bayan bilişimciler

Kodla Büyü
ozgulhoca' Alıntı:
kızlar dün akşam kurabiye yapalım dedik. eşim ve oğluşum da mutfakta hoş sohbet, yardımlaşa yaptık. hem çok pratik hem de yiyenler çok beğendi.
paylaşayım istedim:

PRATİK KURABİYE
1 su bardağı toz şeker
1 yumurta
1 paket margarin (ben margarin yerine fındık yağı kullandım/1 sb'dan az)
kabartma tozu
aldığı kadar un (kıvamı ele yapışmayacak şekilde olacak, sizler bilirsiniz)
üzeri için damla çikolata

Not: Damla çikolata yoksa hamur yapımında içine neskafe ve tarçın koymanızı şiddetle tavsiye ederim :+1:

Yapılışı: Bütün malzemeleri karıştırıp yoğurduktan sonra, ceviz büyüklüğünde hamurları tepsiye dizin. üzerine damla çikolata ekleyin.

AFİYET OLSUN:)

hemen not ediyorum :)

Arkadaşlar bende fırın almayı düşünüyorum bekar olduğum için hala evime alamadım ama artık tak etti almak lazım bir tane, sizlerden marka alabilirmiyim acaba?
Güzel pişirsin,yakmamasını istiyorum...Luxell ya da simfer nasıldır sizce?

klebsiella' Alıntı:
Arkadaşlar bende fırın almayı düşünüyorum bekar olduğum için hala evime alamadım ama artık tak etti almak lazım bir tane, sizlerden marka alabilirmiyim acaba?
sanırım mini fırın alacaksın. Luxel iyidir. Büyük düşünürsen kesinlikle bosch

zorgun' Alıntı:
mrb. evlilikle ilgili aşamadığım sıkıntılar var. ve çocuk olduğu için sonlandıramıyorum. bilmiyorum kafam çok karışık.yklaşık 2.5 yıldır çözemedim hiç umudum kalmadı.benim gibi olan var mı bilmiyorum ama en kötü durum karrsızlıkmış gerçekten. arada kalakaldım....
Allah yardımcınız olsun hocam. Aile konularında yorum yapmaktan yana değilim, hem kendinizi, hem birbirinizi, hem sorununuzu ve kaynağını en iyi bilen sizsiniz. Ortak doğru; çocuklar söz konusu olunca elin ayağın bağlanması. Çocuğunuz için her şeyi ölçüp tartıp karar verin, hakkınızda hayırllısı olsun.

şeffaf' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:
sanırım mini fırın alacaksın. Luxel iyidir. Büyük düşünürseniz kesinlikle bosch

bugün ilk günaydın benden...Herkese kocaman Günaydın...mutlu bir gün geçirmemiz dileğiyle...

klebsiella' Alıntı:

ille ikisinden biri diyosan luxell iyi derler hep. ama ben kumteli de düşün derim hocam bekarken almıştım bende evlendim hala aynı fırını kullanıyorum. 5. senesi fırınımın yemek börek pasta ne varsa harika pişiriyor. tabi bu söylediklerim mini fırın için büyük fırın içinde arçelik-bosch ama turbo özelliğinin kapatılabildiğinden emin ol eski tiplerde kapanmıyo çünkü.

forumu açtım sabah sabah gelen özel mesaja sinir oldum..bu başlıkta yazdığım bir yorumu beğenmeyen sıkıntılı bir arkadaş sıkıntılı bir mesaj atmışşş...sıkıyosa burdan atsaymış ama o özeli tercih etmiş nedense... :)

sevgili bayan bilişimciler :D
bana böyle pastanede satılanlar gibi açma tarifi lazım sanırım içine margarini kat kat sürüyorlar ama tam bilmiyorum tarifi olan var mıııııı :)

mescan' Alıntı:
zorgun' Alıntı:
mrb. evlilikle ilgili aşamadığım sıkıntılar var. ve çocuk olduğu için sonlandıramıyorum. bilmiyorum kafam çok karışık.yklaşık 2.5 yıldır çözemedim hiç umudum kalmadı.benim gibi olan var mı bilmiyorum ama en kötü durum karrsızlıkmış gerçekten. arada kalakaldım....

