BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ (TÜBİTED)

Kodla Büyü

Kurucu üye olurum

• Evet Olurum

Oy: 237 68.7%
  • Hayır olmam

Oy: 44 12.8%
  • Sendika kuralım daha iyi

Oy: 64 18.6%

• Kullanılan toplam oy
    345
Arkadaşlar ankaradan beklediğimiz desteklerde gelmeye başladı.Bu iş olacak allah izin verirse hele bir derneği kuralım bakın ondan sonra üye sayımız nasıl artacak.Yakında bizzat bakanla görüşme imkanı bile bulabileceğiz bence.
Bu arada biltek hocam derneğin amacı gayet açıklayıcı ve net.

Hocam Derneğin kuruluşunu duyurmak için, Bir broşür hazırlayıp, okullara göndersek güzel olur :) yalnızca 12000 adet. İlk aşamada üyelik formunu göndereb arkadaşlara ulaşabilecekleri arkadaş sayısında göndeririz. Böylelikle diğer arkadaşlar da somut olarak duymuş olurlar :)

biltek2007' Alıntı:
osiris' Alıntı:

Selam, bugün eylemdem sonra biz bazı bt öğretmenleri ve adayları arkadaşlar toplanıp sohbet ettik. Ankaradayım ben de destekçinizim...
Üyelik formunuzu bekliyorum hocam. İl Zümre başkanıyla iletişime geçip bir toplantı düzenleseniz aslında bu konuda çok iyi olur. Böylelikle Merkezi Ankara yapma imkanımız daha kolaylaşır. :)

İl zümresi bşk. arkadaşımız da size yazdı. bu gün o da vardı. başka bt öğ. arkadaşlar da vardı. biyerlerde oturup baya sohbet ettik. Merkezi ankara yapmak bize de mantılı geldi. siz istanbuldasnz sanırım

Dernek üyeliği için gerekli şartlar. Bu şartlara ekleme çıkarma yapmak isteyen varmı? Dernek üyelik ücreti şu an için yıllık 50 TL uygun görünüyor. Daha sonraki zamanlarda Genel kurulda bu miktar arttırılabilir veya azaltılabilir.

Derneğin Üyeleri
Madde 4
Fiil ehliyetine sahip bulunan ve derneğin amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul eden ve Mevzuatın öngördüğü koşullarını taşıyan her gerçek ve tüzel kişi bu derneğe üye olma hakkına sahiptir. Ancak, yabancı gerçek kişilerin üye olabilmesi için Türkiye’de yerleşme hakkına sahip olması da gerekir. Onursal üyelik için bu koşul aranmaz.
Derneğin iki tür üyesi vardır:

a. Asil üye
b. Onursal üye

Asil Üyelik Koşulları
Derneğin asil üyesi olabilmek için:
a. Türkiye'de Bilişim Teknolojileri dersi öğretmenliği için MEB mevzuatınca uygun görülen bölümlerin herhangi birisinden veya yabancı ülkelerde bu bölüme eşdeğerliği resmen onaylanmış bölümlerden lisans, yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik derecelerini almış olduğunu belgelemek, veya Türkiye'de ilgili bölümlerde en az beş yıl tam zamanlı öğretim elemanı olarak çalışmış olduğunu belgelemek,
b. (a) bendindeki şartları taşımayan başvuru sahipleri için meslek alanı ile ilgili çalışmalarını içeren referans dosyası (yapılan çalışmaların tarihleriyle listelenmesi) ve varsa bilişim teknolojileri konusunda alınan derslerin veya derecelerin belgelerini yönetim kuruluna ibraz etmek ve yönetim kurulunun ibraz tarihinden itibaren 30 gün içinde yapacağı mülakatta üyeliğe uygun bulunmak,
c. Yıllık üyelik ödentisi olarak yıllık 50 TL’yi yüklenmek,
d. Bir defaya mahsus olmak üzere üyelik giriş ücretini ödemeyi yüklenmek. Üyelik giriş ücreti, ilgili bölümlerden yeni mezun olanlar için mezuniyet tarihlerinden itibaren bir yıl içinde başvurmak koşuluyla 30 TL, diğer tüm başvuru sahipleri için ise 50 TL’dir.
e. İki fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, ikametgah belgesi, özgeçmiş, bu maddede belirtilen gerekli diğer belgeler ve bir dilekçe ile derneğe başvurmak ve dernek Yönetim Kurulu kararı ile üyeliğe kabul edilmek gerekir.

