Uygun Ev İnterneti Arıyorum

Kodla Büyü
@hozden hocamın kodu ile üye oldum bir ay kullanıp beğenirsem devam edeceğim ttnet ten geçiş gayet başarılı oldu iki gün onay bekledim sadece internetim hiç kopmadan hop diye comnete geçtik bakalım. Yeni geçecek olan varsa bu da benim indirim kodum
Merhaba, Comnet'e başvuran arkadaşlarım 30 Gün Ücretsiz internet kazanıyor.
https://www.comnet.com.tr/r/CMT892EGD
CMT892EGD

Superonline dan comnet e geçmek istiyorum ama hizmet numarası olarak Superonline daki musteri numarasını kullanamıyorum. Bu sorunu yaşayan varmı acaba

Türk Telekom dan comnete geçişte 2 gün bekledim tüm prosedürü düzgün bir şekilde uyguladım ama telekom başvuruyu onaylamadı. Tekrar başvuru yaptı comnet, şimdi yine bekliyorum. Telekom niye zorluk çıkardı anlamadım. Comnet müşteri hizmetleri bazen böyle yaptıkları oluyor diyor.

@hozden hocamın kodu ile üye oldum bir ay kullanıp beğenirsem devam edeceğim ttnet ten geçiş gayet başarılı oldu iki gün onay bekledim sadece internetim hiç kopmadan hop diye comnete geçtik bakalım. Yeni geçecek olan varsa bu da benim indirim kodum
Merhaba, Comnet'e başvuran arkadaşlarım 30 Gün Ücretsiz internet kazanıyor.
https://www.comnet.com.tr/r/CMT892EGD
CMT892EGD
Teşekkürler, Hayırlı olsun hocam, sıkıntısız kullanmanız dileğiyle.

Yeni geçenlere hayırlı olsun uygun fiyatlı internetleri :) Önceki operatöre göre hızınızda vs bir değişim oldu mu?
100 Mbps lik aldım. 64 Mbps veriyor. Kablolu denemedim. Önceki internetim tam bir baş belası. Hala kurtulamadım.Turkiss diye bir firma. Pazartesinden beri internetim kesikti. Arayıp görüşeceğim muhatap yok. Telefonları açmıyorlar. Dün (Cuma günü) yeni eve taşındım. Yeni eve geçmişken internet firmasını da değiştireyim dedim. Comnete geçtim işte. Eskisini hala kapattıramadım. Mahkemelik olacaz gibi. Bakalım nasıl olur :)

• Beğen
Tepkiler: omd
Geçen arkadaşlar, Türktelekom fiberden comnete geçiş ne kadar sürdü sizde? 48 saati geçti mi?
Ben geçiş yapmadım. Yeni kurulum aldım. Cuma gece saat 1 gibi internet üzerinden başvuru yaptım. Yine Cuma 11 gibi ekipler beni aradı. İnterneti kuracaz müsaitmisiniz dediler. Ev taşıyorum saat 13 gibi gelin dedim. Cuma saat 14 gibi geldiler. 10-15 dk içinde her şeyi bitirip gittiler. Hemen akabinde de internetim açıldı. Yani her şey aynı gün içinde sorunsuz gerçekleşti bende.

Şimdi arkadaşlar size durumu izah edip akıl istiyorum.

Geçtiğimiz Mart Nisan ayı gibi TTNet 160 TL'lik faturamı 600 TL yapacak diye kızdım kapattım. Aptallık ettim.
Sonra başka firma aradım altyapısı bir tek telekomun varmış bunu öğrendim. Milenicom A başvurdum 2 ay bekledik port olmadığı için hizmet alamadım. Şuan için ortada kaldım.
Telekomun da faturaları modem dahil 650 TL den aşağı değil en yavaş neti. Taahhütlü.
Şimdi diyorum ki telekoma taahhüt vermeden baglatsam 2-3 ay sonra milenicom comnet türk et vs birisine geçiş mi yapsam??

