Alt coinler

Kodla Büyü
alıp beklemek en mantıklısı gibi. Gerrçi borsada da para batıran çok gördük,duyduk.
şahsen ben kaybetmeyi göze alabildiğim kadar parayla girdim ve sistemi öğreniyorum.

bitcointalk.org var site yabancı ama türkçe kısmı da var şu an için en kapsamlı forum bu ama bunlara da vpn siz girilmiyor ben operanın kendı vpn sını kullanıyorum o da şu anda çalışmıyor bakmak isteyenler bunlara da bakabilirler ya da facebook da gruplar var oradan bilgi alabilirsiniz

alıp beklemek en mantıklısı gibi. Gerrçi borsada da para batıran çok gördük,duyduk.
şahsen ben kaybetmeyi göze alabildiğim kadar parayla girdim ve sistemi öğreniyorum.
bu yaz bitcoini arkadaştan duydum deneme amaçlı 200 liralık aldım sonra sonra alır arttırırım diye düşünüyordum ben aldıktan sonra düşmeye başladı ayrıca bitcoin borsaları içinde kapanan var kaçan var uçan var bi şekilde paran ucup gidebiliyo yanı normal borsa gibi güvenli değil o nedenle vazgeçtım ole kaldı sonra tekrar artmaya basladı ben 230 lira ile cıktım yazın aldıgımda 15000 civarı idi su anda 50000 ciarlarında bi ara 80000 e kadar geldı bitcoin ole olunca tekrar araştırmaya basladım birisi 2017 basında ilk 20 coıne 20 bını paylaştırıp bekleseydınız dıye çalışma yapmıs 3.5 mılyon oluyo sene sonunda amacım bu kadar ucmak değil ama su anda bıraz aldım ve 6 ay yaza kadar bekleyecegım bakalım ne olacak kesinlikle borsanın işleyişini öğrenmeden fazla meblaglarla girlmemeli ben 2 defa yanlış hesaba para yatırmısım Allah' tan sıkıntı cıkmadı gerı alabıldım paramı

bu yaz bitcoini arkadaştan duydum deneme amaçlı 200 liralık aldım sonra sonra alır arttırırım diye düşünüyordum ben aldıktan sonra düşmeye başladı ayrıca bitcoin borsaları içinde kapanan var kaçan var uçan var bi şekilde paran ucup gidebiliyo yanı normal borsa gibi güvenli değil o nedenle vazgeçtım ole kaldı sonra tekrar artmaya basladı ben 230 lira ile cıktım yazın aldıgımda 15000 civarı idi su anda 50000 ciarlarında bi ara 80000 e kadar geldı bitcoin ole olunca tekrar araştırmaya basladım birisi 2017 basında ilk 20 coıne 20 bını paylaştırıp bekleseydınız dıye çalışma yapmıs 3.5 mılyon oluyo sene sonunda amacım bu kadar ucmak değil ama su anda bıraz aldım ve 6 ay yaza kadar bekleyecegım bakalım ne olacak kesinlikle borsanın işleyişini öğrenmeden fazla meblaglarla girlmemeli ben 2 defa yanlış hesaba para yatırmısım Allah' tan sıkıntı cıkmadı gerı alabıldım paramı
ben bitcoin 3100 dolarken bakalım neymiş bu sistem diye 250 tl lik bitcoin aldım, ertesi gün 250 liram 296 oldu uff ne güzelmiş bu dedim ertesi gün 265 oldu amannn bu nasıl düşüş dedim ertesi gün 276 oldu yüzde 10 kar yeter dedim hemen sattım parayı çektim(vizyonsuzluğa gel :) ). Arkadaşlar da yer yer belirtmişler bu coin piyasasına kısa sürede ciddi kar edeyim diye girmeyin arkadaşlar. Girdiğiniz gün paranızı ikiye üçe katlamak da mümkün ama çoğunlukla şans işi olduğundan bence riske girmeye gerek yok. Tamamını kaybetseniz bile üzülmeyeceğiniz bir rakamla girin çünkü her an her şeyin olabileceği bir sistem. Hacklenme durumu olsa yada alım satım yaptığınız borsa dolandırıcı çıksa falan yapacak hiç bir şeyiniz yok. Benim 291$ olan para bugün 403 dolar oldu ufak ufak yükselmeye devam ediyor. Bence en temiz yöntem değeri oldukça düşük olan coinlerden ve geleceği olduğu söylenen coinlerden(xlm, xrp, trx, iota vs.) bir miktar alıp unutmak.

Dün akşam bir süredir uyuyan dev bizi etkiledi.
Haberiniz olsun bir ikinci dalgadan bahsediyolar.

