bayan bilişimciler

Kodla Büyü
ben de arada bir temizlikçi çağıracam olmuyor artık yetişemiyorum kızım ev okul eş temizlik yemek yetişemiyorum

o zaman temizliği erkeklere mi bırakalım benim eşim de dahil çoğu zaten bizim işimizden daha ağır zihin yorucu işler de çalışıyorlar bir de eve gelip yemekti temizlikti bunlarla mı uğraşsınlar.. bence hanım eşi gelmeden temizlik yemek ve kişisel bakımını bitirip onun bütün yorgunluğunu almalı ki eve gelmek için can atabilsin adam da ... eğer biz eşitlik kavgasına girersek bu kavga bitmeden bi bakmışız seneler geçip gitmiş ve geriye sadece can sıkıntılı günler... huzurlu bi ömür için eşler görevlerini bilerek dayanışma içinde olursa hayat tadından yenmez... zaten biz görevimiz olduğunu bilince inanın onlar daha da yardımcı oluyorlar aksi yönde inatlaşırsak elimize hiçbir şey geçmediği gibi huzursuluk da cabası..

bugün okulda yemek sıram vardı..dün akşamdan hazırladığım mantar çorbası, fırında sebzeli tavuk ve pilavı afiyetle yedik oohh :)) bu arada ben de tupper kullanıyorum antartika serisinden oldukça memnunum özellikle peynirlerimi saklıyorum ve hiç bozulmuyo, onun dışında şık servisim başka saklama kaplarım da var çok güzeller rengarenk :)

elbette temizliğe devam ...
benim evimde neyin nasıl yürüdüğünü nerden bilebilirsinb. konuyu kişiselleştirme arkadasım bak ben ne güzel demişim istemeyn girmesin...,
benim evimde ben eşime ya da komsuma bişeyler ıspatlamama gerek yok yeri gelir ben yatarım eşim benden cok iş yapar..
neyse yaa haydi yoluna arkadasımm
çalışmaya devammm :puhaha:

ogretmen_pc' Alıntı:
o zaman temizliği erkeklere mi bırakalım benim eşim de dahil çoğu zaten bizim işimizden daha ağır zihin yorucu işler de çalışıyorlar bir de eve gelip yemekti temizlikti bunlarla mı uğraşsınlar.. bence hanım eşi gelmeden temizlik yemek ve kişisel bakımını bitirip onun bütün yorgunluğunu almalı ki eve gelmek için can atabilsin adam da ... eğer biz eşitlik kavgasına girersek bu kavga bitmeden bi bakmışız seneler geçip gitmiş ve geriye sadece can sıkıntılı günler... huzurlu bi ömür için eşler görevlerini bilerek dayanışma içinde olursa hayat tadından yenmez... zaten biz görevimiz olduğunu bilince inanın onlar daha da yardımcı oluyorlar aksi yönde inatlaşırsak elimize hiçbir şey geçmediği gibi huzursuluk da cabası..
Hocam olayı çözmüş... :+1:

gerçekten aile hayatında karşılıklı hoşgörü olmazsa sen ben davasına girilip inatlaşılırsa malesef olaylar istenmeyen yerlere gidebiliyor. eşim çok ev işi yapmasa da kızımızla ilgileniyor ve çoğu zaman çağır birisini yapsın sen de kendini yorma diyor sonuç olarak anlayış herşeyi çözüyor

sevdiceğim' Alıntı:
gerçekten aile hayatında karşılıklı hoşgörü olmazsa sen ben davasına girilip inatlaşılırsa malesef olaylar istenmeyen yerlere gidebiliyor. eşim çok ev işi yapmasa da kızımızla ilgileniyor ve çoğu zaman çağır birisini yapsın sen de kendini yorma diyor sonuç olarak anlayış herşeyi çözüyor
+1

seldabal' Alıntı:
merhabalar
tupper ürünlerinden özellikle dondurucuya girenleri çok kullanıyorum. plastikte dondurmak istemiyorum.
temizlik işini de kendim yapıyıorum ama 2 ayda bir halı-koltuk vs gibi daha zor işler için aldığım bir bayan var, onun dışında elim sürekli evin üzerinde olduğu için idare ediyoruz :)

bu tupper deyip bi ton para verdiğmiz şeylerin plastik olmadığını nereden biliyoruz peki ??