Geçtiğimiz Mart Nisan ayı gibi TTNet 160 TL'lik faturamı 600 TL yapacak diye kızdım kapattım. Aptallık ettim.
Sonra başka firma aradım altyapısı bir tek telekomun varmış bunu öğrendim. Milenicom A başvurdum 2 ay bekledik port olmadığı için hizmet alamadım. Şuan için ortada kaldım.
Telekomun da faturaları modem dahil 650 TL den aşağı değil en yavaş neti. Taahhütlü.
Şimdi diyorum ki telekoma taahhüt vermeden baglatsam 2-3 ay sonra milenicom comnet türk et vs birisine geçiş mi yapsam??
En kolayı o hocam. Ben de İstanbul'dayken yeni taşındığım evde port olmadığı için mecburen eski abonelikleri kapatmıştım. Başka firma olunca pek ilgilenmiyorlar. Bir süre telekoma yeni abonelik için dilekçe vs verdim. Sonra port açılınca hemen telekom aboneliği başladı. 1-2 faturadan sonra direkt geçiş yaptım :D Taahhüt vermeyin yeter. Çok uygun tarife verdikleri de oluyor bazen. Öyle denk gelirse bitene kadar beklersiniz :)

Bu arada Comnet'e gelecek varsa benim koddan gelirlerse sevinirim :D süre azaldı biraz bize de ateşlesin sistem :D :D

En kolayı o hocam. Ben de İstanbul'dayken yeni taşındığım evde port olmadığı için mecburen eski abonelikleri kapatmıştım. Başka firma olunca pek ilgilenmiyorlar. Bir süre telekoma yeni abonelik için dilekçe vs verdim. Sonra port açılınca hemen telekom aboneliği başladı. 1-2 faturadan sonra direkt geçiş yaptım :D Taahhüt vermeyin yeter. Çok uygun tarife verdikleri de oluyor bazen. Öyle denk gelirse bitene kadar beklersiniz :)

Bu arada Comnet'e gelecek varsa benim koddan gelirlerse sevinirim :D süre azaldı biraz bize de ateşlesin sistem :D :D
hocam senin kod ile bir üye yaptım.

• Beğen

Evet onca ttnete abone olun taahhüt vermeden. Sonra nakil yapın.

Hocam Turknet sanki port açma konusunda iyi gibi duruyor. Hızlı dönüyorlar sanki bu konuda. Bir de telekomun bölgenizdeki saha ekibine ulaşabilirseniz onlar daha net cevaplar verebilirler sanki size. Son olarak eğer fiber altyapısı varsa o da ayrı bir seçenek olur size

Öncelikle davet kodunu isteyenler için
sabitintoim.netgsm.com.tr/yenibasvuru?refno=NTGZLASL9

KOD: NTGZLASL9

Önce Comnet e geçiş yapacaktım. Ama ben geç kalıp paket fiyatlarının arttığını görünce NetGSM e yöneldim.

Ev interneti altyapı VDSL desteklediği için (81 Mbps destekliyor) 100 Mbps 259 TL olan paketini aldım. Hat taşıdığım ve modem ayarlarını da kendim yaptığım için ekstra bir ücret istemediler. Aktivasyon kurulum falan filan birşey yansıtmadılar yani.

Geçiş işlemi aslında kolaydı ama ben müsait olmadığım için aradıklarında konuşamadık. Haliyle sonra tekrar ben geri dönmek zorunda kaldım. Siz bilgilerinizi ayarlayıp(88 ile başlayan numara) ararsanız rahat olur bence. İlk konuşmadan sonra bir SMS gönderiyorlar. Yarım kalır veya sorununuz olursa filan numaraya SMS ile iletince size tekrar dönüyorlar. Sonrasını bilemem ama işe yarıyor. Birkaç sefer denedim gün içinde döndüler.

Abonelik işlemi için hizmet numaranızı almanız lazım eski servis sağlayıcınızdan. Ayrıca internet üzerinden e-devlet ile servis sağlayıcı değişikliği yapıyorsunuz. Bunu da eimza ile yapabilmek adına size önce ebankacılık girişi yaptırıyorlar. Telefonda yönlendiriyor. Sağ olsunlar gereken yardımı ve ilgiyi gösteriyorlar. Hat 2 gün içerisinde açıldı. Açılınca mesaj da geldi aranarak hayırlı olsun da dediler.

Ön ödemeli olarak kullanıyorsunuz. Yani parasını önceden yatırarak kullanıyorsunuz. Dediğim gibi kurulum aktivasyon filan ödemedim ekstra. Ön ödeme işi biraz değişik geliyor ama ben pek problem etmedim. Kuveyt Türk bankasını kullanıyorum. Otomatik ödeme talimatı verdim. Talimat listesinde adı var firmanın. Hatta fatura talimatı verdim diye de 125 lira hediye etti. Herkese mi bu kampanya bilemedim.

