bayan bilişimciler

Kodla Büyü
küçük ev aletlerinde tefal-moulinex tek geçerim. bir de kampanya denk getirirsen hiç kaçırma al en güzeli ;)

beyaz eşyaya bişey diyemiyorum şans faktörü etkili aynı markadan biri memnunken diğeri muzdarip olabiliyor. eğer tayincilik durumun da varsa servisi her yerde olan bi marka seç derim ben.

gebelikte (8.hafta şuan) alınan her hangibir ilacın (hap) (gebelerin kullanabilir dediği, doktorun önerdiği) bebeğe zararı dokunur mu( yüzde bir olsa da) ? (folik asit, bulantı önleyici vs)
24 saat bulantı oluyor, istifra oluyor ise,(gıda alınamıyorsa) serum kullanmak yararlı mıdır, yoksa yararından çok yüzde bir de olsa zararı var mıdır?
tam olarak ifade edememiş olabilirim ama hassasiyeti hissedip, bildiklerinizi paylaşırsanız seviniriz.neyin şehir efsanesi neyin gerçekten doğru olduğunu ve kime inanacığımız konusunda kararsız kaldık...
teşekkürler..

EynelMefer' Alıntı:
gebelikte (8.hafta şuan) alınan her hangibir ilacın (hap) (gebelerin kullanabilir dediği, doktorun önerdiği) bebeğe zararı dokunur mu( yüzde bir olsa da) ? (folik asit, bulantı önleyici vs)
24 saat bulantı oluyor, istifra oluyor ise,(gıda alınamıyorsa) serum kullanmak yararlı mıdır, yoksa yararından çok yüzde bir de olsa zararı var mıdır?
tam olarak ifade edememiş olabilirim ama hassasiyeti hissedip, bildiklerinizi paylaşırsanız seviniriz.neyin şehir efsanesi neyin gerçekten doğru olduğunu ve kime inanacığımız konusunda kararsız kaldık...
teşekkürler..
herkese günaydınlar
hocam ben inanılmaz bir bulantı yaşadım 6. haftadan 20. haftaya kadar ama bu sağlıklı bir gebelik geçirdiğinizin belirtisiymiş, istifra yoktu. belki olsa daha iyi olurdu açılırdım, bilmiyorum. bütün gün yarım dilim tost, azıcık şehriye çorbası. zorla bir bardak suyu yudum yudum içebiliyordum, üstelik yaz aylarındaydık. ilk 20 hafta bebek bizim önceki depolarımızdan beslendiği için bebeğimin gelişimi için sorun olmadı ben 3 kilo verdim :) sonra bulantı geçiyor ama bu seferde bebek büyüdüğpü için mide yanması başlıyor ama en azından iyi beslenebiliyorsunuz. ben dayanabildim ama dayanamıyorsanız sizin tansiyonunuz bebeği daha çok etkileyecektir unutmayın serum gerekiyorsa serum alın bence

hocam ben de 3. ayıma kadar günde 3-4 defa istifra yapanlardanım. 1 tane zeytinle günü bitirdiğimi bilirim.
ama gene de kullanmadım bulantı hapını. tavsiye de etmem. her ilacın bir yan ertkisi vardır buna inanıyorum
folik asidi ilk 3 ay kullanın. bir de benim muhteşem bi doktorum vardı. eşim de gbelik döneminde yanımda değildi maalesef işinden dolayı
yalnız yabancı bir şehirde gecirdim gebeliğimi. doktorum cok anlayısşlıydı. bana bi tane özel bi ilaç tavsiye etti multi vitanmin gebeliğin sonuna kadr
günde 1 tane ondan aldım. başka da hiçbişey kullanmadım kan hapıymı, calsiyummu, elevitmiş hiçbişey..
bu aldığım ilaç günlük tüm mineral ihtiyacımı karşılıyordu. ilk 3 ayda 5 kilo veren ben erken doğum yapmama rağmen taaaaaaam 23 kilo aldımmmm