Çok sayıda alt coin olan ve 2 BTC ye kadar hesap onayı kimlik istemeyen Binance sitesindeyim bende arkadaşlar. Tavsiye ederim. Güzel kullanışlı. Tavsiye edeceğim alt coinler POE, TRX, XVG, XRP, IOTA. Bunlar geleceğin coinleri arkadaşlar. Hemde fiyatları düşük olduğundan az paraya çok sayıda alıp bekletirseniz iyi bir kar edebilirsiniz. Buyrun link https://www.binance.com/?ref=12832507

Çok sayıda alt coin olan ve 2 BTC ye kadar hesap onayı kimlik istemeyen Binance sitesindeyim bende arkadaşlar. Tavsiye ederim. Güzel kullanışlı. Tavsiye edeceğim alt coinler POE, TRX, XVG, XRP, IOTA. Bunlar geleceğin coinleri arkadaşlar. Hemde fiyatları düşük olduğundan az paraya çok sayıda alıp bekletirseniz iyi bir kar edebilirsiniz. Buyrun link https://www.binance.com/?ref=12832507
paribuya üye oldum orada sadece bitcoin mi alınıyor diğer coinlerden nasıl alıcam

Paribu sitesinden sadece bitcoin alınabiliyor. Binance sitesine paribu dan aldığınız bitcoinleri bitcoin çek diyerek yollayabilirsiniz. 1 saat içinde gelen bitcoinler ile diğer altcoinleri satın alabilirsiniz. Binance web sitesinde sağ üst tarafta bulunan funds altında deposit withdraw seçeneğine tıklayarak bu işlemi gerçekleştiriyorsunuz. Btc yatırmak için deposit seçeneğine tıkladıktan sonra çıkan adresi kopyalayıp paribu daki çekme kısmına yapıştırıyorsunuz.
Riskli ama bu ara kazandıran bir durumu var. 1 ay önce 113 dolar yatırdım 385 dolar oldu şu an miktar. xlm, request network, ada gibi coinler yardımcı oldu bu miktara gelmemde
Yatırım tavsiyesi değildir
Buyrun üyelik için tıkla

Son düzenleme:
Bilgisayar Bilişim kullanıcılarının da bu enfes değişime meraklı olduklarını görüyorum ve sevindim açıkçası.
Öncelikle Kripto Para dünyasına ardından Altcoinlerin büyülü dünyasına hoş geldiniz.
Tüm meslektaşlarıma ilk tavsiyem, kaybetseniz dahi üzülmeyeceğiniz (HİÇ üzülmeyeceğiniz) bir miktar ile bu dünyaya giriş yapmanızdır. Emeklemeden koşmak mümkün olmuyor. İngilizce bilginize güvenmiyorsanız bazı temel terimleri öğrenmeniz gerekecektir, araştırmakta fayda var.
Stratejinizi, borsayı takibe ayırabileceğiniz zamanı ve öğrenmeye ayırabileceğiniz zamanı planlayın.

Öncelikle tüm bu camianın bağlı olduğu, market hacmi en yüksek canavar Bitcoin (BTC).
Kullanıcıların altcoinlere olan talepleri ya o coinin projesine çok inanmış olmaları (bu süreç araştırma gerektirir), ya da bu yükselecektir bunu al şeklinde bir HYPE'a maruz kalmaları olabilir.

Altcoinler, BTC karşılığında alınıp satıldığı için, IOTA 5 dolar olmuş, Ripple 2 dolara gelmiş gibi durumlar yanıltıcı olabilir, Iota 26.7k satoshi (0.00026700 BTC), Ripple 16k satoshi (0.00016000 BTC) olmuş demek daha mantıklıdır. Çünkü siz Ripple aldığınızda BTC ile alıp, BTC karşılığında satıyorsunuz. Elinize geçen dolar miktarı yükselmiş olabilir fakat elinizdeki BTC'den zarar etmiş de olabilirsiniz. Temel mantık elimizdeki BTC miktarını arttırmaya çalışmaktır.

Anlık alım-satım yaparak da elimizdeki BTC miktarını azaltmak ya da arttırmak mümkün. Mesela 31 Aralık günü XVG (Verge) için WraithProtocol yayınlanması söz konusuydu. XVG bu noktalara büyük sükse yaparak geldi, çünkü tam bir anonimlik vaad ediyordu. 30 Aralıktan itibaren XVG fiyatı 1150 satoshilerden önce 1400lere ardından 1700lere kadar tırmandı. Bu tırmanışın bir noktasında XVG alıp, tırmanışın bitmesine yakın (bunu kestirmek güç olabilir) satmak kar ettirebilirdi.

