bayan bilişimciler

Kodla Büyü
bridget' Alıntı:
edacomü' Alıntı:
aynen hocam eskiden babamdan harçlık alıyordum şimdide çalıştığım halde eşimden..
Hımmm..neden böyle oldu ki Hocam ?
Mesela bizde senin maaşın senin kartın yada benim maaşım vs.. gibi kavramlar yok.. Sadece bizim paramız var..
Annem evlenmeden önce sıkı sıkı tembihlemişti.."kızım sakın senin ailen,benim ailem ,senin paran benim param gibi bir konu olmasınız aranızda, siz bir bütünsünüz artık diye.." ve yaşayınca gördümki %100 haklıymış :oops: Bu nedenle aramızda bügüne kadar maşallah diyeyim hiç bi sıkıntı olmadı..
Bence sizde yavaş yavaş bu kavramı oturttun aranızda..
ben de evlenmeden önce o şekilde düşünüyodum ama evlenince erkekler herşey bizim elimizde olsun istiyor. bayanın parası hakkında sormadan karar verebiliyor.bu pra byan hrcnacğı zaman sıkıntı çıkıyo....vs..vs...vs...
tabi sonra senin parn benim param sıkıntısı çıkıyo

serverın açılmasından ümidi kesen ben kendime güzel bir kurabiye yaptım. Afiyetle yiyiniz.

TARÇINLI KURABİYE

1 paket margarin
4 yemek kaşığı pudra şekeri
4 yemek kaşığı buğday nişastası
1 çay bardağı sıvı yağ
Aldığı kadar un

malzemeleri iyice yoğurduktan sonra yavaş yavaş ununu ekliyoruz.ele yapışmayacak yumuşak bir hamur elde ettikten sonra önceden ısıtılmış fırında üzeri kızarana kadar pişiriyoruz daha sonra sıcakken üzerine tarçın,kakao ve pudra şekeri karışımı döküyoruz...

Bayanlar bebişlere hangi oto koltuğu kullanyorusunuz?
Ben oğluşa yeni alacağım ama çok kararsızım. 9-36 kilo olanlardan düşünüyorum.
Oğluş büyüdü 2 yaşında artık. 15-36 çok rahatsızmış gibime geliyor. Aslında yaşına daha uygun ama.

edacomü' Alıntı:
ycnr' Alıntı:
Benden de bi tarif :)
Havuçlu kek ;
4 yumurta
1 sbardağı şeker
1 sbardağı havuç (rendelenmiş)
1 sbardağı sıvı yağ
2 pk vanilya
1 pk kabartma tozu
1 sbardağı çekilmiş fındık yada ceviz
1 tatlı kaşığı tarçın (unutuyordum az kalsın)
3 sbardağı un
Hazırlanışı; yumurta,şeker ve vanilyayı 5 dakika yüksek ayarda çırpıyoruz sonra sıvıyağ, havuç ve fındık içini ekliyoruz. ayrı bir kaba unu ve kabartma tozunu eleyip karışıma öyle ekliyoruz. Karışımı yağladığımız kek kalıbına döküyoruz ve hafif ıslattığımız bir bıcakla hamur karışımının içinde gezdiriyoruz(böylece heryeri eşit kabarıyor). Pişirmeye gelince keki yapmaya başladığımda fırını 180 derece alt üst pişirme ayarına ayarlıyorum. Sonra bu ayarda 50 dk kadar pişiyor.

Keklerim genelde olmuyor ama bu tarifi kaç kez yaptımsam çok şükür ki tuttu tavsiye ederim...
Şimdiden afiyet olsun...
hocam süt ya da yoğurt yok mu tarifte?

kusura bakma hocam yeni gördüm mesajı
süt yada yoğurt yok tarifte

hakkaten ya bbnet, yemek tarifleri için falan bir bölüm açsın. burada tek tek sayfalarda tarif aramayalım şimdi :D

Hafta sonu benim de yatılı misafirim vardı hala bzdeler eşimin yeğenleri çıtır börek yaptım burada bir arkadaş paylaşmıştı kek ve tiramisu yaptım çok iyi oldu burada gördüğüm hem ne yapsam diye düşünmeden hepsi de çok lezzetli oldu bayıldılar :) teşekkürler kızlar

sitelerdeyim' Alıntı:
Yönetimden rica edelim şablonu da değiştirsinler, şöyle bir dantel sarksa ekranın köşesinden.
çok güldüm :)

seraydın' Alıntı:
ya arkadaşlar benim de 1.5 yaşında oğlum var. önerebileceğiniz kahvaltı ve yemek tarifleri var mı?
gurmebebek diye bi site vardı sanırım oraya bakabilirsin..

oykunil' Alıntı:
selam bayanlar..:) başlık çok iyi olmuş .. uzun zamandır giremiyordum sityeye ancak görebildim.. benim bir kızım oldu şimdi 4 aylık.. kızımın henüz hiç oyuncağı yok, ona nasıl oyuncaklar almalıyım sizce?
oyuncakariyorum diye bi site vardı .. bu arada site ismi vermek yasak mı yoksa?

bridget' Alıntı:
ve çikolatalı+muzlu tiramisu tarifim..( misafirlerimin favorisi)..
Alt kısıma kek sonrasında kremayı orta kata yayıyoruz..Dilimlediğimiz muzu ve damla çikolataları buna serpiştiriyoruz..Sonrasında keki yerleştirip tekrar kremayı sürüyoruz ve buzdolabında beklemeye alıyoruz..Servis yaparken üzerini kakao ile süslemeyi unutmuyoruz :)
Aa üstüne kahve serpilmiyo mu, kakao mu o?

