bayan bilişimciler

Kodla Büyü
konu sabitlenmeli. izlenme sayısı sabit konulara aynı 3000 geçmiş. erkekler bizden çok takip ediyo demekki. o kadar bayan bilişimcinin olduğunu zannetmiyorumççç

nese1982' Alıntı:
konu sabitlenmeli. izlenme sayısı sabit konulara aynı 3000 geçmiş. erkekler bizden çok takip ediyo demekki. o kadar bayan bilişimcinin olduğunu zannetmiyorumççç

katılıyorum hocam :D

Benden de bi tarif :)
Havuçlu kek ;
4 yumurta
1 sbardağı şeker
1 sbardağı havuç (rendelenmiş)
1 sbardağı sıvı yağ
2 pk vanilya
1 pk kabartma tozu
1 sbardağı çekilmiş fındık yada ceviz
1 tatlı kaşığı tarçın (unutuyordum az kalsın)
3 sbardağı un
Hazırlanışı; yumurta,şeker ve vanilyayı 5 dakika yüksek ayarda çırpıyoruz sonra sıvıyağ, havuç ve fındık içini ekliyoruz. ayrı bir kaba unu ve kabartma tozunu eleyip karışıma öyle ekliyoruz. Karışımı yağladığımız kek kalıbına döküyoruz ve hafif ıslattığımız bir bıcakla hamur karışımının içinde gezdiriyoruz(böylece heryeri eşit kabarıyor). Pişirmeye gelince keki yapmaya başladığımda fırını 180 derece alt üst pişirme ayarına ayarlıyorum. Sonra bu ayarda 50 dk kadar pişiyor.

Keklerim genelde olmuyor ama bu tarifi kaç kez yaptımsam çok şükür ki tuttu tavsiye ederim...
Şimdiden afiyet olsun...

seldabal' Alıntı:
missilver' Alıntı:
bu arada kusura bakmasın adını unuttuğum arkadaş doğum kilolarından bahsediyor takmasın kafasına benim kızım da 15 aylık. sütüm olsun diye yediğim için doğumdan sonra kilo da almıştım. ama kızımın peşine koştura koştura şimdi hamilelik öncesine göre 3 kilo daha zayıfım hiç rejim de yapmadım.
aynen :)
teşekkürler arkadaşlar benden bahsediyosunuz kızım şuan 4 aylık göreve başlıcam aslında söyledeğiniz gibi kilolar gitcek biliyorum ama ben biraz sabırsızım hem sütüm olsun istiyorum bende kilolar gitsin yazın gider heralde

ycnr' Alıntı:
Havuçlu kek ;
4 yumurta
1 sbardağı şeker
1 sbardağı sıvı yağ
2 pk vanilya
1 pk kabartma tozu
3 sbardağı un
Hazırlanışı; yumurta,şeker ve vanilyayı 5 dakika yüksek ayarda çırpıyoruz sonra sıvıyağ, havuç ve fındık içini ekliyoruz. ayrı bir kaba unu ve kabartma tozunu eleyip karışıma öyle ekliyoruz. Karışımı yağladığımız kek kalıbına döküyoruz ve hafif ıslattığımız bir bıcakla hamur karışımının içinde gezdiriyoruz(böylece heryeri eşit kabarıyor). Pişirmeye gelince keki yapmaya başladığımda fırını 180 derece alt üst pişirme ayarına ayarlıyorum. Sonra bu ayarda 50 dk kadar pişiyor.

Keklerim genelde olmuyor ama bu tarifi kaç kez yaptımsam çok şükür ki tuttu tavsiye ederim...
Şimdiden afiyet olsun...
hocam süt ya da yoğurt yok mu tarifte?

"Ayşen"' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
missilver' Alıntı:
bu arada kusura bakmasın adını unuttuğum arkadaş doğum kilolarından bahsediyor takmasın kafasına benim kızım da 15 aylık. sütüm olsun diye yediğim için doğumdan sonra kilo da almıştım. ama kızımın peşine koştura koştura şimdi hamilelik öncesine göre 3 kilo daha zayıfım hiç rejim de yapmadım.
teşekkürler arkadaşlar benden bahsediyosunuz kızım şuan 4 aylık göreve başlıcam aslında söyledeğiniz gibi kilolar gitcek biliyorum ama ben biraz sabırsızım hem sütüm olsun istiyorum bende kilolar gitsin yazın gider heralde
hocam süt verdiğin sürece kendi kendine zayıflarsın zaten ben 15 kilo ile doğuma gittim 7 kilo kaldı doğumdan sonra gece gündüz tahin helvası ve irmik tatlısı yememe rağmen oğlum 6 aylık olduğunda eski kilomdaydım 8 aylık olduğunda -2 oldu :) bu arada bol yeşillik, su, steel-tea, rezene tahin helvası,boza ve irmik üstüne de bol su ve laktaz (gaz yapmayan) süt tavsiyemdir. ben 2 yaşında bıraktım anne sütünü. uzun uzun emzirmeler dilerim

edacomü' Alıntı:
ycnr' Alıntı:
Havuçlu kek ;
4 yumurta
1 sbardağı şeker
1 sbardağı sıvı yağ
2 pk vanilya
1 pk kabartma tozu
3 sbardağı un

