bayan bilişimciler

Kodla Büyü
klebsiella' Alıntı:
technic_f' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:
Arkadaşlar bende fırın almayı düşünüyorum bekar olduğum için hala evime alamadım ama artık tak etti almak lazım bir tane, sizlerden marka alabilirmiyim acaba?
Güzel pişirsin,yakmamasını istiyorum...Luxell ya da simfer nasıldır sizce?
luxell'in fanlı olan siyaf fırını benim eski fırınım hocam. iyi pişiriyordu. anneminki ise börekçi modeli. o da gayet memnun. simfer hakkında bilgim yok.

Teşekkür ederim hocam luxcellin biraz arkadan çıkıntısı var onu tezgahın üstüne nasıl sığdırırım bilemiyorum :)
evet vardı :) tabi hocam öncelikli tercihinizi mutfağınızın durumuna göre belirleyin.

her gün yeni bir şiddet haberi. hergün ya bir öğretmen bıçaklanıyor, ya bir doktor, ya bir çocuk ailesi tarafından dövülüyor,öldürülüyor.. ne yazık ki türkiye bu hale geldi. ben cezaların caydırıcı olmamasının büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. başımızdakiler bu haberleri okuyunca gülüp geçiyorlar heralde ki, hala şiddet konusunda hiçbir adım atılmadı. çok yazık. insan hayatı bu kadar değersiz oldu işte.

küçük yaşlardan başlayarak çocuklarımıza şiddetin kötü birşey olduğunu aşılayalım bence. benim bazı arkadaşlarım, komşularım çocuklarına tenbih ediyor. arkadaşın sana vurursa sen de ona vur gibi.. bu bana çok ters geliyor mesela. daha 2-3 yaşındaki çocuklara hemen şiddeti öğretiyoruz. ben oğluma böyle birşey asla tenbihlemem şahsen. onun son çare olduğunu mutlaka öğrenecektir. şu anda bizimki koşup kaçıyor benim yanıma geliyor.

hele insan anne olunca hiç dayanamıyor bu şiddet haerlerine, sen en ufak bir kelimeni bile tartarak söylerken nasıl bazıları (insan diyemiyorum) bu kadar korkunç olabiliyor, nasıl kıyabiliyor !!!!

technic_f' Alıntı:
küçük yaşlardan başlayarak çocuklarımıza şiddetin kötü birşey olduğunu aşılayalım bence. benim bazı arkadaşlarım, komşularım çocuklarına tenbih ediyor. arkadaşın sana vurursa sen de ona vur gibi.. bu bana çok ters geliyor mesela. daha 2-3 yaşındaki çocuklara hemen şiddeti öğretiyoruz. ben oğluma böyle birşey asla tenbihlemem şahsen. onun son çare olduğunu mutlaka öğrenecektir. şu anda bizimki koşup kaçıyor benim yanıma geliyor.
aynen hocam en çok tembihlediğim şey sakın kimseye vurma konuşarak anlaş ve paylaş. bir ara bizimki arkadaşlarına vuruyor, itiyordu inanın uykularım kaçıyordu. şimdi düzeldi çok şükür.
çocuğuna oyuncak silah alıyor insanlar, onun yanında şiddetli kavgalar ediyor ve şiddet içerikli programlar hatta çizgi filmler seyrettirerek büyütüyorlar. sonuç ortada
dönüp dolaşıp hepimize zarar veriyor bu çocuklar.

seldabal' Alıntı:
technic_f' Alıntı:
aynen hocam en çok tembihlediğim şey sakın kimseye vurma konuşarak anlaş ve paylaş. bir ara bizimki arkadaşlarına vuruyor, itiyordu inanın uykularım kaçıyordu. şimdi düzeldi çok şükür.
çocuğuna oyuncak silah alıyor insanlar, onun yanında şiddetli kavgalar ediyor ve şiddet içerikli programlar hatta çizgi filmler seyrettirerek büyütüyorlar. sonuç ortada
dönüp dolaşıp hepimize zarar veriyor bu çocuklar.
kesinlikle haklısınız hocam. duyarlı aile, duyarlı veli.. herşeyin başı. ağaç yaşken eğiliyor işte. bu iş okulda öğrenilseydi eğer çeşitli meslek gruplarından şiddet uygulayan bu insanlar çıkmazdı. adam doktor misal, eşini dövüyor. vaya öğretmen çocuğunu dövüyor vs.. demek ki bu iş okulda öğrenilmiyor. çocuk meselesi büyük sorumluluk.. hepimize düşen önemli görevler var.

