Norm Durumları-Tek başlık

Kodla Büyü
İstanbul il milli eğitim müdürlüğündeki mesleki teknik atama bölümüne sorun, okullarınız belli oldu bile, onlar size hangi okula gideceğinizi söylerler BELKİ ! Size sormadan okullarınızı seçtiler bile, kadronuzla birlikte herkesin kararnamesi il milli eğitimin müdürünün önüne geldi gelecek, sonrası valinin imzasıyla paket hazır... istanbul çalkalanıyor, haber vermeden, seçmeden nasıl olur da okullarımız belli olur diye... UYANIN MAĞDURLAR...

arkadaşlar bizim norm uzumuz olması için kaç saat derse ihtiyaç var? ve bu hangi yönetmelikte yazıyor?

Genel Bilgi ve Meslek Dersleri Öğretmeni Norm Kadrosu

Madde 11- (Değişik : 5.11.2003-2003/6445 B.K.K.) Örgün ve yaygın eğitim okul ve kurumlarında, genel bilgi ve meslek derslerinden haftalık toplam ders yükü;

a)6-3I saate kadar 1,
b)31-42 saate kadar 2,
c)42'den fazla olması halinde her 21 saat için 1,

öğretmen norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama sonrasında artan ders yükünün en az 15 saat olması halinde ilave olarak 1 öğretmen norm kadrosu daha verilir.

bizimki bu mu yoksa başka statümüzmü var?

kesifci' Alıntı:
Genel Bilgi ve Meslek Dersleri Öğretmeni Norm Kadrosu

Madde 11- (Değişik : 5.11.2003-2003/6445 B.K.K.) Örgün ve yaygın eğitim okul ve kurumlarında, genel bilgi ve meslek derslerinden haftalık toplam ders yükü;

a)6-3I saate kadar 1,
b)31-42 saate kadar 2,
c)42'den fazla olması halinde her 21 saat için 1,

öğretmen norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama sonrasında artan ders yükünün en az 15 saat olması halinde ilave olarak 1 öğretmen norm kadrosu daha verilir.

bizimki bu mu yoksa başka statümüzmü var?

???????????

bu yönetmeliğe göre köy okullarında norm var, ilçe merkezindeki okullarda norm yok :verymad:

:) ihtiyaç fazlası öğretmenler atamalı konulu kararname ile atandığım okulda göreve başlama işlemlerimi yaptığım ilk gün norm fazlası olduğumu öğrendim. İlçeye ve oradanda ile ismim bildirelecekmiş gene :) Nedense hiç şaşırmadım..

BesSTy' Alıntı:
:) ihtiyaç fazlası öğretmenler atamalı konulu kararname ile atandığım okulda göreve başlama işlemlerimi yaptığım ilk gün norm fazlası olduğumu öğrendim. İlçeye ve oradanda ile ismim bildirelecekmiş gene :) Nedense hiç şaşırmadım..
ben de yeni tayin oldum. geçen pazartesi başlangıç yaptırdım. lisede sene başında bt dersini seçmemişler, bir çözüm bulmaya çalışacağız dedi idareciler. 2. dönem seçilememe gibi bir ihtimal var yani. kontenjan.meb modülünden norm var mı diye bakmadım henüz. eğer norm fazlası gözüküyorsam niye tercih listesinde açtılar okulu? ve gelir gelmez başka okula kadromu gönderme durumu söz konusu olur mu?

adige_emrah' Alıntı:
ikarus05' Alıntı:
arkadaşlar, bende norm fazlasıyım, ve ilden 5 tane tercih yapmamızı istiyorlar ve şöyle bir düşüncem var; Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir. bu ibareden benim anladığım; tercih yaptığımız kurumlara atanamadığımız takdirde yerimizde kalırız. yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
hocam bu cümleden nasıl istemezsek yerimizde kalırız ibaresini çıkartabiliyorsunuz anlamadım. orada diyor herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir gayet açık bizi istedikleri yerlere koyabilirler
adige_emrah kardeşime katılıyorum. Buradan şu çıkar, norm fazlası durumunda olup dilekçe vermek zorunda kalan arkadaşlardan atanamayanlar oldukları yerde kalırlar va bir sonraki dilekçe dönemine kadar. Yani buradaki ifade bbaşvuruya zornlanmak adına konulmuş gözüküyor. Başvuruda bulunanlardan atanamayanların görev yerleri cümlenin içerdiği fiilden etkilenebilecek durumda gözükmüyor. Bu bir yönetmelik olduğu için biz diğerinide kastettik gibi saçma sapan bir savunma yapılamaz.
Sonuç olarak, elbette bir çözüm değil. Çünkü, tercih yaptığında yerleri değişecek olan arkadaşları "amannn ben yerimde kalayımda ne olursa olsun" mantığıyla bir kenara itemeyiz. Ancak, norm fazlası olup tercihlerine atanamayan arkadaşları yerinden kıpırdatamayacaklarıda aşikar gözüküyor. Tabiki bir sonraki norm belirlenen döneme kadar. :( Herhangi bir davada kazanılacağı kesin buradaki ifadelerden yola çıkarsak.

