bayan bilişimciler

Kodla Büyü
nese1982' Alıntı:
formtör değilim hocm ders saatimde çok az. benim oğlan hergün kreş dönüşü eve girmiyor dışardayız anlayacağınız. yazın 8 e kadar girmiyoruz eve. sonra eve girince zten yemek bulşık derken saat 9 buluyo. ama o yemekden sonra resim çizlim. yakalamaç oynayalım arabacılık oynyalım diye yatana kadar bunları istiyo. 10.30 dan önce de uyumuyo. zaten o saat de benim de pilim bitmiş oluyo
işte bunun adı annelik... ne diiyim allah yardımcın olsun

benim kızım da 3,5 aylık. ona zihin gelişimini olumlu düzeyde etkileycek neler yapabilirim? anneler yardım :)

nese1982' Alıntı:
formtör değilim hocm ders saatimde çok az. benim oğlan hergün kreş dönüşü eve girmiyor dışardayız anlayacağınız. yazın 8 e kadar girmiyoruz eve. sonra eve girince zten yemek bulşık derken saat 9 buluyo. ama o yemekden sonra resim çizlim. yakalamaç oynayalım arabacılık oynyalım diye yatana kadar bunları istiyo. 10.30 dan önce de uyumuyo. zaten o saat de benim de pilim bitmiş oluyo

hocam öncelikle çocuğun yaşı çok önemli. yani 3 yaşın altındaysa zaten sürekli ilgi ister ev işi filan zor.. normaldir büyüdükçe geçer. Yani çocuk kreşe gidiyo. orda zaten hareket halindedir. Tabi çok uyutmuyorsarsa. bunuda araştırmak lazım. Birde Çocuk 3 yaşın üstündeyse onunla böyle sürekli ilgilenmeniz doğru değil. Yani biz çalışan anneler onu bırakıp gitmenin hüznüyle ( belki bilmiyorum tartışılabilir) Çocuğa aşırı bi bağlılık duyuyoruz.. yani onu her yönüyle memnun etmeliyiz sanki. Artık belli kuralların zamanı gelmeli bence. Yani kendinizide düşünün biraz. nasıl dayanılabilirki buna hergün eğer böyleyse. Bide bu yaşların davranışın şekillendiği dönemlerdir. okul öncesi için söylüyorum.
Yani kuralları belirleyin bence. zaten kreşten gelinmiş. Önce eve gidilir. eller yıkanır. yemek yenir. gerekirse sonra tekrar çıkılır gibi. Birde evdede her eyleminde yanında olmanız doğru değilki. Yani kendi yaratıcı düşüncelerini geliştirmesi içinde bu böyledir. yalnız bırakın oyun yalnız oynanır. boyama yalnız yapılır. Anneninde dinlenmeye ihtiyacı vardır. Öğrenmeli bence. yoksa böyle gider..

ben şu an bile zor yetişemiyorum ev işlerine..evleneliden beri yetişemiyorum.saat 5 te çıkıyorum eve varınca pestilim çıkmış oluyor:( bazen öyle bunalıyorum ki ... ne vardı diyorum bilgisayar öğretmeni olcak! başka branştan olsam ben de 2 buçukta çıkar evime giderdim :( çok zorrrr bayan bilişimci olmak..sizlere gıpta ettim doğrusu bunca işin arasına çocuk da sığdırmışsınız..ben çocuk istiyorum ama kendime güvenemiyorum.
şimdi zor yetişen insan çocuk olunca nasıl yetişir hayata??

satrun_ogr' Alıntı:
nese1982' Alıntı:

hocam öncelikle çocuğun yaşı çok önemli. yani 3 yaşın altındaysa zaten sürekli ilgi ister ev işi filan zor.. normaldir büyüdükçe geçer. Yani çocuk kreşe gidiyo. orda zaten hareket halindedir. Tabi çok uyutmuyorsarsa. bunuda araştırmak lazım. Birde Çocuk 3 yaşın üstündeyse onunla böyle sürekli ilgilenmeniz doğru değil. Yani biz çalışan anneler onu bırakıp gitmenin hüznüyle ( belki bilmiyorum tartışılabilir) Çocuğa aşırı bi bağlılık duyuyoruz.. yani onu her yönüyle memnun etmeliyiz sanki. Artık belli kuralların zamanı gelmeli bence. Yani kendinizide düşünün biraz. nasıl dayanılabilirki buna hergün eğer böyleyse. Bide bu yaşların davranışın şekillendiği dönemlerdir. okul öncesi için söylüyorum.
Yani kuralları belirleyin bence. zaten kreşten gelinmiş. Önce eve gidilir. eller yıkanır. yemek yenir. gerekirse sonra tekrar çıkılır gibi. Birde evdede her eyleminde yanında olmanız doğru değilki. Yani kendi yaratıcı düşüncelerini geliştirmesi içinde bu böyledir. yalnız bırakın oyun yalnız oynanır. boyama yalnız yapılır. Anneninde dinlenmeye ihtiyacı vardır. Öğrenmeli bence. yoksa böyle gider..
bu hafta zaten kafayı yiyecem bütün bunların üstüne yarın 4 günlük yatılı misafir geliyo. 23 nisan tatilini değerlendiriyo millet....

