bayan bilişimciler

Kodla Büyü
bayıldım ya ben bu başlıga :++:
site yöneticilerine duyrulur
bayanlar kulübü diye bi alan oluşturun konu başlıklarımızı biz belirleriz :idea:

filiz' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
akşama tavuk sarma yapıcam gerçi eşim tavuk yemiyor ama oğlumla ikimiz yeriz ona dünden izmir köfte var :)
tavuk şinitzel alıyorsunuz çok iyi dövülmüş olması lazım
önce bir kapta domates,salça,tuz kekik ve şinitzelleri iyice karıştırıyorsunuz sonra içine rendelenmiş kaşar koyup sarıyorsunuz.
üzerine biraz sıvıyağ gezdirip fırında pişiriyorsunuz enfes oluyor :)

Tavuk Sarma ve şinitzelli bizde çok severiz. Gerçi son zamanlarda yok tavuklarda antibiyotik var diye keyfim kaçtı ama. Doğal tavuk almaya çalışıyorum. İns kandırılmıyoruzdur doğal diye.

güzel tarif, hafta sonu yapayım. Tavuk Mantar güveç te çok lezzetli. Güveç olmazsa normal fırın kabında da çok güzel oluyor.

Malzemeler:
• 1 tatlı kaşığı hardal
• 1 çay bardağı ayçiçek yağı
• 1 çorba kaşığı sirke
• 1 çorba kaşığı un
• 1 çorba kaşığı yoğurt
• 1/2 çorba kaşığı soya sosu
• tuz
• 3 diş sarımsak
• 2 adet tavuk gögsü rendelenmiis
• 300 gr. mantar
• 2 çorba kaşığı ayçiçek yağı karisik
• 1 su bardağı kasar peyniri
• karabiber
Tavuklu mantar güveç için 1 tatlı kaşığı hardalı, 1 çay bardağı sıvı yağı, 1 çorba kaşığı sirkeyi, 1 çorba kaşığı unu, 1 çorba kaşığı yoğurdu, soya sosunu, kırmızıbiberi, küçük doğradığımız sarmısakları ve yeterince tuzu derin bir kapta iyice karıştıralım.
Küçük parçalar şeklinde kesilmiş tavuk göğsünü hazırladığımız bu sos ile harmanlayalım. Tavuk etini sosun içinde yarım saat bekletelim. Mantarları dörde bölelim. Tavaya 2 çorba kaşığı sıvı yağ alalım. Sosa bulanmış tavuk etlerini ve mantarları tavaya aktaralım. Mantarları, bıraktıkları suyu çekene dek kavuralım. Ateşi kısalım.
Etleri ve mantarları tam kıvamında piştiklerinde 3 güveç kabına harcı eşit miktarda bölelim. Üzerlerine kaşar peyniri rendesi serpelim. Güveç kaplarını orta ısılı fırın içindeki ızgara teline yerleştirelim. Kaşarlar eriyip hafif renk değiştirene dek pişirelim. Sıcak olarak servis yapalım.

Ekli dosyalar

• 03.003.1207.020801t4.jpg
    03.003.1207.020801t4.jpg
    67.5 KB · Görüntüleme: 351
Günlük kullanım için, bir de gezi gözlem amaçlı net fotolar çekmek için istiyorum. SLR makina almak istemedim. Hem ağırlar hem de her zaman pratik değiller. İnce olanlarının da netlikleri artık beni memnun etmiyor. Bunu buldum şimdilik. :)

nese1982' Alıntı:
arkadaşlar ben oğlumla yeterince ilgilenemediğimi düşünüyorum. :cry: özellikle ev işlerinden zaman bulamıyorum. benim işlerim hiç bitmiyo ben mi beceriksizim nedir anlamıyorum. oğlum da ben iş yaparken çıldırıyo. siz bu işleri nasıl çözdünüz.
temizlikte bana yardımcı olan bi abla var saolsun bence sende öyle yap

gezi anı vs. için güzel bi makine optik zoom 12 x olması büyük avantaj.ayrıca ışık probleminin olmadığı ortamlarda imgesel de çalışılabilecek bir makine bence güzel bi tercih olabilir