ben de norm fazlasıyım ama ilden tercih yapın veya herhangi başka bişey gelmedi henüz.Müdürümüz bu dönem (2.dönem de) gitmezsin ama seneye alabilir il diyor.Sessiz ildekiler bakalım ne olacak? bekliyoruz...

kocaeli'de de belli oldu arkadaşlar.
kontenjan.meb.gov.tr'de ayrıldı diye belirtmişler. pazartesi günü gönderirler herhalde yeni yerleri

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
BesSTy' Alıntı:
ben de yeni tayin oldum. geçen pazartesi başlangıç yaptırdım. lisede sene başında bt dersini seçmemişler, bir çözüm bulmaya çalışacağız dedi idareciler. 2. dönem seçilememe gibi bir ihtimal var yani. kontenjan.meb modülünden norm var mı diye bakmadım henüz. eğer norm fazlası gözüküyorsam niye tercih listesinde açtılar okulu? ve gelir gelmez başka okula kadromu gönderme durumu söz konusu olur mu?

2.dönemde seçilememe gibi bir ihtimal var hocam, hatta seçilme ihtimali yok.
Güzel soru niye tercih listesine açtılar ? Hocam ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor, @besSTy hocamızın başına gelen olaylar zinciri de işleri yönetmelige uyduracaz diye yapılan saçmalıklar zincirinin bir örnegi.

Yeni okulunuzda da norm fazlası görünüyorsanız evet gelir gelmez kadronuzu başka bir yere göndermek istemeleri durumu başınıza gelebilir. örnek istanbuldaki arkadaşlar.

Herşeyde oldugu gibi bu konuda da her ilin farklı uygulaması var, izmir tercih dışı istek dışı başka yere yollamıyor, istanbul yolluyor, maraş yolluyor vs farklı örnekler var.

the_korsan' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
BesSTy' Alıntı:

2.dönemde seçilememe gibi bir ihtimal var hocam, hatta seçilme ihtimali yok.
Güzel soru niye tercih listesine açtılar ? Hocam ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor, @besSTy hocamızın başına gelen olaylar zinciri de işleri yönetmelige uyduracaz diye yapılan saçmalıklar zincirinin bir örnegi.

Yeni okulunuzda da norm fazlası görünüyorsanız evet gelir gelmez kadronuzu başka bir yere göndermek istemeleri durumu başınıza gelebilir. örnek istanbuldaki arkadaşlar.

Herşeyde oldugu gibi bu konuda da her ilin farklı uygulaması var, izmir tercih dışı istek dışı başka yere yollamıyor, istanbul yolluyor, maraş yolluyor vs farklı örnekler var.
sağol hocam, en iyisi okul idarecilerine söyleyim de kontenjan modülüne baksınlar, en azından norm durumumu öğrenirim...

Sanırım bir açıklama eklemeliyim buraya.
İzmirdeki norm fazlası öğretmenler İstanbul gibi resen, tercih dışı yollanmıyor derken şu andaki durumu ifade etmiştim, alınan dilekçelerden sonra kalmanız mümkün değil sizi resen atıyoruz derlerse kimse bişey diyemeyecek bu da ortada. http://bransatama.com/?Syf=26&Syz=8048

xapex' Alıntı:
kontenjan.meb.gov.tr'de ayrıldı diye belirtmişler. pazartesi günü gönderirler herhalde yeni yerleri

İstekte bulunanların yerleri değiştirilmiş , il içinde tercih yapmayanların yerlerini değiştirmemişler anladığım kadarıyla.

İl dışı tercihte bulunanları dikkate almamışlar aynı zamanda. Dönem sonundaki genel yer değiştirme döneminde il dışı olarak tercih alacaklar sanırım.

anlamadığım arkadaşlarım neden illerini yazmıyorlar.Neyse ben İstanbul'dayım ve İstanbul için bilgi vereyim.Bugün il meme gittim ve 135 kişiinin ataması yapılmış durumda.Hatta kararnameler yolda.

xapex' Alıntı:
kocaeli'de de belli oldu arkadaşlar.
kontenjan.meb.gov.tr'de ayrıldı diye belirtmişler.

Bugüne kadar ayrıldı şeklinde gösterilmiyordum. İl içi tercihte de bulunmamıştım. Ancak biraz önce gördüğüm kadarıyla Ayrıldı bölümüne geçmişim.

Ayrıldı olarak gösterilen satırda Seç butonuna tıklayınca hata veriyor , diğer öğretmenlerinkinde öğretmen bilgileri çıkıyor. Sizde durum aynı mı?

herkeste aynı hocam.
bu arada bugün ilden atamaların yapıldığını, imza için müdüre çıktığını fakat müdürün iptal ettiğini, bizim verdiğimiz dilekçelerden sonra kurumlara öğretmen atandığı ve bizim mağdur (!) olduğumuzu düşündüklerinden atamalar için norm fazlası öğretmenlerden ayın 25'ine kadar tekrar dilekçe alacaklarını söylediler.
üstüne basa basada mutlaka dilekçe verin yoksa biz atarız dediler.