Diğer bir strateji ise HODL. Aslında Hold(Tutmak) kelimesinden geliyor. Kafası güzel bir genç arkadaş Hodl şeklinde yazarak çok ilginç bir forum mesajı attığından bu yana kripto dünyasından kelime HODL olarak kaldı. Projesine, marketing becerisine, geleceğine gerçekten inandığınız bir coinden bir miktar satın alarak uzun bir süre elinizde tutma stratejisi de denebilir. Poe kısaltmalı Po.et adlı coine en başından beri çok inanmıştım, 0.00000106 satoshiye aldığım coin şu an 0.00000617 satoshi. Kaç katına katladığını siz düşünün ki bu sürede 1100 satoshi noktasına dokunduğu da oldu. Çok kez satma noktasına geldim fakat sabır diyorum :)

Bu başlık altında vakit buldukça paylaşımlarda bulunmaya devam edeceğim.
İşlem yapılacak borsa olarak da Binance öneririm. Bünyesinde bulunan BNB Coini ile çok cüzi komisyon ödeyerek işlem yapmak mümkün. Diğer borsalara kıyasla komisyon çok çok düşük.
Binance borsasında işlem yapmak istiyorsanız bana da destek olmak için linki kullanın https://www.binance.com/?ref=11780791

Son düzenleme:
Bilgisayar Bilişim kullanıcılarının da bu enfes değişime meraklı olduklarını görüyorum ve sevindim açıkçası.
Öncelikle Kripto Para dünyasına ardından Altcoinlerin büyülü dünyasına hoş geldiniz.
Tüm meslektaşlarıma ilk tavsiyem, kaybetseniz dahi üzülmeyeceğiniz (HİÇ üzülmeyeceğiniz) bir miktar ile bu dünyaya giriş yapmanızdır. Emeklemeden koşmak mümkün olmuyor. İngilizce bilginize güvenmiyorsanız bazı temel terimleri öğrenmeniz gerekecektir, araştırmakta fayda var.
Stratejinizi, borsayı takibe ayırabileceğiniz zamanı ve öğrenmeye ayırabileceğiniz zamanı planlayın.

Öncelikle tüm bu camianın bağlı olduğu, market hacmi en yüksek canavar Bitcoin (BTC).
Kullanıcıların altcoinlere olan talepleri ya o coinin projesine çok inanmış olmaları (bu süreç araştırma gerektirir), ya da bu yükselecektir bunu al şeklinde bir HYPE'a maruz kalmaları olabilir.

Altcoinler, BTC karşılığında alınıp satıldığı için, IOTA 5 dolar olmuş, Ripple 2 dolara gelmiş gibi durumlar yanıltıcı olabilir, Iota 26.7k satoshi (0.00026700 BTC), Ripple 16k satoshi (0.00016000 BTC) olmuş demek daha mantıklıdır. Çünkü siz Ripple aldığınızda BTC ile alıp, BTC karşılığında satıyorsunuz. Elinize geçen dolar miktarı yükselmiş olabilir fakat elinizdeki BTC'den zarar etmiş de olabilirsiniz. Temel mantık elimizdeki BTC miktarını arttırmaya çalışmaktır.

Anlık alım-satım yaparak da elimizdeki BTC miktarını azaltmak ya da arttırmak mümkün. Mesela 31 Aralık günü XVG (Verge) için WraithProtocol yayınlanması söz konusuydu. XVG bu noktalara büyük sükse yaparak geldi, çünkü tam bir anonimlik vaad ediyordu. 30 Aralıktan itibaren XVG fiyatı 1150 satoshilerden önce 1400lere ardından 1700lere kadar tırmandı. Bu tırmanışın bir noktasında XVG alıp, tırmanışın bitmesine yakın (bunu kestirmek güç olabilir) satmak kar ettirebilirdi.

Diğer bir strateji ise HODL. Aslında Hold(Tutmak) kelimesinden geliyor. Kafası güzel bir genç arkadaş Hodl şeklinde yazarak çok ilginç bir forum mesajı attığından bu yana kripto dünyasından kelime HODL olarak kaldı. Projesine, marketing becerisine, geleceğine gerçekten inandığınız bir coinden bir miktar satın alarak uzun bir süre elinizde tutma stratejisi de denebilir. Poe kısaltmalı Po.et adlı coine en başından beri çok inanmıştım, 0.00000106 satoshiye aldığım coin şu an 0.00000617 satoshi. Kaç katına katladığını siz düşünün ki bu sürede 1100 satoshi noktasına dokunduğu da oldu. Çok kez satma noktasına geldim fakat sabır diyorum :)

Bu başlık altında vakit buldukça paylaşımlarda bulunmaya devam edeceğim.
İşlem yapılacak borsa olarak da Binance öneririm. Bünyesinde bulunan BNB Coini ile çok cüzi komisyon ödeyerek işlem yapmak mümkün. Diğer borsalara kıyasla komisyon çok çok düşük.
Binance borsasında işlem yapmak istiyorsanız bana da destek olmak için linki kullanın https://www.binance.com/?ref=11780791
hocam binance'ye google doğrulama ve sms doğrulama yetiyor mu? yoksa bir evrak göndermek gerekiyor mu?

hocam binance'ye google doğrulama ve sms doğrulama yetiyor mu? yoksa bir evrak göndermek gerekiyor mu?

Hocam telefonunuzda Google Authenticator varsa 2FA doğrulamayı etkinleştirin. Sms sadece Çin müşterileri için diye biliyorum. Google doğrulama ile 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirmek yeterli olacaktır.

