ve karşınızda 2012 model DİJİTAL PANOMUZ - Link yenilendi

Kodla Büyü
arkadaşlar ben asp den pek anlamam da bir şey soracaktım.
bu klasörü iis klasörüne attım çalışınca index.jpg sayfası geliyor.
bu işin püf noktası ne?

Arkadaşlar yönetim sayfasına erişmeye çalıştığımdan şöyle bir hata alıyorum

Hata Özeti
HTTP Hatası 404.3 - Not Found
İstediğiniz sayfa uzantı yapılandırması nedeniyle sunulamıyor. Sayfa bir komut dizisi ise, bir işleyici ekleyin. Dosyanın karşıdan yüklenmesi gerekiyorsa, bir MIME eşlemesi ekleyin.
Ayrıntılı Hata Bilgileri
Modül StaticFileModule
Bildirim ExecuteRequestHandler
İşleyici StaticFile
Hata Kodu 0x80070032
İstenen URL http://localhost:80/pano/administrator/index.asp
Fiziksel Yol C:\inetpub\wwwroot\pano\administrator\index.asp
Oturum Açma Yöntemi Anonim
Oturum Açan Kullanıcı Anonim
En olası nedenler:
Bir işleyici eşlemesi eksik olabilir. Varsayılan olarak, statik dosya işleyicisi tüm içeriği işler.
Kullanmaya çalıştığınız özellik yüklenmemiş olabilir.
Web sitesi veya uygulama için uygun MIME eşlemesi etkinleştirilmemiş olabilir. (Uyarı: Kullanıcıların .ASPX sayfaları veya .config dosyaları gibi karşıdan yüklememesi gereken içerik için MIME eşlemesi oluşturmayın.)
ASP.NET kurulu olmayabilir.

Asp net kurulu dosya yazma izinlerini verdim,neden olabilir

Öncelikle teşekkürler paylaşım için...

Arkadaşlar iis'yi yükledim wwwroot klasörüne de dosyaları attım ancak localhost yazınca Microsoft'un siteisne yönlendiriyor yardım edecek olan var mı?

harika. tebrikler. Ben de BT sınıfı için gelen öğrenciler. Alınan paralar. Gelirler giderler. Bir çalışma yapıyorum. Beni şevklendirdi.
Teşekkürler tüm BT öğretmenleri adına.

Bir de önerim var. Bir çok yarışma yapıldı bu sitede. Yazılım yarışması yapmaya ne dersiniz? Asp, Php, Flash, Delphi vs. "En kullanışlı yazılım yarışması" gibi.
Geliştirilebilir bir öneri.

neyzenoktay' Alıntı:
Öncelikle teşekkürler paylaşım için...

Arkadaşlar iis'yi yükledim wwwroot klasörüne de dosyaları attım ancak localhost yazınca Microsoft'un siteisne yönlendiriyor yardım edecek olan var mı?

Hocam dosyların bulunduğu html klasörüne sağ tıkla özellikler web paylaşımı bu klasörü paylaştır
ordan paylaşım ismine pano yaz yazma izinlerini ver
daha sonra url kısmına localhost//pano/index.asp yaz gelir

kolay gelsin

Bu programı okulum için kullanıcam fakat,Zaman çizelgesindeki ders saatlerini değiştirmek için gerekli kodu maalesef bulamadım ,08:00-08:40 olan kodu 07:50-08:30 yapmam için nereden kodu düzenlemeliyim.index.asp de bu kodu bulamadım zaman da da yok sanırım

crazyboss' Alıntı:
Bu programı okulum için kullanıcam fakat,Zaman çizelgesindeki ders saatlerini değiştirmek için gerekli kodu maalesef bulamadım ,08:00-08:40 olan kodu 07:50-08:30 yapmam için nereden kodu düzenlemeliyim.index.asp de bu kodu bulamadım zaman da da yok sanırım
Veritabanındanmış :( çok dikaktsizim :+1:

ben bunu localhosta koydum. Güzel geliyor bilgiler ama, administrator/index.asp yazdığımda gelen şifre ekranına k.adı:admin şifre: 1 yazıyorum hiçbir değişiklik olmuyor 332227sasuvgm isimli kullanıcı adınıda denedim yine olmadı nerde hata yapıyorum. yönetici panelini göremedim bir türlü

atungad' Alıntı:
ben bunu localhosta koydum. Güzel geliyor bilgiler ama, administrator/index.asp yazdığımda gelen şifre ekranına k.adı:admin şifre: 1 yazıyorum hiçbir değişiklik olmuyor 332227sasuvgm isimli kullanıcı adınıda denedim yine olmadı nerde hata yapıyorum. yönetici panelini göremedim bir türlü
hocam veritababnı: administrator/db klasöründe kullanıcı tablosu
admin 12345
admin 1

