bayan bilişimciler

Kodla Büyü
uyku sersemine ese ya da cocuga tukurulmesin de :)

ben de firinda baharatli kizarmis patates tarifi vereyim.

patatesleri elma gibi dilimleyip, sivi yaglayip, baharatlayip, tepsiye dizin, ustu kizarana kadar da pisirin. Hem daha saglikli hem de citir citir oluyor.

ocelote' Alıntı:
patatesleri elma gibi dilimleyip, sivi yaglayip, baharatlayip, tepsiye dizin, ustu kizarana kadar da pisirin. Hem daha saglikli hem de citir citir oluyor.
zamanım varsa bende öyle yaparım...yanına biber domatesde koyarım...kızartmadan daha iyi...hem her yer yağ da olmuyor...

patatesleri tereyağ ve kimyonla karıştırıp fırına verirseniz hazır elma dilimi patates gibi oluyor.

ogretmen_pc' Alıntı:
kızlar akşam çaya gelen misafirlere mutlaka ikram hazırlıyor musunuz? ben ilk kez bu haftasonu tembellik yaptım zaten bütün işler haftasonuna birikiyor akşama kadar temizlik sonra da hiç halim olmadı pasta börek uğraşmaya hazır aldık :p
iyi yapmışsın hocam, ikram mı ikram sonuçta
ama dondurucuyu bu gibi durumlar için tavsiye ederim
mesela benim dondurucumda şuan börek,simit,tahinli kurabiye ve portakallı kek var ikramlık
dün yaptığım kekin yarısını aynen dondurucuya attım :)

seldabal' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:
kızlar akşam çaya gelen misafirlere mutlaka ikram hazırlıyor musunuz? ben ilk kez bu haftasonu tembellik yaptım zaten bütün işler haftasonuna birikiyor akşama kadar temizlik sonra da hiç halim olmadı pasta börek uğraşmaya hazır aldık :p
iyi yapmışsın hocam, ikram mı ikram sonuçta
ama dondurucuyu bu gibi durumlar için tavsiye ederim
mesela benim dondurucumda şuan börek,simit,tahinli kurabiye ve portakallı kek var ikramlık

evet aslında hep diyorum ama şu dolaba atma işini henüz gerçekleştiremedim acil durumlar için şart aslında

glimmer' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler ogretmen_pc hocam

rica ederim hocam okudunuz mu ? şu aralar o kadar kaptırdım ki ev, misafir, ziyaretler, bi yandan okul.. yetişemediğim işler.. bu yazıyı okuyunca dedim aslında ne çok yormuşum kendimi

kızlar bu arada hafta sonu perdeleri yıkadım...ütülemek zor olduğundan da genelde ütülemem...bugün ne giysem de duymuştum saç kurutma makinesi ile elbise ütülüyorlardı...bende perdeleri astıktan sonra saç kurutma makinesi ile kuruttum.... sonuç süper tek bir kırışık yok...ütüden daha kolay...bence mutlaka deneyin :+1: :+1:

rica ederim hocam okudunuz mu ? şu aralar o kadar kaptırdım ki ev, misafir, ziyaretler, bi yandan okul.. yetişemediğim işler.. bu yazıyı okuyunca dedim aslında ne çok yormuşum kendimi[/quote]

bende aynı durumdayım. :( durup nefes almak istiyorum

merhaba arkadaşlar, bu başlığı çok sevdim:) bu arada ne kadar maharetlisiniz maaşallah:) ben pek anlamam sutfak işlerinden gerçi bekarım belki ondandır:) ama sizleri böle görünce bişeyler deneyip (pasta börek) yapasım geldi valla:) tarifleri alıyorum not ediyorum bi yere ilerde lazım olur kesin :D

ocelote' Alıntı:
uyku sersemine ese ya da cocuga tukurulmesin de :)

ben de firinda baharatli kizarmis patates tarifi vereyim.

evet bende saçım başım yağ kokar ocak batar diye patatesi fırında bu şekilde yer oldum...sağlık için değil yani :puhaha:

ogretmen_pc' Alıntı:
http://www.cocukaile.net/hiz-insanin-dogal-ritmine-mudahaledir/

bu arada linkteki yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ederim... bana çok iyi geldi :)

hız örneğine sezaryen doğum çok hoş olmuş...doğru gerçekten..

dün akşam misafirlerim vardı arkadaşlar ve elmalı kurabiyeme bayıldılar
un
1 vanilya
1 kabartma tozu
125 gr margarin
1 çay bardağı sıvı yağ
3/4 çay bardağı şeker
1 çay bardağı yoğurt
1 yumurta
yumurta ve şekeri iyice çırptıktan sonra diğer malzemeleri karıştırın
harç için:
3 elma rendesi
2 yemek kaşıgı şeker
1 tatlı kaşıgına yakın tarçın
bol ceviz ama cevizleri çok parçalamayın
afiyet olsun...
180 derecede pişirdim

edacomü' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:
http://www.cocukaile.net/hiz-insanin-dogal-ritmine-mudahaledir/

bu arada linkteki yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ederim... bana çok iyi geldi :)

hız örneğine sezaryen doğum çok hoş olmuş...doğru gerçekten..