İnternet hızına gelince, altyapım 81 destekliyor ve 70 ile 81 arası görüyorum. Şimdilik iyi gidiyor. Sanki herşey yolunda gibi. Fiyatına göre ise 10 numara.

Fiyat elbet artacak sizler de gelirseniz altyapı elbet kaldıramayacak ama o zamana kadar bence gayet iyi gibi. Uzun uzun yazdım. Aynı süreçleri kaçıncı yaşayışım, uğraşmazsınız belki diye.

Şimdilik bu kadar. An itibari ile ben memnunum. YTD

Not: Arkadaşını getir muhabbeti varmış. 40 TL 6 ay indirim diyor. Değer mi bilmem ama Davet için: sabitintoim.netgsm.com.tr/yenibasvuru?refno=NTGZLASL9

mileni yi arayacaksınız benim hattı vdsl e geçirin diyeceksiniz büyük ihtimalle üst pakete geçip taahhut verin diyecekler. ben de öyle oldu.
comnet vdsl i destekliyor. resimde ise mevcut aboneliğizi iptal ederseniz portunuz kapatılacak yeni port olusuncaya kadar ev internetiniz olmayabilir.
ben iptal ettirdim mobil veri kullanıyorum.
WhatsApp destekten VDSL e geçmek istiyorum diye yazınca,
75 Mbps VDSL e geçirdiler hocam,
hızımda arttı haliyle,
SMS te geldi taahhüt yok diye,
modemin DSL ışığı turuncu yanmaya başladı(VDSL ye geçince böyle oluyormuş, en azından zyxel modemlerde),
millenide vdsl kullanıyorum(440 tl) sanırım artık comnete geçebilirim,
aynı portu Comnete verebilirler sanırım.

Hayırlı olsun, sözleşme çıktısını gönderdikten sonra süreç oldukça hızlı ilerliyor. Şu anda muhtemelen kullanmaya başlamışsınızdır.
evet hocam zamdan etkilenmeden geçtik. cuma başvurduk cumartesi günü başladık kullanmaya bir günde geçiş oldu maşallah. fiber altyapısıda gelmiş ücretsiz geçicez bakalım. size 30 gün eklendi mi. 180 günden az süre kalmış olması gerekiyor gibi bişeyler yazıyordu kampanyada

Öncelikle davet kodunu isteyenler için
sabitintoim.netgsm.com.tr/yenibasvuru?refno=NTGZLASL9

KOD: NTGZLASL9

Önce Comnet e geçiş yapacaktım. Ama ben geç kalıp paket fiyatlarının arttığını görünce NetGSM e yöneldim.

Ev interneti altyapı VDSL desteklediği için (81 Mbps destekliyor) 100 Mbps 259 TL olan paketini aldım. Hat taşıdığım ve modem ayarlarını da kendim yaptığım için ekstra bir ücret istemediler. Aktivasyon kurulum falan filan birşey yansıtmadılar yani.

Geçiş işlemi aslında kolaydı ama ben müsait olmadığım için aradıklarında konuşamadık. Haliyle sonra tekrar ben geri dönmek zorunda kaldım. Siz bilgilerinizi ayarlayıp(88 ile başlayan numara) ararsanız rahat olur bence. İlk konuşmadan sonra bir SMS gönderiyorlar. Yarım kalır veya sorununuz olursa filan numaraya SMS ile iletince size tekrar dönüyorlar. Sonrasını bilemem ama işe yarıyor. Birkaç sefer denedim gün içinde döndüler.

Abonelik işlemi için hizmet numaranızı almanız lazım eski servis sağlayıcınızdan. Ayrıca internet üzerinden e-devlet ile servis sağlayıcı değişikliği yapıyorsunuz. Bunu da eimza ile yapabilmek adına size önce ebankacılık girişi yaptırıyorlar. Telefonda yönlendiriyor. Sağ olsunlar gereken yardımı ve ilgiyi gösteriyorlar. Hat 2 gün içerisinde açıldı. Açılınca mesaj da geldi aranarak hayırlı olsun da dediler.

Ön ödemeli olarak kullanıyorsunuz. Yani parasını önceden yatırarak kullanıyorsunuz. Dediğim gibi kurulum aktivasyon filan ödemedim ekstra. Ön ödeme işi biraz değişik geliyor ama ben pek problem etmedim. Kuveyt Türk bankasını kullanıyorum. Otomatik ödeme talimatı verdim. Talimat listesinde adı var firmanın. Hatta fatura talimatı verdim diye de 125 lira hediye etti. Herkese mi bu kampanya bilemedim.