2 BTC'ye kadar olan işlemlerde herhangi bir evrak istenmiyor hocam.

Hocam telefonunuzda Google Authenticator varsa 2FA doğrulamayı etkinleştirin. Sms sadece Çin müşterileri için diye biliyorum. Google doğrulama ile 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirmek yeterli olacaktır.

2 BTC'ye kadar olan işlemlerde herhangi bir evrak istenmiyor hocam.
peki 1.cüzdan falan diyorlar onun bir ücreti var mı?
2. gerek var mı ?
3. varsa hangisini önerirsin?

peki 1.cüzdan falan diyorlar onun bir ücreti var mı?
2. gerek var mı ?
3. varsa hangisini önerirsin?

Hocam eğer çok çok uzun vadeli yatırım yapacağım ben bir coine diyorsan, o coini borsada tutmak yerine bir cüzdanda (software-hardware) tutmak daha mantıklı olabilir. Bunun için de o coinin desteklediği bir cüzdan edinebilirsin. Bu noktada araştırmanı kendin yapman gerekir.

Daha önceki zamanlarda kapılarını pat diye kapatıp giden borsalar, yasal takipler ya da hacklenme sebebiyle yok olan borsalar olduğu için böyle bir öneride bulunuyorlar. Fakat borsada işlem yapmak için yine cüzdandan borsaya aktarman gerekir parayı ve hep aktarım ücreti ödersin.

Binance market hacmi yüksek ve tanınmış bir borsa ve şimdilik oldukça güvenli görünüyor. Binance üzerinde tutabilirsin yatırımını.

Binance üzerinde işlem yapacakların, düşük komisyon ücretinden faydalanmak için mutlaka yapmaları gereken, btcleri ile bnb adlı coinden bir miktar (2-3 adet bile olabilir) satın almak. Bu sayede alım satım işlemlerinizde komisyon ücreti BNB üzerinden kesilir ve yarı yarıya indirimli olmuş olur.
Aksi halde işlem ücreti alacağınız coinden %50 fazla fiyata kesilecektir. Lütfen dikkat edin..

Referansımla üye olursanız sevinirim. https://www.binance.com/?ref=11780791
Her türlü konuda yardımcı olmaya çalışacağım.

Son düzenleme:
Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bir hocama yazmıştım özelden buradan da paylaşayım dedim.

Trx (Tron) takip ediyorum. Justin Sun diye bir eleman başında. Ripple'daymış daha önceden. Asyanın ilk 30'una girmiş Forbesda. Gelecek vaat ediyor, fakat geçtiğimiz günlerde sağlam bir yükseliş yaptı. Şuan 500 bandında dolaşıyor. 380-420 bandı aralığında alınıp yükselince satılabilir. Elde de tutulabilir. Siz karar vereceksiniz buna. Dipten alıp tepede bırakmak en karlısı her zaman. Borsayı sürekli takip edecekseniz TRX radarınızda olsun. 2018'in ilk çeyreğinde Dernek elinde bulunan %20 coini yakacak. Bu da dolaşımda olan TRX sayısı azalacak, değeri yükselecek demektir.

XVG (Verge) takip ediyorum. Tamamen anonim ve güçlü gizlilik vaad ediyor. Geçtiğimiz günlerde 1700 lere kadar ulaştı fakat yayımlanan WraithProtocol pek bekleneni veremedi fiyat çakıldı 950-1000 bandında. Güçlü bir geliştirici ekibi var fakat marketing pek başarılı değil. Uzun vadede tutmak için çok mantıklı. Çünkü gizlilik önemli. Ne kadar daha dibe vurabilir kestiremiyorum fakat yeterli süre beklenirse kar ettirecektir. Şu an sunduğu teknolojiye kıyasla oldukça ucuz fakat daha 3 gün önce 1700'e vurduğu için ne kadar dibe inebilir bilemiyorum. Kademeli bir şekilde düştükçe alınabilir, elbet yükselecektir.

Poe (Po.et) takip ediyorum. Özgün medya içeriği geliştirenler için bir ödeme yöntemi olarak çıkmış durumda. 100 seviyelerinden 1000 seviyelerine çıktı. Şu günlerde btc büyük bir ralli yapıp yükselmezse 600-850 arasında oynuyor. Dün BTC yükselirken 455'e kadar düşmüştü müthiş bir alım fırsatıydı. Şu an 714 :) 700 seviyeleri almak için bir miktar pahalı olabilir. 600 seviyelerinden alınıp 700lerde bırakılabilir al-sat yapmak isterseniz.

Icx (ICON), Kore etheri deniyor bu arkadaşa da. Blockchain teknolojisinin Samsungu olabileceği konuşuluyor. Hali hazırda büyük üniversiteler ve firmalarla anlaşmaları var. 3$ seviyesindeyken radarımdaydı 6.5$ seviyelerinde şu an. Yavaş ama sağlam adımlarla ilerliyor. Çok çok uzun vadede elde tutmak için değerlendirilebilir. Al-sat tarzı bir coin değil. Yatırımlık evladiyelik.

