Beşinci sınıflar hazırlık mi oluyor ?

Kodla Büyü
Ben onlara da birşey diyemiyorum. Acaba iki bransı birleştirselerde sınıfları ikiye bölerek ders işlesek olmaz mı? Hem Bt ler de hep 15 bilg dan olusuyor projelerde.
Onlar bir gruba bir hafta kendi müfredatlarını biz bir gruba kendi müfredatımızı göstersek
Sonra gruplar iki haftada bir değişir
Zaten örüntü vb konularla başlıyorlar kodlama bir çeşit aslında biz de bunu bilg ile göstericez gibi.

Kesinlikle bu çözüm bence oğrenci sayısı azalırsa robotik vb de gösterilebilir.
5 6 7 8 hep böyle iki ders birlikte işlensin

MEB Stratejik planına göre kademeli olarak bu uygulama yaygınlaştırılacak:

https://odsgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2024_02/08085237_meb_2024_2028_stratejik_plani.pdf
IMG_6262.jpeg

İsrailde okullarda kodlama dili bile ibranice olabiliyormuş. biz osmanlıcadaki harfleri bıraktık latin alfabesine geçtik ama hala baş düşmanımız olan ingilize ve ingiliz diline tapıyoruz. Öğrenilsin tabi, Fatih Sultan Mehmet bir çok yabancı dil biliyormuş. Ama maalesef ülkemize aşağılık komplesi var. Kafe vs işletmelere ingilizce dilinde tabela gördükmü havalı geliyor. Adam turistik olmayan gecekondu mahallede BERBER açıyor ama tabelasına kocaman harflale "hair design" yazıyor. Milliyetçi geçinen kimse de demiyor "ben böyle işletmelere asla gitmem, pirim vermem, zarar etsin kapansın, kendi diline sahip çıkmayandan ülkesine hayır gelmez" diye
peki arap harfleri sizin alfabeniz mi?

Peki bu bu sene pilot olan okullar aynı sekilde devam mı . Yani besler yine hazırlık sınıfı olacak ve bu sene altıya geçen hazırlık sınıflari ise normal altı mi olacak

Geri