Şimdiden afiyet olsun...
hocam süt ya da yoğurt yok mu tarifte?

hiç güzel kek yapamaıyorum :( hazır kekler imdadıma koşuyor her zaman :)

bende sizlerle ilk olarak herkesin bayıldığı pizza tarifimi paylaşmak istyorum arkadaşlar. yapın afiyetle yiyin :)
ben bardak olarak çay bardağının büyük boy olanını kullanıyorum. ve hamuru da ekmek yapma makinesi ile hazırlıyorum. fakat siz elde de hazırlayabilirsiniz.
önce 1 yumurtayı kırın. üzerine 1,5 bardak soğuk süt. üzerine 1,5 bardak kaynar su. azcık sıvı yağ akıtın. üzerine 4 bardak un. araya tuz serpin. üzerine 5 bardak un. ortasını çukur yapın instant hamur mayasını dökün. köşe kenarlara ise 3 yemek kaşığı kadar toz şeker serpin. ekmek yapma makinesinde 1,5 saatte hazır oluyor. elde ise yuğurun sıcak bir ortamda 2 saat kadar bekletin. hı bu arada ne kadar çok beklerse o kadar güzel oluyor. ben hamuru merdane ile açıp yağlanmış tepsiye alıyorum. üzerine jelatin yapıp bir gün bekletiyorum buzdolabında daha da bir lezzetli oluyor. ertesi gün 4-5 domatesi yağda az biraz kavurun. içine tuz ve azcık keki koyun. pizzamızın üzerine yayın. üzerine arzuya göre sucuk, mantar, zeytin, peynir, mısır ne isterseniz. kızgın fırında 20 dk. kadar pişirin. sonra çıkartın ve rendelenmiş kaşarı serpin. bi beş dk da böyle pişsin. tabi serviste yanına ketçap, mayonez ve kola. afiyat olsun...

edacomü' Alıntı:
ben de yarın bir tiramisu tarifi getireyim...hazırından hiç bir farkı yok :)

bekliyoruz hocam :) bi de bugün etimek tatlısı yedim çok güzeldii tarifini alamadım sizin bildiğiniz etimek tatlısı tarifleri var mı en pratik olanından

hocam tarifiniz güzel inanıyorum ki tatıda güzeldir ama
Fotoğrafla zenginleştirmeden olmaz.
Şöööle güzel bi foto koysaydınız.

başlık çok güzel olmuş acan arkadaşa ve yazan herkese teşekkürler :) lakin yemek tarif sayfasına dönmüş gibi

Ben de çok beğendim başlığı... Burası bilgisayar bilişim sayfası olsa da sonuçta " Her telden" de çalınabiliyo :) Bayandan bilişimci mi olur diyenler, hem bilişimci olabiliyoruz hem de evimizin hanımı .. Yaşasın bi kaç işi aynı anda yapabilenler :)

seldabal' Alıntı:
"Ayşen"' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
missilver' Alıntı:
hocam süt verdiğin sürece kendi kendine zayıflarsın zaten ben 15 kilo ile doğuma gittim 7 kilo kaldı doğumdan sonra gece gündüz tahin helvası ve irmik tatlısı yememe rağmen oğlum 6 aylık olduğunda eski kilomdaydım 8 aylık olduğunda -2 oldu :) bu arada bol yeşillik, su, steel-tea, rezene tahin helvası,boza ve irmik üstüne de bol su ve laktaz (gaz yapmayan) süt tavsiyemdir. ben 2 yaşında bıraktım anne sütünü. uzun uzun emzirmeler dilerim

hadi bakalım darısı benim başıma teşekkürler moral ve tavsiyeler için yoksa onca kıyafet ne olcak yani:)))

glimmer hocam, 3.sayfada verdiğiniz kek tarifindeki türk ölçüsü türk kahvesi fincanı mı yoksa benim bilmediğim başka bir ölçü mü bu? yani benim cahilliğim mi? :)

