bayan bilişimciler

Kodla Büyü
Summer_06' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
dondurucuya gelelim, öncelikle kendisini bulana sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
yazdan başlayalım:
bezelye ayıklayıp poşetliyorum
barbunya ayıklayıp poşetliyorum
taze fasulye tuzlu suda haşlayıp soğuk suda şokluyorum.
kabak çorba için rendeleyip koyuyorum, ayrıca yemek için küp küp doğrayıp domatesle kavuruyorum, kıymalı yemeğini yapıyorum.
patlıcan közleyip koyuyorum,ayrıca küp küp doğrayıp domatesle kavuruyorum, kıymalı yemeğini yapıyorum.
kırmızı biber ayıklayıp doğrayıp çiğden koyuyorum oğluşun çorbaları için, ayrıca közleyip koyuyorum
köy biberi ayıklayıp çiğden bulgur pilavı için
sivri biber ayıklayıp bütün koyuyorum izmir köfte gibi yemeklerin üzeri için ayrıca az yağla kavurunca kızartma gibi oluyor.
sivri biberleri ayıklayıp doğrayıp domates ve sarımsakla kavuruyorum, çıkarınca az yağ ve tuz ekleyip ısıtıyorsunuz çok güzel oluyor.
domates ve biberleri menemenlik doğrayıp poşetledim çıkarınca soğanını kavurup yumurtasını kırdınız mı yaz menemeninden farksız
dolmalık yeşil ve kırmızı biberleri ayıklayıp koyuyorum
enginar çiğden ve suyuyla birlikte
domates sosundan da konserve yapıyoruz tabi bunu annemle :)

yazlıkların dışında
haşlanmış kuru fasülye,nohut
kıymayı direk köfte yapı atıyorum
kurumuş ekmekleri robotta çekip köfte için atıyorum
daha önceki mesajlarımda olduğu gibi her türlü kek, börek, poğaça ...

aklıma gelenle bunlar.

Bütün bunları yapabilmeniz ne kadar güzel. Evleneli 10 ay oldu. Daha önceki yaşantımda ailemin yanındaydım, yemek neredeyse hiç yapmamıştım. Şimdi ise mutfağı idare etmeyi ve alınan şeyler çürümeden tüketebilmeyi yeni yeni öğreniyorum. Belki bir gün ben de bu kadar etkin bir şekilde mutfağı kullanabilmeyi öğrenirim :)

Hocam ben de evleneli bir buçuk yıl oldu, öncesinde de pek bişey yapmazdım, hala alışamadım, mutfağa, ev işlerine.. İnş. ben de zamanla normale dönerim diyorum ama birazcık sevmekle alakalı heralde.

seldabal' Alıntı:
klebsiella hocam yarama parmak bastınız eşim bunların yarıdan fazlasını yemez , çok yemek seçer,
bu arada ayıklanıp yıkanmış ıspanak ve semizotu da çok pratik oluyor.

ısbanak temizlemek pişirmekten daha çok vaktimi alıyor.. bu fikir çok iyi temizleyip yıkayıp kurutuyoruz sonra poşetleyip kaldırıyoruz değil mi?

evet hocam ben 1 kilo ıspanağı ayıklayıp yıkıyorum kurutuyorum yarısını pişirip yarısını dondurucuya aynen 2 demet semizotunuda ayıklayıp yıkıyorum kurutuyorum yarısını pişirip yarısını dondurucuya :)

seldabal' Alıntı:
evet hocam ben 1 kilo ıspanağı ayıklayıp yıkıyorum kurutuyorum yarısını pişirip yarısını dondurucuya aynen 2 demet semizotunuda ayıklayıp yıkıyorum kurutuyorum yarısını pişirip yarısını dondurucuya :)

çok sevdim bu fikri :alkis:

hanımlar ben de yazdan dometslerimi hiç doğramadan bütün bütün 4-5er gruplar halinde poşetleyerek atıyorum buzluğa...
büyük randıman aldım bu uygulamadan. kullanacağım zaman hemen sıcak suya tutuyorum kabuğu soyuluyor ve buzlu buzlu doğrayıp kullanıyorum

glimmer' Alıntı:
hanımlar ben de yazdan dometslerimi hiç doğramadan bütün bütün 4-5er gruplar halinde poşetleyerek atıyorum buzluğa...
büyük randıman aldım bu uygulamadan. kullanacağım zaman hemen sıcak suya tutuyorum kabuğu soyuluyor ve buzlu buzlu doğrayıp kullanıyorum
aslında çok kolay olur konserve çok uzun iş ama dondurucuya sığamıyorum bu sefer de:)

