ve karşınızda 2012 model DİJİTAL PANOMUZ - Link yenilendi

Kodla Büyü
suatozt' Alıntı:
mozkan7' Alıntı:
atungad' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
atungad' Alıntı:
ben bunu localhosta koydum. Güzel geliyor bilgiler ama, administrator/index.asp yazdığımda gelen şifre ekranına k.adı:admin şifre: 1 yazıyorum hiçbir değişiklik olmuyor 332227sasuvgm isimli kullanıcı adınıda denedim yine olmadı nerde hata yapıyorum. yönetici panelini göremedim bir türlü
hocam veritababnı: administrator/db klasöründe kullanıcı tablosu
admin 12345
admin 1

şeklinde gözüküyor bende. Başka bi hata yoktur umarım
hocam admin 12345 imiş buldum. Birkaç iis hatasıda düzelttikten sonra yeni bilgi ekledik. Bİzdede LCD ekran vardı, böyle bişey düşünüyordum. Hızır gibi yetişti paylaşımınız. Teşekkürler.

hcoam bende kurcaladım ama giremiyorum yönetim paneline şifreden dolayı ne yapmalıyım
Hocam eğer başka bir hata yoksa şifre administrator/db klasöründeki veritabanını açtıktan sonra kullanıcı tablosundaki kullanızı adı ve şifrelerdi. buradan tekrar kontrol ederek girmeyi deneyebilirsiniz. Kolay gelsin

baktım oraya öle 12345 denedim olmuyor değiştirdim gene olmadı
hata da yok gibi
ne yapabilirim arkadaşlar

şuan sistem kuruldu, başarılı bir şekilde çalışıyor, bizdeki LCD televizyonda oldu Dijital Pano, mozkan7 hocam administrator klasöründeki veritabanı dosyası değil, db klasöründe bakarsan ordan alıyor şifreyi, Ben ilk önce dsiğerine bakıp duruyordum.

atungad' Alıntı:
şuan sistem kuruldu, başarılı bir şekilde çalışıyor, bizdeki LCD televizyonda oldu Dijital Pano, mozkan7 hocam administrator klasöründeki veritabanı dosyası değil, db klasöründe bakarsan ordan alıyor şifreyi, Ben ilk önce dsiğerine bakıp duruyordum.

Güle güle kullanın hocam. Fotoğrafları bekliyoruz :)

suatozt' Alıntı:
cihanmnsl' Alıntı:
hocam ellerinize sağlık...çok güzel olmuş...
rica etsem bunun kullanılmasının(yeniden yapılandırılması bilgilerin değiştirilmesi gibi) kısaca açıklayabilirmisiniz...localhostta biraz sıkıntı yaşaadım...sürekli hata alıyorum...

Hocam bu konuda çok haklısınız. Elimde mevcut bulunan bir yönetim panelini uyarlamaya çalıştımç Onun iin kodlar baya karmaşık oldu. Biraz kurcalayıp çözmeniz gerekebilir. Yönetim panelinde bir sürü dosya görebilirsiniz o dosyaların çoğu geeksiz dosya silmeyi unutmuşum eski yönetim panelinin dosyalarını. Yazma izinlerini falan ayrlarsanız hata vermemesi lazım ama, tabi gözden kaçan hatalarda olabilir. Kolay gelsin

sayın hocam acaba rica etsem klasördeki dosyalara göre bu işin yapılması için işlem sırası belirtirmisiniz:
(örnek önce localhost için xamppp gibi serveri kur. şu klasörün içine girip şu bilgileri düzenle. daha sonra şunu yap...ve yayınlansın...tarzında...rica etsem mümkünmü acaba...işin açıkçası çok beğendim.ve yapmak istiyorum..ama karman çorman oldu,yardım istiyorum lütfen....

hocam ok
sorun halloldu windows 7 olduğu için localhostta sorun yaşadım ama halloldu
izinlerler ilgili sorunmuş
saygılarımla
teşekkürler

merhaba bu sistem için ne gereklidir? görebildiğim kadarıyla pc, tv ve ara aparatlar. tam detay yazarmısınız ?

hocalarım şöyle bir sorunla karşılaştım
adrese
http://localhost/pano/administrator/index.asp
yazdığımda sorun yok admin yüzü geliyor
kullanıcı adı admin
şifre 12345 giriyorum
ve kontrol panelindeyim.ancak şifre değiştirme, resim ekleme, silme, ver idüzenleme yapmaya kalktığımda hata veriyor...