ADA ve LEND diğer favorilerim. ADA müthiş yükselişlere imza atıyor bu ara. Bu seviye oldukça yüksek alınmaz. LEND için de 1000 seviyeleri alım için uygun, çok rahat şekilde 1300-1400leri görüyor ,1560 seviyelerindeydi dün.

Bunlar benim fikirlerim, yatırım tavsiyem değil. Kendi araştırmanızı ve takibinizi lütfen kendiniz yapın hocam.
Sabır çok önemli. Sürekli takip edip, şu yükseliyor alayım, şu çok düştü satayım şeklinde işlem yapmayın. Bırakın düşen düştüğüyle kalsın elbet yerine geri gelecektir yeterli süre beklerseniz. İlk başta yapılan hatalardan en büyüğü bu malesef. Takip ettiğiniz coinlerin ortalama fiyatlarını bilebilirseniz, dip seviyelerinden satın alıp belli bir süre sonra hatırı sayılır bir kar ile satabilirsiniz. Biraz emek verin araştırın kendi favori coinlerinizi belirleyin derim.

Yatırım tavsiyesi değildir.
Binance borsası için referanslı linkim https://www.binance.com/?ref=11780791

Günaydın herkese :)

Trx (Tron) aylardır, haftalardır kendisine güvenip stok arttıranları yanıltmadı. Elinde tutup bekleyip sabredenler iyi kazandı, beklemeye de devam ediyorlar. 24 saat içinde 470 seviyelerinde müthiş bir alım fırsatı sunmuştu, 1115 tepe noktasını gördü. An itibariyle 900-1000 bandında. Bir miktar fiyat düzeltmesi olabilmesi mümkün fakat inanılmaz bir destek var arkasında. Bugün kuvvetle muhtemel ya da önümüzdeki günlerde 1300 seviyelerini mutlaka test edecektir. Fakat çok düşük fiyatlardan bu noktaya geldiği için balinaların saatlik etkileri olabiliyor. Anlık düşüşlerde panik yapıp satmak mantıklı değil. Dip yaptığı noktalardan tekrar sekip eski seviyelerini buluyor. Sabretmek önemli. 1300 noktalarını deneyeceğini düşünüyorum. Kesinlikle geleceği olan bir coin, Justin Sun'a çok güveniliyor ve deliler gibi çalıştığı, lobi yaptığı ortada. Total Supply oldukça yüksek fakat %20'ye yakın bir coin 2018'in ilk çeyreğinde yok edilecek. Güvenemiyorsanız ve aldıysanız, karınızı realize edin. Takip etmeyi bırakmayın.

Verge (XVG) inanılmaz şeyler oluyor. Balinalar fiyat yükselmesine sürekli müdahale ederek ellerindeki yüklü miktarları satıyorlar. Ne zaman kafasını kaldırsa sürekli tekme yiyor. 1000-1100 bandında ciddi destek görse de 900'lü seviyelere kadar ittirdikleri oluyor. Geçtiğimiz günlerde tepe noktalardan alan çok fazla yeni kullanıcı oldu, tepe noktadan alanlar ellerindeki coinleri ciddi düşük seviyelerden panik yapıp sattılar. Diğer coinlerin yükselişlerini gördükçe satan çıkıyor, satan çıkıyor ve düşük seviyelerden balinalar ellerindeki stokları oldukça arttırdılar. Fakat şunu söylemeliyim, TRX'i de bu balinalar uzun süre düşük seviyelerde tuttular fakat sonsuza dek değil. Verge başarılı bir proje, vaad ettiği şeyleri çok önemli görüyorum. Hak ettiği değeri buldu mu bunu tartışabiliriz, bence bulmadı. Uzun vade için kenara koyulup unutulabilir. Dip yaptığı noktalarda alınıp, %15-%20 kar oranıyla satıladabilir.

Poe (Po.et) farklı bir proje. Al-sat yapmak için harika fırsatlar sunuyor. Uzun süredir elinde tutanlara da büyük miktarlar kazandırdı. Dün mesajımı yazdığım sıralarda 700 seviyelerindeydi, 999'a kadar ulaştı ve şu an 830 dip seviyesinden geriye sekti 940 seviyelerinde duruyor. Durgun bir piyasada, düşüşlerin hakim olduğu bir piyasada 600'lü seviyelerden alınıp yeterli süre elde tutulursa çok rahat 850-1000 seviyelerini görüyor. Bu tutumu akılda yer etmeli.

ICX (Icon) uyuyan bir dev gibi. Yavaş ama sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 4300'lü seviyelerden 4999'a ulaştı fakat 5000'i göremedi malesef. BTC büyük bir ralli yapmadığı takdirde fiyat aralığı belli. Çok fazla takipçisi ve inananı var projenin ve büyük çoğunluk uzun vadeli düşünüyor. Çok fazla sat emri olmadığı için oynak bir fiyata sahip diyemem. Poe'de olduğu gibi en ufak bir BTC rallisinde ICX gemisini terk eden çok olmuyor. Evladiyelik demiştim. Yorumum aynı.

