bayan bilişimciler

Kodla Büyü
valla bu işi n güzelliği kötülüğü olmaz. ne demek ya sen 1 ay eşşek gibi çalış(afedersin)
sonucta bence bu cok önemli iste hocam alttaan gir üstten gir olmadı dikleş ama al. ben maaş kartını eşine kaptırıp ileride cok sıkıntı ceken hanımlar tanıdım.

benim deçalıştığım okulda bütün bayanlar orta yaşlı-yaşlı vs. bana ilk tavsiyeleri kartını kaptırma şeklinde oldu. Ama benim eşim zaten versem de almaz:p maaşımı ne kadar yattığını bilmez. Maaşımı da kendim çekmeyeceksem bu iş hepten eziyet olacak :| Kartını kaptıranlar bir an önce geri alsın, tabi durumdan rahatsızsa

zik_zak' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
akşama tavuk sarma yapıcam gerçi eşim tavuk yemiyor ama oğlumla ikimiz yeriz ona dünden izmir köfte var :)
tavuk şinitzel alıyorsunuz çok iyi dövülmüş olması lazım
önce bir kapta domates,salça,tuz kekik ve şinitzelleri iyice karıştırıyorsunuz sonra içine rendelenmiş kaşar koyup sarıyorsunuz.
üzerine biraz sıvıyağ gezdirip fırında pişiriyorsunuz enfes oluyor :)

hocam tavuğu çok kullanmayın bence, tavuklar çabuk büyüsün diye antibiyotik veriyorlarmış ve bu da özellikler kadınlarda meme kanserine neden oluyormuş :( bulabilirseniz köy tavuğu bulun, artık herşeyde bir hile var maalesef, oraganik beslenmek gerek. ben köyden tavuk yada bulabilirsek hindi aldırıyorum eşime, birde inet sütü alıp mayalıyorum, hazır süt ve yoğurt bizim eve girmez.
ya evet dediğim gibi eşim zaten yemez tavuk yumurta bizde arada yiyoruz oğlumla oda köy tavuğu, oğlum doğduğundan beri bende mayalıyorum yoğurdumu :)

ben bu maaş konusunda şanslıyım sanırım, biz birbirimizin herşeyini biliriz, ikimizde maaşımızdan kendimize harçlık ayırır ve birleştiririz gerekli ödemler yapılır ve kalanı birikime :)

maaşlarımızdan bütün ödemeyi yapınca kalanı bölüşüyoruz. maddi olarak güvenemediğim biriyle evli olmak istemezdim. sonuçta bizim alınterimiz o para.

evlendiğimizden bu yana kartım eşimde, bnm için hiç sorun olmadı. şimdilerde evde aldık. hepte onda kalsın hiç mühim değil.
size çok güzel bir tiramisu tarifi veeyim bayanlar denenmiştir ve mükemmel sonuçlar alınmıştır.
kedi dili büskivi
2 yumurta
2 çay bardağı şeker
2,5 su bardağı süt
3 yemek kaşığı un
1 pk vanilya
1 kutu labne (ben bimden alıyorum ve yarısını kullanıyorum)
un, şeker ve vanilyayı tencereye koyup iyice karıştırın üzerine 1 bardak sütü döküp karıştırmaya devam edin. 2 yumurtayı ve kalan sütüde döküp karıştırarak ocakta pişirin, pişen muhallebi soğuyunca içine labnenin yarısını koyup iyice karıştırın. 1 kupa sıcak suyun içine 1-2 yemek kaşığı neskafe ve 1-2 yemek kaşığı şeker koyup iyice karıştırın bu karışımı kedili dili bisküvilerin üzerie dökün. muhallebinin yarısını dökün ve sonra tekrar kedi dilini dizin. neskafeli karışımınızdan dökerek kedi dillerini ıslatın. kalan muhallebiyi en üste dökün ve servis yapacağınız zaman kakao serperek servis yapın.

