Norm Durumları-Tek başlık

Kodla Büyü
tcoalngsau' Alıntı:
Haydeee bizi çağıran olmadı arkadaşlar.Bu dilekçenin bi süresi varmı.Tatil dönüşü dilekçe versek kabul görür mü? Bu arada size açık olan okulları nereden görüyosunuz? mebbiste felanmı seçim yaptınız?
İlçeden okulların norm durumlarına bakıyorlar hangilerinde norm varsa ve boş ise onları söylüyorlar sizde buna göre tercihlerinizi sıralıyorsunuz.

hasari hocam sizin hangi il? bnde aralıkta 13 saat dersle norm fazlası oldum hala da öyleym tatil dönüşü başka bir okulda olmak korkutuyor. ya ne olacak bu bilişimcilerin hali illa elimizde tornavidalar beyazın piskopat taklidine mi dönüştürecekler bizi. Türkiye geneli bir eylem mi yapsak her ilde eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan napaksak hiç umursayan biri yokmu bu bilgisayarcıları hadi bn sendikalı değilim sendikalar ne diyo arkadaşlar bilen varsa yazsın

deryabote' Alıntı:
hasari hocam sizin hangi il? bnde aralıkta 13 saat dersle norm fazlası oldum hala da öyleym tatil dönüşü başka bir okulda olmak korkutuyor. ya ne olacak bu bilişimcilerin hali illa elimizde tornavidalar beyazın piskopat taklidine mi dönüştürecekler bizi. Türkiye geneli bir eylem mi yapsak her ilde eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan napaksak hiç umursayan biri yokmu bu bilgisayarcıları hadi bn sendikalı değilim sendikalar ne diyo arkadaşlar bilen varsa yazsın
Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesi.
Hocam dönüşte okulunuz değişmiş olacaktır tatilde size idareden tlf gelebilir.

baktım maraş meb isteğii olmayanlar için dilekçe koymuş ama üst yazı da diyoki isteğe bağlı olmadan ataır ya okadar puanı neden böteye harcadım diye düşünmeden edmiyorum rehber öğretmen olmak vardı

arkadaşalar kontenjan mebden mebbis şifresi ve kurum kodu ile giriş olmuyor giriş yapan var mı bu bilgiler ile?

ronn' Alıntı:
DotCom' Alıntı:
BesSTy' Alıntı:
İstanbul da başladı .. Benim yerim değişti..

Tercihleriniz doğrultusunda mı yeriniz değiştirildi yoksa tercih dışı mı? İstemeyenlerin durumu ne oldu?

hocam istemeyenlerin okulunda kalması söz konusu değil. Norm fazlasıysanız yeriniz değişecek bu kesin.

15 ekime kadar dilekçe yazmamış istenmiş idi zamanında.. Ben o zaman yakın çevredeki okulları dilekçem ile belirtmiş idim.. İlçemde benden başka 2 bt öğretmeni de ilçe dışına gitmiş ama dilekçe ilemi yoksa resen mi atanmışlar bilemiyorum.. Ama bize ekim ayında yollanan yazıda (İstanbul
MEM den) dilekçede okul belirtmemizi yoksa resen atanacağımız yazılmış idi. İlçem Sultangazi.. Diğer ilçelerde durum ne bilmiyorum. Direk bakanlık kararnamesi. Atama başlığıda ihtiyaç fazlası öğretmenler :) Atama yönetmeliğinde mevcut zaten..

beni düşündüren tayin isteme hakkımız iliçinde saklı mı ? Gittiğim okulda bilgisayar dersi yok :) Lise.

bravehard2010' Alıntı:
arkadaşalar kontenjan mebden mebbis şifresi ve kurum kodu ile giriş olmuyor giriş yapan var mı bu bilgiler ile?
Hocam bana idare "Kitap secim modulu"nde kitaplari gireyim diye sifre verdi, kullanici adi Kurum kodu

Birkaç kez muğla mem i aradım adamlar daha ne bu konu ile ilgili bir karar almış nede görüşmüş. Atama bölümünden birisi sen dilekçe yaz okul üst yazı ile yollasın dedi. Bende yazdım yazımı şu okula tayinimi istiyorum o okul olmazsa norm durumu uygun olan bir yere vs. vs. diye. Bakalım ne çıkacak?

mebbis e girdiğimde aşağıdaki gibi bir tabloyla karşılaşıyorum ve bu tablodan çıkardığım sonuç norm fazlası olmadığımdır...
Normalde 23 saat (ilk kademe dahil) bilişim teknolojileri dersi var, fakat mebbis norm işlemlerinde ders sayısı sadece ikinci kademe yani 11 saati gösteriyor ve normu 1 görünüyor.
Kısaca sadece ikinci kademedeki ders sayısı norm sayısına etki ediyor. Bence okulunda iki kişi olanlarda norm fazlalığı söz konusu yanılıyor muyum?

