bayan bilişimciler

Kodla Büyü
30 :D
bizde enerji genetik benim annem 47 yaşında benden enerjik, ananem desen öyle
hatta annemin kanı düşükmüş hiçbir belirtisi olmadığı için farkedemedik, neyse doktora gitmişti tesadüf çıktı doktor sen buraya ambulansla mı geldin nasıl ayakta duruyorsun demiş :)
birde hocam enerjiden ziyade ben her konuda çok pratik ve hızlıyımdır. oyüzden hepside sığıyor güne:)

bi tane fırında patates kızartması gibi bişeyin tarifini görmüştüm, sonra bakıp yapıyım demiştim bulamıyorum şimdi. :( Keşke sadece konunun içinde de arama yapabilsek. Ya da yapabiliyosak ben de öğrensem

seyma' Alıntı:
bi tane fırında patates kızartması gibi bişeyin tarifini görmüştüm, sonra bakıp yapıyım demiştim bulamıyorum şimdi. :( Keşke sadece konunun içinde de arama yapabilsek. Ya da yapabiliyosak ben de öğrensem

ben yazmış olabilirim hatırlamıyorum ama benim tarifi vereyim, patatesleri halka halka doğrayın ne çok kalın olsun ne çok ince sadece patates değil kabak patlıcanda olur, daha sonra sosumuzu hazırlıyoruz, yarım fincan zeytin yağı (normal sıvı yağda olur ama zeytinyağı sağlıklı olıyor :) ) 1 çaykaşığı yeditürlü yarım çay kaşığı karabiber ve istediğiniz kadar tuz, bunları patateslere dökün iyice bir karıştırın, daha sonra fırına verin, pataesler çıtır çıtır olana kadar pişirin, mükemmel oluyor. Bunu keşfettikten sonra eşimle normal kızartma yiyemez olduk, yanına isterseniz sarmısaklı yoğurt yapabilirsiniz Afiyet olsun :)

zikzak hocam sayende bi başlığımız oldu hadi sen de bi konu aç gruplandıralım şu konuları

yedi türlü ne hocam :) Çoook teşekkür ederim tarif için. Öğlene deneyecektim vakit geçti, akşama deneyim inş. :)

seyma' Alıntı:
yedi türlü ne hocam :) Çoook teşekkür ederim tarif için. Öğlene deneyecektim vakit geçti, akşama deneyim inş. :)
yeditürlü baharat hocam :) baharat konusunda kafana göre takılabilirsin :wink:

glimmer' Alıntı:
zikzak hocam sayende bi başlığımız oldu hadi sen de bi konu aç gruplandıralım şu konuları

nezamandır nete girmiyordum yeni gördü başlığımızı çok güzel olmuş :) konuları artık yavaş yavaş açarız sen merak etme :wink: kızlar bu da neyin göstergesi oluyor bir şeyi çok istersen başarabiliyorsun :)

sevgili bayan arkadaşlarım:)
anneler günü için anneme mini-midi fırın almayı düşünüyorum.. ama hangi marka model alayım kafam karıştı. acaba sizler hangisini tavsiye edersiniz.?
şimdiden teşekkürler...

zik_zak' Alıntı:
seyma' Alıntı:

ben yazmış olabilirim hatırlamıyorum ama benim tarifi vereyim, patatesleri halka halka doğrayın ne çok kalın olsun ne çok ince sadece patates değil kabak patlıcanda olur, daha sonra sosumuzu hazırlıyoruz, yarım fincan zeytin yağı (normal sıvı yağda olur ama zeytinyağı sağlıklı olıyor :) ) 1 çaykaşığı yeditürlü yarım çay kaşığı karabiber ve istediğiniz kadar tuz, bunları patateslere dökün iyice bir karıştırın, daha sonra fırına verin, pataesler çıtır çıtır olana kadar pişirin, mükemmel oluyor. Bunu keşfettikten sonra eşimle normal kızartma yiyemez olduk, yanına isterseniz sarmısaklı yoğurt yapabilirsiniz Afiyet olsun :)
elma dilimler gibi dilimliyorum patatesleri ben. yaglayip, baharatlayip. tepsiye dizilecek hocamin dedigi gibi.

günaydın kızlaaarrr

tunaböte' Alıntı:
sevgili bayan arkadaşlarım:)
anneler günü için anneme mini-midi fırın almayı düşünüyorum.. ama hangi marka model alayım kafam karıştı. acaba sizler hangisini tavsiye edersiniz.?
şimdiden teşekkürler...

hocam maxi fırın tercih edin derim mini ve mididen ziyade...
luxelll tavsiye ederim

Selam kızlar herkese günaydın....dün hiç giremedim internete....özledim sizi... :)

seldabal' Alıntı:
hocam o menüden sonra yorulmamak mümkün mü, nasıl geçti?

hocam daha eve gidince beni bissürü iş bekliyor nasıl yetiştireceğim bilmiyorum temizlikle uğraştım hep mutfak tan çıkamadım zatenn ne zormuşş keşke yardım edecek birisi olsaydıı :cry:

kızlar dün sarmısaklı tarhana çorbası yaptım tadı paça çorbası gibi oldu nasıl oldu bende anlamadım :puhaha:

bayılırıııım ben tarhana çorbasına ama özellikle anneminkine , kayınvalideminkini sevmem güzel yapamıyo :lol:
Ve ben de kesinlikle sarımsaklı yaparım...offff olsa da içsem sıcak sıcak ...Acıktım beeeennnn... :oops:

kızlar bugün evvlilik yıldönümüz eşim her zamanki gibi şımarttı beni...
sana buradan sesleniyorum(burdan duyması imkansız :) ) seni çok seviyorum kocam benimmmm

glimmer' Alıntı:
kızlar bugün evvlilik yıldönümüz eşim her zamanki gibi şımarttı beni...
sana buradan sesleniyorum(burdan duyması imkansız :) ) seni çok seviyorum kocam benimmmm
glimmer hocam nice senelere Allah daha çok evlilik yıldönümleri nasip etsin :)

Geri