şuan kartın kimde durduğunun pek abi anlamı yok çünkü bütün paralar borca gidiyo zaten:))) hanımlar kaç saat dersiniz var formatör müsünüz onu merak ettim ben

krediler, yakıt kira vs, derken maaştan zaten pek birşey kalmadığı için kartın kimde olduğu pek önemli değil bizde :D

"Ayşen"' Alıntı:
şuan kartın kimde durduğunun pek abi anlamı yok çünkü bütün paralar borca gidiyo zaten:))) hanımlar kaç saat dersiniz var formatör müsünüz onu merak ettim ben

12 saat bilişim 6 saat tek tas dersim var. formatörlük çok yorucu. evde 2 yaşında bir oğlum var ve bana daha muhtaç

bi kaç gündür depremler müfettişler derken ancak şimdi gördüm başlığı,fikir annelerine :idea: teşekkürler :alkis:

benim de var bi tramisu tarifim ,yiyenler tarifini alıyo mutlaka akşama evde paylaşırım inşallah :)

arkadaşlar ben mercimek çorbasoını sevmezdimmm taki bu tarifi öğrenene dek ... iddalıyım deneyin asla pişman olmayacaksınız

malzemeler
3 tane havuç
8-10 diş sarımsak
1 su bardağı mercimek
karabiber
tuz+tavuk suyu( tavuğu haşla suyunu kullan)
zeytin yağı
limon tuzu

düdüklüde pişir. blendırdan geçir ve servis yap... yemede yanında yat

glimmer' Alıntı:
arkadaşlar ben mercimek çorbasoını sevmezdimmm taki bu tarifi öğrenene dek ... iddalıyım deneyin asla pişman olmayacaksınız

malzemeler
3 tane havuç
8-10 diş sarımsak
1 su bardağı mercimek
karabiber
zeytin yağı
limon tuzu

bunun kalorisi azmış denicemm:)) protein kaynağı :D :D :D :++:

dörtyol' Alıntı:
evlendiğimizden bu yana kartım eşimde, bnm için hiç sorun olmadı. şimdilerde evde aldık. hepte onda kalsın hiç mühim değil.
size çok güzel bir tiramisu tarifi veeyim bayanlar denenmiştir ve mükemmel sonuçlar alınmıştır.
kedi dili büskivi
2 yumurta
2 çay bardağı şeker
2,5 su bardağı süt
3 yemek kaşığı un
1 pk vanilya
1 kutu labne (ben bimden alıyorum ve yarısını kullanıyorum)
un, şeker ve vanilyayı tencereye koyup iyice karıştırın üzerine 1 bardak sütü döküp karıştırmaya devam edin. 2 yumurtayı ve kalan sütüde döküp karıştırarak ocakta pişirin, pişen muhallebi soğuyunca içine labnenin yarısını koyup iyice karıştırın. 1 kupa sıcak suyun içine 1-2 yemek kaşığı neskafe ve 1-2 yemek kaşığı şeker koyup iyice karıştırın bu karışımı kedili dili bisküvilerin üzerie dökün. muhallebinin yarısını dökün ve sonra tekrar kedi dilini dizin. neskafeli karışımınızdan dökerek kedi dillerini ıslatın. kalan muhallebiyi en üste dökün ve servis yapacağınız zaman kakao serperek servis yapın.

deneyimm hocam teşekkürler

"Ayşen"' Alıntı:
glimmer' Alıntı:

malzemeler
3 tane havuç
8-10 diş sarımsak
1 su bardağı mercimek
karabiber
zeytin yağı
limon tuzu

bunun kalorisi azmış denicemm:)) protein kaynağı :D :D :D :++:

8-10 diş sarımsak mııı çok fazla değil miii

hayırrrr.. siz yapın burnunuza sarımsak kokusu gelmeyeck bile corbaya sadece aromasını veriyor hem de antibiyotiktir sarımsak deneyin deneyinnn