Mebbisden aldığım veriler...
Branş Kodu Ders Saati Norm İlsis Mevcut Aylıksız İzinde Sözleşmeli Toplam
1119 11 1 1 0 0 1

BesSTy' Alıntı:
ronn' Alıntı:
DotCom' Alıntı:
BesSTy' Alıntı:
İstanbul da başladı .. Benim yerim değişti..

Tercihleriniz doğrultusunda mı yeriniz değiştirildi yoksa tercih dışı mı? İstemeyenlerin durumu ne oldu?

hocam istemeyenlerin okulunda kalması söz konusu değil. Norm fazlasıysanız yeriniz değişecek bu kesin.

15 ekime kadar dilekçe yazmamış istenmiş idi zamanında.. Ben o zaman yakın çevredeki okulları dilekçem ile belirtmiş idim.. İlçemde benden başka 2 bt öğretmeni de ilçe dışına gitmiş ama dilekçe ilemi yoksa resen mi atanmışlar bilemiyorum.. Ama bize ekim ayında yollanan yazıda (İstanbul
MEM den) dilekçede okul belirtmemizi yoksa resen atanacağımız yazılmış idi. İlçem Sultangazi.. Diğer ilçelerde durum ne bilmiyorum. Direk bakanlık kararnamesi. Atama başlığıda ihtiyaç fazlası öğretmenler :) Atama yönetmeliğinde mevcut zaten..

beni düşündüren tayin isteme hakkımız iliçinde saklı mı ? Gittiğim okulda bilgisayar dersi yok :) Lise.
bende size çok uzak deil gaziosmanpaşadayım.benim ekimde gelen dilekçelerden son gün haberim oldu ve hiç bir dilekçe yazmadım şuraya gitmek istiyorum falan diye.sadece formatör olduğum için okulumda formatör öğretmen olarak görevime devam etmek istiyorum diye bir dilekçe yazdım ve verdim.şu ana kadarda bi ses çıkmadı ama hep diken üstündeyim ne zaman bi ses çıkacak diye.size ne zaman geldi hocam bu atama kararnameleri?

24 Ocak 2011 tarihli kararname... Resen atama muhabbetini görünce ki norm fazlası idim derse girmiyordum zaten... O yüzden yazdım dilekçeyi.. mesleki atama bölümüne ulaşırsan ilden konıu hakkında bilgi alabilirsin..

http://www.bilgisayarbilisim.net/ok...konusunda-neden-dava-acmiyoruz-t59425-15.html

uxexes yazdı:
ist_koord yazdı:
mfk yazdı:
Arkadaşlar 2 toplantı ve İstanbul eylemini düzenleyen Eğitim Bir Sen bunları sizden hiçbirşey beklemeden yapmıştı. Ama çok çeşitli sebeplerden katılım olmadı. Bu çıkıştan üye de kazanmadılar. Eğitim Bir Sen yetkilileriyle sürekli görüşüyorum. Açık ve net konuşuyorlar. "Kendi davanıza sahip çıkmazsanız kimsenin çıkmasını bekleme hakkına da sahip olamazsınız." Burada sürekli dile getiriyorum ama anlatamıyorum. Sözleşmeliler için dilekçe hazırladım. Sendika sadece "Hocam sizinkini elden takip edebiliriz ama toplu takip için arkadaşların sendika çatısı altına girmeleri şart" dediler. Aynen ilettim. 2-3 arkadaşımın dışında kimse tenezzül edip cevap bile yazmadı. Bu sorunları sadece sendikalar çözebilir. Artık gözünüzü açın. Ne gazeteler ve internet siteleri ne de Eğitek bu sorunu çözemez. Sendikalar baskı kurarsa bu iş olur. Artık anlatmaktan dilimde tüy bitti.

Sayın hocam buradaki arkadaşlar dava falan açmazlar, açıcak olanda burada sormaz.
Mfk hocamla bir kısım paylaşmıştık, biz arada tampon olup ezilmektende vazgeçtik 15 tail dönüşü allah BT öğretmenleri hakkında hayırlısı neyse onu versin diyelim.

Kalın Sağlıcakla...

hocam biliyorum bu konuda çok dolusunuz. İstanbul eyleminden sonra ama ben bir şekilde sesimizi yükseltmek gerektiğini düşünüyorum. tatilde sınıf arkadaşlarımla görüşecem. 10 kişi de olsak dava açma konusunda kararlıyım. forumdaki bilişimci arkadaşlar olmasa bile sınıf arkadaşlarımdan destek görürüm diye düşünüyorum.

Umarım biliyorsunuzdur sayın hocam.

