bayan bilişimciler

Kodla Büyü
aynen. bölüm bölüm olsun. hem takibi kolay, hem de paylaşım daha güzel olur.

benim kayınvalidem de yazın yeşil fasulyeleri patates kızartır gibi yağda kızartıyor. evet belki kızartma istemeyebilirsiniz ama çooook lezzetli oluyor.

Hocam diğer başlıkta arkadaşların tavsiyesi doğrudur. Yerden ısıtmalı evlerde hava çok kuru oluyor.

hocam yerden ısıtmalı evler süper halamın kıznın evi öyle
çorap bile giymiyo cocuklarr
havanın kuruması ile zaten kaloriferli evlerde bustandart sorun

Ben oturdum hocam. Rahatlık açısından çok güzel. Ama çamaşırları kurutmak kışın zor oluyor :lol:
Bir de sağlık açısından uygun olmadığını duydum. Ayak ağrısına neden olduğu söylentileri vardı. Ne kadar doğru bilemiyorum...

glimmer' Alıntı:
hocam yerden ısıtmalı evler süper halamın kıznın evi öyle
çorap bile giymiyo cocuklarr
havanın kuruması ile zaten kaloriferli evlerde bustandart sorun

sağlık açısından problem olur diyolar bide fatura nasıl geliyo acaba başka artıları var mı:))

tuana010' Alıntı:
Ben oturdum hocam. Rahatlık açısından çok güzel. Ama çamaşırları kurutmak kışın zor oluyor :lol:
Bir de sağlık açısından uygun olmadığını duydum. Ayak ağrısına neden olduğu söylentileri vardı. Ne kadar doğru bilemiyorum...

sizde ağrı oldu mu hocam bide doğal gaz daha mı uygun geliyo evde is oluyo mu hava çok kuruyo mu:))

Bayanlara ayrı bölüm olsun lütfen böyle takibi zor oluyor.

Hamile arkadaşlardan sıkıntı yaşayanlar çok üzüldüm. Hamilelik zor bir süreç. Ultrasona çok güvenmemek gerekir ama içinizi rahat tutun bu şekilde çok insan tanıyorum. Çok yanıltıcı sonuçlar çıkabiliyor. Bebeklerinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alacağınıza inanın. Birde tek doktora güvenme.

Yemek tariflerini görünce gecenin bu saati açıktım. Bende çatlak kurabiye denedim. Çok beğendim. Portakalagaci, yesilkivi ve uzman tvdeki birçok tarif harika zaten. Çatlak kurabiyeyi yesilkividen baktım.

hepinize günaydın arkadaşlar..tariflerinizi, bebek bakımı ile ilgili tecrübelerinizi bekliyorum:)

benim oğlum 3 yaşında ve tuvalet eğitimini öğrendi, sevincimi paylaşayım istedim :alkis:

ayri bolum olsun diyoruz, acalim her telden'de yemek tarif diye bir konu mesela, onun altinda yemek paylasalim. ya da bebek-cocuk bakimi gibi bir konu acalim.

aktif bayanlara konu basligi olusturmada oncelik taniyorum, bu konularda uzman olmadigim icin bana dusmez sanirim :) (neden sen acmiyorsun, diyebilecekler icin)

ozgulhoca' Alıntı:
hepinize günaydın arkadaşlar..tariflerinizi, bebek bakımı ile ilgili tecrübelerinizi bekliyorum:)

benim oğlum 3 yaşında ve tuvalet eğitimini öğrendi, sevincimi paylaşayım istedim :alkis:
çok iyi ya. benim oğlan 2.5 yaşında tuvlet eğitimine hep ra vermek zorunda kalıyorum hcm neler yptınıx. ne gibi problemler ysşsdınız. ne önerirsiniz. etrf çok batıyomu?bizde haftaya deneyecez.

Arkadaşlar bölüm isteği için pm ile çok kere mesaj geldi, geliyor. Gün içinde müsait olunca bu isteğe bakmaya çalışacağım yalnız son konularda bu bölümün mesajlarının gösterilmeyeceğini baştan belirtmeliyim.

