunu sorgulamadan işine geldiği gibi rt yapanlar sayesinde bir anda ülke gündeminde oluyorsunuz. Ve bir haksızlığa uğramışsanız, ne kadar çabalasanız da suçlular cezalarını çekmiyor. Bu çok can sıkıcı bir durum. Ama çözüm olarak bu sitelere erişimin kapatılması yanlış oldu. Kapatma kararı normal girişleri engeller ancak farklı yolların olduğunu bugün başbakan da biliyor.
:+1:

Basbakanimiz yalanlamadi olaylari ama bizim halka ne oluyorsa anlamiyorum bedava makarnanin sonucumu arastirmak lazim

Ayrıca çalan çırpan hükümet nasıl bu kadar hizmetler yapar, nasıl bu kadar borçları öder. İçlerinde çarık çürük çıkar, her ailenin bir delisi vardır, atasözümüz değil mi? ki bu koskoca bir parti, mutlaka çarık çürük olacaktır. Mesele en az zarar verip en çok hizmet etmektir.

imf borçları bitti ama cari açık aldı başını gitti....
zararın boyutu hizmeti çoktan aşmış....

bir bakanın aldığı bir rüşvetle milli eğitim ihya olurdu...

Re: Ynt: Twitter kapandı

cehcah' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
Basbakanimiz yalanlamadi olaylari ama bizim halka ne oluyorsa anlamiyorum bedava makarnanin sonucumu arastirmak lazim

Her havlayana kemik atarmısın hocam. O zaman elinde kemik torbasıyla gezmen lazım. Ayrıca çalan çırpan hükümet nasıl bu kadar hizmetler yapar, nasıl bu kadar borçları öder. İçlerinde çarık çürük çıkar, her ailenin bir delisi vardır, atasözümüz değil mi? ki bu koskoca bir parti, mutlaka çarık çürük olacaktır. Mesele en az zarar verip en çok hizmet etmektir.

2 liralık yolu 6 liraya yaptırıp şirkete kalan 4 liralık kârın 2 lirasını türgev için bağış olarak aldığınızda da hizmet yapmış olursunuz.. sonra da ihale dosyalarını, sayıştay raporlarını, ses kayıtlarını halktan saklamak için bin tane takla atarsınız.. çürük o partinin başında! Bunu urla villalarından, çatalca villalarından, 17 aralık günü paraları sifirlamasindan biliyoruz.. zararın boyutunu hangimiz biliyoruz? Bu yolsuzlukların 10 yıl, 20 yıl sonra oluşturacağı zararları hangimiz kestirebiliyoruz?

Yatırım olmayan yerden yolsuzluk mu olur? Yol yaptı diye her şey mubah mi? Daha önce yapmayanlar calanlar ile mi kıyaslıyoruz. Müslüman olan hırsızlık yapar mı müslüman olan hırsızlıga göz yumar mi?

piluşum' Alıntı:
güzel ülkem ne yasaklar gördü bu devede kulak kalır. Başörtüsü yasak, kürtçe konuşmak yasak, namaz kılmak yasak, ezan yasak, aleviyim demek yasak. daha neler neler.
evet hocam haklısın bu dediklerinin yanında basit bişi ama buda yasak ve olmaması gereken bir yasak.

evrim0626' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
evet hocam haklısın bu dediklerinin yanında basit bişi ama buda yasak ve olmaması gereken bir yasak.
Bu ülkede kürtçe konuşmak yasak değildi resmi dairelerde konuşmak yasaktı yasak demeyelim olması gereken buydu. Anayasada dilin ne olduğu yazar. Başörtüsü konusunda suitimaller oldu her iki tarafta bunu çok fazla kullandı ve cılkı çıktı. Namaz kılmanın yasak olduğu bi dönem yoktur. Ezan Türkçe okunmuştur ama yasak edilmemiştir. Kitapta önemli olan anlamını ezanı anlamaktır. Dili hangi dilde okunduğu önemli midir değil midir bununla ilgili ne Kuran-ı Kerimde ne de hadislerde bir ibare yoktur.

Twitterda insanlar bir şekilde siyasi konularda veya hayata dair herşeyde görüşünü yazıyordu. Her iki tarafta da hakaret eden insanlar vardı birbirine. Bu tür ortamlarda bunlar olur. O kadar insanın biraraya geldiği tartıştığı platformlarda bu olur. Sahte hesaplar açanlar olur ve ona buna küfredenler olur. Bu çağda bunlara takılmamak lazım. Amerika başkanına da küfrediliyo, ingiltereninkine de. O zaman tüm ülkelerin erişimi engellemesi gerekir. Fakat ülkemizde kapanmasının nedeni bunlar değil bence.

kaybil' Alıntı:
muamma25' Alıntı:
olumlu bakarsak kapansın bence facebook ve twitter da çok zaman kaybediyorduk. hem yerli siteler değil.
belki bu sayede birileri kendimize ait facebook, twitter gibi siteler üretirde onları kullanırız. daha iyi olur

:alkis: yılın en sacma yorumu...
nesi saçma. sen saçmala bakalım nasıl saçmalıyorsun. doğru değildir desen ve sebeplerini açıklarsan anlarım. çamur at izi kalsın mantığı. daha gerekçe yazamayan bir zihniyetin var

yadigartbaykal' Alıntı:
muamma25' Alıntı:

bu mudur yani?
ilginç

o açılan siteyi kapatamayacaklar mı? olay gavur icadı olması mı?

söylenecek söz bulamıyorum gerçekten...
budur. iyi okursan anlarsın hocam

Geri