bayan bilişimciler

Kodla Büyü
nese1982' Alıntı:
kek kalıbı alcam ama karar veremedim. çok kaliteli bişey istiyorum. yapışmasın beni uğraştırmasın bi de hangi şekil daha kullanışlı kek ypmdığım için almaya gittiğimde hangisini alacağımı bilemiyorum.mrka ve şekil önerisi bekliyorm
yapacağın keke göre değişiyor o canım
çiçek şeklindeki kalıplar havuçlu veya tahinli kek için güzel oluyor.
dikdörtgen şeklindekiler meyveli yada damla çikolatalı kekler için yada browni için güzel oluyor. ben essenin silikon kalıbını ve tefalin kalıbını kullanıyorum çok memnunum

seldabal' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
kek kalıbı alcam ama karar veremedim. çok kaliteli bişey istiyorum. yapışmasın beni uğraştırmasın bi de hangi şekil daha kullanışlı kek ypmdığım için almaya gittiğimde hangisini alacağımı bilemiyorum.mrka ve şekil önerisi bekliyorm
dikdörtgen şeklindekiler meyveli yada damla çikolatalı kekler için yada browni için güzel oluyor. ben essenin silikon kalıbını ve tefalin kalıbını kullanıyorum çok memnunum
hocam siz oldukça marifetli görünüyorsunuz :+1:

Bende sıkı takipçisi oldum başlığın. Öncelikle bebek arabası alacak olan arkadaşım için bende diğer arkadaşlara katılıyorum. 1000 tl çok fazla. Arabanın bagajına sığması :) ve bebişin rahat etmesi çok önemli. Bence bastonlar çok ergonomik değil. Ben kraft kullandım. Memnun kalmıştım.

Tarif konusunda bende iyiyimdir.Tuzlu kurabiye tarifi isteyen bi arkadaş vardı:
Çörek Otlu Kurabiye:
1 yumurta (sarısı yüzüne, akı içine)
Yarım paket margarin
1 çay bardağı sıvı yağ
yarım çay bardağından biraz az toz şeker
kabartma tozu
1 tatlı kaşığı tuz
2 yemek kaşığı çörek otu
yarım limon suyu
Alabildiği kadar un
Bütün malzemeyi karıştır. Kulak memesi yumuşaklığında hamur yap.Püf nokta kabartma tozunun üzerine limon suyunu sık. Kurabiye kalıplarıyla şekil ver.

selam bayanlar..:) başlık çok iyi olmuş .. uzun zamandır giremiyordum sityeye ancak görebildim.. benim bir kızım oldu şimdi 4 aylık.. kızımın henüz hiç oyuncağı yok, ona nasıl oyuncaklar almalıyım sizce?

şeffaf' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
hocam siz oldukça marifetli görünüyorsunuz :+1:
öyle söylerler :D

simit:
1 paket margarin, 1 çay bardağı sıvı yağ, kabartma tozu, 1 bardak sirke, 1 tatlı kaşığı, 1 talı kaşığı şeker tuz istenirse1 kaşık mahlep, 1 yumurtanın sarısı üzerine beyazı içine
hamuru yoğurduktan sonra küçük yuvarlaklar yapıyoruz önce yumurtanın beyazına sonra susama batırıyoruz yüksek derecede pişiriyoruz,
yarısını yiyoruz yarısını da dondurucuya :)

Salata tarifi isteyen aradaşlar bol çeşit salata biliyrom.
Buğday salatası, yeşil mercimek salatası, meksika fasülyesi salatası, tavuk salatası, kereviz-lahana-havuç salatası, tepside kumpir, şimdilik aklıma gelenler.
Bunlar içerisinden istediğiniz varsa tarif verebilirim.

nihan' Alıntı:
Salata tarifi isteyen aradaşlar bol çeşit salata biliyrom.
Buğday salatası, yeşil mercimek salatası, meksika fasülyesi salatası, tavuk salatası, kereviz-lahana-havuç salatası, tepside kumpir, şimdilik aklıma gelenler.
Bunlar içerisinden istediğiniz varsa tarif verebilirim.
bende salatayı çok ama çok severim. yazdığınız salataları da sık sık yaparım ama meksika fasulyesini konserveden olduğu gibi kullanmak yerine biraz haşlayarak deneyeceğim sert geldi bana
borani tarifi veriyim
ıspanaklar bol soğanla kavrulur, süzme ve normal sarımsaklı yoğurt karışımı ile iyice karıştırılır. tereyağ kızdırılıp dökülür ve kırmızı biberle süslenir.

salata tariflerinin hepsini istiyorum. 2 gündür bu foruma daha bi istekli giriyorum.her gün girerken bi arkadaş acaba yine hangi kötü haberi verecek diye bakıyodum.şimdi çok mutlu bi şekilde giriyorum

oykunil' Alıntı:
selam bayanlar..:) başlık çok iyi olmuş .. uzun zamandır giremiyordum sityeye ancak görebildim.. benim bir kızım oldu şimdi 4 aylık.. kızımın henüz hiç oyuncağı yok, ona nasıl oyuncaklar almalıyım sizce?

hocam amigurumi diye birşey var. ben de bir arkadaşımdan öğrendim. el örgüsü oyuncak anlamına geliyor sanırım. forumları falan var, orda nasıl yapılacağı anlatılıyor her oyuncağın. çok güzel şeyler var. ve basit görünüyor. yapıp satanlar da var. sadece ip kullanıldığı için çok sağlıklı ve yıkanabilir.

birde domates çorbası muhteşem oluyor
3 kaşık unu yağda kavurun üzerine kıvam alacak kadar süt, sonra domatesleri ekleyin , biraz piştikten sonra salçada ekleyin bu aşamada çok kötü görünüyor telaş etmeyin sıcak su ekleyip pişirin içine 1 kaşık tereyağ atın ve blenderdan geçirin rendelenmiş kaşar ve karabiberle servis yapın :)