1-Ben bir taraftan branşdaşlarımın

"üst perdeden bakıyorsun,
hakkımızı biz mi arıyacağız hakkımızı aramıyorsun,
bu durumumuzda siz suçlusunuz" söylemleriyle kendilerini haklı çıkarmaya çalışmalarından,

2-İdarenin kötü çocuğu olmaktan,
abartıyırsunuz hocam birşey olsa mahkemeye giderleri duymuktan
bak gördünmü hocam kimsenin itirazı yokmuşu duyup mahçup olmaktan,
Fatihteki A öğretmeni bizim için uygun müdürüm(sırf kişisel menfaati için) demişi duyup sinirlenmekten,
3- daha da kötüsü iki tarafada yaranamamaktan yoruldum.

İstanbul daki öğretmen arkadaşlarım için tek kötü söz söylemem/söyletmem onlar bilinçsizce kendilerine formatör desede ben idarecilerini yok hocam formatör öğretmen onlar diye ikaz etmekten geri durmam ama artık arada tamponda olmıyacağım allahtan hakkımızda hayırlısı.

Dediğim gibi hakkımızda hayırlısı.
Şimdi İl Milli Eğitime gidipte biz diğer okula gidersek sorun yok hatta daha iyi diyen sadece kendi menfaatleri için dilekçe veren eşekler(çok özür dileyerek) çıkıp mağdur ettikleri branşdaşlarından özür dilerler umarım.

Hakkımızda hayırlısı ist koord . hocam ama dilekçe olayı ile neyi anlatmak istiyorsunuz... Kendi menfaatleri için dilekçe vermekte nedemek.. verdiğiniz başlığı okudum ama bir şey anlamadım..

Rezalet üstüne rezalet! Yüzlerce belkide binlerce bilişimci mağdurr ama biz yinede bişey yapamıyoruz. Heran başka okula gidecekmiyiz korkusuylada mı yaşamaya devam edecezzzzzzzz. Şu an çooook sinirliiyim gerçekten. Ya bu sendikalar ne işe yarıyorr istifa edelim gitsin yaaa yazık değilmi bizlere emireli olduk şimdide okullarımızdan oluyoruz. Hayır o gidilecek okullara baksak ders saatleri yine düşük.

BesSTy' Alıntı:
Hakkımızda hayırlısı ist koord . hocam ama dilekçe olayı ile neyi anlatmak istiyorsunuz... Kendi menfaatleri için dilekçe vermekte nedemek.. verdiğiniz başlığı okudum ama bir şey anlamadım..

Şu demek ben kendi okulumda norm fazlasıyım beni .... okula verin diye İl Milli Eğitime dilekçe vermek demek,

2 gün sonra siz aynı müdürün karşısına çıkıca o müdürün size "bak hocam dilekçe ile başvuruyorlar öğretmenler istiyor bu durumu" demesi demek,

1 öğretmenin istemesi diğer 100 öğretmenin istememesi demek,

Bu forumda bazı kendini bilmezler bana üst perdeden konuşuyorsun hocam diye kızarlar(kesinlikle buna katılmıyorum ama) üst perde dedikleri yerde idare ile mücadele verirken altta branşdaşlarınızın diğer arkadaşlarının gözünü sizin ise altınızı oyduğunu görmeniz demek,

Allah hakkımızda hayırlısı neyse onu versin artık diyorum.

sayın @ist_koor istanbuldaki durumu yakından takip ediyorum, besSTy hocamızın durumunu, sizi sarıyerden arayan arkadaşın durumunu yakından biliyorum. BT ögretmenleri için yaptıgınızdan çalışmalardan şube müdürüyle müdür yard. ile olan ugraslarınızdan da haberim var Allah razı olsun elinizden geleni yapmaya çalışıp gayret etmişsiniz fakat bu kadar agır sitem etmekte haklı degilsiniz çok yanlış ifade ediyorsunuz kendinizi. Ör. Adana başlıgına da yazmışsınız müstehak bunlara diye. Kim olursa olsun ne olursa olsun ne kadar çalışma yaparsa yapsın kimsenin o sözleri bt ögretmenleri içinde çürük elma bile olsa söylemeye hakkı yok. Bu noktada burada özür borçlusunuz. Siz bt ögretmenlerine bir faydam dokunur şiarıyla çalışma yaptıysanız fakat bunun karşılıgını alamadıysanız yada en son gelinen noktada artık yıldıysanız, yıldırıldıysanız, birkaç bt ögretmeni yüzünden, hakkını birkaç örnek arkadaşta oldugu gibi savunmayan, savunamayan, imkanı olmayan, yol yordamı bilmeyen yada kendine has sıkıntıları olan zümredaşlarımızdan dolayı bu işle ugrasmaktan vazgeçmek üzereyseniz buna üzülürüm fakat işin bu kadar içerisindeyken, görünürün dışındaki hadisilerden haberdarken, sistemin rezilligini eksilerini görüyorken tamamen vazgeçip sistemin çarkına uyabileceginize ve ne hali varsa görsünler diyebileceginize inanmıyorum. Umarım böyle de olur.