ADA ve LEND de parlak projeler fakat yeterli araştırma yapamadığım için uzun yorumlardan kaçınıyorum ikisi ile de ilgili. ADA üzerinde şu an büyük bir hacim var, fiyat oldukça yükseldi. Yeterli bilgiye sahip olmadan yorumda bulunamayacağım. LEND'in de yavaş ama sağlam adımlarla yoluna devam ettiği görülüyor.

Son bir yorumum ise hepinizin duyduğu Ripple (XRP) için, Para transferinin en hızlı şekli bir çantaya parayı doldurup uçağa binmek diyen CEO'su bu soruna çözüm getireceklerine inanıyor. Finansal sistem, bu müthiş markete ve teknolojilere uzun süre kayıtsız kalamaz. Bazı bankaların, bankalar birliğinin de Ripple denemeleri yaptığı sistemlerini incelediği gerçeği de var. En büyük borsalarda listelenmediği halde oldukça yüksek bir market hacmine sahip. 1 dolar olur mu, 2 dolar olur mu yok artık o kadar da değil derken bugün geldiği yer çok başka. 3.24 dolar olarak ekranımda duruyor. Treni kaçırma korkusunu iliklerine kadar hissediyor uzaktan bakanlar ve tanınma seviyesi çok yüksek. Ben de artık şuna inanıyorum çok fazla uzun sürmeyecek ve ripple 6-7 hatta 8 dolar seviyelerini zorlayacak. Hiç bu işleri takip edemem zaten zor, takip istiyor, bana göre değil diyenler treni kaçırma korkularından dolayı ömürlük ripple alarak beklemeye koyuldular bile.

Favori coinlerimi, anlık ve uzak düşüncelerimi sizlerle paylaştım. Benim fikirlerimi ya da yazdıklarımı yatırım tavsiyesi olarak algılamayın. Aklımdakileri buraya, bir yazıya dökmek bana da iyi geliyor, zihnim berraklaşıyor.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Düşük komisyonlu Binance borsasında işlem yapmak ve alım-satım işlemleri esnasında BNB kullanarak ödediğiniz komisyon olan %0.050 miktarının yarısını bana hediye etmek isterseniz ki devede kulak kalıyor, referanslı link: https://www.binance.com/?ref=11780791
Referanssız binance linki: https://www.binance.com

Kesinlikle katılıyorum ++++

Tron 1400 seviyelerini zorluyor. Yeni destek noktası 1100 seviyeleri gibi görünüyor. Daha altına gitmesine müsade edilmiyor. Bu dip seviyelerinden alınabilir. Sürekli söylüyorum geleceği müthiş parlak görünüyor.

Verge hak ettiği değeri hala bulabilmiş değil fakat bugün 200-300 puanlık bir sıçrama yaptı. Önümüzdeki saatlerde biraz daha ileriyi zorlayabileceğini düşünüyorum. Tron üzerindeki çılgınlık biraz hafiflerse sıra XVG'ye gelebilir :)

Sabah yazdığım mesajda bahsettiğim gibi bunlar sürekli takip ettiğim ve fikir beyan edebileceğim coinler.

Poet müthiş sıçramalar yaptı bu haliyle bile hala ucuz olduğunu söylemek mümkün. Uzun vadede bu seviyelerin çok üstüne çıkması mümkün. 1400 civarında seyrediyor bugün. Gün içinde 660 seviyelerinde harika bir alım fırsatı vermişti.

Yatırım tavsiyesi değildir. Blog gibi yazıyorum sadece :)

Tron 1400 seviyelerini zorluyor. Yeni destek noktası 1100 seviyeleri gibi görünüyor. Daha altına gitmesine müsade edilmiyor. Bu dip seviyelerinden alınabilir. Sürekli söylüyorum geleceği müthiş parlak görünüyor.

Verge hak ettiği değeri hala bulabilmiş değil fakat bugün 200-300 puanlık bir sıçrama yaptı. Önümüzdeki saatlerde biraz daha ileriyi zorlayabileceğini düşünüyorum. Tron üzerindeki çılgınlık biraz hafiflerse sıra XVG'ye gelebilir :)

Sabah yazdığım mesajda bahsettiğim gibi bunlar sürekli takip ettiğim ve fikir beyan edebileceğim coinler.

Poet müthiş sıçramalar yaptı bu haliyle bile hala ucuz olduğunu söylemek mümkün. Uzun vadede bu seviyelerin çok üstüne çıkması mümkün. 1400 civarında seyrediyor bugün. Gün içinde 660 seviyelerinde harika bir alım fırsatı vermişti.

Yatırım tavsiyesi değildir. Blog gibi yazıyorum sadece :)
Size bir kaç sorum olacak hocam. Tron ve verge den iki gün önce aldım binence de duruyor. Al sat değil de uzun vadeli tutmayı düşünüyorum. Tron için myetherwallet sitesi güvenli mi. Yazılım olarak gönder al yapabileceğim bir program var mı? Tabi aynı soru verge içinde geçerli. Verge sitesinden cüzdan indirdim ama pek güven vermedi bana. Bu işe gireli bir hafta oldu o yüzden kafa karışıklığı var. Cevaplarsaniz sevinirim.