size su siteyi öeneribilirm gercekten yararlı vegüzel bilgiler içeriyor hem her hafta da bebeğinizin gelişimini öğrenebiliyorsunuz.
www.gebelik.org

boteningulu_44' Alıntı:
lütfen bilginiz varsa paylaşırmısınız!!!
24 haftalık hamileyim bugun ultrasyon incelemesinde bebeğin kalbinde beyaz bir leke görüldü ve doktor down sendromunun bir belirtisi olabilir dedi
bebek gelişimi çok iyi 2 li taramada sonuçlar çok temiz çıktı hatta 3 lü tarama yapmaya gerek bile görmedi
eko yaptırmak gerekiyomuş
bilginiz varsa lütfen yazarmısınız nette çok bişe bulamadım
hiç bir bilgim yok ama down sendromu riskinde karından su alınıyor diye biliyorum böyle birşey tavsiye etti mi

pratik bilgilerden devam edeyim ben de bu arada herkese günaydın...her hafta 5 kilo süt alıyorum geçen hafta tüketemeyeceğimizi anlayınca bi kısmını buzluğa attım...bu sabahta çıkarıp kullandım... :D :D

seldabal' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
teşekkürler..
herkese günaydınlar
hocam ben inanılmaz bir bulantı yaşadım 6. haftadan 20. haftaya kadar ama bu sağlıklı bir gebelik geçirdiğinizin belirtisiymiş, istifra yoktu. belki olsa daha iyi olurdu açılırdım, bilmiyorum. bütün gün yarım dilim tost, azıcık şehriye çorbası. zorla bir bardak suyu yudum yudum içebiliyordum, üstelik yaz aylarındaydık. ilk 20 hafta bebek bizim önceki depolarımızdan beslendiği için bebeğimin gelişimi için sorun olmadı ben 3 kilo verdim :) sonra bulantı geçiyor ama bu seferde bebek büyüdüğpü için mide yanması başlıyor ama en azından iyi beslenebiliyorsunuz. ben dayanabildim ama dayanamıyorsanız sizin tansiyonunuz bebeği daha çok etkileyecektir unutmayın serum gerekiyorsa serum alın bence
20. hafta mı :( aynı şekilde hocam yiyebilip içebildiklerimiz, evet kilo kaybı başladı azar azar...bulantı için hiç ilaç kullandınız mı yada daha genel, herhangibir ilaç kullandınız mı hiç?

boteningulu_44' Alıntı:
24 haftalık hamileyim bugun ultrasyon incelemesinde bebeğin kalbinde beyaz bir leke görüldü ve doktor down sendromunun bir belirtisi olabilir dedi
bebek gelişimi çok iyi 2 li taramada sonuçlar çok temiz çıktı hatta 3 lü tarama yapmaya gerek bile görmedi
üzüldüm allah yardımcınız olsun. kalbinizi temiz tutun ve dua edin

bende ilk üç ayda 3 kilo verdim sonra 15 kilo aldım 1 ay erken doğum yaptım ama tosunum 3,5 kilo doğdu :)

glimmer' Alıntı:
boteningulu_44' Alıntı:

bizim bir arkadaşında 2-3 aylık hamilyken bebeğin beyninde kist var ama yüzde 95 geçer büyüdükçe demişti.sağlıklı doğdu çocuğu. hiç bir problem olmadı.
sizinki başka ama belki sizinde problem olmaz.
İnşallah sağlıklı olur. dua ile..