glimmer' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
1.5 yaşında bizim yediğimiz her şeyi yiyebilir, daha doğrusu yemesi lazım :) kahvaltıda da içine kahvaltıda yenebilecek herşeyi koyup artı ceviz,fındık,fıstık koyup bulamaç yapabilirsiniz bence
hayır kesinlikleee karşıyım. artık onların damak tadı oluştu nasıl bulamaç verebilirsiniz diyorsunuz. cocuk herşeyi tek tek yemeli ki tadını alsın
hocam herkes sizin kadar şanslı değilse bulamaç yedirmek zorunda kalır :( benim kzızım 15 aylık, ve inanılmaz işhahsız. 10 saat aç kalsa ağzını açmamakiçin direnir, bakıcısından asla bişey yemez. Ben de sabahları çıkmadan, (1 yumurta az pişmiş), bir kibrit kutusu peynir,pekmez süt 3-5 cici bebe bisküvisi ve 1 cevizi karıştırıp oyalaya oyalaya hızlıca yedirmeye çalışıyorum. Tek tek bişey yutması imkansız desem yalan olmaz. Hafta sonu bile saatlerce uğraşsam başaramam. Yoğun şekilde diş çıkarıyor bir de doğuştan gelen bi iştahsızlık.Allah herkesin yardımcısı olsun.Dişleri tamamlayana kadar böyle devam edicez biz mecburen. 6 dişimiz kaldı :roll:

zik_zak' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
bu ay avon kataloğunda çok güzel farlar ve kalemler var bakmanızı öneririm :)
avonu hiç tavsiye etmiyorum cnm, kurşun oranı çok yüksek.hele bide kozmetik gözle alakalıysa daha çok dikkat etmek gerekiyor

hadi yaa :(

Arada sırada makyaj yapıyoruz zaten, o da sağlığa zararlı çıktı iyi mi :)

biltek2007' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
bu ay avon kataloğunda çok güzel farlar ve kalemler var bakmanızı öneririm :)
avonu hiç tavsiye etmiyorum cnm, kurşun oranı çok yüksek.hele bide kozmetik gözle alakalıysa daha çok dikkat etmek gerekiyor

hadi yaa :(

Arada sırada makyaj yapıyoruz zaten, o da sağlığa zararlı çıktı iyi mi :)
hamside de kurşun çok, balık ta yemesin bence kadınlar:)))

seldabal' Alıntı:
akşama tavuk sarma yapıcam gerçi eşim tavuk yemiyor ama oğlumla ikimiz yeriz ona dünden izmir köfte var :)
önce bir kapta domates,salça,tuz kekik ve şinitzelleri iyice karıştırıyorsunuz sonra içine rendelenmiş kaşar koyup sarıyorsunuz.

hocam tavuğu çok kullanmayın bence, tavuklar çabuk büyüsün diye antibiyotik veriyorlarmış ve bu da özellikler kadınlarda meme kanserine neden oluyormuş :( bulabilirseniz köy tavuğu bulun, artık herşeyde bir hile var maalesef, oraganik beslenmek gerek. ben köyden tavuk yada bulabilirsek hindi aldırıyorum eşime, birde inet sütü alıp mayalıyorum, hazır süt ve yoğurt bizim eve girmez.

seraydın' Alıntı:
anne sütü alıyor ama ben de her sabah yumurta, peynir, cicibebe, ceviz süt veriyorum. reçel, pekmez bal gibi tatlı şeyleri yemiyor.çorbalardan da sadace yayla ve şehriye yiyor. değişik bişeyler vermek istiyorum.

dünden beri giremedim deneyimlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler seraydın hocam bu yemek problemi bizde de var 4 yaşında ve seçerek yiyor ama bunda benim hata payım çok yüksek hamilelikte seçici olmam artı yutamayacağı korkusu ile herşeye zamanında vermemem şimdi ise koca bir sorun olarak önümde duruyor ne yapsam farklı lezzetlerden yediremiyorum

zik_zak' Alıntı:
seldabal' Alıntı:

hocam tavuğu çok kullanmayın bence, tavuklar çabuk büyüsün diye antibiyotik veriyorlarmış ve bu da özellikler kadınlarda meme kanserine neden oluyormuş :( bulabilirseniz köy tavuğu bulun, artık herşeyde bir hile var maalesef, oraganik beslenmek gerek. ben köyden tavuk yada bulabilirsek hindi aldırıyorum eşime, birde inet sütü alıp mayalıyorum, hazır süt ve yoğurt bizim eve girmez.