İyi forumlar

* tarifler
* cocuk - bebek bakımı
* cilt bakımı
* ağlama duvarııı
bunlar tamamen öneriler

nese1982' Alıntı:
çok iyi ya. benim oğlan 2.5 yaşında tuvlet eğitimine hep ra vermek zorunda kalıyorum hcm neler yptınıx. ne gibi problemler ysşsdınız. ne önerirsiniz. etrf çok batıyomu?bizde haftaya deneyecez.

ben de geçen yaz çok uğraşmıştım öğrensin diye, hem çocuk yoruldu hem de biz. anladım ki çocuklar hazır olmayınca asla öğrenmiyorlar, zorlamanın manası yok. onlar hazır olduklarında zaten söyleyeceklerdir.

utku hazır olduğunda (ki bu tam olarak 37. ayına denk geliyor) 2 gün boyunca ona sordum, söylemedi ama ben anlayınca hemen tuvalete götürdüm. 3.gün kendi söylemeye başladı. hatta oğlum çiş var mı diye ben sordukça, oğlum "üff anne çok sorma bana, gelince ben söylerim" demişti :p

ozgulhoca' Alıntı:
nese1982' Alıntı:

ben de geçen yaz çok uğraşmıştım öğrensin diye, hem çocuk yoruldu hem de biz. anladım ki çocuklar hazır olmayınca asla öğrenmiyorlar, zorlamanın manası yok. onlar hazır olduklarında zaten söyleyeceklerdir.

utku hazır olduğunda (ki bu tam olarak 37. ayına denk geliyor) 2 gün boyunca ona sordum, söylemedi ama ben anlayınca hemen tuvalete götürdüm. 3.gün kendi söylemeye başladı. hatta oğlum çiş var mı diye ben sordukça, oğlum "üff anne çok sorma bana, gelince ben söylerim" demişti :p
zaman zaman benim oğln anne çişim geldi klozete gidelim diyor. ben de götürüyorum ama yarısını yapmış oluyor. o demeden ben götürünce anne acıyo diye yapmıyo. sun 29 aylık . bazen o konu açılınca ben klozete gidelim mi deyince suratı çok asılıyo. duymazdan gelip laf karıştırıyo. bu durumd ben de hiç üstüne gitmiyorum ama benim oğlan çok rhatsız oluyo dile gelmesinden. ben de çok bahsetmiyorum.

"Ayşen"' Alıntı:
hatunlar yerden ısıtmalı evde oturan var mı tavsiye ediyo musunuzzzzzzzzz:))
ben 20 yıldır yerden ısıtmalı evde oturuyorum hocam,
+larıda var - leride
artıları:
gerçekten çok güzel ısınılıyor,
çok yüksekte yakmanıza gerek yok düşükte ve hiç kapatmadan yakmanız gerekiyor,
evi istediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz peteğin önünü kapatmak gibi bir sorun yok :)
eksileri petek gibi öyle birden bire ev ısınmıyor
2 saatte ancak ısınıyor
birde yerdeki toz birikintilerini kapı arkasına yuvarlıyor :) temizlik hiç bitmiyor anlayacağınız

ben bekarken yerden ısıtmalı evde oturuyordum, evlenirken sitede diğer insanların önerisiyle bütün evi ahşap görünümlü seramikle kapladık, daha hızlı ısınr ve kapatsakta geç soğur diye ama çocuk kısmını düşünememişiz
kalorifer yakılmayan aylarda taşlar soğuk oluyor halıda otursun diye takip etmek gerekiyor. onun dışında memnunum

@seldabal ve glimmer hocam afedersiniz kaç yaşındasınız bukadar enerji fazla değil mi? ben yetişemiyorum hiçbirşeye enerjim de yok zaten

sorum lütfen yanlış anlaşılmasın ben de mi bir problem var diye soruyorum:)

nicelik' Alıntı:
nicer dicer plus

http://www.topshop.com.tr/nicer_dicer_p ... tml?ils=58

arkadaşlar linkteki üründen kullanan var mı? aylardır almayı çok istiyorum ama gereksiz mi acaba diyorum. ama bir o kadar da pratik görünüyor. kafam karıştı kullananlar varsa yorumlarını alabilir miyiz?
kullanmadim belki ama cok pahali bence hocam, tek pratik yani kup kup dograma ya da elma dilimi seklinde dograma kismi, onu yapan ucuz seyler de var.
mesela salataligi, domatesi falan yuvarlak dilim dilim dograma isini kendiniz tek tek yapacaksiniz bununla, ben oyle anladim.

benim oğlum da üç yaşına yaklaştı. tuvalet eğitimini küçüğünü ayni iki aydır biliyor. ama geceleri hala bez bağlamaya devam ediyoruz. fakat büyüğü bir türlü öğrenmedi, korkuyor :( ne klozete oturuyor, adaptör de aldık klozet için, ona da oturmuyor. lazımlığına da oturmuyor. küçüğünü nadiren de olsa arada kaçırıyor. yaza artık tatilde daha iyi uğraşırım diyorum bakalım. bi tamamen öğrenseydi.. ne zormuş..

sevdiceğim' Alıntı:
@seldabal ve glimmer hocam afedersiniz kaç yaşındasınız bukadar enerji fazla değil mi? ben yetişemiyorum hiçbirşeye enerjim de yok zaten

sorum lütfen yanlış anlaşılmasın ben de mi bir problem var diye soruyorum:)
25 yaşındayım hocammm

Geri