bayan bilişimciler

Kodla Büyü
ilaç doktor tafsiyesi ile bende kullandım. Bencede hamile bir bayan için en önemlisi huzur. sakin olun, bebeğinizi düşünün inanılmaz bir olay. taze ve mevsiminde olan sebze ve meyveleri bol bol yiyin. kilo kalırmı demeyin. 25 kilodan şuan sadece 5 kilo fazlam kaldı oda gidecek umarım.

beyaz eşya olarak bosch aldık ve çokta memnunum. küçük ev aleti olarak marka değişik markalar aldık.

boya kimyasal değilde bitkisel ise sakıncası yok demişti doktorum.

boteningulu_44' Alıntı:
lütfen bilginiz varsa paylaşırmısınız!!!
24 haftalık hamileyim bugun ultrasyon incelemesinde bebeğin kalbinde beyaz bir leke görüldü ve doktor down sendromunun bir belirtisi olabilir dedi
bebek gelişimi çok iyi 2 li taramada sonuçlar çok temiz çıktı hatta 3 lü tarama yapmaya gerek bile görmedi
eko yaptırmak gerekiyomuş
bilginiz varsa lütfen yazarmısınız nette çok bişe bulamadım

çok geçmiş olsun hocam ama üzülmeyin Allah yardımcınız olsun. bol bol dua edin

EynelMefer hocam senin durumun önemli eğer doktor gerek duyduysa kullan hocam.Ben bulantı ilacı çok kullandım.Çükü benimki çok ağır geçti Kemoterapi sonrası kullanılan zoferi bile kullandım.Çok şükür birşey olmadı.Doktor kontrolünde tabi ki.serumda takıldı.Kan değerlerine göre calsium vitamin verir doktor.bu da önemli hocam ihmal etme çünkü bebek anneden kendine ne gerekse alır.Eğer anne gereken zamanda vitaminini ve demirini almazsa özellikle de demir çok önemli doğum sonrası sıkıntı yaşar.Kansızlık çok tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor.Doktorunuza güvenin ve dediklerini uygulayın birşey olmaz hocam onlar gebeye uygun ilacı yazıyo zaten.
boteningulu_44 hocaminşlh birşey yoktur.Bazen ultrasonda da sıkıntı olabiliyor başka hastane başka doktora görünün bir de durumdan haberiniz yokmuş gibi.Bakalım o da mı öyle diyecek gerekirse 2 doktora daha gidin.3 doktada aynı şeyi söyleyebilecek mi?Allah şifa versin.
seldabal hocama tüm alkışlar alkışta yetmez hocam sana helal olsun anne gibisin valla hamarat çalışkan

glimmer' Alıntı:
hocam tabiki paylaşırım
söylemem luzum yok doktorunuzvsiyesi olmadan kullanmayın sakın kime neyin iyi neyin zararlı geleceğini bizler bilemeyiz..
multi-tabs tablet. 3. aydan sonra başlamıştım kullanmay. son ay kullanmamaıştım
aynen bende aynı ilacı kullandım, bir kez de nac miydi neydi suda eritilen bir ilaç kullanmıştım çok öksürüyordum. onun dışında bir ilaç kullanmadım ama çok zor günler geçirdim :( hayırlısıyla geçiyor hocam hepsi geçip gidiyor, birde ben normalde kırmızı eti çok sevmem ama o dönemde et çok yemiştim.

benimde detaylı ultrasonumda böbreğin biri olması gereken sınırın üstünde demişti, kordon boynuna dolanmış demişti, sonra ne oldu ben Allahım san sığınıyorum ne olursa olsun o benim çocuğum dedim hep içimi rahat tuttum, son derece sağlıklı bir bebişim oldu.
evet hocama katılıyorum 2li ve 3lü testler olasılıkları veriyor sonuçta yaş, kilo, sigara kullanımı daha önce düşük yapıp yapmadığı gibi şeyler göz önünde bulundurularak sonuçlar çıkıyor. ama belki ortaya çıkan rahatsızlığın tedavisi olabilir.
geçenlerde bir forumda okudum, gebeliği sırasında şimdi unuttum ama çocuğunun rahatsızlığını öğrenmiş, doğumdan sonraki tedavisi için doktorunu araştırmış bulmuş ve doğum gerçekleşir gerçekleşmez tedaviye başlamışlar.

glimmer hocam bebeğiniz küvöze girdi mi, benim ki 36 haftalık doğdu 3 gün küvözde kaldı, çok hızlı nefes alıp veriyordu.