evet hocam bizim hocalarımızdan birinin 2 yaşındaki kızının tek göğsü büyümüş doktora götürmüş. doktor bu aralar çok mu tavuk yedirdiniz demiş, yavrucak da tavuğu çok sevdiği için hemen hemen her gün yiyomuş.. bundan sonra asla bu çocuğa tavuk yedirmeyin kız çocuğu olan hazır tavuk yedirmesin demiş... bu tavuklar 40 günde tarladaki patates gibi büyüyolarmış...

http://gundem.milliyet.com.tr/-saglikli ... efault.htm

bizim hocalarımızdan birinin 2 yaşındaki kızının tek göğsü büyümüş doktora götürmüş. doktor bu aralar çok mu tavuk yedirdiniz demiş, yavrucak da tavuğu çok sevdiği için hemen hemen her gün yiyomuş.. bundan sonra asla bu çocuğa tavuk yedirmeyin kız çocuğu olan hazır tavuk yedirmesin demiş... bu tavuklar 40 günde tarladaki patates gibi büyüyolarmış...

bu bilgiyi her platformda paylaşmalı bence çok mühim :(

invem' Alıntı:
glimmer' Alıntı:
hımmm bu böreği kendi açtığımız yufkayla yapabilir miyiz sayın hocam?
ben hazır yufka kullanmam daaa
hocam yaa sizinle tanışmayı çok isterdim görmeden bayıldım size yaa yufkayı nasıl yapıyorsunuz? bide şerit böreğinizi merak ettim :)
sennin gibi tatlı dilli bi arkadasım olsun ben de cok isterim hocam :++:
yufkayı yapmak biraz aileden geliyo desek.. ben babannemle büyüdüm annem, abbennem her ghaftasonu sac böreği(gözleme) yapardı. ben de küçüğüm tabi küçücük bi tahtam ve oklavam vardı benim. azıcık açardım onlara verirdim onlar büyütürdü yufkayı böyle böyle el becerisi gelişti.. o yüzden özellikle kız cocugu sahipleri eger kızlarınızın ilgisi varsa mutfaga kesinlikle engellemeyinn...şerit pogacam cok lezzetliii söyliim baştan yumuşacaık puf puf.. görüntüde baya bi profosyonel bizim lojmandakiler olsun öğretmen arkadaşlar olsun bayıldılar... arkadaslar ben netteki tariflere güvenmiyorum çoğu kötü cıkıyor.. ben size denemediğim ve emin olmadığım hiçbi tarifi yazmam.. siz benm tariflerime güvenin...hanımlar ben mutfaga aşık biriyim gecenin sinde börek açarım, tatlılar, pogacalar, dolmalar, haftada en az gün yaprak sarması vs... içli köfteler herşeyi yaparım dediğim gb biraz ilgi biraz da el becerisi... özelden mesaj atabilirsiniz bu konudaaa...
şerit poğacayı eve gider gitmez atıcammm tarifini...

[quote="şeffaf]hocam herkes sizin kadar şanslı değilse bulamaç yedirmek zorunda kalır :( benim kzızım 15 aylık, ve inanılmaz işhahsız. 10 saat aç kalsa ağzını açmamakiçin direnir, bakıcısından asla bişey yemez. Ben de sabahları çıkmadan, (1 yumurta az pişmiş), bir kibrit kutusu peynir,pekmez süt 3-5 cici bebe bisküvisi ve 1 cevizi karıştırıp oyalaya oyalaya hızlıca yedirmeye çalışıyorum. Tek tek bişey yutması imkansız desem yalan olmaz. Hafta sonu bile saatlerce uğraşsam başaramam. Yoğun şekilde diş çıkarıyor bir de doğuştan gelen bi iştahsızlık.Allah herkesin yardımcısı olsun.Dişleri tamamlayana kadar böyle devam edicez biz mecburen. 6 dişimiz kaldı :roll:[/quote]

