bayan bilişimciler

Kodla Büyü
ben birçok mercimek çorbası tarifi denedim ama en çok bu hoşuma gitti..
bu arada ben peyniri deneyeceğim. yoğrudumu zaten kendim yaparım teşkkürler hocamm

seldabal' Alıntı:
argan yağını duyan kullanan var mı arkadaşlar?

Saç tipim yağlı olduğu için direkt argan yağını uygulama şeklinde değil de argan yağlı bir şampuan kullanmıştım. Çok iyi gelmişti saçıma hocam. Parlaklık veriyo baya.

bugün migrosta çocuk reyonlarında fiyatlar yarı yarıya kitap oyuncak vs. ben çıkışta gidip bakacam gözüme kestirdiğim yapbozlar vardı onlardan almayı düşünüyorum

güzel bi aperatif - salata tarifi

malzemeler
patates
tereyağ(margarin de olur)
patlıcan
kırmızı biber
sarımsaklı yoğurt
salça

patatesleri haşlayın. sıcak sıcak soyun.içine bir parça tereyağı ve tuz ekleyin güzelcee püre hakine getirin. bırakın ılısın tam soğumadan elinize 2 pinpon topu büyüklüğünde(başka nasıl tarif edeyim büyüklüğünü bilemedim :) ) parçalar alın ve içini oyun. yani onu kase gibi açın.
patlıcanları küp küp, biberlewri de dilim dilim doğrayım kızgın yağda kızartın. bi kasede karıstırın kızarttıklarınızı.
ayrı bir tavada salça sos hazırlayın
kızartmalarınızı kase şeklindeki patateslerin içine doldurun. üzerine sarımsaklı yoğurt dökün. üzerine de salça sos dökün ...
enfes biii tarif afşyet olsun

ben de bugün sabah bimden oğluma bir araba aldım. 22,5 tl'ydi sanırım. çok hoşuna gitti. bir de çocuk yatağı için lisanslı nevresim takımı var. 30 tl ve oldukça güzel. bir de tablet oyuncak var o da 16,5 tl. onu da saklıyorum. çok şımardığı bir gün vereyim diyorum. bunlara ihtiacı olan varsa aklınızda bulunsun..

glimmer' Alıntı:

malzemeler
patates
patlıcan
kırmızı biber
sarımsaklı yoğurt
salça

patatesleri haşlayın. sıcak sıcak soyun.içine bir parça tereyağı ve tuz ekleyin güzelcee püre hakine getirin. bırakın ılısın tam soğumadan elinize 2 pinpon topu büyüklüğünde(başka nasıl tarif edeyim büyüklüğünü bilemedim :) ) parçalar alın ve içini oyun. yani onu kase gibi açın.
patlıcanları küp küp, biberlewri de dilim dilim doğrayım kızgın yağda kızartın. bi kasede karıstırın kızarttıklarınızı.
kızartmalarınızı kase şeklindeki patateslerin içine doldurun. üzerine sarımsaklı yoğurt dökün. üzerine de salça sos dökün ...

teşekkür ederim. eve gidince hemen yapıcam

glimmer' Alıntı:

malzemeler
patates
patlıcan
kırmızı biber
sarımsaklı yoğurt
salça

çok beğendim hocam
patates püresinden sonra borcama döşeyip üzerine yoğurt ve tereyağında pul biberde güzel oluyor. ama sizinkine bayıldım :)

glimmer' Alıntı:

malzemeler
patates
patlıcan
kırmızı biber
sarımsaklı yoğurt
salça

çok lezzetli bir tarif :) en yakın zamanda ben de deneyeceğim

glimmer hocam tariflerini deneyeceğim güzel tarifleriniz var memleket neresi hocam:)
yoğurlu şehriye(pirinçli) çorbası
arpa şehriyesini yağda kavuruyoruz sonra üzerine su koyup pişmeye bırakıyoruz.
Süzülmüş yoğurda(miktarını şehriyeye göre ayarlayın) 1 yumurta birazda su koyup çırpıyoruz.(suyun miktarını yoğurdun katılığına ve şehriyenin içindeki suya göre ayarlıyorsunuz)Çırptıntan sonra ocakta karıştırarark ısıtıyoruz şehriyenin içine katmadan 1 kere daha çırpın.Son olrak yoğurdu şehriyenin içine karıştırarak ilave edin.Üzerine tavada yağı ısıtın naneyi çorbanın üstüne dökün.Sonrada ısınmış yağı ilave edein.Şehriye yerine pirinçle de deneyebilirsiniz.
Yoğurlu patetesinde yapışılı aynı içine şehriye yerine küp küp doğranmış patetesleri koyup pişiriyorsunuz.Buzlukta önceden haşlayıp koyduğunuz nohut varsa pişince içine brakıp yoğurdunu ilave ediyorsunuz.