Onursal Üyelik
Madde 5
Derneğe onursal üye olabilmek için:
a. Madde 4’ün (a) veya (b) bendindeki şartlar aranmaksızın asil üyelik koşullarını taşımak,
b. Derneğin amacına giren konularda ya da kendi uğraş alanında çalışmaları, çabaları ya da yaptıklarıyla yurtiçi/yurtdışında tanınmış olmak,
c. Derneğe önemli yardımları geçmiş, çalışmalara katkıda bulunmuş, amacın gerçekleşmesi için etkinlikleri saptanmış olmak,
d. Yönetim Kurulu ya da Genel Kurul kararıyla kabul edilmek gerekir.
Yabancı uyruklu onursal üyeler için ikamet belgesi aranmaz. Onursal üyelerin ödenti vermeleri isteklerine bağlıdır. Toplantılara katılıp söz alabilirlerse de, organlarda görev verilmez ve oy hakları yoktur.

hala derneğin neden Ankara da kurulması gerektiğini ve bu ısrarınızı anlamıyorum. daha şimdi şimdi bikaç kişi üye olacağını söylerken, asıl aktif olan kişilerin istanbulda olduğu gerçeğini neden gözden kaçırıyorsunuz. başlangıçta aktif olan arkadaşlar kurucu üye olmayacaklar mı.? takip edilmesi gereken evrak işlerini ankarada üye olan arkadaşlarmı yapacak? Bence kesinlikle İstanbul olmalı.

Genel kurulun toplanması için Temmuz ayı uygun gibi. Malum okul zamanı çok zor olur. Gerçi o zamanda tatile çıkacağız denirse bilemiyorum :)
Genel Kurul toplanması:
Genel Kurul, derneğin en yetkili ve en üst organı olup merkez ve şube asil üyeleri ile onursal üyelerden oluşur. Toplanma yeter sayısında asil üyeler gözetilir; iki yılda bir Temmuz ayında Ankara’da toplanır. Üyeler en az 15 gün önceden günü, saati, yeri ve gündemi yerel bir gazetede ilan edilmek, yazılı ya da elektronik posta ile bildirilmek, derneğin internet sayfasında duyurulmak suretiyle toplantıya çağrılır. Çağrı yazısıyla gündem, Yönetim ve Denetleme Kurulları raporları gönderilir. Bu çağrıda, çoğunluk sağlanmaması nedeniyle toplantı yapılmayacak olursa ikinci toplantının hangi tarihte ve nerede yapılacağı da belirtilir.

hayalcisuat' Alıntı:
hala derneğin neden Ankara da kurulması gerektiğini ve bu ısrarınızı anlamıyorum. daha şimdi şimdi bikaç kişi üye olacağını söylerken, asıl aktif olan kişilerin istanbulda olduğu gerçeğini neden gözden kaçırıyorsunuz. başlangıçta aktif olan arkadaşlar kurucu üye olmayacaklar mı.? takip edilmesi gereken evrak işlerini ankarada üye olan arkadaşlarmı yapacak? Bence kesinlikle İstanbul olmalı.

Hocam bu sadece taslak. Benim de gönlümden İstanbul geçmekte. Dediğim gibi Ankara'dan önemli bir destek sağlarsak bir çok problemimizde direk müdahale imkanı bulmuş oluruz. İstanbul da bilişimin merkezi olunca iki yönden bu derneğin etkinliklerini yürütürüz.

Bizim için şu an Dernek için uygun bina bulmak ve kiralamak. Tabi Daha sonraki aktiviteleri de planlamak gerekiyor olabildiğince.
Arkadaşın dediği gibi bilişim Zirvesi bulunmkata önümüzde. Bir çok yöneticiye orada ulaşabiliriz. İstanbul ayağı bu konuda çalışma yürütse çok güzel olur.

biltek2007' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:

Hocam bu sadece taslak. Benim de gönlümden İstanbul geçmekte. Dediğim gibi Ankara'dan önemli bir destek sağlarsak bir çok problemimizde direk müdahale imkanı bulmuş oluruz. İstanbul da bilişimin merkezi olunca iki yönden bu derneğin etkinliklerini yürütürüz.