SoNMeZ' Alıntı:
oykunil' Alıntı:

hocam amigurumi diye birşey var. ben de bir arkadaşımdan öğrendim. el örgüsü oyuncak anlamına geliyor sanırım. forumları falan var, orda nasıl yapılacağı anlatılıyor her oyuncağın. çok güzel şeyler var. ve basit görünüyor. yapıp satanlar da var. sadece ip kullanıldığı için çok sağlıklı ve yıkanabilir.
olabildiğince sağlıklı olmasına dikkat ediyorum ama evde olmasa başka bir yerde bulduğu herşeyle oynuyor sonuçta, çok dikkatliyim ama aşırı korumacı değilim açıkçası. şiddet içeren her türlü oyuncak ve çizgi filmden uzak tutuyorum.

Kızlar çok konuşuyor şimdiden 17 sayfa olmuş :mrgreen: Dağılın bakim uyuyamıyoruz :shock:

öğretmenler odasında kaçarım hep ben bu muabbetten burda da yakalandık :)

nedense bayanlar bir araya gelince başka muabbet dönmez
1- yemek
2- çocuk

oykunil' Alıntı:
benim kızımda 4 aylık oyun halısını seviyo eliyle oyuncaklara vuruyo ses çıkan oyuncaklar dikkatini çekiyoo rengarenk

tariflerden farklı bir konuda yardım istiyorum arkadaşlar
dört yaşında bir oğlum var bebeği olan arkadaşlar çocuğunuzun kişsel gelişim için ne gibi planlar ve aktiviteler yapıyorsunuz paylaşaır mısınız?

sevincaltunel' Alıntı:
dört yaşında bir oğlum var bebeği olan arkadaşlar çocuğunuzun kişsel gelişim için ne gibi planlar ve aktiviteler yapıyorsunuz paylaşaır mısınız?
benim oğlum 2 buçuk yaşında. okulda arkadaşlarla oluşturduğumuz bir oyun gurubumuz var her hafta olmasa da sık sık buluşuyoruz. 4-5 çocuk oluyorlar.
kendimiz oyun hamuru, çıkartma kitabı, resim yapmak gibi etkinlikler yapıyoruz. hemen her gün çocuklarla buluşuyoruz. havalar ısındı sitemizde park var. arabaları çok seviyor arabalar sayesinde 2 yaşından beri bütün renkleri ve 10a kadar saymayı öğrendi. şimdilik aklıma gelenler bunlar

püf nokta : kurabiye yaparken kurabiyleriniz yayılmasını engellemek için tepsiyi yağlamak yerine, yağlı kağıt kullanın :idea:

benim bebişim de 1,5 yaşında..
4 aylık bebişi olan arkadas kaliteli(isim vermek istemem) çıngıraklı oyuncaklar, müzik kutuları yani ses cıkartan cok teferruatı olmayan basit oyuncakları tercih edin

sevincaltunel' Alıntı:

bu bayanlar için olan kısmı destekliyorum. Çok iyi olmuş. Ama sadece yemek tarifi ile geçiştirilmemeli bence. Paylaşılacak çok daha önemli konularda var. :)
Benimde 4 yaşına yaklaşan çağlarda bir oğlum var. Çocuğun kişisel gelişimi için size tavsiyem bir kardeş düşünmeye başlamanız.. Çünkü bence çocuk yabancı çocuklarla yeteri kadar sosyalleşemiyo. Asıl sosyal gelişim, kardeşiyle oluyo. herzaman her yerde konuşacağı oynayacağı birinin olması vb. birsürü yönden daha şanslı oluyor. Kesinlikle arkadaş ortamı yeterli olmuyo. Her yolu denemiş biri olarak söylüyorum. Kardeş zamanı gelmiş. Söylenecek çok şey var ama en önemlisi bu.

sevincaktuel hocam
boyamalar yapmasına sağlayın . bizim oturduğum lojmanın bahçesine tavuklar aldı babası oğlum o kadar sevindi ki hayvanlarla da oynamsı güzel tabi sınırları sizin belirlemeniz kaidesiyle

hocam sadece tarif için açılmadı bu başlık elbette biz faydalı tüm konulara açığız...

bu başlığı açtığımda bu kadar ilgi göreceğini tahmin etmemiştim, işte kadınların gücü diyorum başka da birşey demiyorum :)

benim de 4 yaşına yakın oğlum var,kreşe gidiyor..akşamları biz de evde faaliyet yapıyoruz bazen...internetten bol bol kolay faaliyetler bulup kaydediyorum,beraber yapıyoruz.çok hoşuna gidiyor...tabi bi de boyama yapıyoruz bol bol...duvarlarımız da rengarenk :D

glimmer' Alıntı:
hocam sadece tarif için açılmadı bu başlık elbette biz faydalı tüm konulara açığız...
hayırlı uğurlu olsun hocam :) yalnız tek bir başlık olduğu için konu konu içinde kaybolur gibime geliyor. Ama yinede güzel olmuş. erkeklerin egemen olduğu bi form gibiydi sanki bu form. açılan alt başlıklara bakarsanız. spor, araba vb. erkeklere yönelikti sanki. neyse güzel olmuş, arada bakarız...

sdh' Alıntı:
benim de 4 yaşına yakın oğlum var,kreşe gidiyor..akşamları biz de evde faaliyet yapıyoruz bazen...internetten bol bol kolay faaliyetler bulup kaydediyorum,beraber yapıyoruz.çok hoşuna gidiyor...tabi bi de boyama yapıyoruz bol bol...duvarlarımız da rengarenk :D

bilişimci anne olmanın faydaları dimi hocam :)

Geri