Siz şimdi kendinizi norm fazlası olan arkadaşların yerine koyunuz. Sene başından ekim sonuna kadar norm fazlası oldugunuzdan dersiniz filan yok, başka yere geçmeniz farz olmuş durumda, bu durumda dilekçe vermeyipte ne yapabilirsiniz. Sizde biliyorsunuz ki sizin de çalışmanız gayretinizle okulda tek bt'ci olupta dilekçe vermeyenler bir şekilde idare edilmeye çalışılmış fakat 2 olanların bir seçenegi yok, @besSTy de bu durumda idi sanıyorum.

İşin enteresan tarafı ise norm fazlası arkadaşlar gittikleri okullarda da norm fazlası oluyorlar.

Sonuç olarak her zaman şunu tekrarladık, bt ögretmenlerinin sorununun çözümü için egitek'in yapabilecekleri sınırlı ve çözüm önerisi vermekten tavsiye vermekten başka yapabilecegi birşey yok ve pgm var, ttkb var, var da var yani, fakat aynı sizdeki durum gibi zaman zaman "ne halleri varsa görsünler, biz elimizden geleni yaptık, şu an bu sorunların bizle alakası yoktur" modu egitekte yoktur arkadaş diyebilen var mı?

the_korsan' Alıntı:
sayın @ist_koor istanbuldaki durumu yakından takip ediyorum, besSTy hocamızın durumunu, sizi sarıyerden arayan arkadaşın durumunu yakından biliyorum. BT ögretmenleri için yaptıgınızdan çalışmalardan şube müdürüyle müdür yard. ile olan ugraslarınızdan da haberim var Allah razı olsun elinizden geleni yapmaya çalışıp gayret etmişsiniz fakat bu kadar agır sitem etmekte haklı degilsiniz çok yanlış ifade ediyorsunuz kendinizi. Ör. Adana başlıgına da yazmışsınız müstehak bunlara diye. Kim olursa olsun ne olursa olsun ne kadar çalışma yaparsa yapsın kimsenin o sözleri bt ögretmenleri içinde çürük elma bile olsa söylemeye hakkı yok. Bu noktada burada özür borçlusunuz. Siz bt ögretmenlerine bir faydam dokunur şiarıyla çalışma yaptıysanız fakat bunun karşılıgını alamadıysanız yada en son gelinen noktada artık yıldıysanız, yıldırıldıysanız, birkaç bt ögretmeni yüzünden, hakkını birkaç örnek arkadaşta oldugu gibi savunmayan, savunamayan, imkanı olmayan, yol yordamı bilmeyen yada kendine has sıkıntıları olan zümredaşlarımızdan dolayı bu işle ugrasmaktan vazgeçmek üzereyseniz buna üzülürüm fakat işin bu kadar içerisindeyken, görünürün dışındaki hadisilerden haberdarken, sistemin rezilligini eksilerini görüyorken tamamen vazgeçip sistemin çarkına uyabileceginize ve ne hali varsa görsünler diyebileceginize inanmıyorum. Umarım böyle de olur.

Siz şimdi kendinizi norm fazlası olan arkadaşların yerine koyunuz. Sene başından ekim sonuna kadar norm fazlası oldugunuzdan dersiniz filan yok, başka yere geçmeniz farz olmuş durumda, bu durumda dilekçe vermeyipte ne yapabilirsiniz. Sizde biliyorsunuz ki sizin de çalışmanız gayretinizle okulda tek bt'ci olupta dilekçe vermeyenler bir şekilde idare edilmeye çalışılmış fakat 2 olanların bir seçenegi yok, @besSTy de bu durumda idi sanıyorum.

İşin enteresan tarafı ise norm fazlası arkadaşlar gittikleri okullarda da norm fazlası oluyorlar.

Sonuç olarak her zaman şunu tekrarladık, bt ögretmenlerinin sorununun çözümü için egitek'in yapabilecekleri sınırlı ve çözüm önerisi vermekten tavsiye vermekten başka yapabilecegi birşey yok ve pgm var, ttkb var, var da var yani, fakat aynı sizdeki durum gibi zaman zaman "ne halleri varsa görsünler, biz elimizden geleni yaptık, şu an bu sorunların bizle alakası yoktur" modu egitekte yoktur arkadaş diyebilen var mı?