evett.! "Mesela zaman zaman kontak kapatma, TV’yi ve bilgisayarı kapatma günleri ilan edebilir, mektup yazma haftaları düzenleyebilir, her yere yürüyerek gitme günleri yapabiliriz"

ne güzel olurdu

Bu başlığı çok beğendim.gerçekten çok keyifli.en azından foruma girip içimiz karardığında hemen buraya yönelebiliriz. bazen öyle bunaltıcı haberlerle karşılaşıyoruz ki bunalıyoruz.burası çok iyi geldi. :) :) :)

edacomü' Alıntı:
seldabal' Alıntı:

keki pişirip de mi dondurucuya attınız? peki çıkınca nasıl oluyor tadında bi değişikik var mı?
hocam pişirip tazeyken ya aynı gün yada ertesi gün atıyorum. çay suyunu koyduğunuz anda bile çıkarsanız hemen çözülüyor, fırından yeni çıkmış gibi oluyor hiç bir fark yok inanın
ben çok şeyi atıyorum dondurucuya benim için hayat kurtarıcı
yaptığım herşeyi biraz fazla yapar atarım aniden gelene çıkarırım ya da biz bir yere giderken götürürüm çok pratik oluyor.

edacomü' Alıntı:
kızlar bu arada hafta sonu perdeleri yıkadım...ütülemek zor olduğundan da genelde ütülemem...bugün ne giysem de duymuştum saç kurutma makinesi ile elbise ütülüyorlardı...bende perdeleri astıktan sonra saç kurutma makinesi ile kuruttum.... sonuç süper tek bir kırışık yok...ütüden daha kolay...bence mutlaka deneyin :+1: :+1:
hocam mekanizmalı perdeler zaten kendi demirlerinin ağırlığıyla açılıyor hiç kırışmıyor :)
diğerlerini makineden çıkar çıkmaz asıyorum ben kurudukça açılıyor, yine de deneyeceğim malum yaz temizliği başlar yakında :)

fırında tekrar ısıtmıyorsunuz anladığım kadarıyla çözünmesi yeterli gibi... hiç denemedim keki aklımda bulunsun...dün kurabiye yapmıştım bitecek gibi gözükmüyor onları da gidince dondurucuya atayım o zaman :wink: bilgi paylaşınca çoğalır :) :)

seldabal' Alıntı:
edacomü' Alıntı:
hocam mekanizmalı perdeler zaten kendi demirlerinin ağırlığıyla açılıyor hiç kırışmıyor :)
diğerlerini makineden çıkar çıkmaz asıyorum ben kurudukça açılıyor, yine de deneyeceğim malum yaz temizliği başlar yakında :)

hocam yinede kırışık oluyor onları açmak için de deneyin bence güzel bir çözüm...

edacomü' Alıntı:
fırında tekrar ısıtmıyorsunuz anladığım kadarıyla çözünmesi yeterli gibi... hiç denemedim keki aklımda bulunsun...dün kurabiye yapmıştım bitecek gibi gözükmüyor onları da gidince dondurucuya atayım o zaman :wink: bilgi paylaşınca çoğalır :) :)
aynen hocam çayın suyu kaynayana kadar yeterli oluyor ama poğaça,pizza türünü ısıtıyorum (tavada üstüne kapak kapatıp kısık ateşte) daha güzel oluyor ama kek, kurabiye,simit, çatal çözülmesi yeterli :)

güzel hocalarım peki dondurucuya başka ne atabiliriz?siz neler yapıyorsunuz işinizi kolaylaştırmak için daha doğrusu pratik olmak adına...

bugün ilk kez kayınvalidemin verdiği kuru patlıcan dolması yapacağım çok heycanlıyım güzel olacak mı acaba :p size sorum iki kişi olduğumuzdan zaten epey artacak buzluğa attığım zaman tadı değişir mi ?

yeymir23' Alıntı:
acayip severim kuru patlıcan dolmasını :)

ben de severim bugün fikrim değişmez inş :) bu dolmalar yerken çok kolay yeniyordu yapması ne zormuş... haftasonuna eşimin ailesi gelecek gibi şimdiden dolaba atayım bi şeyler diyorum neler tavsiye edersiniz? sarma ve dolma yapıp atacağım başka neler olabilir ?

:) çok güzel bir forum başlığı olmuş. formu açana teşekkür. keşke bu güzel fikirlerinizi ayrı bir forum sitesi açsakta orda paylaşsak. daha güzel olmaz mı?

Geri