çok sevdiğim bi öğrencim bissürü leylak toplamış nescafe kavanozuna doldurmuş getirdi misler gibi leylak kokuyor bilgisayar sınıfı :)

mutlak_adeger' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Bilişimci bayan olarak ilk mesajımı yazayım ben de :) yemek tarifi sitesi yapıyoruz ve tariflerin denenmiş olmasına özen gösteriyoruz.Bunun için denediğiniz tarifleri resimli olarak paylaşabilir misiniz? Bana isminizi de gönderirseniz tarifin altına ekleyen bölümüne yazabilirim. Şimdiden teşekkürler...
hocam resimleri burdan eklemeyelim bence malum sitenin yükü artar yavaşlar falan kimseyi kızdırmayalım dimi
bi yöntem söylerseniz iyi olur.

gakkosgirl' Alıntı:
nurhayat' Alıntı:
misafirler için çayın yanına ne tür salatalar hazırlıyorsunuz ?
kısır,patates salatası, mercimek köftesi dışında lezzetli bi tarifi olan var mı?

tavuklu şehriye salatası yapıyorum ben ..ii haşlanmış tavuk, arpa şehriye,derete otu (asıl lezzeti veren dereotu mis gibi)yeşil soğan, yoğurt, sarımsak karışımı bi salata...süper ... yaptım ve beğenmeyen hiç olmadı ...

yeşil mercimekli kuskus salatası .... haşlanmış yeşil mercimek, kuskus, yeşil soğan, gözlenmiş kırmızı biber, dere otu, maydanoz, mısır isterseniz .....süper deneyin bunuda

tavuklu şehriye salatası yapıyorum ben ..ii haşlanmış tavuk, arpa şehriye,derete otu (asıl lezzeti veren dereotu mis gibi)yeşil soğan, yoğurt, sarımsak karışımı bi salata...süper ... yaptım ve beğenmeyen hiç olmadı ...

hıımmmm nefissss

seldabal' Alıntı:
hocam istedikten sonra alasnı yaparsınız ben daha 9-10 yaşındayken annem evden çıksa da un helvası yapsam diye beklerdim :)

selda hocam harikasın maşallah sana ya :) ben haftasonu uğraştım 2 saat beceremedim un helvasını :( bana da öğret ne oluuuuuurrrrrrrrrr :D

lütfen bilginiz varsa paylaşırmısınız!!!
24 haftalık hamileyim bugun ultrasyon incelemesinde bebeğin kalbinde beyaz bir leke görüldü ve doktor down sendromunun bir belirtisi olabilir dedi
bebek gelişimi çok iyi 2 li taramada sonuçlar çok temiz çıktı hatta 3 lü tarama yapmaya gerek bile görmedi
eko yaptırmak gerekiyomuş
bilginiz varsa lütfen yazarmısınız nette çok bişe bulamadım

İnternetten alış veriş yapıyo musunuz? Ben bazen o site senin bu site benim gezip duuryorum, sonra onu da alıyım bunu da alıyım oluyo bazen :)

seyma' Alıntı:
İnternetten alış veriş yapıyo musunuz? Ben bazen o site senin bu site benim gezip duuryorum, sonra onu da alıyım bunu da alıyım oluyo bazen :)

Hocam internetten alışveriş güzel. Özellikle çarşı uzak olup, hele de istediğini bulamayan bizler için. Ama kargo ücreti, ürünün istediğiniz gibi olmaması vs. üzüyor bazen. geri gönderiyorsunuz da zaman kaybı oluyor. İşin ucunu kaçırma da yaşayabilirsiniz. Onun da sebebi, alışveriş yaparken kendimizde bir yorgunluk hissederiz, taşıdıklarımız da ağırlık yapar, dolayısıyla yorulup alışverişi bırakırız. AMa internetten yapınca bu his de olmuyor. Dikkat etmek lazım :)

biltek2007' Alıntı:
seyma' Alıntı:

Hocam internetten alışveriş güzel. Özellikle çarşı uzak olup, hele de istediğini bulamayan bizler için. Ama kargo ücreti, ürünün istediğiniz gibi olmaması vs. üzüyor bazen. geri gönderiyorsunuz da zaman kaybı oluyor. İşin ucunu kaçırma da yaşayabilirsiniz. Onun da sebebi, alışveriş yaparken kendimizde bir yorgunluk hissederiz, taşıdıklarımız da ağırlık yapar, dolayısıyla yorulup alışverişi bırakırız. AMa internetten yapınca bu his de olmuyor. Dikkat etmek lazım :)

Aynen normalde alışveriş yapabileceğimiz bi yer yok diye internetten alışveriş yapıyoruz, bi yönden güzel oluyo, fırın kağıdına kadar herşeyi internetten alıyoruz, bazen de ipin ucunu kaçırdığım olmuyo değil :)

Patlicanin dondurucuya koyulmasi saglik acisindan zararliymis. Patlican bekledikce icindeki nikotin artiyormus. Bu yuzden tazeyken hemen yenilmeliymis. Bilimsel haberlerde okumustum.

seldabal' Alıntı:
mutlak_adeger' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Bilişimci bayan olarak ilk mesajımı yazayım ben de :) yemek tarifi sitesi yapıyoruz ve tariflerin denenmiş olmasına özen gösteriyoruz.Bunun için denediğiniz tarifleri resimli olarak paylaşabilir misiniz? Bana isminizi de gönderirseniz tarifin altına ekleyen bölümüne yazabilirim. Şimdiden teşekkürler...
hocam resimleri burdan eklemeyelim bence malum sitenin yükü artar yavaşlar falan kimseyi kızdırmayalım dimi
bi yöntem söylerseniz iyi olur.

Haklısınız hocam, yemektarifim@hotmail.com adresine yemeğin resmini, tarifini ve isminizi (isteğe bağlı) gönderebilirseniz çok sevinirim. Site tamamlanınca burdan adını yazıcam o zaman tüm bayan bilişimciler için de güvenilir bir arşiv olur :) Teşekkürler herkese şimdiden...

günaydın kızlarrrr.
bugün kendimi çoook enerjik hissediyorum maşallahh.
dün kocacım nöbetçiydi bi sürü koli yaptım taşınmaya az kaldı...
kızşlar haftaya cuma tayin yerimiz belli oluyorrrr kalbim küttt küttttt kütttttttttttttttttttt
fazla mı kütldi ne :) :puhaha:

glimmer' Alıntı:
günaydın kızlarrrr.
bugün kendimi çoook enerjik hissediyorum maşallahh.
dün kocacım nöbetçiydi bi sürü koli yaptım taşınmaya az kaldı...
kızşlar haftaya cuma tayin yerimiz belli oluyorrrr kalbim küttt küttttt kütttttttttttttttttttt
fazla mı kütldi ne :) :puhaha:
günaydın hocam
hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
bizim de haziranın ilk haftasında belli olacak
hepimiz için hayırlısı bakalım

Arkadaşlar nasipse hazirana ev döşememiz gerekecek. Tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum beyaz eşyada ne önerirsiniz biz bosch, vestel, arçelik arasıda kaldık. Bir de küçük ev aletlerinde ne marka önerirsiniz.

Vestelin makul gelen yanı 5 yıl garanti vermeleri. Arçelikte Türk markası diye cazip geliyor açıkcası ama kalite bakımından pek bişey bilmiyorum.

bayan bilişimciler sizi bölmek istemem ama :) forumda size ait bir başlık ve buna ait alt başlıkları olsa fena olmaz başlık uzadıkça uzuyor ve kimi zaman bayan fikri iyi oluyor ve bu uzunlukta o fikre ulaşmak zorlaşıyor..açılış ne zamana :)

beyaz eşya ben hepsini arçelikten aldım yetkili servisi benim için önemli ondada yetkili servis gayet yaygın memnunum :)

Geri