hocam tabiki paylaşırım
söylemem luzum yok doktorunuzvsiyesi olmadan kullanmayın sakın kime neyin iyi neyin zararlı geleceğini bizler bilemeyiz..
multi-tabs tablet. 3. aydan sonra başlamıştım kullanmay. son ay kullanmamaıştım

glimmer hocam bilgiler için teşekkürler, verdiğiniz sitede bebeğin (aksilik olmaz inş süreçte) doğumunun 42. hafta olduğunu belirtmiş biz 40 sanıyorduk :) hesabına göre 1ocak diyor şaşırdım

selam arkadaşlar..
bugün akşam için taze fasulye pişircem..
benimki çok güzel olur diyenlerden tarif istiyorum...:D

d40 hafta ya ben de öyle biliyorum. benimki 37 haftalık doğdu ya gerisini okumamışım :puhaha:

mısır un ile iyice unlanır taze fasülyeler biraz da tuz (tercihe göre pul biber dökülür)..
teflona az biraz sıvı yağ dökülür hafif ısıtılır..
fasülyeler daire biçiminde teflona dökülür..
bikaç dk beklenir kenarlar düzeltilerek şekil düzgünleştirilir..
kapak yardımı ile ters düz edilir aynı şekilde öbür tarafında hafif kızarması beklenir..
servis tabağına düzgünce (daire biçimde omlet gibi) dökülür..
afiyet olsun...

size tek bişi dicem evlat bi annenin dünyasıdır. onu cok sevin. karnınızda bile o bu sevgiyi hisseder. sakin ve huzurlu bi geçirin ki bebişinizde öyle olsun.
bişeye üzüldüğünüzde ya da sinirlendiğinizde hemen bebişiniz aklınıza gelsin ve sunu düşünün bu olay ondan mı değerli BOŞVERRR. bak keyfine hocam.
3. aya kadar bebek yer eder kendine karnınızda. o yüzde tv izlerken, dinleniren falan ayaklarınızın altın yüksek bi yastık koyun ara ara. bebiş cok altta olmasın. bi de onunla konusun onun size tepkide bulunduğunu göreceksiniz.
bol bol dönemin sebze ve meyvelerini yiyin. ceviz tüketin. süt içmeyi ihmal etmeyin. doğal ve stressiz yaşayıon. mümkün olduğunca kimyasallardan uzak durun. tadını cıkartın gebeliğinizin

zilal' Alıntı:
glimmer' Alıntı:
boteningulu_44' Alıntı:

bizim bir arkadaşında 2-3 aylık hamilyken bebeğin beyninde kist var ama yüzde 95 geçer büyüdükçe demişti.sağlıklı doğdu çocuğu. hiç bir problem olmadı.
sizinki başka ama belki sizinde problem olmaz.
İnşallah sağlıklı olur. dua ile..
eğer bir gün hamile kalırsam inşallah kesinlikle bu 2li tarama 3lü tarama ları yaptırmayı düşünmüyorum
onların sonuçları hep olasılık ayrıca çocuğun sakat rahatsız dese aldırmayacağıma göre hiç sorun yok
etrafımda o kadar olay oldu ki bu tarama sonuçları yüzünden çocuğunuz down sendromlu, çocuğunuzun sağ tarafı komple eksik yüzü eli ayağı diyen ve daha niceleri...doktorlar hep aldır aldır deyip durdular arkadaşımın hamileliği sırf bu nedenden dolyı berbat geçti hamileliğimin tadını bile çıkartamıyorum deyip durdu
peki sonuç ne :?:
sağlıklı nur topu gibi bebekler :D
bence hiç moralinizi bozmayın hem de hiççççççç

glimmer' Alıntı:
size tek bişi dicem evlat bi annenin dünyasıdır. onu cok sevin. karnınızda bile o bu sevgiyi hisseder. sakin ve huzurlu bi geçirin ki bebişinizde öyle olsun.
bişeye üzüldüğünüzde ya da sinirlendiğinizde hemen bebişiniz aklınıza gelsin ve sunu düşünün bu olay ondan mı değerli BOŞVERRR. bak keyfine hocam.
3. aya kadar bebek yer eder kendine karnınızda. o yüzde tv izlerken, dinleniren falan ayaklarınızın altın yüksek bi yastık koyun ara ara. bebiş cok altta olmasın. bi de onunla konusun onun size tepkide bulunduğunu göreceksiniz.
bol bol dönemin sebze ve meyvelerini yiyin. ceviz tüketin. süt içmeyi ihmal etmeyin. doğal ve stressiz yaşayıon. mümkün olduğunca kimyasallardan uzak durun. tadını cıkartın gebeliğinizin
tek bişey bu ise sizin bu konuda biçok şeyinizi dinlemek isterdik doğrusu :)
Allah razı olsun :+1:

boteningulu_44' Alıntı:
kalbini ferah tut hocam inşallah tahmin edildiği gibi değildir. bilgim yok ama tek doktora inanma derim. tavsiye edilen birkaç doktora daha git ve bu durumdan hiç bahsetme. bir de onlar baksınlar bakalım ne diyecekler.