Korsan hocam durumu tam anlamıyla özetlemiş desem yeridir... İSt koord. hocam ilden gelen yazıdan haberiniz vardır ihityaç fazlası bt öğretmenleri ile ilgili ekim ayında yollanan dilekçede .. O yazıya bir göz atarsanız neden dilekçe yazdığımı anlarsınız.. Bir de düşünün benim okulumda 3 tane bt öğretmeni idik.. ister istemez bana ne girecek ders kaldı ne de başka bir şey.. Olayların tamamı spontane gelişti... Norm fazlası oldum.. Ee girecek ders yok.. İlçe desen ben bastırmasam ben norm fazlası olduğumu söylemesem beni görevlendireceği falan yok... 1 ay derse girmedim ben... Görevlendirme ile ilçede başka bir okulda derse girdim 2 ay kadar.. Bu görevlendirme de olmasa ilçe de ekim ayında bu zamana kadar ne ek ders alacaktım ne de başka bir şey.. Evet kendi menfaatim.. DErse girmek bir işe yaradığını hissetmek bir şeyler yapmak.. Ve karşılığında para kazanmak ve bunun bir anlamı olması menfaatim. ve bu yüzden dilekçe ile yazdım.. İl mem 'in yolladığı yazıya cevaben yazdığım dilekçe bu .. O dilekçe geldiğinde de form yazdım.. O zaman kaçırmışssın . Ya da ist koord. diyorsun ama ilden BT öğretmenleri ile ilgili yollanan dilekçelerden haberin yok.. İnan yeni evlenmemiş ya da maddi durumum daha iyi olsa idi şu sıralarda ne norm fazlası olduğuım zaman gelen yazıya cevaben bir dilekçe yazardım.. Ne de ilçenin beni görevlendirmesi için 1 ay boyunca uğraşırdım.. Tek derdim sene başından beri düzene girmeyen bu durumu düzene sokup kendi hayatımda bundan daha önemli konuları halletmek.. Ama beni bu hale getirenlere hiç bir zaman hakkımı helal etmeyecem.. 6 aydır yaşadığım sıkıntıyı ben bilirim. İşin kötü tarafı da ne biliyormusun ilçede bu duruma getirilen tek bt öğretmeni ben oldum .. diğer okullar da 4-5 lere de girdiler ek derslerini de aldılar... :) Adalet işte.. adamına göre işletiyorlar.. Biraz benim yerime koyunda kendinizi öyle düşünün.. Sene başından beri ne planlarım var idi benim.. Dil kursuna gidecektim .. Y.lisans için .. Ama ek ders sıkıntısı yaşayınca insan ister istemez ekonomik darlık yaşıyor.. vE bu ekstra ları iptal etmek zorunda kalıyor.. Kim geri verecek benim bu kadar zamanımı belki mayıs ayında sınavda istediğim puanı alamayacam sırf bu yüzden.. Daha neler var neler de.. GErek yok.. Gene bazı arkadaşlar içinde bulundukları rahatlıktan dolayı farklı farklı algılayacak olayları. biz uğraşıyoruz vs.. havasına bürünüp kendi, yaptıklarını anlatacaklar...

İSt. koord. hocam bence sen biraz yüksek perdeden konuşuyorsun.. Benzer sıkıntılara düşmemişssin pek.. Empati yapmıyorsun ya da.. 1 hafta hiç bir şekilde işe gitme.. Her gün acaba ertesi gün ne olacak diye belirsiz bir şekilde hayatına devam et istersen...O zaman anlarsın beni.. <benim tek derdim düzene girmek..Ha bu arada hatırlatmadan edemiyecem. Bir başlığa bir yorum yazmış idin.. Şimdi nerede hatırlamıyorum.. Bir arkadaşa cevaben İStanbul'da ki bt öğretmenleri her konuda konuşmaya hazırım gelirsininz beraber bir çay içeriz tartışırız uygun bir zamanda demişssiniz.. Bende içinde bulunduğum karmaşayı çözüme kavuşturamayınca zamanında sizinle yüzyüze konuşmak için pm attım.. Ama nedense sadece e-postanızı vermekle yetindiniz :) bende inanmışım.

HErkese iyi pazarlar.. yarın nerede hangi okulda ne yapacağım bile belli değil :) Belirsin bir gün öncesi daha..