Bu arada arkadaşlar http://feyzainthekitchen.blogspot.com/ blogun sahibi arkadaşım tüm tarifler denenmiş ve süper göz atın isterseniz bi denemeye değer tarifler çok :)

dün bir karnıyarık yaptım, ama patlıcanları kızartmadım, patlıcanlara birkaç çizik atıp üzerine zeytin yağı sürüp fırında biraz pişirdim, aynı kızartmadaki gibi yumuşadı, çok hafif oldu daha lezzetli oldu tavsiye ederim :)

zik_zak' Alıntı:
dün bir karnıyarık yaptım, ama patlıcanları kızartmadım, patlıcanlara birkaç çizik atıp üzerine zeytin yağı sürüp fırında biraz pişirdim, aynı kızartmadaki gibi yumuşadı, çok hafif oldu daha lezzetli oldu tavsiye ederim :)

hımm iyi fikir, yağlı yağlı olmaz en azından kızartmadaki gibi ;)

Zaten kızartmadan uzak durmak lazım.. Hele çocuklar olunca nasıl yapsak da elimizdekinin vitaminlerini kaybettirmesek diye uğraşıyoruz...Zaten herşey hormon kaynıyo...

şöyle evde kullanabileceğim bi alet istiyorum. kısa zamanda vücudun büyük kısmını çalıştıracak. var mı tvsiyeniz.

nese1982' Alıntı:
şöyle evde kullanabileceğim bi alet istiyorum. kısa zamanda vücudun büyük kısmını çalıştıracak. var mı tvsiyeniz.

Hocam evde değil de salon tavsiye ederim. Şehrinizde varmı bilmiyorum, b-fit salonları var. sadece bayanlara. 30 dakikada bütün vücudu çalıştırmış oluyorsunuz. Spor hocası size özel hareketler gösteriyor. Gayet zevkli.

http://www.nesfit14gun.com/ondort_gun_programi.aspx

buradaki hareketler de çok işe yarar :)

en iyisi yürüyüş temiz havada oksijen alarak yapılan yürüyüşler daha çok yağ yakıyor...

herkese selam..ohh bu bölüm iyioldu içimiz kararmıştı artık ne olucaz derdinden ama burayı okup rahatlıyoruz azcık..
glimmer hocam eşlerimiz hemşeri çıktı benim eşimde Elazığlı ve biz şu an Aydında yaşıyoruz..

aaa süpermiş yaa . aydının neresindensiniz.
büyük aksikilklerle başladı bugün. labtopun üstüne cay döktüm...
klavye kısadevre yaptı püfffffff

günaydın bayanlar,
temizlik işini nasıl hallediyorsunuz? temizlik için aldığınız bir bayan var mı acaba?

dörtyol' Alıntı:
günaydın bayanlar,
temizlik işini nasıl hallediyorsunuz? temizlik için aldığınız bir bayan var mı acaba?

günaydınlar.. temizlik için iki haftaya bir tanıdığımız bi abla geliyor sağolsun her yeri pırıl pırıl yapıyor.. yoksa yetişemezdim heralde..

ellere ayaklara kuvvet hocam hep kendim yaptım şimdiye kadar..temizlikçi almayı ben de düşünüyorum ama 80 tl çok geliyor... :roll: :roll:

ben bu sene temizlikçi almadım ama mafoldummmm. bide biraz titizim galiba... gece yatana kadar temizlikle gecti zamanım.,şiimdilerde eşyaları toplamaya başladım zaten tabi oğlum izin verdikçe ama yeni görev yerimde kesinlikle ayda bir alacağımmm

glimmer' Alıntı:
aaa süpermiş yaa . aydının neresindensiniz.
büyük aksikilklerle başladı bugün. labtopun üstüne cay döktüm...
klavye kısadevre yaptı püfffffff

merkezdeyim hocam.. diyarbakırda ablamlar çalışmıştı güzeldir oralar gelmiştim bende..
bende hala tatil modundayım adapte olamadım okula her an elimden bir sakarlık çıkabilir...

bende her defasında bir dahakine tamizlikçi alacam diyorum ama işin başına orasıda burasıda derken bitmiş oluyorum ama gelecek aya kesin alıcam.. :puhaha:

Geri