glimmer' Alıntı:

malzemeler
patates
patlıcan
kırmızı biber
sarımsaklı yoğurt
salça

teşekkürler hocam tariflerin çok güzel hepsiniyazdım ihtiyacım vardı bunlara hepsini deneyeceğim.

Ot, Salata, patates karın doyurmuyo..

Yok mu İşkembe çorbası yapmayı bilen :?:

Ben 8 yıllık evliyim ve eşim maaşımın ne olduğunu bile bilmez.Ev kredisi çektiğimiz için yıllardır zaten benim maaşım yok gibi.Sadece ek derslerim kalıyor geriye.Onları da bankada fon alarak biriktiriyorum bir kısmını da altın alıyorum. Ama hiç de öyle bir teklifte bulunmadı yani.Kartı vermek bence çok saçma o size verir mi pekala? Bir de bunu deneyin o zaman onunki de siz de kalsın...

Yoğurlu Alinazik
Malzemeler
Kebaplık patlıcan(yani uzun patlıcan)
Yogurt
al yağlı kıyma
Taze yeşil ve kırmızı biber
Maydonoz
yapılışı:
Patlıcanları fırında közleyin yada ekmek fırınına verin onlar közler verir.
Patlıcanların kabuklarını soğumadan soyun sonra zorlanırsınız.
Soyulan patlıcanları soğan tahtanınız üzerine koyun bıçak yardımıyla iyice doğrayın.İri olmıcak çok küçük olacak.hepsini bu şekilde yapın yaptıklarınızı servis yapacağınız kaba koyun.
Patlıcan miktarını uygun olcak şekilde ayrı bir kaba yoğurt ilave edin içine miktarı size kalmış sarımsak ezin sarımsağın aroması belli olsun tuz ilave edin karıştırın.Bu karışımı patlıcana ilave edin karıştırın.Patlıcan yoğurdun içinde kaybolsun.
Üzeri için;kıymanızı tavaya yağ ilave edin ve kavurun kavrulmaya yakın içine kırmızı toz biber ile karabiber koyun.birazda öyle karıştırın.Sonra alinaziğimizin üzerine kıymamızı servis tabağımıza her yeri eşit miktarda olacak şekilde koyuyoruz.Üzerine doğradığımız taze yeşil ve kırmızı biberi koyuyoruz.Son olarak zerine ince doğranmış maydonozumuzu ilave ediyoruz. Sevmiyorsanız maydonoz koymayabilirsiniz.
Yapması kolay ve çok lezzetli
Afiyet olsun

çocukla tatil yaptığınız rahat ettiğiniz yerlerden bahsedebilir misiniz
tabi çocuk derken benim ki gibi çoook hareketli olacak :)

Ekmek kebabı
Malzemeler
Taze Pide ekmek
Yogurt
Az yağlı kıyma
maydonoz

Yapılışı:
Pideleri kare kare doğrayın bir kaba koyun
Süzme yoğurda sarımsak ezin tuz ekeyelin ve karıştırın.Bu karışımı pidenin üstüne dökün ve karşıtırın.
Geri kalan kısım alinaziğin üzeri için dediğim kısımdan başlayarak aynı.
bu da lezetli oluyor

deniz' Alıntı:
Ekmek kebabı
Malzemeler
Taze Pide ekmek
Yogurt
Az yağlı kıyma
maydonoz