başka hiçbir branş bizim çektiğimiz atama vs sıkıntıları çekmiyor üstelik "bize nöbeti yok, sınıfı yok ne rahat" gözüyle bakıyolar geçen arkadaşın bu cevabına diyecek bişe bulamadım size öyle geliyor okadar çok şey varki anlatacak demekle yetindim. Branşımız çekilmiyor, devlet huzur vermiyor, branş değişikliği imkanımız olsa acaba bir an düşünürmüydüm. şimdi herkes tatilin tadını çıkarırken bilişimciler forumlarda acaba halimiz ne olacak die kafa yoruyorlar hepimize yazık. elimizden ne gelir onu da bilemiyorum bazı arkadaşlar birşeyler yapmışlar kızıyorlar sessiz çoğunluğa ama örgütlenme tam anlamıyla yok. birde sorun birazcık şu bnce: büyükşehirlerde şurda toplanalım vs diyosunuz da çok uzaklarda olan insanlar gidemiyo gerçei o illerdekiler de gidemiyo. benm aklıma şu geldi hazır görüntülü konuşma da icat olmuşken tüm türkiye de eşzamanlı toplantılar olabilir mi acaba eğer olursa(6 şubattan sora olursa kesin) giderim yani Allah nasip ederse. belki birer başkan seçilip görüntülü konuşmalarla diğer illerle haberleşilebilir. belki saçma gelebilir ama aklıma bu geliyor daha güzel çözüm önerileri varsa bekliyorum artık gerçekten ama gerçekten harekete geçmemizin zamanıdır die düşünüyorum

BesSTy' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

Korsan hocam durumu tam anlamıyla özetlemiş desem yeridir... İSt koord. hocam ilden gelen yazıdan haberiniz vardır ihityaç fazlası bt öğretmenleri ile ilgili ekim ayında yollanan dilekçede .. O yazıya bir göz atarsanız neden dilekçe yazdığımı anlarsınız.. Bir de düşünün benim okulumda 3 tane bt öğretmeni idik.. ister istemez bana ne girecek ders kaldı ne de başka bir şey.. Olayların tamamı spontane gelişti... Norm fazlası oldum.. Ee girecek ders yok.. İlçe desen ben bastırmasam ben norm fazlası olduğumu söylemesem beni görevlendireceği falan yok... 1 ay derse girmedim ben... Görevlendirme ile ilçede başka bir okulda derse girdim 2 ay kadar.. Bu görevlendirme de olmasa ilçe de ekim ayında bu zamana kadar ne ek ders alacaktım ne de başka bir şey.. Evet kendi menfaatim.. DErse girmek bir işe yaradığını hissetmek bir şeyler yapmak.. Ve karşılığında para kazanmak ve bunun bir anlamı olması menfaatim. ve bu yüzden dilekçe ile yazdım.. İl mem 'in yolladığı yazıya cevaben yazdığım dilekçe bu .. O dilekçe geldiğinde de form yazdım.. O zaman kaçırmışssın . Ya da ist koord. diyorsun ama ilden BT öğretmenleri ile ilgili yollanan dilekçelerden haberin yok.. İnan yeni evlenmemiş ya da maddi durumum daha iyi olsa idi şu sıralarda ne norm fazlası olduğuım zaman gelen yazıya cevaben bir dilekçe yazardım.. Ne de ilçenin beni görevlendirmesi için 1 ay boyunca uğraşırdım.. Tek derdim sene başından beri düzene girmeyen bu durumu düzene sokup kendi hayatımda bundan daha önemli konuları halletmek.. Ama beni bu hale getirenlere hiç bir zaman hakkımı helal etmeyecem.. 6 aydır yaşadığım sıkıntıyı ben bilirim. İşin kötü tarafı da ne biliyormusun ilçede bu duruma getirilen tek bt öğretmeni ben oldum .. diğer okullar da 4-5 lere de girdiler ek derslerini de aldılar... :) Adalet işte.. adamına göre işletiyorlar.. Biraz benim yerime koyunda kendinizi öyle düşünün.. Sene başından beri ne planlarım var idi benim.. Dil kursuna gidecektim .. Y.lisans için .. Ama ek ders sıkıntısı yaşayınca insan ister istemez ekonomik darlık yaşıyor.. vE bu ekstra ları iptal etmek zorunda kalıyor.. Kim geri verecek benim bu kadar zamanımı belki mayıs ayında sınavda istediğim puanı alamayacam sırf bu yüzden.. Daha neler var neler de.. GErek yok.. Gene bazı arkadaşlar içinde bulundukları rahatlıktan dolayı farklı farklı algılayacak olayları. biz uğraşıyoruz vs.. havasına bürünüp kendi, yaptıklarını anlatacaklar...

İSt. koord. hocam bence sen biraz yüksek perdeden konuşuyorsun.. Benzer sıkıntılara düşmemişssin pek.. Empati yapmıyorsun ya da.. 1 hafta hiç bir şekilde işe gitme.. Her gün acaba ertesi gün ne olacak diye belirsiz bir şekilde hayatına devam et istersen...O zaman anlarsın beni.. <benim tek derdim düzene girmek..Ha bu arada hatırlatmadan edemiyecem. Bir başlığa bir yorum yazmış idin.. Şimdi nerede hatırlamıyorum.. Bir arkadaşa cevaben İStanbul'da ki bt öğretmenleri her konuda konuşmaya hazırım gelirsininz beraber bir çay içeriz tartışırız uygun bir zamanda demişssiniz.. Bende içinde bulunduğum karmaşayı çözüme kavuşturamayınca zamanında sizinle yüzyüze konuşmak için pm attım.. Ama nedense sadece e-postanızı vermekle yetindiniz :) bende inanmışım.