nurhayat' Alıntı:
ben şu an bile zor yetişemiyorum ev işlerine..evleneliden beri yetişemiyorum.saat 5 te çıkıyorum eve varınca pestilim çıkmış oluyor:( bazen öyle bunalıyorum ki ... ne vardı diyorum bilgisayar öğretmeni olcak! başka branştan olsam ben de 2 buçukta çıkar evime giderdim :( çok zorrrr bayan bilişimci olmak..sizlere gıpta ettim doğrusu bunca işin arasına çocuk da sığdırmışsınız..ben çocuk istiyorum ama kendime güvenemiyorum.

Hocam :p güldürdünüz beni ya... Ne olacak bütün memurlar 8-5 çalışıyor zaten. Neyse işin şakası zor ama çocuksuz olmaktansa böyle olmasını tercih ederim.
Bide zorumlu formatörmüsünüz. Yoksa bilişimcinin 15 saat zor doluyo şu günlerde rahat yani. Bir de yeni evlisiniz galiba hacam. Eş önemli çalışan enne için destek olan bir eş varsa yükün azalıyo.
Kendine de güvende önce Allah a güven bence. Çocukla daha mutlu olursunuz bence mutlaka düşünün tavsiye ederim. Ben nasipse ikincisini bile beklemeye başladım.
darısı başınıza..

glimmer' Alıntı:
hocam patatesleri haşla. sıcakken içine tereyağ ve rendelenmiş kaşar ekle dikdörtgen borcama düzle. üzerine az yağda sotelediğin rendelenmiş havuçları dök, onlarıda düzle. üzerine sarımsaklı yoğurt ve onun üzerine de süs için baharatlar. pratik ve lezzetli.

ben mantar çorbası tarifini alabilirim...
hocam ben de hiç denemedim ama okurken bile canım çekti yemek tariflerine bayıldım hocam ya bizim oralarda da yemekler bol baharatlı zeytin yağlı yapılır ondan herhelde :) Teşekkürler paylaşımlar için Şimdiye kadar yazılan tüm tarifleri aldım herhalde bu siteyi okurken kendimi unuttum valla başlıpı açan zik_zak hocamıza ayrı bir teşekkür :)

glimmer' Alıntı:
hımmm bu böreği kendi açtığımız yufkayla yapabilir miyiz sayın hocam?
ben hazır yufka kullanmam daaa
hocam yaa sizinle tanışmayı çok isterdim görmeden bayıldım size yaa yufkayı nasıl yapıyorsunuz? bide şerit böreğinizi merak ettim :)

zik_zak' Alıntı:
glimmer' Alıntı:
hocam kek, pasta yaparken bazı püf noktalar vardır
1- unu ve kabartma tozunu karıştırıp elemek
2- fırının kapagını ilk yarım saatte açmamak
3- eğer fırınınız cabuk pişiriyorsa ; ayarını düşük ısıda pişirmek.
4- pişirme esnasınca termostatıyla asla oynamamak
5- şeker-yumurta karışımının iyice karışmasını sağlamak

birde malzemelerin oda sıcaklığında olması önemliydi sanırım
hocam sana zahmet olmazsa bide malzemeleri yazar mısınız. çoğu yerde aynı ama arkadaş gibi ben de kek mağduruyup 5 kez yaptım altıncı da anca şişti ya tadı farklı bir sürü tarif denedim.internetten bıktım. sağlam bi tarif isityorum.

nurhayat' Alıntı:
Ben de çocuk olursa nasıl yetişirim bunca işe diye düşünüyordum, bir de o zaman formatör değildim. Boş günüm bile vardı. Çocuk olunca ne mi oluyor. İşleri boşveriyorsun :p Yaptırabildiğini bakıcıya yaptırıyorsun, biraz da eşine. Kalanı da yorgunluğa dayanabildiğin kadar yapıyorsun, sonra çocuğu uyuturken sen de uyuyakalıyorsun. Hayat böyle devam edip gidiyor.