Bizim için şu an Dernek için uygun bina bulmak ve kiralamak. Tabi Daha sonraki aktiviteleri de planlamak gerekiyor olabildiğince.
Arkadaşın dediği gibi bilişim Zirvesi bulunmkata önümüzde. Bir çok yöneticiye orada ulaşabiliriz. İstanbul ayağı bu konuda çalışma yürütse çok güzel olur.

hocam bu bahsettiklerinizi, pekala üyeler de yapabilir. bina olayına gelince bence ilk etapta öyle büyük düşünmemek gerekir. bir ofis yeterli ilk etapta bence. toplantı vs için günlük yer kiralanabilir. üye aidatları ve bağışlar sayesinde ilerleyen zamanlarda daha büyük bir yere geçilir. ama bence biran önce dernek kurulmalı artık. tüzük üzerinde son ayarlamalar bi an önce yapılıp, onaylatılmalı.

arkadaşlar 27 ekim 2011 perşembe günü saat 9:30- 11:00 arasında
Tunay alkan ankaradaki 28.Ulusal bilişim kurultayın da konuşmacı olarak katılacaktır...
gidebilecek arkadaşlarımız varsa lütven gitsin orda da hakkımızı arıyalım....

burdan takip edebilirsiniz:
http://www.bilisim.org.tr/index.php?op=1
:++:

hayalcisuat' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:

hocam bu bahsettiklerinizi, pekala üyeler de yapabilir. bina olayına gelince bence ilk etapta öyle büyük düşünmemek gerekir. bir ofis yeterli ilk etapta bence. toplantı vs için günlük yer kiralanabilir. üye aidatları ve bağışlar sayesinde ilerleyen zamanlarda daha büyük bir yere geçilir. ama bence biran önce dernek kurulmalı artık. tüzük üzerinde son ayarlamalar bi an önce yapılıp, onaylatılmalı.

Arkadaşlar dernek için kurulacağı şehirden çok bu derneğe öncü olacak arkadaşların belirlenmesi ve bu arkadaşların en kısa sürede bir toplantı yapıp derneğin kurulum aşamasını bir an önce gerçekleştirmesi konusunda hem fikir olduğumuzu düşünüyorum. Ben Ankarada görev yapmaktayım ve Ankara İl zümre başkanıyım. Arkadaşlarıma ulaşmaya çalışacağım fakat somut bir adım görmedikçe hiçbirinin bu iş için gönüllü olacağını düşünmüyorum. Bu açıdan toplantı için tarih ve yer belirleyip bir araya gelme konusunda mesafe kaydedebilirsek belki bir hareketlenme yaşanacağı inancındayım. Derneğin merkezi Ankara olmak zorunda değil su anda, bununda ilerki zamanlarda değişebileceğini düşünüyorum. Başlangıç aşamasında bu işe İstanbuldan daha fazla destek varsa bende istanbulda yapılacak bir toplantıya gelmeye hazırım...

Bu derneğin üyesi olmak isterim,bu bizim için gerekli bir organizasyon fakat dernek merkezinin ankara olması gerektiğini inanıyorum;

1. TÜBİTED Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin sorunları üzerinde duracaksa;muhatabı MEB yani ankaradır.
2.Ankara Ulaşım imkanlarıyla her ildeki arkadaşlara hitap eder

mb1984' Alıntı:
Bu derneğin üyesi olmak isterim,bu bizim için gerekli bir organizasyon fakat dernek merkezinin ankara olması gerektiğini inanıyorum;

1. TÜBİTED Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin sorunları üzerinde duracaksa;muhatabı MEB yani ankaradır.
2.Ankara Ulaşım imkanlarıyla her ildeki arkadaşlara hitap eder

Hocam düşünceler farklı değil. esaytekin hocamın dediği gibi bize aktif çalışacak arkadaşlar gerekli. Yoksa merkezi İzmir de yapabiliriz. fark yok açıkçası.

esaytekin hocam, toplanma konusunda haklısınız. İlk toplantıyı İstanbulda yapmamız uygun olacak. Bir arkadaş varolan derneğin binasını kullanabileceğimizi söylemişti :) TArih belli olursa o dernekle iletişime geçebiliriz.