HErkese iyi pazarlar.. yarın nerede hangi okulda ne yapacağım bile belli değil :) Belirsin bir gün öncesi daha..

Sayın hocam bir karışıklık var ben sizin yazdığınız dilekçeden bahsetmedim bile ve hatta dediğiniz gibi haberim bile yok çünkü benim alanım değil mesleki teknik atama'nın alanı ve ben sadece hergün gidip "yapmayalım" derken müdürlerini görüyorum yoksa BT öğretmenleri ile ilgili herşey inanın bana gelmiyor.
Siz üzerinize alınmışsınız ama zaten MTA şube müdürü ile aynı okulda birden çok olan öğretmenlerin farklı okullara geçmesi ve böylece diğer öğretmenlerinde gittikleri okullarda formatör öğretmen olma hakları olur ek ders mağduriyetleri giderilir diye fikrinde birleşmiştik.
Ben Fatih ilçesinde bir öğretmenimizden bahsettim onun dilekçesini müdür bey bana gösterip "bak öğretmenlerde istekliler.Bu adam bizzat geldi ben A okulundan B okuluna geçmek istiyorum dedi engellemeyelim arkadaşları" deyince gelişen olaydan bahsediyorum. Bu öğretmenimiz okulda tek öğretmenmiş ama idaresi ile arası iyi değilmiş norm fazlasıymış falan filan.
Bu öğretmenimiz sorununu çözdü peki benim "hocam dilekçeler gönüllü verilmedi" söylemim ne oldu puhh Fatih te A okulundan B okuluna geçti.

Hatırlatmanıza gelince ben bu site için tavrım bellidir(bu sitede özellikler bu konularda sadece galeyan amaçlı bir sürü adam var , sahipsiz bir sürü iddia var, bunun forumun adminleri ile de konuştum daha evvel)buradan pm atan kimseye direk cevap vermedim şahsıma ait bir soru ise kişisel mail adresimi verdim Formatör Öğretmenlik ile ilgili bir soru ise ilçe koordinatörlerime saygımdan dolayı o ilçenin koordinatörünün mail adresini verdim ama bir sürü örnek sayarız sizinle İl Milli Eğitime kadar yorulup gelen hiçbir arkadaşımıda orada bırakmadım gidebilecekleri müdürlere kadar onlarla beraber gittim.

Kaygıya gelince İl Bt Koordiantörlüğü geçicidir hocam, Eğitici BT Formatör Öğretmenliği de bunlar görevlendirmedir. PGM yarın kaldırdım Formatör Öğretmenliği dediği anda paşa paşa döneriz okula ve her dönem bu beklenir olacak mı diye. O yüzden EBİTEFO ların %99'u bilirler aslında okulda olduklarını. Daha detaylı bilgi için kişisel mail adresim varmış hocam atın oraya sorunuzu cevaplamaktan mutluluk duyarım.

Sayın hocam iki madde halinde cevap vereyim
1-
the_korsan' Alıntı:
Hocam süreci takip ediyorsanız yardımcı olmaya çalıştığım herkese " Sizden TEk Ricam diğer BT cilere söyleyin bizde BTciyiz onlar ve biz ayrımı yapmasınlar, bizi onlar diye yanlız bırakasınlar" dediğimi biliyorsunuzdur.
Benzer bir konuşmayı CEBİT te Cemal hocamla yapmıştık kendiside benzer bir durumdan şikayet etmiş ve EBİTEFO görevinden ayrılmıştı- ki bizim için büyük kayıp- bizlerde şu anda öyle bir yerdeyiz ki idareye yapmayın diyoruz uğraşıyoruz ama arkamızda kimse yok Hoca Nasreddin misali Timur a gidiyoruz filden bezdik diye ama dönüp bir bakıyoruz ardımız boş.
Size bir örnek vereyim mi Bakırköy den
5 dakika evvel okulun müdürüyle konuşuyorum lafını kesip
"müdür bey formatör değil Formatör Öğretmen kendisi konum itibari ile tüm öğretmenlerin eğitmeni sayılır" diyorum çat hocam geliyor
"BEN FORMATÖRLÜKLE İLGİLİ .... yaptım" diyor
müdürü bıyık altından bana gülüyor beni durduryorsun adam kendine formatör diyor diye.
Dışarıda "yahu hocam öğretmen ünvanını neden kullanmıyorsun" diyorum
"Amannn desem nolur" diyor
"ee iyi de ben içeride senin idarecinin zihninde senin bir öğretmen olduğunu anlatmak için neden uğraşıyorum o zaman" diyesim geliyor susuyorum
http://www.bilgisayarbilisim.net/ok...konusunda-neden-dava-acmiyoruz-t59425-15.html başlıkta da yazdım ben sadece kendi zümreme çok kızgınım ve bunu burada kendimi zümreme söylüyorum yoksa düzene uyup takılacak olsam babam 6 yıldır gönül koyuyor "aile şirketimiz var niye bu ilerle oyalanıyorsun" diye sadece koordiantörlüğü sadece eğiticiliği değil öğretmenliği de bırakıp gider paramı kazanırım. Ama ben hep birşeyleri düzeltebilmek için çaba gösterdim göstermeyede devam edeceğim elbette.