Kızlar habire yemek tarifi paylaşıyosunuz. Yemeği yapıp yememe taktiğini uygulayabiliyo musunuz :D

misler gibiii bol calsiyumlu + tahıllı yoğurt corbası
arkadaslar bu da kendi tarifimmm.. özellikle bebeğim cok seviyor..

malzemeler
1 çay bardağı arpa şehriye
1 fincan iri bulgur
haşlanmış nohut, kurufasülye
1 yumurta
yoğurt
nanee
tereyağı

arkadaşlar arpa şehriyeyi ve bulguru tencereye dökün üzerine tepeleme kaynar su ve tuz.. kaynasın, şehriyeler ve bulgur pişmeye yüz tutmuşken(biraz diriyken) ayrı bir kasede yoğurdu sulandırın içine 1 tane yumurta, tuz , nane ekleyin çırpın.. karışımı tencereye yavaş yavaş karıştırarak dökün. içine haşlanmış nohut ve kuru fasülyeyi ekleyin... bu corbayı karıştıoa karıştıra pişiriyoruz.
çorbamız pişince cezvede tereyağını eritin, kızdırın ve corbanın üstüne dökün. gercekten cok lezzetli, sağlıklı bir çorba dediğim gb özellikle bebişler için tahıl kaynağı.
afiyet olsun

Ben de peynir tarifi vereyim.

1 galon sut (3.78lt) kaynamaya yakin icine yarim su bardagindan az sirke konuluyor. Karistirilacak, 30 saniyede peynirlesecek (lor gibi yani), sari-yesil olacak su da.
Daha sonra sogumasini bekleyin, tulbent gibi bir bezde suzun. (Ben genelde aksamlari yaptigim icin suzuldukten sonra buzdolabinda bekletiyorum.)
Ertesi gun 3 cay kasigi tuz koyup hamur gibi yoguruyorum, ceviz buyuklugunde kucuk peynir toplari yapiyorum. Guzel gorunuyorlar, ben seviyorum. Hazir peynirlerden daha saglikli oluyordur diye dusunuyorum. Boreklerde de kullaniyorum. Direk yenilebiliyor. Mayayla yapilan peynirlerde beklemek gerekiyormus sanirim.

Yogurt yaparken de kaynattiginiz sutu sogumaya birakin ama cok da sogumayacak. Serce parmaginizla sutun sicakligina baktiginizda 7'ye kadar sayabilmelisiniz, eliniz yanmadan.

Mercimek corbasinda da mercimegin 7 kati kadar su konulursa iyi oluyor.

glimmer' Alıntı:

malzemeler
3 tane havuç
8-10 diş sarımsak
1 su bardağı mercimek
karabiber
zeytin yağı
limon tuzu

mercimek çok faydalı aynı zamanda, haftada 2-3 yemek lazımmış
ben bunların dışında patates,pirinç,bulgur taze zencefil, tarhanalık biberde ekliyorum, tereyağında nane kızdırıp üzerine döküyorum
bide çekmeden önce içine roka ve tere

ben de kartımı vermeyenlerdenim prensip olarak. maaşımı ve ekdersimi de mümkün mertebe kendim çeker 50-100 harçlık alır kalanını eşime veririm. ama bazen ben çıkamayacaksam çekmeye kartı veririm eşim çeker. ama gelince geri verir. şu an çok borçlu olduğumuz için (ev aldık) zaten bütün paramız borca gidiyor. ikimize de ufak harçlıklar kalıyor sadece. ama borç bitince isteğim yine kendim istediğim kadarını alıp kalanını birleştirim biriktirmek olur heralde.

yoğurt çorabasını da

yoğurt,un ve pirinci içine birazda soğuk su ekleyerek iyice çırpıyorum, ocağa koyuyorum koyulaşınca sıcak su ekleyip karıştırarak pişiriyorum, üzerine tereyağ ve nane
glimmer hocam sizin çorbanızı bizde yazın soğuk çorba diye yaparlar, kışın sıcak yazın soğuk içilir bide üzerine dereotu
soğuk olanda yumurta ve tereyağ yok tabi :)

Geri