Arkadaşlar son durum; Derneğimize üye olmak isteyen 59 arkadaş bulunmaktadır. Bunun daha da artması ümidiyle iyi akşamlar.

Yazmayım diyorum ama yine duramadım :idea: Yahu msjlrla böyle ugraşılacagına ki yeterli dereede konsantre olamıyor konuyla ilgili arkadaşlar bunlardan biriside benim.Aklımda bazı soru işaretleri var ama uluorta yazıp başkalarını da olumsuz etkilemek istemiyorum.Bir önerim olacak konuyla ilgili ankara yada istanbul olabilir geniş katılımlı bir toplantı yapalım bu sayede üyeleri de rahatlıkla kaydederiz.Karşılıklı konuşmak dinlemek bence daha etkili olur.Saygılar.

mert66' Alıntı:
Yazmayım diyorum ama yine duramadım :idea: Yahu msjlrla böyle ugraşılacagına ki yeterli dereede konsantre olamıyor konuyla ilgili arkadaşlar bunlardan biriside benim.Aklımda bazı soru işaretleri var ama uluorta yazıp başkalarını da olumsuz etkilemek istemiyorum.Bir önerim olacak konuyla ilgili ankara yada istanbul olabilir geniş katılımlı bir toplantı yapalım bu sayede üyeleri de rahatlıkla kaydederiz.Karşılıklı konuşmak dinlemek bence daha etkili olur.Saygılar.
hocam şu an görüşme yapmaktayız. derneğin adresini msn den ekleyin konuşalım.

@biltek2007 hocam ben de msn üzerinden katılacaktım ama eylemin yorgunluğu olacak herhalde aklımdan çıkmış. neler konuştunuz, az çok bir şeyler oluşmuştur, bizi de bilgilendirirseniz seviniriz. bu arada son birkaç sayfaya ancak gözatabildim, anladığım kadarıyla ankaradan destek artıyor. üyelik formunu gönderenlerden illere göre kıyaslamayı gösterirseniz seviniriz. ben ankara olması taraftarıyım hala, ama tabiki istanbuldan da aktif çalışacak olan yönetime girin mesafe sorun yaratmamalı. örnek vermek gerekirse eğitim söz sen merkezi ankarada fakat yönetimdekiler ankarada değiller, ama kolayca biraraya gelebiliyorlar ve küç.ük bir sendika olmalarına rağmen birçok çalışmaya imza atmışlar. önemli olan çalışmak, üretmek.. bi de dernek merkezi için anket de yapılabilir.. bir de hala ısrar ediyorum odtüden yaşar hocayla bi görüşün, ankaradan hafize hocayla görüşün, hacettepeden nadi hocayla buket hocalyla görüşün. valla biltek2007 hocam bu işi sizin yapmanız gerekiyor. bu işi başlatan olarak en azından fikirlerini alırsın, onların desteğiyle kurarsak dernmeği temelimiz daha sağlam olur. bi de derneği kurlım ve yapılacak ilk eylemi dernek çatısı altında ypabiliriz..tabi yapılan görüşmenin içeriğini bilmeden yazıyorum şu an. görüşmeyi unutmasaydım söyleyeceklerim ve aklıma gelen bunlardı..

ozgur917' Alıntı:
@biltek2007 hocam ben de msn üzerinden katılacaktım ama eylemin yorgunluğu olacak herhalde aklımdan çıkmış. neler konuştunuz, az çok bir şeyler oluşmuştur, bizi de bilgilendirirseniz seviniriz. bu arada son birkaç sayfaya ancak gözatabildim, anladığım kadarıyla ankaradan destek artıyor. üyelik formunu gönderenlerden illere göre kıyaslamayı gösterirseniz seviniriz. ben ankara olması taraftarıyım hala, ama tabiki istanbuldan da aktif çalışacak olan yönetime girin mesafe sorun yaratmamalı. örnek vermek gerekirse eğitim söz sen merkezi ankarada fakat yönetimdekiler ankarada değiller, ama kolayca biraraya gelebiliyorlar ve küç.ük bir sendika olmalarına rağmen birçok çalışmaya imza atmışlar. önemli olan çalışmak, üretmek.. bi de dernek merkezi için anket de yapılabilir.. bir de hala ısrar ediyorum odtüden yaşar hocayla bi görüşün, ankaradan hafize hocayla görüşün, hacettepeden nadi hocayla buket hocalyla görüşün. valla biltek2007 hocam bu işi sizin yapmanız gerekiyor. bu işi başlatan olarak en azından fikirlerini alırsın, onların desteğiyle kurarsak dernmeği temelimiz daha sağlam olur. bi de derneği kurlım ve yapılacak ilk eylemi dernek çatısı altında ypabiliriz..tabi yapılan görüşmenin içeriğini bilmeden yazıyorum şu an. görüşmeyi unutmasaydım söyleyeceklerim ve aklıma gelen bunlardı..