sadece sen değilsin emin ol.Ama ben senden daha ilerdeyim.Ben boşandım ve şimdi daha mutluyum diyemem belki ama daha huzurluyum.Benimde bir oğlum var 2 yaşında.Zor zamanlar bilirim.Ama elinizden geleni yaptıktan sonra iyice oturup karar verin.Umarım sizin için en hayırlısı olur
hocan suan ki yaşantınızdan biraz bahsedermisiniz. boşanınca beni neler bekliyor bilemiyorum. özellikle çocuk babyı sormuyormu? 2.5 yaşında benim oğlum. akşam baba eve gelince o kadar mutlu ki. ayrılınca bu anı yaşayamayacak. bir de ilemin yanına yerleşmek istemiyorum ama benim ilem bu konuda bana baskı yapcaklardır. ayrılırsam çok huzurlu olacağımı biliyorum. içimi kemiren ve beni bitiren yükümden kurtulmak istiyorum

onun ilgili bizim okula henüz bir yazı gelmedi, inşallah da gelmez.ama son dakika golü atabilirler okul kapanmadan

gelişimci' Alıntı:
bana böyle pastanede satılanlar gibi açma tarifi lazım sanırım içine margarini kat kat sürüyorlar ama tam bilmiyorum tarifi olan var mıııııı :)
2 su bardağı ılık su ile bir paket yaş mayayı 8 tatlı kaşığı toz şekerle birlikte bir kaba koyup kabarmasını bekleyin. bir su bardağı sıvı yağ 2 yumurta (birinin sarısı üzerine sürülecek), tuz ve alabildiği kadar unu bir kaba koyup üzerine mayayı ekleyip iyice yoğurun. kabarması için üzerine nemli bir bez serip biraz sıcak bir ortama koyun. kabardıktan sonra tekrar yoğurun ve bir kez daha kabarması için bekleyin (iki kez kabartınca daha güzel oluyor). elinize yumurta büyüklüyünde parçalar alın ve avuç içinizde açın, oda sıcaklığına gelmiş yumuşak margarini üzerine sürün ve açma görüntüsünde rulo yapıp yuvarlayın. üzerine yumurta sarısı sürüp fırına atın. 180-200 derece arası iyi oluyor.sıcaklık çok düşük olmasın sertleşiyo poğaçalar. afiyet olsun....

anneler günü için sunu müzik bakıyorum forumda da buldum bişeyler..elinde başka şeyler olan varsa paylaşabilirmi

fatma' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:
2 su bardağı ılık su ile bir paket yaş mayayı 8 tatlı kaşığı toz şekerle birlikte bir kaba koyup kabarmasını bekleyin. bir su bardağı sıvı yağ 2 yumurta (birinin sarısı üzerine sürülecek), tuz ve alabildiği kadar unu bir kaba koyup üzerine mayayı ekleyip iyice yoğurun. kabarması için üzerine nemli bir bez serip biraz sıcak bir ortama koyun. kabardıktan sonra tekrar yoğurun ve bir kez daha kabarması için bekleyin (iki kez kabartınca daha güzel oluyor). elinize yumurta büyüklüyünde parçalar alın ve avuç içinizde açın, oda sıcaklığına gelmiş yumuşak margarini üzerine sürün ve açma görüntüsünde rulo yapıp yuvarlayın. üzerine yumurta sarısı sürüp fırına atın. 180-200 derece arası iyi oluyor.sıcaklık çok düşük olmasın sertleşiyo poğaçalar. afiyet olsun....
bende bu şekilde yapıyorum çok güzel oluyor

ocelote' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/her-telden-f29/sinifta-ogretmenini-bicakladi-t86304.html bayan ogretmen sinifta bicaklandi haberi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25343826/ bayan ogretmeni esi ucurumdan atip olumune sebep olmus.

pasta borekler tamam konusulsun da, daha onemli seyler var sanirim.