Yapılışı:
Pideleri kare kare doğrayın bir kaba koyun
Süzme yoğurda sarımsak ezin tuz ekeyelin ve karıştırın.Bu karışımı pidenin üstüne dökün ve karşıtırın.
Geri kalan kısım alinaziğin üzeri için dediğim kısımdan başlayarak aynı.
bu da lezetli oluyor
yarın bu tarifi yapıyım ben ama benim eşim et türünden sadece köfte yer pidelerin üzerine eritilmiş tereyağ gezdirsek üzerine salçalı domatesli köfte koysak güzel olur dimi :)

arkadaşlar bende bir tarif vereyim yiyenler çok memnun valla mutlaka deneyin

tavuk salatası
malz
1 adet tavuk göğsü
1 küçük soğan
1 defne yaprağı
yoğurt
mayonez
konserve mısır
kornişon
tuz

düdüklüye tavuğu soğanı defne yaprağını koyup haşlıyoruz. sonra tavuk göğsünü küçük parçalar halinde didiyoruz. geniş bir kapta tavuk,yoğurt, mayonez, mısır, kornişon ve tuzu bir güzel karıştırıyorsunuz afiyetle yiyoruz :D

seldabal' Alıntı:
geçen sene grand efe otel diye bi otele gitmiştik. acayip çocuk vardı. hep çocuklu aileler gelmiş. tam bir aile oteliydi. 4 yıldız fiyatı uygun denebilir.

technic_f' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
geçen sene grand efe otel diye bi otele gitmiştik. acayip çocuk vardı. hep çocuklu aileler gelmiş. tam bir aile oteliydi. 4 yıldız fiyatı uygun denebilir.
oğlumun adıda efe :)
güzel bir yere benziyor özellikle çocuk havuzu ve kaydırakları ama sanki denizi dalgalı gibi yani 2,5 yaşındaki çocuk için, öylemi hocam?

seldabal' Alıntı:
technic_f' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
oğlumun adıda efe :)
güzel bir yere benziyor özellikle çocuk havuzu ve kaydırakları ama sanki denizi dalgalı gibi yani 2,5 yaşındaki çocuk için, öylemi hocam?
evet hocam denizi çok dalgalı. ben bile giremedim. üstelik çakıl yani kum plaj değil. otelin tek artısı yemekleri güzeldi, temizdi. bir de o kadar çok çocuk var ki hani çocuk yalnız kalmıyor. içinde bir de çocuk parkı da var. gölge alanı çok. o da avantaj. ben götürmemiştim oğlumu hasta ederim diye oraya gidince pişman oldum yani.

evet otele bayıldım inceleyince ama keşke denizide güzel olsaydı geçen sene beleğe gitmiştik yine otel çocuk için güzeldi ama deniz çok kötüydü bu sene denizde güzel olsun istiyorum, alternatifte kalsın ama güzel otel teşekkür ederim.

seldabal' Alıntı:
evet otele bayıldım inceleyince ama keşke denizide güzel olsaydı geçen sene beleğe gitmiştik yine otel çocuk için güzeldi ama deniz çok kötüydü bu sene denizde güzel olsun istiyorum, alternatifte kalsın ama güzel otel teşekkür ederim.
rica ederim hocam. ben de aynı şekilde araştırma içindeyim. bu sene de götürmem diye düşünerek bodrum ayarladık. bellecasa suit gümbet. şimdi ise karar değiştirdim. götürmek istiyorum oğlumu da. ama otele de güvenemiyorum. kararsız kaldım..

aslında en az üç defa bu taraftaki denize gideceğiz yani günü birlik. o zaman kesin götürürüm. size de yakındır aslında. kefken, kerpe, cebeci tarafı.. incecik kum. denizi dümdüz. metrelerce gidiyorsun hiç yükselmiyor, hala bel seviyesinde. tam çocuklar için yani. ama büyük otel yok işte. pansiyon tipi hep.

technic_f' Alıntı:
aslında en az üç defa bu taraftaki denize gideceğiz yani günü birlik. o zaman kesin götürürüm. size de yakındır aslında. kefken, kerpe, cebeci tarafı.. incecik kum. denizi dümdüz. metrelerce gidiyorsun hiç yükselmiyor, hala bel seviyesinde. tam çocuklar için yani. ama büyük otel yok işte. pansiyon tipi hep.
evet malesef öyle biyerde de biz sıkılırız :)

teşekkürler arkadaşlar ben aydınlıyım, annem giresunlu, eşim elazığlı, eskişehirde okudum, şimdi diyarbakırdayım yani bi kültür karışımı...
tariflere devammm

Geri