hocam akşam siz olmadığınız için bu konuyu açmadım ama dediğiniz kişilerle bu aşamada konuşmak erken diye düşünüyorum tüzük tam anlamıyla otursun yönetim bi belli olsun ve ankarada toplanma tarihi belli olsun bu kişilerle öyle iletişime geçelim ki onlarla görüşme zamanı ayarlayalım ve neyaptık neler yapabilirizi konuşabilelim diye düşünüyorum şu an merkez ankara bile olsa toplantılar katılıma ya da duruma göre istanbulda da olabilir ama ulaşım açısından ankara tercih olur gibi ama genel olarak kurucu olurum diye form gönderen arkadaşların büyük çoğunluğu istanbuldan bunu da göz ardı etmemek lazım

bu siteyi gördüğüme çok sevindim ancak sinirlenmedim de değil yani...

ben ki kendi çapımda bilişim için her gün yırtınan biriyim ve benim bu siteden haberim yok bilmem anlatabildim mi? :eek:

ben elimden gelen her türlü desteği vermeye hazırım. ancak öncelikle bu sitenin biraz daha duyulması gerekiyor diye düşünüyorum, emin olun benim bile haberim yoksa neredeyse kimsenin haberi yoktur... :cry:

Yavuz Akbulut' Alıntı:

ben ki kendi çapımda bilişim için her gün yırtınan biriyim ve benim bu siteden haberim yok bilmem anlatabildim mi? :eek:

ben elimden gelen her türlü desteği vermeye hazırım. ancak öncelikle bu sitenin biraz daha duyulması gerekiyor diye düşünüyorum, emin olun benim bile haberim yoksa neredeyse kimsenin haberi yoktur... :cry:
Hocam google da bilgisayar öğretmenleri yazıp aramanız yeterliydi. Ama yine de aramıza hoş geldiniz.

Yavuz Akbulut' Alıntı:

Hoşgeldiniz Yavuz Hocam. Anadolu Üniversitesinin bu siteden haberi var diye biliyordum.

Yavuz hocam aslında bilişim öğretmenlerinin daha çok bu siteden haberi var. Yani döküman ararken ihtiyaç durumunda bu foruma ulaşıyorlar. Veya sohbet arasında forumdan haberdar oluyorlar. Sizin üyelik formunuzu ekledim. Fakat siz Eskişehirdemisiniz şu an?

ozgur917' Alıntı:
Özgür hocama katılıyorum. Ama bu hocalarla görüşmek için haftaiçi gitmek lazım ve onlarıda orda bulmak lazım yani onlara ulaşmak lazım. Bunun hakkındaki araştırmayı yapmaya çalışacağım. Bu kısa sürede olmayabilir. Belki bölümlerden akademisyen hocalarda derneğimize destek vermek isteyebilirler. Bu çalışmalar için önce biz toplanalım daha sonra bu çalışmaları yapalım diye düşünüyorum.

biltek2007' Alıntı:
Yavuz hocam aslında bilişim öğretmenlerinin daha çok bu siteden haberi var. Yani döküman ararken ihtiyaç durumunda bu foruma ulaşıyorlar. Veya sohbet arasında forumdan haberdar oluyorlar. Sizin üyelik formunuzu ekledim. Fakat siz Eskişehirdemisiniz şu an?
Hocam Anadolu üni değil Atatürk ünideyim ben yani Erzurum'dayım.