2-
the_korsan' Alıntı:

Burada bir yanlış anlama var ben @besSTy dilekçesini de durmunuda bilmiyorum benim dediğim Fatih İlçesinde bir öğretmenimiz ve kendisi okulda tek öğretmen ve kendisine seni başka okulda formatör öğretmen yapalım(İStanbul da bu tüm ısrarlara rağmen yapılmıyor herkes kendi okuluna şeklinde yürütülüyor) dememize rağmen dilekçe yazmış birde gitmiş zat-ı şahane elden eslim etmiş şube müdürüne.
Benim şube müdürüne söylediğim
"dilekçeler gönüllü doldurulmadı,
öğretmenler gittiği okulda da noırm fazlası olur gitmek istemezler v.b."
sözlerim eridi hocam 1000 kişide bir örnekle doğrumu değil ama idare dehaklı bak örneği var elimizde diyorlar.

Biz okulda iki BT öğretmniyiz.Ben formatörüm.18 saat ders var .Norm fazlası belirlenirken öğretmenin ders sayısına bakılıyor mu?Sadece hizmet puanına mı bakılıyor. Benim ders saatim fazla olursa diğer arkadaş norm fazlası olur mu?
Bunu şunun için soruyorum diğer arkadaş formatörlük yapamam diyor ve idare de onu istemiyor benim kalmamı istiyor ama onun puanı daha yüksek.

BT Rehber Öğretmeni kadrosu gelecek...en son eğitekde toplantıya katılan il koordinatörüne haber verimiş bütün aşamalardan geçmiş başbakanın önünde (21 Aralıkta) imzadaymış. bu tarihe kadar imzalamıştır... Toplantıda açıklandı..FATİH projesi kapsamında bu kadrolar verilecekmiş...

neyse ist koord. hocam.. dilekçe olayları birbirine girmiş anlaşılan benim dilekçe vermemdeki nedenleri yazdım ki yapılması gereken benim için bu idi.. Ama son bir şey soracam İst. koord hocam.. Benim ihityaç fazlası öğretmen ataması başlığında atama kararnamem geldi. Bakanlık kararnamesi. halen tebliğ edilmedi. Valilik tarafından devam eden bir görevlendirmem var. Bu kadro tayini durumunda bu görevlendirmem devam eder mi.. İlçe den bir sonuç alamadık bu duruma.. Pazartesi günü il ile görüşmeyi düşünüyorum. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı ?

uberk' Alıntı:
BT Rehber Öğretmeni kadrosu gelecek...en son eğitekde toplantıya katılan il koordinatörüne haber verimiş bütün aşamalardan geçmiş başbakanın önünde (21 Aralıkta) imzadaymış. bu tarihe kadar imzalamıştır... Toplantıda açıklandı..FATİH projesi kapsamında bu kadrolar verilecekmiş...

Bunların hepsi hikaye hocam. Şu düştüğümüz duruma bakılırsa !!!

BesSTy' Alıntı:
neyse ist koord. hocam.. dilekçe olayları birbirine girmiş anlaşılan benim dilekçe vermemdeki nedenleri yazdım ki yapılması gereken benim için bu idi.. Ama son bir şey soracam İst. koord hocam.. Benim ihityaç fazlası öğretmen ataması başlığında atama kararnamem geldi. Bakanlık kararnamesi. halen tebliğ edilmedi. Valilik tarafından devam eden bir görevlendirmem var. Bu kadro tayini durumunda bu görevlendirmem devam eder mi.. İlçe den bir sonuç alamadık bu duruma.. Pazartesi günü il ile görüşmeyi düşünüyorum. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı ?

Ne görevlendirmeniz var hocam Formatör Öğretmenlik mi başka birşey mi acaba???

Acıyorum kendime... ÖSS puanıma acıyorum. Beğenmeyip yazmadığım matematik öğretmenliğini yazsam şimdi adım en azından öğretmen olurdu... Bu kadar rezil bir durumda olmaktan o kadar nefret ediyorum ki...

Zonguldak taki yazı :(

Ekli dosyalar

• htiyaç Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirmeleri.rar
    485.7 KB · Görüntüleme: 72
Geri