Kocaeli içindir.

xapex' Alıntı:
herkeste aynı hocam.
bu arada bugün ilden atamaların yapıldığını, imza için müdüre çıktığını fakat müdürün iptal ettiğini, bizim verdiğimiz dilekçelerden sonra kurumlara öğretmen atandığı ve bizim mağdur (!) olduğumuzu düşündüklerinden atamalar için norm fazlası öğretmenlerden ayın 25'ine kadar tekrar dilekçe alacaklarını söylediler.
üstüne basa basada mutlaka dilekçe verin yoksa biz atarız dediler.

Kocaeli içindir.

Hocam güzel bir haber olduğunu söyleyebilirim , isteğim dışında bir yere atanmıştım.

Zonguldak'ta da katliam yaptılar. Bizim okulda 9 saat bilgisayar dersi var, bilimşiciyi norm kadro fazlası diye 6 saatlik bir okula verdiler. Bu kadar salak atama olabilir mi?

Arkadaşlar bana herhangi bir kararname gelmedi ama kontenjan meb te norm kadrom 0 gözüküyor. Kontenjan meb te görünüm aşağıdaki gibi

Branş Ders Saati Norm Mevcut S.Mevcut Atanan Ayrılan Sıra Bölge Normu Bölge Mevcut İhtiyaç Durum
Bilişim Teknolojileri 9 0 1 0 0 1 0 8 11 0

Bu durum da benim atamam de yapılacak mı yoksa yerimde mi kalacağım ?

Effective61' Alıntı:
Arkadaşlar bana herhangi bir kararname gelmedi ama kontenjan meb te norm kadrom 0 gözüküyor. Kontenjan meb te görünüm aşağıdaki gibi

Branş Ders Saati Norm Mevcut S.Mevcut Atanan Ayrılan Sıra Bölge Normu Bölge Mevcut İhtiyaç Durum
Bilişim Teknolojileri 9 0 1 0 0 1 0 8 11 0

Bu durum da benim atamam de yapılacak mı yoksa yerimde mi kalacağım ?

Hangi il?

Sorunuzun yanıtı : evet , atamanız yapılacak.

Kocaeli il mem'den geri adım geldi.

Şubat tatili içerisinde , aralık ayında isteklilerden alınan dilekçeler doğrultusunda , tercihleri dikkata alınarak yer değişikliği işlemi yapıldı. Bu işlem sırasında tercihte bulunmayanlar resen atandılar. İlgili kişiler kontenjan.meb sayfasında ayrıldı olarak gösteriliyordu.

Bugün il milli eğitim atama bölümünden edindiğimiz bilgiye göre , yapılan atamalar iptal edildi. Kontenjan.meb.gov.tr de ayrılan olaran gösterilen kişiler tekrar kurumlarına gönderildiler. Kurumlarında ihtiyaç fazlası konumundalar hala.

her ilde farklı uygulamalar,kocaeli'de atamalar iptal edilmiş,bazı illerde ise net ve açıklayıcı bilgiler verilerek isteğe göre atamalar yapılmış.ortak bir uygulama yok ortada.ama mağdur edilen arkadaşlarımız çok.

Maalesef farklı uygulamalar oluyor.

Yönetmeliğin yeni değişmiş olması ve ilk defa uygulanacak olması kafaları karıştırıyor. İl mem'ler düzeyinde geçerli bir mazaret değil tabiki. Onların işi bu , düzgün yapmak zorundalar!

buna göre 6 saate bir norm düşüyor.peki neden 15 saati dolduramadığımız için norm fazlası oluyoruz arkadaşlar. 6 saat dersimizin olması yeterli değil mi?İlk atandığım okulda 10 saat dersim vardı ve norm fazlası değildim.Mesleki teknik atamaya bağlandığımız için mi bu sorun oluştu acaba?

the_korsan' Alıntı:
Okulların norm durumları, norm fazlası olmak, yapılabilecek işler gibi bilgiler sadece bu başlıkta paylaşılacaktır.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/83.html
Okulların ders saat yüküne göre verilecek norm kadro tablosu aşağıdaki gibidir.

BAĞIMSIZ OKULLAR
A- 6-31 saate kadar 1,
B- 57 saate kadar 2,
C- 78 saate kadar 3,
EĞİTİM BÖLGESİ OKULLARI
a)6-3I saate kadar 1,
b)31-42 saate kadar 2,
c)42′den fazla olması halinde her 21 saat için 1,

Konu hakkında bilgi vermeyen paylaşımlar, atışmalar tartışmalar silinecektir.

iyi forumlar

Önceden açılan bilgi içeren başlıklar

okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/norm-fazlasi-gorunuyor-musunuz-t52109.html
post577785.html#p577785
meb-atama-ve-yer-degistirme-f133/norm-fazlasi-ogretmen-istegi-disinda-atanamaz-t54808.html
post577786.html#p577786
mevzuat-yonetmelik-f25/norm-fazlasi-dilekce-t55968.html

Yeni durumda 3 saat dersim gözüküyor. Bakalım hangi okula yolculuk...Ağustosta askere gideceğim, gidene kadar bişey yapmasalar bari..

Geri