Size bir kaç sorum olacak hocam. Tron ve verge den iki gün önce aldım binence de duruyor. Al sat değil de uzun vadeli tutmayı düşünüyorum. Tron için myetherwallet sitesi güvenli mi. Yazılım olarak gönder al yapabileceğim bir program var mı? Tabi aynı soru verge içinde geçerli. Verge sitesinden cüzdan indirdim ama pek güven vermedi bana. Bu işe gireli bir hafta oldu o yüzden kafa karışıklığı var. Cevaplarsaniz sevinirim.

Hocam merhaba. Tron için Myetherwallet güvenli görünüyor. Kullananlar memnun görünüyor en azından.
Verge için Wraithprotocol ve wallet sürekli geliştirilmeye devam ediyor. Pek güven vermemiş olabilir ama problem olacağını düşünmüyorum. Binance üzerinde tutmayı da düşünebilirsiniz en azından bir süre. Çünkü ufak tefek buglar olduğundan bahsediliyor fakat neyin doğru neyin yalan hangi görüntü photoshop bu camiada anlamak biraz zor oluyor. Çok değişik anlamsız karalama kampanyalarına maruz kalan ürünler, coinler oluyor.
Bu arada uzun vadeli tutmak için iyi seçimler yaptığınız düşünüyorum. Eğer yatırım imkanınız müsait olursa bu ikilinin yanına Ripple da eklemenizi öneririm. Tam ve sağlam bir uzun vade sepeti olmuş olur :)

Günaydın herkese :)
Benim gibi Tron, Verge ve Poe sevenler için güzel bir gün ve gece oldu.
Tron bahsettiğim 1400 seviyelerini delip geçti, akşam saatlerinde biraz durgunluk olsa da Asya piyasaya girince Tron'u aya çıkarmadan durmadılar ve 24 saat içinde en düşük 900 seviyesinde, en yüksek ise 2047 seviyesinde işlem gördü. Her dibe doğru dalgalanmasında müthiş alımlar gördü ve yeni destek seviyelerini test ediyor. BTC sağlam bir ralli yapmadığı sürece en düşükte 1000-1100 bandına, orta düzeyde 1300-1400 aralığına tutunacaktır diye düşünüyorum. Tron hala değerini bulmuş değil, alım yapmak için hala uygun fakat biraz düşükten almayı denemek daha iyi olur. Treni kaçırma korkusuyla çok tepe noktalarından almak mantıklı olmaz.

Verge üzerinde balinalar büyük oyunlar oynuyorlar. Uzun süre Trx'i de bu şekilde tuttular. Dün bir anda müthiş ivmelense de 1380'e kadar satış baskısını kırdı. Geçtiğimiz hafta WraithProtocol gündeminde çok yükseklerden alan insanlar hala satmak için bekliyorlar. En ufak kafa kaldırmasında çok büyük satış duvarları önüne diziliyor. Dün ve hatta bugün sabah 08:00 sıralarında biraz push edebildi ama ne çare. Projeye inanmadan, tepeden trene atlayanlar treni tamamen terk edinceye kadar 1500-1600 seviyeleri pek mümkün gözükmüyor. Sağlam bir topluluğu var, sosyal medyada çok aktif takipçileri var. 1400 bandını tekrar test edip bu kez geçmeyi başarırsa bir anlık ivmeyle ilerisini görebilir. Bence hala ucuz, bence hala yeterli boşluğa sahip gelişebilmek için. Uzun vadede mutlaka ama mutlaka yatırımcısının yüzünü güldürecektir vaad ettikleriyle. Ben alırım, %15 gördüm mü satarım diyenler için 900-1000 bandında alınan her verge, 1100-1200 bandında mutlaka satılır yeterli süre beklenirse :)

Poe emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bu projeye de müthiş inanıyorum, yanıltmayacağını düşünüyorum. Fakat beni korkutacak derecede büyüdü, yeterli alanı var mı yok mu onu kestiremiyorum henüz. Yüksek büyüme oranlarına sahip diğer coinler de var çünkü. Poe uzun vade düşünenleri mutlu ettiği gibi al-sat için de harika fırsatlar sunuyor. Dün gece 1100 seviyelerine gerilediğinde alım fırsatı vermişti. 1000 sınırları içerisine girdiği an almak isteyenlerden elini çabuk tutanlar bir miktar Poe alabildiler. Çünkü sadece 10 dakika içinde 1316 seviyelerine kadar tırmandı.

Binance üyelik alımlarını geçici süre durdurduğunu açıkladı.