Evet hocam haklısınız. Öğretmene eşi saldırıyor, ve günümüz erkekleri şiddetin boyutunu abartmış durumdalar. Ne olursa olsun bu şekilde şiddeti kimse haketmiyor.

biltek2007' Alıntı:
ocelote' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/her-telden-f29/sinifta-ogretmenini-bicakladi-t86304.html bayan ogretmen sinifta bicaklandi haberi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25343826/ bayan ogretmeni esi ucurumdan atip olumune sebep olmus.

pasta borekler tamam konusulsun da, daha onemli seyler var sanirim.

Evet hocam haklısınız. Öğretmene eşi saldırıyor, ve günümüz erkekleri şiddetin boyutunu abartmış durumdalar. Ne olursa olsun bu şekilde şiddeti kimse haketmiyor.
hocam ya Allah razi olsun, hic bir tepki gelmeyecek sanmistim artik. neyse gormemislerdir, dikkat etmemislerdir diyeyim. bir daha da acip bakasim gelmemisti bu grupta yazilanlara. Bu kadar duyarsiz olunmasina sinirleniyorum, uzuluyorum. bu mudur yani, neyse daha fazla konusup da tartisma ortami acmayayim.

hocam kimse bu konuya duyarsız olamaz ama ben tepkimi o başlıkta paylaştım, diğer arkadaşlarda oradan okumuşlardır diye düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun

Ya ne biçim adamlar var. Ben bunlara insan bile diyemiyorum. Her yerde böyle şiddet haberleri. Sırf böyle haberler izlemeye dayanamadığım için haberlere bakmıyorum artık. Bir insanın hayatına nasıl kıyabiliyorlar. Geçenlerde gene vardı çocukların gözü önünde öldürülen bir kadın haberi ve gene çocukların gözü önünde bıçaklanan başka bir kadın haberi... Aklım almıyor...

filiz' Alıntı:
Merhaba herkese,

Arkadaşlar oto koltuğu tavsiyeniz var mı diye sormuştum ama hiç cevap gelmemiş. Yok mu şöyle bizimki çok iyi kesinlikle tavsiye ederim diyen?
bizimki chico marka hocam. memnunuz. aldığımız yer alırken çok övmüştü. bilmem nerenin dayanıklılık testinden hani allah korusun yani kaza anında, tek geçen marka chico demişti. o zaman için bundan iki buçuk yıl önce 350 ye filan almıştık.

zorgun' Alıntı:
öncelikle allah yardımcınız olsun hocam. ve sabır versin. evlilikte sıkıntı yaşamak zor. emin olun yaşayan çok kişi var. bence hemen pes etmemek ve mücadele etmek lazım. eminim ediyorsunuzdur da. sonuçta bir çocuğunuz varmış. tabii ne yazık ki her sorun da halledilemiyor. sonuçta sorunları aşmayı iki tarafın da istemesi lazım.

klebsiella' Alıntı:
luxell'in fanlı olan siyaf fırını benim eski fırınım hocam. iyi pişiriyordu. anneminki ise börekçi modeli. o da gayet memnun. simfer hakkında bilgim yok.

technic_f' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:
luxell'in fanlı olan siyaf fırını benim eski fırınım hocam. iyi pişiriyordu. anneminki ise börekçi modeli. o da gayet memnun. simfer hakkında bilgim yok.

Teşekkür ederim hocam luxcellin biraz arkadan çıkıntısı var onu tezgahın üstüne nasıl sığdırırım bilemiyorum :)

her durumda olduğu gibi bayanlar yine bayaa uzatmış!
40 sayfa nedir ya :?

maşallah

Geri