Diğer arkadaşlar için öncelikle hoşbulduk diyorum. Benim dikkat çekmek istediğim nokta şu, malum bilişimciler atanmayı veya derslerini geri almayı pek düşünmüyor gibiler. Durum böyle olunca da google dan çoğu kişinin bir şeyler yapayım diye aratacağını düşünmüyorum.

Bir öneride bulunsam biraz erken mi atılmış olurum bilmiyorum ama affınıza sığınarak basit bir öneride bulunmak istiyorum. içler acısı durumumuzu(atanmamış veya atanmış böteli farketmez) anlatan bir afiş tasarlasak ve bötenin olduğu ünilerdeki tüm böte laboratuvarlarına assak, ne dersiniz? Eminim ki şimdi olmasa da herkesin kafasında bir yer eder site. Nasılsa yarın öbürgün böyle devam ederse çoğumuz boşluğa düşüp böyle bir site arayacağız.

Yavuz Akbulut' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:
Hocam Anadolu üni değil Atatürk ünideyim ben yani Erzurum'dayım.

Diğer arkadaşlar için öncelikle hoşbulduk diyorum. Benim dikkat çekmek istediğim nokta şu, malum bilişimciler atanmayı veya derslerini geri almayı pek düşünmüyor gibiler. Durum böyle olunca da google dan çoğu kişinin bir şeyler yapayım diye aratacağını düşünmüyorum.

Bir öneride bulunsam biraz erken mi atılmış olurum bilmiyorum ama affınıza sığınarak basit bir öneride bulunmak istiyorum. içler acısı durumumuzu(atanmamış veya atanmış böteli farketmez) anlatan bir afiş tasarlasak ve bötenin olduğu ünilerdeki tüm böte laboratuvarlarına assak, ne dersiniz? Eminim ki şimdi olmasa da herkesin kafasında bir yer eder site. Nasılsa yarın öbürgün böyle devam ederse çoğumuz boşluğa düşüp böyle bir site arayacağız.

Olur hocam. Afiş fikri olumlu. Fakat bilişimin durumunu ifade eden değil de, Birliğin sağlanması için Dernek kurulduğunu duyuran bir konuda olursa daha iyi olur. Sonuçta herkes durumdan haberdar. Bu forumu bilmeselerde bunun ayırdını yapmışlardır bu zamana kadar.

Bizim şu aşamada yapabileceğimiz, Dersin ve bu formatörlük şarlarının düzelmesi için çabalamak. Bir çok arkadaş Egitekin yaptığı taslaktan ümitli. Fakat oradan da bizim yararımıza bir konu çıkacağını zannetmiyorum.