şeklinde gözüküyor bende. Başka bi hata yoktur umarım

crazyboss' Alıntı:
crazyboss' Alıntı:
Veritabanındanmış :( çok dikaktsizim :+1:
hocam saat.asp dosyasından değiştirebilirsiniz. O sayfada verileri veritabanından administrator/db klasöründeki dersler tablosundan alıyor.
Kolay gelsin

hocam, önceki site tasarımınız da gayet güzeldi, dijital pano da çok başarılı bir çalışma olmuş, tebrikler.....

suatozt' Alıntı:
atungad' Alıntı:
admin 12345
admin 1

hocam admin 12345 imiş buldum. Birkaç iis hatasıda düzelttikten sonra yeni bilgi ekledik. Bİzdede LCD ekran vardı, böyle bişey düşünüyordum. Hızır gibi yetişti paylaşımınız. Teşekkürler.

hocam ellerinize sağlık...çok güzel olmuş...
rica etsem bunun kullanılmasının(yeniden yapılandırılması bilgilerin değiştirilmesi gibi) kısaca açıklayabilirmisiniz...localhostta biraz sıkıntı yaşaadım...sürekli hata alıyorum...

cihanmnsl' Alıntı:
hocam ellerinize sağlık...çok güzel olmuş...
rica etsem bunun kullanılmasının(yeniden yapılandırılması bilgilerin değiştirilmesi gibi) kısaca açıklayabilirmisiniz...localhostta biraz sıkıntı yaşaadım...sürekli hata alıyorum...

Hocam bu konuda çok haklısınız. Elimde mevcut bulunan bir yönetim panelini uyarlamaya çalıştımç Onun iin kodlar baya karmaşık oldu. Biraz kurcalayıp çözmeniz gerekebilir. Yönetim panelinde bir sürü dosya görebilirsiniz o dosyaların çoğu geeksiz dosya silmeyi unutmuşum eski yönetim panelinin dosyalarını. Yazma izinlerini falan ayrlarsanız hata vermemesi lazım ama, tabi gözden kaçan hatalarda olabilir. Kolay gelsin

Güzel bir çalışma olmuş. Çalışmayı görünce aklıma belediye otobüslerindeki bilgilendirme sistemi geldi.

elinize sağlık hocam gerçekten çok güzel olmuş. ben de kendi okulumda bunu kullanmak istiyorum.müdür beyle görüştm bile fikir çok hoşuna gitti.:) bu konuda yardımlarınıza da ihtiyacım var tabi...

Arkadaşlar şuanda sistemi kullanıyorum.Gerçekten çok kullanışlı şiddetle tavsiye ediyorum.Klavye fare aldıramadığım müdürüme bu çalışmamdan sonra boş çek tarafıma tahsis edildi bt sınıfı için :)şaka bitarafa idareciler bu tarz çalışmalardan büyük memnuniyet duyuyorlar. :+1:

atungad' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
atungad' Alıntı:
admin 12345
admin 1

hocam admin 12345 imiş buldum. Birkaç iis hatasıda düzelttikten sonra yeni bilgi ekledik. Bİzdede LCD ekran vardı, böyle bişey düşünüyordum. Hızır gibi yetişti paylaşımınız. Teşekkürler.

hocam aynı şekilde ben de kurcaladım database leri ancak yönetim paneline giremiyorum ne yapabilirz

atungad' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
atungad' Alıntı:
admin 12345
admin 1

hcoam bende kurcaladım ama giremiyorum yönetim paneline şifreden dolayı ne yapmalıyım

mozkan7' Alıntı:
atungad' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
atungad' Alıntı:
admin 12345
admin 1

hcoam bende kurcaladım ama giremiyorum yönetim paneline şifreden dolayı ne yapmalıyım
Hocam eğer başka bir hata yoksa şifre administrator/db klasöründeki veritabanını açtıktan sonra kullanıcı tablosundaki kullanızı adı ve şifrelerdi. buradan tekrar kontrol ederek girmeyi deneyebilirsiniz. Kolay gelsin

crazyboss' Alıntı:
Arkadaşlar şuanda sistemi kullanıyorum.Gerçekten çok kullanışlı şiddetle tavsiye ediyorum.Klavye fare aldıramadığım müdürüme bu çalışmamdan sonra boş çek tarafıma tahsis edildi bt sınıfı için :)şaka bitarafa idareciler bu tarz çalışmalardan büyük memnuniyet duyuyorlar. :+1:
Çok sevindim güle güle kullanın hocam. Resimlerini paylaşırsınız artık :)

gulsu' Alıntı:
elinize sağlık hocam gerçekten çok güzel olmuş. ben de kendi okulumda bunu kullanmak istiyorum.müdür beyle görüştm bile fikir çok hoşuna gitti.:) bu konuda yardımlarınıza da ihtiyacım var tabi...
Elimizden geleni yaparız hocam. Yeterki işinize yarasın

Geri