http://www.hanimlar.com/makale/mutfak/katmer-pogaca bu tarifi uyguladım ama dört kat yaptım bir daha ki sefere 3 kat yapacam içi biraz hamur oluyo.3 katta daha güzel olur.Tat ve görüntü süper tavsiye ederim
glimmer hocamın pandispanyasını yaptım tadı hazır kek gibi hem de hafif güzel de kabarıyo.Ama ben keki kestim arasına kakaolu krema ve muz koydum.İkinci parçayı koydum onunda üstüne beyaz krema fındık fıstık çikolata parçaları pastanede satılan yaş pasta gibi oldu.Tavsiye ederim.Yalnız benim fırın 25dk da pişirdi pişirirken dikkat edin çabuk pişiyo.Portakallı keki de denicem:)
kendinize iyi bakın.

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim, ben de aynı pandispanyayı denicem. hafta sonu kalabalık misafir alıcam da :)
tarif lazım 4-5 tane kadar da burda daha önce okuduklarımı bulmak zor oluyor keşke alt başlıklar olsa :oops:

deniz hocam afiyet olsun
seldabal hocam küveze girmedi ama oksijen verildi 1 kez.. ay geçmişi hatırladım şimdi ağlayasım geldi çok zor bi doğum geçirdim. tansiyonum düşmüş doğumda saatlerce çıkaremamışlar amaleyiyathaneden ailem mahvolmuştu çıktığımda

bende hocam bende zor bir hamilelik zor bir doğum geçirdim.
ama hiç kendimi bırakmadım, o bulantılarla kendim yemediğim halde yemeğimi de yaptım her işimi de yaptım.
doğumdan sonra 3 gün oğlumla hastanede kaldık o küvözde ben odada ay ne zordu diğer odalardan bebek sesi gelir ben sütümü sağıp okuyup oğluma yolladım. allahtan günde 3-4 kere beni yanına sokuyorlardı da kuzum görüyordum
inanın her sabah saçımı makyajımı yapıp oğlumu bekledi eee ilk fotolarda güzel olmak lazım dimi
bütün hamilelere tavsiyem kalbinizi temiz tutun bol bol dua edin

kesinlikleee rabbim bütün anneşlerin ve bebişlerin yardımcısı oluyor....

glimmer' Alıntı:
ben de serum cok kullandım ama cok da faydalı değil aşırıya kaçmak kanı sulandırdığı için düşük riskini artırdığını duydum ama bilmiyorum doğru muuu
gereksiz serumun kalbi yoracağını söylemişti bi doktor, fazlasına gerek yok

arkadaşlar cildiniz için birşey kullanıyor musunuz? Özellikle yüz bölgesi için

merhabalr hanımlar ben de takibe ve paylaşıma geçtim sık sık olmasa da ara ara bende artık buradayım :D

Peki cildiniz için özellikle göz çevresi için -kırışıklıkllara karşı özell.- kullandığınız bi krem var mı? ve faydasını görüyormusunuz?

benim cildim kuru nemlendirici kullanıyorum sadece eczaneden aldığım bir ürün yazın da denizden sonra bebek yağı sürüyorum. Yüzü temizlemek için tonik kullanmak gerekir mi? gereksiz mi acaba?

cildi canlandırmak için bir ara buz kalıplarında maden suyunu dondurup, günde bir defa bir parçasını yüzümde gezdiriyordum hızlıca eriyor yüzünüzde, gözenekler küçülüyor yüzünüz canlanıyor. yaz gelmişken tekrar yapılabilir kışın pek olmuyor da :D

EynelMefer' Alıntı:
mısır un ile iyice unlanır taze fasülyeler biraz da tuz (tercihe göre pul biber dökülür)..
teflona az biraz sıvı yağ dökülür hafif ısıtılır..
fasülyeler daire biçiminde teflona dökülür..
bikaç dk beklenir kenarlar düzeltilerek şekil düzgünleştirilir..
kapak yardımı ile ters düz edilir aynı şekilde öbür tarafında hafif kızarması beklenir..
servis tabağına düzgünce (daire biçimde omlet gibi) dökülür..
afiyet olsun...
bi karadenizli olarak bende bu tarifi trabzonlu bi arkadaşımdan öğrendim..fasülye tava diyolar sizinkinden farklı olarak soğanları kavurup unlanmış hafif haşlanmış fasülyeyle tavaya diziyosun..hmm çok lezzetli yiyesim geldi tok da olsam :D