İnternet hızına gelince, altyapım 81 destekliyor ve 70 ile 81 arası görüyorum. Şimdilik iyi gidiyor. Sanki herşey yolunda gibi. Fiyatına göre ise 10 numara.

Fiyat elbet artacak sizler de gelirseniz altyapı elbet kaldıramayacak ama o zamana kadar bence gayet iyi gibi. Uzun uzun yazdım. Aynı süreçleri kaçıncı yaşayışım, uğraşmazsınız belki diye.

Şimdilik bu kadar. An itibari ile ben memnunum. YTD

Not: Arkadaşını getir muhabbeti varmış. 40 TL 6 ay indirim diyor. Değer mi bilmem ama Davet için: sabitintoim.netgsm.com.tr/yenibasvuru?refno=NTGZLASL9
hayırlı olsun. fahiş fiyatlar yerine bu şekilde fırsatları kaçırmamak lazım

@enestar hocam şu anda comnet sitede 100 mbit 239 tl yıllık peşin ödemede. Sizinki aylık ödeme olarak mı daha ucuz oluyor acaba?

@enestar hocam şu anda comnet sitede 100 mbit 239 tl yıllık peşin ödemede. Sizinki aylık ödeme olarak mı daha ucuz oluyor acaba?
Diğerine abone olmak için işlemleri başlatmadan hemen önce bakmıştım fiyatlarına 400 küsür lira fiyatı vardı. Dediğiniz gibi şu anda uygun bir fiyatı var. Nasip. Diğerine geçtim artık.

• Beğen
yıllık üyelikte tüm ücreti bir anda kredi kartında çekmek istemesi çok garip geldi
Hocam aylık abonelikte aylık fiyat değişimlerinden etkilenme durumu söz konusu. Peşin ödediğinizde size 365 yada 366 da olabilir gün internet hakkı veriyor. Gün satın alıyorsunuz aslında. Fatura ödemek gibi düşünmeyin. Eskilerin kontürlü telefon hatları gibi.

Comnetin kampanyalar kısmında fiyatladırmada yıllık pakette

35 Mbps​

Fiber veya VDSL İnternet
219TL/ ay
yazıyor. Bu ücreti 12*219 = 2618 tl olarak peşin mi alıyorlar yoksa aylık fatura olarak mı ödüyoruz acaba?

Teşekkürler. Sanırım aksilik durumunda günü geçince iade yok. Geçen sene öyle idi bu yılda devam ediyor mu?
Hocam ben de yeni geçtim daha 2. hafta ama türktelekomdan büyük bir farkı yok. iade etmeyi düşünmediğim için sürecini pek araştırmadım. Hız olarak aynı sadece ping süresi 9 ms den 20 ms ye çıktı önemli bir fark değil. Gayet başarılı büyük ihtimal memnun kalırsınız.

Hocam ben de yeni geçtim daha 2. hafta ama türktelekomdan büyük bir farkı yok. iade etmeyi düşünmediğim için sürecini pek araştırmadım. Hız olarak aynı sadece ping süresi 9 ms den 20 ms ye çıktı önemli bir fark değil. Gayet başarılı büyük ihtimal memnun kalırsınız.
Benim gıbırnet var. Eylülde bitiyor ön ödemem. bakalım duruma göre taşınıp taşınmamakta kararsızım hocam. Benim apartmanda eve gelen hat çok sağlıklı değil. Ara ara kopma yaşıyorum. Öyle bir şey olurda iade gibi durum olursa diye çekiniyorum. Kopma sürekli olmuyor. Bzen peş peşe birkaç kez koparken bazen günlerce kopmuyor. Bazen günde bir yada iki kez kopup düzeliyor.

Benim gıbırnet var. Eylülde bitiyor ön ödemem. bakalım duruma göre taşınıp taşınmamakta kararsızım hocam. Benim apartmanda eve gelen hat çok sağlıklı değil. Ara ara kopma yaşıyorum. Öyle bir şey olurda iade gibi durum olursa diye çekiniyorum. Kopma sürekli olmuyor. Bzen peş peşe birkaç kez koparken bazen günlerce kopmuyor. Bazen günde bir yada iki kez kopup düzeliyor.
hocam deneme için aylık ödeme ile gidebilirsiniz. Biraz fazla olur ama en azından performansı görme açısından iyi olur.

Geri