An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.
If you are the system administrator please click here to find out more about this error.

nedendir acaba?

sorun tamamen halloldu...
İSS ayarlarıyla ilgiliydi...biraz kurcalamayla çözüldü teşekkürler...
aBaşka bir sorun da şu ki benim okulda sabahçı öğlenci yok..
yani sabah geliniyor..akşam 3.40 gibi çıkılıyor..
saatleri umutdb access den düzelltim ancak sabahçı ve öğlenci ifadelerini nasıl çıkartılım...ayrıca devre yazıyor acsesse dosyalarında nasıl düzeltirim...
bir de nöbet yerlerini accessde düzelttim yan iyeni yerler atadım hata verdi...
kantin, 3 kat 4 kat gibi ilaveler yaptım accesste tasarım görünümünde ama malesef hata oldu...olmuyor...
default katlar var şuan...
yardımcı olursanız sevinirim...
saygılarımla

cihanmnsl' Alıntı:
sorun tamamen halloldu...
İSS ayarlarıyla ilgiliydi...biraz kurcalamayla çözüldü teşekkürler...
aBaşka bir sorun da şu ki benim okulda sabahçı öğlenci yok..
yani sabah geliniyor..akşam 3.40 gibi çıkılıyor..
saatleri umutdb access den düzelltim ancak sabahçı ve öğlenci ifadelerini nasıl çıkartılım...ayrıca devre yazıyor acsesse dosyalarında nasıl düzeltirim...
bir de nöbet yerlerini accessde düzelttim yan iyeni yerler atadım hata verdi...
kantin, 3 kat 4 kat gibi ilaveler yaptım accesste tasarım görünümünde ama malesef hata oldu...olmuyor...
default katlar var şuan...
yardımcı olursanız sevinirim...
saygılarımla
hocam veritabanında düzeltme yaptıktan sonra index.asp dosyasındaki nöbet kısmınıda kendinize göre uyarlamanız gerekli. Aslında başarılı bir programlamayla tam otomatik hale getirilebilirdi ama ben fazla uğraşamadım. Yarı otomatik yarı manuel oldu. Kolaylıklar dilerim

suatozt' Alıntı:
neyzenoktay' Alıntı:
Öncelikle teşekkürler paylaşım için...

Arkadaşlar iis'yi yükledim wwwroot klasörüne de dosyaları attım ancak localhost yazınca Microsoft'un siteisne yönlendiriyor yardım edecek olan var mı?

Hocam dosyların bulunduğu html klasörüne sağ tıkla özellikler web paylaşımı bu klasörü paylaştır
ordan paylaşım ismine pano yaz yazma izinlerini ver
daha sonra url kısmına localhost//pano/index.asp yaz gelir

kolay gelsin

Çok teşekkür ederim hocam işe yaradı elinize sağlık tekrardan..

neyzenoktay' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
neyzenoktay' Alıntı:
Öncelikle teşekkürler paylaşım için...

Arkadaşlar iis'yi yükledim wwwroot klasörüne de dosyaları attım ancak localhost yazınca Microsoft'un siteisne yönlendiriyor yardım edecek olan var mı?

Hocam dosyların bulunduğu html klasörüne sağ tıkla özellikler web paylaşımı bu klasörü paylaştır
ordan paylaşım ismine pano yaz yazma izinlerini ver
daha sonra url kısmına localhost//pano/index.asp yaz gelir

kolay gelsin

Çok teşekkür ederim hocam işe yaradı elinize sağlık tekrardan..
Ben teşekkür ederim hocam. Kolay gelsin

Hocam çok teşekkür ediyorum. eline ve emeğine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. düzenleyip kullanmaya başladım bile.

ssedef' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
Öncelikle tüm bbnet ailesinin ortak amacıydı okul için bir dijital pano hazırlamak diye düşünüyorum. Bizde burdan yola çıktık. Vizyoner lidelikte sınır tanımayan sayın okul müdürümüz, müdür yardımcımız ve ben projeyi onayladık ve busenenin başında hizmete sokmayı planladık. Ve yaklaşık 1,5 ay önce hizmete girdi.

eline sağlık suat. İnan profile bakmadan bunu senin yapmış olabileceğin aklımdan geçti. Seninle gurur duyuyoruz, ellerine sağlık.