şeffaf' Alıntı:
tonik yerine de doğal gül suyunu duymuştum.
ewet hocam bende gülsuyuyla cildimi temizliyorum vichy nin nemlendiricisini kullanıyorum...güneş kremi olarakda vichy yağlı ciltler için 50 faktör aldım..ondanda memnunum :+1:

Bihruze' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
mısır un ile iyice unlanır taze fasülyeler biraz da tuz (tercihe göre pul biber dökülür)..
kapak yardımı ile ters düz edilir aynı şekilde öbür tarafında hafif kızarması beklenir..
afiyet olsun...
bi karadenizli olarak bende bu tarifi trabzonlu bi arkadaşımdan öğrendim..fasülye tava diyolar sizinkinden farklı olarak soğanları kavurup unlanmış hafif haşlanmış fasülyeyle tavaya diziyosun..hmm çok lezzetli yiyesim geldi tok da olsam :D
zten bizde trabzondayız :) burada öğrendik acayip pratik soğan katmıyoruz balık gibi aynı mantık ile küçük balıklarda yapılabilir...

Bihruze' Alıntı:
şeffaf' Alıntı:
ewet hocam bende gülsuyuyla cildimi temizliyorum vichy nin nemlendiricisini kullanıyorum...güneş kremi olarakda vichy yağlı ciltler için 50 faktör aldım..ondanda memnunum :+1:
hocam güneş kremi demişken bana da lazım ama ne alacağımı bilemedim. şimdiye kadar seba med, roc, innova kullandım. hepsi de 1 saat sonra gözlerimde yanma ve ağlamışım gibi kızarıklak yapıyor. böyle bir sorunla karşılaşan ve çözüm bulan oldumu daha önce ya da bitkisel krem tavsiyesi olan.

bende babenin 50 faktörlük kuru ciltler için olan güneş kremini kullanıyorum.. ama bendede kızarıklık ve göz yaşarması yapıyo.. doktor tavsiye etmişti benimkini. 10 gün sonra kontrolum var.bi sorcam bakalım. niyeböyle yapıyo diye

EynelMefer' Alıntı:
afiyet olsun...

hocam fasulyeler haşlanmış mı?

ben yüzüm için avene ürünlerini birde güneş lekelerini yok etmek için DDF leke açıcı krem kullanıyorum güneş kremi ise ducrayın melascreen 50 faktör güneş kremi

evet haşlanmış fasülyeler (onu belirtmeyi unutmuşum), biz zaten çok alıp haşlayıp buzlukta hazır yemeklik halde poşetlerde bekletiyoruz, dilediğimiz zaman 10dk yemek hazır hemde çok hafif :)

güneş kremi olarak shiseido kullanıyorum (50+) faktör çok memnunum. ayrıca aynı markanın fondöten,ruj ve allığını da kullanıyorum çok iyiler. cilt temizliği ve nemlendirici için estee lauder çok iyi kesinlikle tavsiye olunur. hatta daha geçen hafta estenin yeni kremini aldım çok memnun kaldım. bu ara reklamlarda da çıkıyor. genç antiage kremi çok süper şiddetle tavsiye olunur.

şeffaf' Alıntı:
Bihruze' Alıntı:
şeffaf' Alıntı:
hocam güneş kremi demişken bana da lazım ama ne alacağımı bilemedim. şimdiye kadar seba med, roc, innova kullandım. hepsi de 1 saat sonra gözlerimde yanma ve ağlamışım gibi kızarıklak yapıyor. böyle bir sorunla karşılaşan ve çözüm bulan oldumu daha önce ya da bitkisel krem tavsiyesi olan.
hocam ben cappertone diye bir marka kullanıyorum. çok memnunum tavsiye ederim.

ben de yüzüm ve omuz üstleri için 50 faktör ve bebekler için olan sebamed kullanıyorum. diğerleri için 30 faktörlük herhangi bişi de iş görüyor.

böyle başlık yerine, bayan bilişimcilere bi konu bölümü açılsa olmaz mı? ben konuları takip edemiyorum çok sayfa var arada. :(

dijitalyerli' Alıntı:
böyle başlık yerine, bayan bilişimcilere bi konu bölümü açılsa olmaz mı? ben konuları takip edemiyorum çok sayfa var arada. :(
evet hocam çok iyi olur valla yemek ve tarifler bölümü, kılık kıyafet bölümü, makyaj bölümü, bebek ve hamilelik vs vs :)

Geri