hulya08' Alıntı:
Arkadaşlar nasipse hazirana ev döşememiz gerekecek. Tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum beyaz eşyada ne önerirsiniz biz bosch, vestel, arçelik arasıda kaldık. Bir de küçük ev aletlerinde ne marka önerirsiniz.
bosch ve siemens aynı dedi satan adam bize hocam. biz de kız kardeşim için baktık daha birkaç gün önce. ama bosch daha kaliteli sanki. küçük ev aletlerinde hepsi için farklı. tek bir önerim yok.. rabbim kolaylıklar versin.

oğlum 1,5 yaşında ve ben hamileliğimi yibonun lojmanının kömürlük katında geçirdim...
sadece kendime ait 1 tane odam vardı.
iğrenç bi bayanla kalmak zorunda kaldım...
evden sürekli fareler çıkıyordu...
ama hep cocugumu hayal ettim ve şansım iyi insanlarla rastlaştım ve mükemmel bi hamileleik ve afacan bi cocuk sonuc...
yani şartları biz belirleyemeyebiliriz bazen istenmedik şeyler yaşanbilir ama biz gercekten tadını cıkarmay bakmalıyız..
eşim ve evim 6. ayımda geldi ( asker eşi olmanın bi dezavantajıydı)
hocam inanaıyorumki sağlıklı cok tatlı bi meleğiniz olacak...
hamileleikte eğer bişeyi çok istiyorsanız oluyor benden söylemesi...

EynelMefer' Alıntı:
teşekkürler..
ben mümkün olduğunca ilaç kullanmadım. ne olur olmaz diye. fakat ilk üç ay serum kullandım. sanırım 8 tane idi. içine de mide bulantısı ilacı katıyordu doktorum. ben de duramamıştım sabah bulantılarından özellikle. serumun zararı olacağını düşünmüyorum doğrusu. iki farklı doktora sordum ikisi de önerdi. ama ilerleyen aylarda mide bulantısı şurubu ve nadiren de olsa doktorumun önerdiği ağrı kesiciyi kullandığım olmuştu.

ben de serum cok kullandım ama cok da faydalı değil aşırıya kaçmak kanı sulandırdığı için düşük riskini artırdığını duydum ama bilmiyorum doğru muuu

peki ben de hamilelikle ilgili bir şey sormak istiyorum... hamileyken saç boyatmak kesinlikle sakıncalı mıdır? saçlarım bembeyaz..o şekilde nasıl duracak 9 ay diye düşünmekteyim... daha önce hamile olanlar saçlarını boyattılar mı acaba o dönemde?? yardımcı olursanız sevinirim...

merhabalar arkadaşlar. su usıtıcım (kettle) bozuldu, yerine çaymatik alayım diyorum, marka model öneriniz varmı, tavsiyelerinizi bekliyorum..

eeeee' Alıntı:
peki ben de hamilelikle ilgili bir şey sormak istiyorum... hamileyken saç boyatmak kesinlikle sakıncalı mıdır? saçlarım bembeyaz..o şekilde nasıl duracak 9 ay diye düşünmekteyim... daha önce hamile olanlar saçlarını boyattılar mı acaba o dönemde?? yardımcı olursanız sevinirim...
boyatmak iyi değildir diye hep söylerler. ama ben saçıma röfle yaptırmıştım mesela. ve yaklaşık 15 gün sonra filan da hamile olduğumu öğrenmiştim.

Geri