Eba Toplu Şifreyi Yaptım :)

Kodla Büyü
:alkis: :alkis: Hocam öncelikle teşekkürler çok işime yaradı. benim buna benzer bir projeye ihtiyacım var program kodlarını paylaşabilir misin acaba? Kendime göre uyarlayayım

ismetelk' Alıntı:
:alkis: :alkis: Hocam öncelikle teşekkürler çok işime yaradı. benim buna benzer bir projeye ihtiyacım var program kodlarını paylaşabilir misin acaba? Kendime göre uyarlayayım

Konunun 4. sayfasında kodlar mevcut hocam. GetElementById koduyla sitedeki bileşenlerin id'sine veya class ına göre bize lazım olana müdahele edebiliyoruz. Hatta style da yazılan kodları bile ayırt edici olarak kullanmak mümkün. Olayın özü bu. Gerisi birazcık programlama bilgisi.

Hocam ellerine sağlık. :+1: çok güzel çalışma. :++: Yalnız ben w10 da kuramadım eksik dosya var gibisnden hata veriyor.

burhaneren' Alıntı:
bidene' Alıntı:
sayın hocam çekiyorum şifreleri sona yaklaştım. ellerinize sağlık.

Ne demek hocam faydası dokunduysa ne mutlu.
çok faydası oldu sayın hocam.
sanırım ikinci dönem öğrenciler yine tek tek ders seçecekler
dolayısıyla şifrelerin yeniden verilmesi gerekiyor.

sinan36' Alıntı:
Hocam ellerine sağlık. :+1: çok güzel çalışma. :++: Yalnız ben w10 da kuramadım eksik dosya var gibisnden hata veriyor.

Benimde w10 da kurulu hocam şuan sıkıntı yaşamadım. Hatayı ekran alıntısı yaparsan belki fikir verebilirim.

hocam ellerine sağlık öncelikle...
normalde öğrenci şifrelerini okulun kullanıcı girişiyle veriyoruz ama
bu program okulun şifresini kabul etmiyor

selchuk' Alıntı:
hocam ellerine sağlık öncelikle...
normalde öğrenci şifrelerini okulun kullanıcı girişiyle veriyoruz ama
bu program okulun şifresini kabul etmiyor

hocam okul şifresiyle denemedim ancak ben bütün okula kendi şifremle buradan alıp verdim.

burhaneren' Alıntı:
miraz' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:
Hocam işinıze yaramasına sevîndim. 471tc yi nasıl aldınız onuda siz paylaşın tek tekmi. :)

Sizin yazdığınız gibi yaptım. Tüm TC Kimlik numaralarını bir Excel sayfasında alt alta oluşturdum ve bu dosyayı .XLS formatında kaydettim.
Sizin programda "Verileri Getir" dedikten sonra bu .XLS uzantılı dosyayı seçtim ve "Sorgulamaya Başla" düğmesine bastım. TC'leri tek tek alarak yeni Excel dosyasında şifreleri oluşturdu. Ama epey bi sürdü :)

Yanlış anlaşıldım :) excel için 470 tane tc'yi e-okuldan tek tekmi aldınız demek istemiştim. Tc kimlik numaralarını içeren bir rapor ben göremedim. Ama şöyle bir kolay yolunu buldum onunda. İdare şifresiyle girip öğrenci arama kısmında 5 leri 6 ları vs. aratıp çıkan web sayfasından kopyalayıp yapıştırın excele. Fazlalık yerleri silin ve sınıf şubelerine göre filtreleyin. Bu kadar basit :)
e-okul-f121/eokuldan-tc-kimlikli-ogrenci-veli-telefonlarini-alan-program-t148199.html bu adresdeki programla TC Kimlik no, baba tel no, anne tel no excele aktarılabiliyor

YusufULUCANLAR' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:
miraz' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:
Hocam işinıze yaramasına sevîndim. 471tc yi nasıl aldınız onuda siz paylaşın tek tekmi. :)

Sizin yazdığınız gibi yaptım. Tüm TC Kimlik numaralarını bir Excel sayfasında alt alta oluşturdum ve bu dosyayı .XLS formatında kaydettim.
Sizin programda "Verileri Getir" dedikten sonra bu .XLS uzantılı dosyayı seçtim ve "Sorgulamaya Başla" düğmesine bastım. TC'leri tek tek alarak yeni Excel dosyasında şifreleri oluşturdu. Ama epey bi sürdü :)

Yanlış anlaşıldım :) excel için 470 tane tc'yi e-okuldan tek tekmi aldınız demek istemiştim. Tc kimlik numaralarını içeren bir rapor ben göremedim. Ama şöyle bir kolay yolunu buldum onunda. İdare şifresiyle girip öğrenci arama kısmında 5 leri 6 ları vs. aratıp çıkan web sayfasından kopyalayıp yapıştırın excele. Fazlalık yerleri silin ve sınıf şubelerine göre filtreleyin. Bu kadar basit :)
e-okul-f121/eokuldan-tc-kimlikli-ogrenci-veli-telefonlarini-alan-program-t148199.html bu adresdeki programla TC Kimlik no, baba tel no, anne tel no excele aktarılabiliyor

Evet hocam hocamızın programıda benimkiyle aynı mantığa dayanıyor. Oradan tc alınıp buradan sorgulanabilir pek tabii.

burhaneren' Alıntı:
YusufULUCANLAR' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:
miraz' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:

Evet hocam hocamızın programıda benimkiyle aynı mantığa dayanıyor. Oradan tc alınıp buradan sorgulanabilir pek tabii.
şifre doğru olmasına rağmen şifre hatası veriyor hocam

Ekli dosyalar

• topluşifre.JPG
    topluşifre.JPG
    54.7 KB · Görüntüleme: 709
hocam hem kendi şifrem hem de okul şifresiyle girmeye çalıştığım halde yanlış kullanıcı adı ve şifre hatası veriyor.Birkaç defa denememe rağmen.

Geri