fatma' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:
sevgili bayan bilişimciler :D
bana böyle pastanede satılanlar gibi açma tarifi lazım sanırım içine margarini kat kat sürüyorlar ama tam bilmiyorum tarifi olan var mıııııı :)
2 su bardağı ılık su ile bir paket yaş mayayı 8 tatlı kaşığı toz şekerle birlikte bir kaba koyup kabarmasını bekleyin. bir su bardağı sıvı yağ 2 yumurta (birinin sarısı üzerine sürülecek), tuz ve alabildiği kadar unu bir kaba koyup üzerine mayayı ekleyip iyice yoğurun. kabarması için üzerine nemli bir bez serip biraz sıcak bir ortama koyun. kabardıktan sonra tekrar yoğurun ve bir kez daha kabarması için bekleyin (iki kez kabartınca daha güzel oluyor). elinize yumurta büyüklüyünde parçalar alın ve avuç içinizde açın, oda sıcaklığına gelmiş yumuşak margarini üzerine sürün ve açma görüntüsünde rulo yapıp yuvarlayın. üzerine yumurta sarısı sürüp fırına atın. 180-200 derece arası iyi oluyor.sıcaklık çok düşük olmasın sertleşiyo poğaçalar. afiyet olsun....
çoookkkkk teşekkürler hocam klavyene sağlık :lol:

seyma' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:
bana böyle pastanede satılanlar gibi açma tarifi lazım sanırım içine margarini kat kat sürüyorlar ama tam bilmiyorum tarifi olan var mıııııı :)

http://www.hanimlar.com/makale/mutfak/katmer-pogaca

Hocam linkteki tam dediğiniz gibi oluyo. Gerçi ben deneyip yapamamıştım, ama ev arkadaşım yapıyodu çoook güzle oluyo.
linkteki tarif çok güzel görünüyor ya canım çekti :) fırınım bozulmasa hafta sonu denerdim..

Bütün tarifler nefis görünüyor. Hepsini deneyesi geliyor insanın. Deneyince de yiyesi geliyor. Sonra da kilolarla başımız derde giriyor :(

seyma' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:

Hocam linkteki tam dediğiniz gibi oluyo. Gerçi ben deneyip yapamamıştım, ama ev arkadaşım yapıyodu çoook güzle oluyo.
bayıldımmm ilk önce bunu deneyeceğim :idea:

ocelote' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:
ocelote' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/her-telden-f29/sinifta-ogretmenini-bicakladi-t86304.html bayan ogretmen sinifta bicaklandi haberi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25343826/ bayan ogretmeni esi ucurumdan atip olumune sebep olmus.

pasta borekler tamam konusulsun da, daha onemli seyler var sanirim.

Evet hocam haklısınız. Öğretmene eşi saldırıyor, ve günümüz erkekleri şiddetin boyutunu abartmış durumdalar. Ne olursa olsun bu şekilde şiddeti kimse haketmiyor.
hocam ya Allah razi olsun, hic bir tepki gelmeyecek sanmistim artik. neyse gormemislerdir, dikkat etmemislerdir diyeyim. bir daha da acip bakasim gelmemisti bu grupta yazilanlara. Bu kadar duyarsiz olunmasina sinirleniyorum, uzuluyorum. bu mudur yani, neyse daha fazla konusup da tartisma ortami acmayayim.

sendikadan mesaj geldi, pazartesi ilk derse girmiyoruz, öğretmene şiddet sebebiyle. Tüm ülkede uygulanacak.

hangi sendika hocam.. bizimkinden bir ses çıkmadı. bu konuyu artık ciddiye almaları lazım.. bence bütün sendiklar birleşsek dr gibi bizde sesimizi duyursak.. zamanı geldi de geçiyor..

Merhaba arkadaşlar. Bilişimci bayan olarak ilk mesajımı yazayım ben de :) yemek tarifi sitesi yapıyoruz ve tariflerin denenmiş olmasına özen gösteriyoruz.Bunun için denediğiniz tarifleri resimli olarak paylaşabilir misiniz? Bana isminizi de gönderirseniz tarifin altına ekleyen bölümüne yazabilirim. Şimdiden teşekkürler...

bugün dersler çok yorucu geçiyor öğrenciler 23 Nisan çalışmaları yaparken pek derslere girmediler şimdi de bi disiplinsizlik var :?

seyma' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:

bu haşhaşlı yapsak olurmu? ama nasıl yapacaz tereyğıyla birlikde sürecez galiba.

ogretmen_pc' Alıntı:
bugün dersler çok yorucu geçiyor öğrenciler 23 Nisan çalışmaları yaparken pek derslere girmediler şimdi de bi disiplinsizlik var :?

zaten nisandan itibaren okul bitmiş hissine kapılıyor çocuklar. 23 nisan çalışmaları için zaten dağılıyorlar, 23 nisan sonrasında da toplamak imkansız hale geliyor. Havalar da iyice ısındı artık.