hocam sizi en cok anlayan benimdir. benim evladım yazın tam ay boyunca hiçbişey yemedi.. evet evet ciddiyim günde yyarım biberon süt içiyodu ya da içmiyodu... psikolojim bzulmuştu resmen. memelkette götürmediğim doktor kalmadı özelinden devletine kadar. hepsi yer, telaş etme vs... yemiyor diyorum inanmıyorlar gibime heliyordu boğazlayasım geliyordu doktorları...gözümden yaş eksik olmamaıştı o kadar cok takmıştım kafaya. cocuk diş de çıkartıyordu o aralar.. ben de zorlamaya başladım ağzını zorla açtırıyordum zorla evet evet resmen zorla ağzına tıkıyordum. ağlaya ağlaya yiyordu. ay böyle gecti sonra yavrum bu sefer tepki olarak yutmamaya ağzında bekletmeye başladı. bi gün sağlık ocağına götürdüm oarad bi ebeyle karşılaştım.. bana tek dedği tane cocugum var ilk çocucuğuma senn yaptığı yaptım ve yaşında hala arkasından geziyorum tabakla. sakın yapma bu hatayı. bana bunu tüm doktorlar söylemişti ama bi annenin söylemesi silkeledi resmen yada son careydi oğlumu aç bırakmak. neyse ben zorlamadım gün geldi yarım yumurtayla günü bitirdik gün geldi kaşık yoğurtla. tel içtiği süt ve su... ve allaha şükür şimdi herşeyi yiyior rabbime hamd olsun.
anneler sakın zorlamayın bırakın aç kalsın. sadece sıvısız kalmamasını sağlayın emin olun iliği kemiği acıkınca nasıl yiyecekler...
allahım kolaylık vers,in tüm iştahsız bebeklerin annelerine

arkadaşlar yaşadığım bazı sıkıntılardan dolayı sizin de fikrinizi ve görüşlerinizi almak istiyorum...Evli olan bayan arkadaşlar maaşınızı nasıl kullanıyorsunuz daha doğrusu şöyle maaşınızı eşinize verip gelir giderle o mu ilgileniyor,yoksa harcamalar belli yarı yarı paylaşıyormusunuz..

edacomü' Alıntı:
arkadaşlar yaşadığım bazı sıkıntılardan dolayı sizin de fikrinizi ve görüşlerinizi almak istiyorum...Evli olan bayan arkadaşlar maaşınızı nasıl kullanıyorsunuz daha doğrusu şöyle maaşınızı eşinize verip gelir giderle o mu ilgileniyor,yoksa harcamalar belli yarı yarı paylaşıyormusunuz..

maaş kartım eşimde düğün borçlarımız flan olduğu için o ayarlıyor bütçeyi ben de bu durumdan rahatsız değilim açıkçası zaten parayla çok da işim olmuyor

hocam benim taktiği şu ve bu konuda mutluyum
1 - ne olursa olsun maaşımı kendim çekerim (ne olursa olsun maaşınızı kendiniz çekinnn)
2 - bizim durum biraz farklı ben eşimi öyle bir borca soktum ki(ev aldırdım kredi çektirdim) eşimin hemen hemen tüm maaşı krediye gidiyor.
3 - eşime parayı veririrm (birazcığını ayırırım ne olur neolmaz diye cok büyük bişi diil ama 50- 100 arası) o borclarımız öde
4 - genelde pek bişi kalmaz, :D , o da geri kalanını bana iade eder ay sonunu gecirmek umuduyyla aynen böyleee

ya ben şunu bilir şunu söylerim bi bayanın kenarıda üç beş kuruşu olmalı. 20 olsun 200 olsun at atabildiğin kadar...

1 - ne olursa olsun maaşımı kendim çekerim (ne olursa olsun maaşınızı kendiniz çekinnn)
bu konuda çok haklısın glimmer hocam..ama bir kere kaptırdık işte...güzellikle alabilirsek ne ala.. :(

Geri