Çok teşekkür ederim canım arkadaşım benim. Çalışkanlıkta ve yetenekte senin eline su dökemeyiz biz. Çalışmayı beğenmen gurur vesilesidir. Görüşmek üzere kendine iyi bak

hocam ben biraz bu konularda cahilim kusura bakma.forumda yazılanları aynen yapıyorum faka hala HTTP Hatası 404.0 - Not Found
Aradığınız kaynak kaldırılmış, adı değiştirilmiş ya da geçici olarak kullanım dışı.
hatası alıyorum.Win7 kullanıyorum. inetpub>wwwroot un hemen altına html ve psd klasörlerini koyuyorum.paylaşımlarıda açıyorum fakat hata alıyorum hep.yardımcı olursanız sevinirim.

nedlloyd' Alıntı:
hocam ben biraz bu konularda cahilim kusura bakma.forumda yazılanları aynen yapıyorum faka hala HTTP Hatası 404.0 - Not Found
Aradığınız kaynak kaldırılmış, adı değiştirilmiş ya da geçici olarak kullanım dışı.
hatası alıyorum.Win7 kullanıyorum. inetpub>wwwroot un hemen altına html ve psd klasörlerini koyuyorum.paylaşımlarıda açıyorum fakat hata alıyorum hep.yardımcı olursanız sevinirim.
hocam win7 de IIS biraz sıkıntılı diye biliyorum. Bi ara baya bi uğraşmıştım. sonunda yapmıştım ama yinede arada veritabanına bağlanırken falan saçma sapan hatalar veriyodu. Win7'den kaynaklanabilir.

nedlloyd' Alıntı:

http://windows7.pclabs.com.tr/50/iis-7d ... andirilir/ hocam videoyu izleyin sorununuz çözülür inş. Bu Arada çok teşekkürler elinize emeğinize sağlık hocam.

iss yüklemelerini yaptım.Karşıma 1. resimdeki sayfa çıkıyor.

http://localhost/pano/administrator/index.asp yazınca 2.resimdeki sayfa geliyor karşıma.

gerekli dosyaları resim 3 teki gibi wwwroot klasörünün altına doydum.Forumdan okuduğum ve araştırdığım kadarıyla izinlerini veriyorum fakat işin içinden çıkamadım bir türlü.

win7 ve xp kurulu farklı bilgisayarda denedim sonuç hep aynı.herhalde ben bir yerlerde hata yapıyorum.
Xp'de de sistem belirtilen dosyayı bulamadı hatası veriyor.orada da web paylaşımdan gerekli izinleri verip pano ismiyle uyguluyorum fakat sonuç yine hüsran.

Ekli dosyalar

• Adsız1.jpg
    Adsız1.jpg
    113.8 KB · Görüntüleme: 1,217
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    250.7 KB · Görüntüleme: 1,217
  • Adsız3.jpg
    Adsız3.jpg
    133.9 KB · Görüntüleme: 1,217
nedlloyd' Alıntı:
iss yüklemelerini yaptım.Karşıma 1. resimdeki sayfa çıkıyor.

http://localhost/pano/administrator/index.asp yazınca 2.resimdeki sayfa geliyor karşıma.

gerekli dosyaları resim 3 teki gibi wwwroot klasörünün altına doydum.Forumdan okuduğum ve araştırdığım kadarıyla izinlerini veriyorum fakat işin içinden çıkamadım bir türlü.

win7 ve xp kurulu farklı bilgisayarda denedim sonuç hep aynı.herhalde ben bir yerlerde hata yapıyorum.
Xp'de de sistem belirtilen dosyayı bulamadı hatası veriyor.orada da web paylaşımdan gerekli izinleri verip pano ismiyle uyguluyorum fakat sonuç yine hüsran.
Hocam xp de şu işlemleri yaparsanız çalışacaktır diye düşünüyorum

html klasörünü masaüstü ya da D sürücüsüne kopyalayın.
Klasör üzerinde sağ tıklayın.
Özellikler - Web paylaşımını seçin
Bu klasörü paylaştır' seçin
gerekli yazma izinlerini verin. diğer ad kısmına pano yazın.
bu işlemlerden sonra klasörüümüz wwwroot içine atmış gibi çalışacaktır. html ana klasörümüz localhostta verdiğimiz pano ismiyle görüntülenecektir.
adres çubuğuna localhost/pano/index.asp yazarak sayfayı görüntüleyebilirsiniz. Kolay gelsin

Geri