Summer_06' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:

zaten nisandan itibaren okul bitmiş hissine kapılıyor çocuklar. 23 nisan çalışmaları için zaten dağılıyorlar, 23 nisan sonrasında da toplamak imkansız hale geliyor. Havalar da iyice ısındı artık.

aynen hocam hele 8 ler iyce bi tuhaflaştı bilgisayar dersinde tutmak için kırk takla atıyoruz :? bi de şunu anladım bilgisayar sınıfında tabure olmayacak sınıfın ortası boş diğer arkadaşın yanına giderken tabureyi sürerek gidiyor bi uğultu bi uğultu sinir oluyorum tabure sesine :verymad:

ben de haşhaşlı poaça tarifi istiyorum ama ayrıntılı olsun ben mutfakda pek iyi deilim.

ogretmen_pc' Alıntı:
Summer_06' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:

aynen hocam hele 8 ler iyce bi tuhaflaştı bilgisayar dersinde tutmak için kırk takla atıyoruz :? bi de şunu anladım bilgisayar sınıfında tabure olmayacak sınıfın ortası boş diğer arkadaşın yanına giderken tabureyi sürerek gidiyor bi uğultu bi uğultu sinir oluyorum tabure sesine :verymad:

Sandalyeyi de aynı amaçla kullanıyorlar hocam. gençlik yerinden kalkmaya üşeniyor artık. Ben 8 lere andaç yapmalarını önerdim. Mayıs ayında da onunla meşkul olacaklar. Bakalım güzel bir ürün çıkarsa paylaşırım :)

gelişimci' Alıntı:

Hocam ben daha önce poğaça tarifimi vermiştim. Onu boş olarak açma şeklindede kullanabilrsiniz.
İki ayrı kapta bu karışımları hazırla:

2 su bardağı un+ ınstant maya+ 1 yemek kaşığı şeker(tepeleme)+ 1 tatlı kaşığı(tepeleme) karıştır.

1 yumurta+ 1 yumurtanın sadece akını (sarısını üstüne ayır)+ bir bardak suve süt karışımı (süt soğuk, sıcak su ılık karışım olsun)+ yarım çay bardağı sıvıyağ (ben zeytinyağı kullanırım) karıştır

Kurulardan oluşan karışımın ortasını aç ve sıvıları döke yavaş yavaş karıştır. Çok cıvık olacak. Azar azar un ekleyerek hamuru kıvama getir. (çok cıvık olmasın, cıvık hamurun poğaçası yayılır, üste doğru kabarmaz)

Sonra mayalanmaya bırak. Mayalamanma gerçekleşince oda sıcaklıkğında tereyağ süreceğiz. Hamuru elinle aç terayağ sür. Rulo yap, beze haline getir. Bu işlemi birkaç kez tekrarla. Tereyağla birlikte bırak biraz daha mayalansın. Yoksa şekil vermek zor olur.

Sonra istediğin şekilde bu hamuru kullan. tereyağla yaptığın için yumuşacık olur. Sana yağ kullanırsan biraz daha gevrek olacaktır.

Pastaneler normalde alba yağ kullanır poğaçalara. Bunları metro gibi marketlerde 10 kiloluk bulabiliryorsunuz. Ama 10 kilo almaya değmeyeceği için bu tarif benim kurtarıcım. Gerçekten yumuşaçık, harika bir hamur oluyor.

sanırım bu foruma bayanlara özel konu fazla geldi. 2 gündür sürekli laf atmalar oluyor. Bu ne ya arkadaşlar? Arkadaşım ben yardmımıda yaparım, güncel konulardanda bahsederim, kitabımı gazetemide okurum, yemeğimide yaparım, temizliğimide, bebeğimede bakarım. bu şekilde kimsenin kimseye laflar söylemeye hakkı yok hocam. Lütfen yaptığınız saygısızlık.

İTİRAF EDİYORUM!!!
SUÇLU BENİM... bu başlıkta olanların tek sorumlusu...
kısa sürede sayfa sayısı artan bu kıpır kıpır başlığa nazarım değdi :)
ya dedim bu hanımlar ne güzel yazışıyor, kavga gürültü yok... dedim ama... arkası çorap söküğü gibi geldi :D
mutfak hayatım oldukça kötü, ev işlerim berbat olsa da burdaki hamarat hanımları okumak bana mutluluk veriyor.
bazı başlıklardaki tartışmalar beni yoruyor, gerçekten tartışmasız tek başlıktı burası. belki de bundan dolayı sevdim.
ben kalem tutmaktan kepçe tutmayı unutanlardanım. yavaş yavaş kendimi geliştirmeye çalışıyorum işte.
neyyse hanımlar, siz devam edin. ben takipteyim bakalım beni de harekete geçirebilecek misiniz rüzgarınızla??
:lol:

selam kızlar yazamadım kaç gündür. izinliydim evde oglumla ilgilendim. özledim am sizler :wink:

Geri