technic_f' Alıntı:
bende sizlerle ilk olarak herkesin bayıldığı pizza tarifimi paylaşmak istyorum arkadaşlar. yapın afiyetle yiyin :)
ben bardak olarak çay bardağının büyük boy olanını kullanıyorum. ve hamuru da ekmek yapma makinesi ile hazırlıyorum. fakat siz elde de hazırlayabilirsiniz.
önce 1 yumurtayı kırın. üzerine 1,5 bardak soğuk süt. üzerine 1,5 bardak kaynar su. azcık sıvı yağ akıtın. üzerine 4 bardak un. araya tuz serpin. üzerine 5 bardak un. ortasını çukur yapın instant hamur mayasını dökün. köşe kenarlara ise 3 yemek kaşığı kadar toz şeker serpin. ekmek yapma makinesinde 1,5 saatte hazır oluyor. elde ise yuğurun sıcak bir ortamda 2 saat kadar bekletin. hı bu arada ne kadar çok beklerse o kadar güzel oluyor. ben hamuru merdane ile açıp yağlanmış tepsiye alıyorum. üzerine jelatin yapıp bir gün bekletiyorum buzdolabında daha da bir lezzetli oluyor. ertesi gün 4-5 domatesi yağda az biraz kavurun. içine tuz ve azcık keki koyun. pizzamızın üzerine yayın. üzerine arzuya göre sucuk, mantar, zeytin, peynir, mısır ne isterseniz. kızgın fırında 20 dk. kadar pişirin. sonra çıkartın ve rendelenmiş kaşarı serpin. bi beş dk da böyle pişsin. tabi serviste yanına ketçap, mayonez ve kola. afiyat olsun...
hocam çok teşekkürler ben de ne zamandır pizza yapmak istiyordum. Tarifinizi yazdım ama anlamadığım birkaç yer var. "köşe kenarlara ise 3 yemek kaşığı kadar toz şeker serpin" tepsinin içine mi? direk tepsiye döküp mü yoğuruyon sen hocam? Hamuru buzdolabında bekletmeyi ilk kez duydum ama çok bekleyince güzel oluyor diyorlar ilk defa sizin tarifinizle deneyecem umarım güzel olur :)

Çok güzel bir başlık olmuş. :alkis: Of bıkmıştık diğer konulardan.
Bayanlar için kısım bile oluşturulabilir.

Tarif demişken yemek yapmaya bayılırım. Mutfak hastasıyım. Hele hatay, gaziantep mutfağı. Bende tariflerimi paylaşıyım. Çok güzel mayalı pogaça, pizza, rulo pasta, mozaik pasta... yaparım. Yavaş yavaş paylaşırım. Evde tariflerim yazılı.

Bebeği olan arkadaşlar bugün okulumdada et suyu yapımından konuştuk. Sizlede paylaşabilirim.
Kemikli et,
soğan,
maydonoz,
birkaç tane defne yaprağı,
patates,
havuç,
az karabiber
birkaç damla sirke(kemikli ette bol miktarda kalsiyum vardır. Sirke bu kalsiyum miktarını artırır.)
uzun uzun kaynatın. Kuzu kemiği daha hızlı olur, dana kemiği çok daha uzun kaynar.
Süzdükten ve soğuduktan sonra ben plastik bardaklarla buzlukta saklıyorum. Ve tüm çorbalara ve pilavlara kullanıyorum. herkes pilavlarıma bayılıyor. Bu şekilde hem hafif hemde lezzetli oluyor. Biz bayanlarada ilerisi için kalsiyum önemli.

Mayalı Pogaça

Yeterince un
İki yumurta
instant maya
1 yemek kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz
1 su bardağı ılık su ve süt karışımı. (Su daha ekmeğimsi, süt daha kıyır kıyır yapar. Karıştırınca çok daha güzel oluyor.)
Yarım Çay baradağı sıvıyağ
Tereyeğ.

Yapılışı:
Kuruları 2 su bardağı un+ maya+ tuz+şeşeri karıştır ortasını çukur yap.

Sıvı olanları başka bir kapta 1 yumurta, 1 yumurtanın sadece akı (sarısını üzerine ayır), sıvıyağ (zeytinyağı kullanıyorum ben), süt ve su karışımını karıştır.

Kuruların çukur yaptığın kısmına sıvıları dök. yavaş yavaş karıştır. Çok sıvı bir hamur olacak. Yavaş yavaş elinle un ekle ve kıvama gelene kadar devam et. Çok çıvık olmasın poğaçalarınız pişerken yanlara genişler. Tam kabarmaz yukarıya. Kurabiye ve kek hamuru arasında bir hamur kıvamı olacak.

Sonra mayalanmaya bırak. Mayalandıktan sonra elinle biraz aç ve tereyağ sür. Rulo yap. Bunu birkaç kez tekrarla. Tereyağla biraz daha mayalanması için bırak.

Sonra poğaçalarınız ister peynirli, ister patatesli yapın. Çok uzun gibi görünsede harika oluyor. Tamamen bana ait bir tarif. Kim yese hazır sanıyor. Tek sorun kıvamı yakalama.

tarçınlı kurabiye tarifi olan var mı? netten buldum ama denemeye korkuyorum, daha önce denenmiş özel bir tarif olursa makbule geçer :)

arkadaşlar bilgisayara vakit ayırabiliyormusunuz. ben çok fazla ayıramıyorum siz de de aynı problem varmı. benim çocuk sinir oluyo zaten ben laptop açaraçmaz deli oluyo..

Geri