tupper ürünlerri hakkında hiçbi bilgim yok kullannlar biraz anlatabilir mi?

benim de var ama internetten yaptığım araştırmalar bana sağlıklı dediğimiz ürünlerin aslında belkide tam tersi ürünler olduğunu düşündürttü. yoğurt yapardım önceden şimdi artık sıcak işlerde kullanmıyorum.. aslında hiç kullanmasam daha iyi bence ..

ben de tupper lardan memnunum bolca saklama kaplarım var yalnız buradan almadım yurt dışından hediye geldi orada daha ucuzmuş :)

ben dondurucu dışında kullanmıyorum. normalde cam ürünler kullanıyorum. güven konusunda ise sayfalarındaki sertifikalara güveniyorum. ama tabi tartışılır.

plastik ürünlerin dondurulduğun da da gıdaya geçtiğini okumuştum. dondurulmuş suyun çok sağlıklı olduğunu ama plastik kapda değil, cam kapda dondurulmuş su :)

glimmer' Alıntı:
elbette temizliğe devam ...
benim evimde neyin nasıl yürüdüğünü nerden bilebilirsinb. konuyu kişiselleştirme arkadasım bak ben ne güzel demişim istemeyn girmesin...,
benim evimde ben eşime ya da komsuma bişeyler ıspatlamama gerek yok yeri gelir ben yatarım eşim benden cok iş yapar..
neyse yaa haydi yoluna arkadasımm
çalışmaya devammm :puhaha:

Sen benim evimde neyin nasıl yürüdüğünü nerden biliyosun arkadaşım, ben formatör değilim 10 saat dersime giriyorum geri kalan zamanımıda bu senin çok sevdiğin işlere ayırıyorum zaten, Bu benim tercihim sadece, görevim falan değil. Bu işleri kadınlara bırakmak ve onların işiymiş gibi görmek günümüz şartlarında çok ciddi bir haksızlık çünkü ciddi bir çalışma ve mesai gerektiriyor bu işler , akşama kadar işe gidip yorulmuş bir kadına haydi çocuğu al, eve gel yemek yap ortalığı topla sonra yemeği servis et tekrar bulaşıkları topla bıla bıla bıla dersen ve yardım etmeden ayaklarını uzatıp yatarsan bunun adı kadınların ezilmesinden ve kullanılmasından başka bişi değildir. Bu şekilde düşündüğünü o veya bu şekilde ifade eden arkadaşlara çemkirmekle ezilmişliğimizi ve mutsuzluğumuzu yok sayamayız, Böyle olmasın diyoruz, siz öyle değilseniz ne ala, kimseye agresif çıkışlar yapmanıza gerek yok.

egitimci34' Alıntı:
plastik ürünlerin dondurulduğun da da gıdaya geçtiğini okumuştum. dondurulmuş suyun çok sağlıklı olduğunu ama plastik kapda değil, cam kapda dondurulmuş su :)
hocam cam dondurulmaz ki keşke dondurulsa , patlar cam kaplar

"Yemek pişirmek, ev temizlemek, çocuk bakmak kadının görevi değil; size ikramıdır." Sevgili Peygamberimiz(sav)

Hocam gerçekten dediğiniz gibi okuldan sonra o yorgunlukla git bi de yemekti temizlikti uğraş kolay değil ama bu işlerin de ibadet hükmüne geçtiğini düşününce insan severek sabrediyor :wink:

fgur' Alıntı:
Bu şekilde düşündüğünü o veya bu şekilde ifade eden arkadaşlara çemkirmekle ezilmişliğimizi ve mutsuzluğumuzu yok sayamayız, Böyle olmasın diyoruz, siz öyle değilseniz ne ala, kimseye agresif çıkışlar yapmanıza gerek yok.