manhem' Alıntı:
hocam akşam siz olmadığınız için bu konuyu açmadım ama dediğiniz kişilerle bu aşamada konuşmak erken diye düşünüyorum tüzük tam anlamıyla otursun yönetim bi belli olsun ve ankarada toplanma tarihi belli olsun bu kişilerle öyle iletişime geçelim ki onlarla görüşme zamanı ayarlayalım ve neyaptık neler yapabilirizi konuşabilelim diye düşünüyorum şu an merkez ankara bile olsa toplantılar katılıma ya da duruma göre istanbulda da olabilir ama ulaşım açısından ankara tercih olur gibi ama genel olarak kurucu olurum diye form gönderen arkadaşların büyük çoğunluğu istanbuldan bunu da göz ardı etmemek lazım
diğer toplantı zamanında da büyük ihtimalle yolda olacam tabi gidişat farklı da olabilir. ama yine de ben düşüncelerimi buraya aktarayım.
Öncelikle örgütlenme böyle olmaz. eğer örgütlendikten sonra birilerinin yanına gidersen bu onları takmadığın formalite icabı yanlarına gittiğini gösterir, yanlış anlaşılır yani. mesela biz eylem için yanlarına gittiğimizde "yakın zamanda eylem yapmayı düşünüyoruz siz ne dersiniz bu konu hakkında" diye yaklaştık, ve eylemin konusunun şekillenmesinde, tarihi belirlememizde etkileri oldu. Yani demek istediğim asıl olan işin başlangıcında görüşmektir. Aldığınız fikirler eminim ki tüzüğe de yansıyacaktır. ve gerçekten bu işin başını çeken arkadaşlar üşenmesinler(ki dernek kuruluyor basit bir iş değil) atlasınlar otobüse hafta içi bir gün ziyaret etsinler bu hocaları. mesela ben kendi adıma bir örnek vereyim biz eylem için çalışmalar yaptık ve ben bireysel olarak sadece bu eylem için ankarada iki farklı zamanda 4 günümü harcadım, diğer arkadaşları ayrı tutuyorum. bi de lütfen bu işi inada bindirmeyin, ve bu kişiler merak etmeyin yönetici koltuğuna geçmezler(geçseler de bişey olmaz zaten)
yok arkadaş biz böyle iyiyiz diyorsanız, derneğin kuruluşunda bir sorun var demektir, şüphe edilir. Dernek bir kaç kişinin düşüncesine göre oluşturulmamalı, ya da ilk kurultay tüzük kurultayı olur çıkar. neyse hocam benim düşüncelerim bunlar, dediğim gibi büyük ihtimalle ikinci görüşmeye katılamayacağım. bu arada yine savunuyorum ankarada olmasını, 3-4 arkadaş ankaradan diğer arkadaşlar da istanbul ya da diğer illerden yönetimi oluştursunlar. sendikalar, partiler, siyset ankarada, hak aranırken hep ankara akla gelir, bundan dolayı eğer bu dernek istanbulda her mahallede birkaç tane olan köy-ilçe dernekleri gibi kahvehane olmayacaksa merkezi kesinlikle ankara olmalı. bu işi başlatanlar da büyük ihtimalle yönetiminde olacaktır. düşüncelerim bunlar, biliyorum sadece konuşuyorum faaliyet yok ama dediğim gibi eylem sürecinden yeni çıktık.. size çalışmalarınızda kolylıklar diliyeyim. umarım güzel bir çalışma çıkar ortaya..

Özgür hocamın fikirlerine katılıyorum. Dernek kurulacaksa bu derneğe üniversiteden bu alanla ilgili hocalarında sürece destek vermeleri sağlanmalıdır. Dernek merkezi konusundada Dernek Ana merkezinin Ankara olmasının mantıklı olduğunu düşünüyorum. İstanbul'daki arkadaşların ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Ancak Özgür hocanın dediği gibi Türkiye'nin kalbi Ankara'da atıyor...

ozgur917' Alıntı:
Aldığınız fikirler eminim ki tüzüğe de yansıyacaktır. ve gerçekten bu işin başını çeken arkadaşlar üşenmesinler(ki dernek kuruluyor basit bir iş değil) atlasınlar otobüse hafta içi bir gün ziyaret etsinler bu hocaları. bi de lütfen bu işi inada bindirmeyin, ve bu kişiler merak etmeyin yönetici koltuğuna geçmezler(geçseler de bişey olmaz zaten)
yok arkadaş biz böyle iyiyiz diyorsanız, derneğin kuruluşunda bir sorun var demektir, şüphe edilir. Dernek bir kaç kişinin düşüncesine göre oluşturulmamalı, ya da ilk kurultay tüzük kurultayı olur çıkar.

Hocam bu cümlelerinize alınganlık göstermek zorundayım. Dernek bir çıkar uğruna kurulmaz. Ki bizim bıranşın bir çıkarı yok ortada. Bu şekilde olumsuz cümlelerinizi lütfen bu aşamada yazmamaya çalışın. Olumsuzluklar olumsuzlukları getirir. İletişim kurulacak bütün insanlara mümkün olduğunca ulaşılacaktır. kimse bunun zıttını söylememektedir. Lakin bir temel olmadan da bizim şu fikrimiz var diyerek gidilmez kimsenin kapısına.

Ayrıca yaptığımız en son çalışmada, Arif hocam derneğimizin org uzantılı adresini almış bulunmaktadır. tr uzantılılar ise dernek kurulduktan sonraki aşamada alınabileceği için şimdilik bu adres üzerinden çalışmalarımızı yürüteceğiz.

http://www.tubited.org/

Değerli arkadaşlar, şimdilik derneğimizin web tasarımını yapmak isteyen arkadaşların yardımına ihtiyacımız var. Sayfanın temelde derneğin kurulum aşamasında olduğunu ve amaçlarını içeren bir sayfa olması yeterli.

İyi akşamlar.

Geri