technic_f' Alıntı:
et suyu tarifi gayet güzel. ben de benzer bişi yapıyorum. özellikle oğlumun çorbalarına katıyorum kemikleri gelişsin diye. pet pardaklara koyduktan sonra jelatinle etrafını kaplıyorum. buzlukta saklıyorum.

tiramisu önceden yapmıştım ama beğenmemiştim yaptığımı. bir de paylaşılan tarifi denemek istiyorum bakalım fırsat bulursam. teşekkürler.

pratik kek tarifi isteyen hocama mikrodalga fırını varsa eğer, mikrodalgada brownie tarifini tavsiye ederim. devletsah diye bi site var. ordan almıştım. herkes bayılıyor. tam 9 dk.da pişiyor. hem pratik hem lezzetli.
hocam biz de hazır şelale tarifi denedik muhteşem oldu ama kendim yapmak istiyorum tarifini yazar mısınız

sevdiceğim' Alıntı:
benim kızım da 3,5 aylık. ona zihin gelişimini olumlu düzeyde etkileycek neler yapabilirim? anneler yardım :)
Hocam bol bol ilgilenin, emzirin, dokunun. Sevgiye boğun onu. Gözleriyle oyuncaklarını izlemesini sağlamak ya da değişik uyaranlar vermek (farklı müzikler dinletmek örneğin) bu aylarda yapabileceğiniz şeyler. Kitap okuyun, değişik kelimeler duysun anlamasa da. Bir de biraz daha büyüyünce o kitabı elinizde bırakmayacak, şimdiden okuyun :)

zik_zak' Alıntı:
bu ay avon kataloğunda çok güzel farlar ve kalemler var bakmanızı öneririm :)
avonu hiç tavsiye etmiyorum cnm, kurşun oranı çok yüksek.hele bide kozmetik gözle alakalıysa daha çok dikkat etmek gerekiyor

Onu bunu bırakında aranızda bekar sarışın güzel zengin ve ud çalabilen biri varmı onu söyleyin:) Tarife uyanlar özel mesaj atsın pls

ne kadar paylaşımcı bayan arkadaşlar var mış sabahtan beri duvarın en hitsiniz maaşallah....bayan arkadaşlar paylaşım için böyle bir başlık bekliyormuş :puhaha: duvara asalım en iyisi site adminlerinden ricada bulunalım da...sizin sayenizde biz bekar bilişimcilerde evde yemek denemeleri yaparız :)

invem' Alıntı:
technic_f' Alıntı:
et suyu tarifi gayet güzel. ben de benzer bişi yapıyorum. özellikle oğlumun çorbalarına katıyorum kemikleri gelişsin diye. pet pardaklara koyduktan sonra jelatinle etrafını kaplıyorum. buzlukta saklıyorum.

tiramisu önceden yapmıştım ama beğenmemiştim yaptığımı. bir de paylaşılan tarifi denemek istiyorum bakalım fırsat bulursam. teşekkürler.

pratik kek tarifi isteyen hocama mikrodalga fırını varsa eğer, mikrodalgada brownie tarifini tavsiye ederim. devletsah diye bi site var. ordan almıştım. herkes bayılıyor. tam 9 dk.da pişiyor. hem pratik hem lezzetli.
hocam biz de hazır şelale tarifi denedik muhteşem oldu ama kendim yapmak istiyorum tarifini yazar mısınız
http://www.devletsah.com/mikrodalgada-brownie/
tarifin linkini gönderdim hocam. normal fırında da oluyor. tabi 9 dk. da değil ama.

technic_f' Alıntı:
invem' Alıntı:
technic_f' Alıntı:

http://www.devletsah.com/mikrodalgada-brownie/
tarifin linkini gönderdim hocam. normal fırında da oluyor. tabi 9 dk. da değil ama.
teşekkürler hocam tarifine baktım şimdi yumura şeker yağ vanilya ve kakao lu karışımdan 2 su bardağı ayrılıp kek piştikten sonra üzerine dökülüyor. karışımda yumurta var o pişmeden dökülüyor :?:

burdaki hocaları görünce kendimi çok tembel hissettim. Formatör değilim, 20 saat dersim var, bebeğimiz yok daha. Eşime ayy ben bugün çok yoruldum diyip yemek yapmıyorum, temizlik için binbir zorlukla kalkıyorum, en büyük keyfim oyun oynamak kitap okumak :) burda yazılanları okuyunca şöyle silkinip kendime gelmem lazım dedim