alla alla şimdi dde beni evimde mutsuz yaptınız :puhaha:
gercekten sizin zamanınız fazla bol ki kafanızı nelere yoruyorsunuz...
ben evimi , eşimi, yavrumu seviyorum... evimle de seve seve ilgileniorum zamanım cok olduğu için değillll

:))perdelerinizide okşamayı ihmal etmeyin sayın hocam, Allah mutluluğunuzu daim etsin.. Ben bu kadar iş yükü altında mutsuz olan çok kadın tanıyorum ve sözüm onlaraydı. Size ve sizin gibilere emin olun hiç lafım yok....

perdelerimi çok sevmiyorum onları okşamayacağım :p
neyse siz bana hitaben yazdınız ben de cevap verdim hepsi bu

ayy isteyen istediğini yapsın fgur hocam..burası bizim rahatlama noktamız lütfen huzur bozucu düşüncelerinizi başka ortama saklayınız..herkes halinden memnun

temizliği ailece hallediyoruz. herkes bi şeyin ucundan tutuyor. yalnız yazın halıları yıkamaya veriyorum. bir de bu sene koltuk yıkatacağım.

technic_f' Alıntı:
temizliği ailece hallediyoruz. herkes bi şeyin ucundan tutuyor. yalnız yazın halıları yıkamaya veriyorum. bir de bu sene koltuk yıkatacağım.

Nerede oturuyorsunuz hocam? Ben de koltuklarımı yıkatmak istiyorum ilk defa ama hiç araştırmadım, ücreti hakkında hiç fikriniz var mı?

kızlar dün akşam kurabiye yapalım dedik. eşim ve oğluşum da mutfakta hoş sohbet, yardımlaşa yaptık. hem çok pratik hem de yiyenler çok beğendi.
paylaşayım istedim:

PRATİK KURABİYE
1 su bardağı toz şeker
1 yumurta
1 paket margarin (ben margarin yerine fındık yağı kullandım/1 sb'dan az)
kabartma tozu
aldığı kadar un (kıvamı ele yapışmayacak şekilde olacak, sizler bilirsiniz)
üzeri için damla çikolata

Not: Damla çikolata yoksa hamur yapımında içine neskafe ve tarçın koymanızı şiddetle tavsiye ederim :+1:

Yapılışı: Bütün malzemeleri karıştırıp yoğurduktan sonra, ceviz büyüklüğünde hamurları tepsiye dizin. üzerine damla çikolata ekleyin.

AFİYET OLSUN:)

azimekapucu' Alıntı:
technic_f' Alıntı:

Nerede oturuyorsunuz hocam? Ben de koltuklarımı yıkatmak istiyorum ilk defa ama hiç araştırmadım, ücreti hakkında hiç fikriniz var mı?
sakaryadayım hocam. ben de daha önce hiç yıkatmadım. ama birkaç yerle görüştüm. 70-80 diyorlar.

özgülhocam elinize sağlık .. pratik tarifleri paylaşmakta yarar var ... ben de hindistan cevizli yapıyorum o da çok güzel oluyor.. içine ilaveten bolca hindistan cevizi sonra üzerine de ..

Günaydın bayan bilişimciler :)

yanlış anlamayın ama arkadaşlar çocuk,yemek,kıyafet ve koca sohbetinden bıkmadınız mı artık? Ben her gün öğretmenler odasında bunları dinlemekten bıktım çünkü.. Daha içi dolu güncel sohbetlerimiz olsa.1 mayısa 5 gün kaldı kaç kadın arkadaşım katılıyor??
bu arada ben de bir kadınım bayan değil!

Geri