TNB ile JPMorgan işbirliği lafı dolaşıyor ortalıklarda ama resmi bir haber göremedim,yabancı forumlarda ve hesaplarda..Almayın ama favorilerde olsun bence,izleyin,analiz yapın,ikna olursanız alın..

iyi günler ben google 2 factor authentication programını yeni telefonuma kurup kodları yeni telefonuma almak istiyorum koinekste google 2 factor u kapattım sonra tekrar açıp yeni telefonumdan barkodu okuttum program şifre üretiyor ama ürettiği şifre ile giriiş yapamıyorum eski telefonla barkodu okuttuğum zaman eski telefonun şifresi ile girebiliyorum kodları yeni telefonuma nasıl getirebilirim

Bitcoin bulut uzerinden mining yapmak icin guzel bir site var. Simdiye kadar oldukca guvenilir bir profil sergilediler. 3 yildir piyasadalar ve simdiye kadar sikayet duymadigim bir site

Yatirdiginiz miktar ile islemci gucu - hashrate satin aliyorsunuz. Kendini 3 ayda amorti ediyor. Geriye kalan 9 ayda size kar olarak kaliyor. Eger bitcoin beklendigi gibi artmaya devam ederse getirisi cok daha fazla olacak. Sistemi kullanmak oldukca basit. Bizim okuldan iki arkadasla birlikte kullaniyoruz. Simdilik bi sorun yok. Kayit olmak icin referansimi kullanirsaniz bana da biraz komisyon veriyor sizin bi kaybiniz olmuyor. https://hashflare.io/r/72C08B

Ilk mesajda enjin coinden bahsetmistim. Simdiye kadar 1200 satoshiden 2400 satoshiye cikti. Yani iki kati deger kazandi. Bugunki bitcoin yukselmesinde hemen hemen her alt coin gibi deger kaybetti ama en hizli toparlayip normal seviyesine donen coinlerden oldu. Asil sicrama bu hafta sonu bekleniyor. Smart wallet adinda bir cuzdan cikaracaklar. Hem android hem de ios icin kullanilabilir olacak. Bana gore yukselisi devam edecek. Elimdeki herseyi bu coine bastim. Arastirmanizi tavsiye ederim.

Bunlar kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir. Kaybettiginiz zaman cok uzulmeyeceginiz miktarlarda oynamanizi oneririm.

Arkadaşlar bu borsaya mutlaka üye olun ; https://www.kucoin.com/#/?r=1fcf1
Yeni çıkan ilk coinlerin çoğu buraya düşüyor o yüzden erken kapma durumunuz olur. Ben iki tane aldım beklemedeyim.
Ayrıca bildiğim kadarıyla diğer borsalardan farklı olarak kazancından üyelere de pay veriyor. Referansım ile üye olursanız memnun olurum. Bol kazançlar herkese.

Kucoin borsası cidden büyük patlama yapacak gibi duruyor. Hem binance gibi kendi coinleri(kucoin shares) üzerinden yapılan işlemlerde düşük komisyon alıyor hem de elinde bulundurduğun kcs oranında kendi yaptığı kardan sana pay veriyor. İleriye yönelik yatırımcılar için çok iyi fırsat bence. Çok düşük fiyatlı yeni coinler eklenecek borsaya ayrıca, onlardan mutlaka almanızı tavsiye ederim çünkü 0,02 $ fiyatlı coinlerin 0,4 dolarlara çıktığına çok şahit oldum. bu da yatırdığınız paranın 20 kat artması demek. Hiç al sat yapmayacaksanız bile kcs alıp unutun, sırf kardan verdiği paydan bile durduk yere kcs miktarınız artacak.
Refli link: https://www.kucoin.com/#/?r=23htw

coin piyasası her zaman riskleri barındırmaktadır. tavsiyem kaybetmeye razı olduğunuz bir miktar ile girin,borsalar kapandığında veya fiyat düştüğünde üzülmeyin. ben şahsen 5000 tl ile girdim. bir miktar kar yapınca ana parayı çektim. şu anda sadece kazancım ile XRP ve TRX aldım. koineks den hesap açtım. btc alıp transfer edip bozdurup altcoin alıyorum. altcoin çok fazla var. XRP,TRX, XLM altcoinler arasında favorilerim. özellikle TRX son haftada %500 gibi bir yükseliş gerçekleştirdi. teknolojileri kadar alınabilirlik seviyeleride önemli. XRP 0,20$ iken hep aklımda idi, "alsammı alsammı" dersken tren kaçmaya başladı 0,80$ den alabildim. daha sonra 1/3 ile TRX aldım. geç aldım ama bekleyeceğim. TRX in piyasa değeri ile ADA ya yaklaşacağını ilk 5 i zorlaycağını düşünüyorum. çok değil 1-2 ay içerisinde TRX in 1$ seviyelerinde olmasını bekliyorum. XRP ninde 2018 ilk çeyreğinde 4,5-5$ arası beklentim var. bakalım zamanında BTC trenini kaçırdık, bunları yakalamış olacakmıyız bilmem. birde şunu söyleyeyim YOUTUBE da Emin ÇAPA nın coin ler ile ilgili bir videosu var muhakkak izleyin, geleceğ yönetlik iyi fikirler veriyor.

Geri