akşama tavuk sarma yapıcam gerçi eşim tavuk yemiyor ama oğlumla ikimiz yeriz ona dünden izmir köfte var :)
tavuk şinitzel alıyorsunuz çok iyi dövülmüş olması lazım
önce bir kapta domates,salça,tuz kekik ve şinitzelleri iyice karıştırıyorsunuz sonra içine rendelenmiş kaşar koyup sarıyorsunuz.
üzerine biraz sıvıyağ gezdirip fırında pişiriyorsunuz enfes oluyor :)

seyma' Alıntı:
burdaki hocaları görünce kendimi çok tembel hissettim. Formatör değilim, 20 saat dersim var, bebeğimiz yok daha. Eşime ayy ben bugün çok yoruldum diyip yemek yapmıyorum, temizlik için binbir zorlukla kalkıyorum, en büyük keyfim oyun oynamak kitap okumak :) burda yazılanları okuyunca şöyle silkinip kendime gelmem lazım dedim
bugünlerinizin keyfini çıkartın hocam..

akşama yemeğe ne yapsam diye düşünmüyorum çünkü hem kayınvalidem hem de kendi annem şu anda bizim evde :)

hanımlar baylar da kendilerine başlık açmışlar ama burayı didiklemekden sayfaları bomboş. doğru dürüst tıklmalrı bile yok. hepsi burda bunlrın bence....

kek yapamayan arkadaşlar ilk önce temel kek yapmayı deneyin. Zamanla değişik keklere geçiş yapaın.

TEMEL KEK
3 Yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı yoğurt veya şüt (yoğurtla sonuç daha iyi olur)
1. Pkt vanilya
3 su bardağı un
1. pkt kabartma tozu

Şeker ve yumurtayı iyice çırp. Sırayla yağ, yoğurt ve vanilya ekle karıştır. Unu eleyerek karıştır. En son kabartma tozu ekle. İsteğe bağlı kakao, fındık, ceviz, damla çikolata ekle.

Kek yapımında:
1. şeker ve yumurta iyice çırp.
2. Oda sıcaklığında malzeme kullan.
3. Unu eleyerek ekle. elekte kalan tanecik olursa keke ekleme.
4. Çok cıvık kek yapma. İçi çiğ kalır.
5. Kabartma tozunu son ekle, çokta karıştırma.
6. İlk 20 dakika kabarma süresi fırını açma.

filiz' Alıntı:
kek yapamayan arkadaşlar ilk önce temel kek yapmayı deneyin. Zamanla değişik keklere geçiş yapaın.

TEMEL KEK
3 Yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı yoğurt veya şüt (yoğurtla sonuç daha iyi olur)
1. Pkt vanilya
3 su bardağı un
1. pkt kabartma tozu

Şeker ve yumurtayı iyice çırp. Sırayla yağ, yoğurt ve vanilya ekle karıştır. Unu eleyerek karıştır. En son kabartma tozu ekle. İsteğe bağlı kakao, fındık, ceviz, damla çikolata ekle.

Kek yapımında:
1. şeker ve yumurta iyice çırp.
2. Oda sıcaklığında malzeme kullan.
3. Unu eleyerek ekle. elekte kalan tanecik olursa keke ekleme.
4. Çok cıvık kek yapma. İçi çiğ kalır.
5. Kabartma tozunu son ekle, çokta karıştırma.
6. İlk 20 dakika kabarma süresi fırını açma.

püf noktaları güzel. aynı kek tarifini ben de kullanıyorum, hem pratik hem lezzetli. yalnız sıvıyağını yarım su bardağı olarak ekliyorum. çok hafif oluyor:)

seldabal' Alıntı:
akşama tavuk sarma yapıcam gerçi eşim tavuk yemiyor ama oğlumla ikimiz yeriz ona dünden izmir köfte var :)
tavuk şinitzel alıyorsunuz çok iyi dövülmüş olması lazım
önce bir kapta domates,salça,tuz kekik ve şinitzelleri iyice karıştırıyorsunuz sonra içine rendelenmiş kaşar koyup sarıyorsunuz.
üzerine biraz sıvıyağ gezdirip fırında pişiriyorsunuz enfes oluyor :)

Tavuk Sarma ve şinitzelli bizde çok severiz. Gerçi son zamanlarda yok tavuklarda antibiyotik var diye keyfim kaçtı ama. Doğal tavuk almaya çalışıyorum. İns kandırılmıyoruzdur doğal diye.

Geri