Tübitak 4006 - 2017-2018

Kodla Büyü
İmza aşamasında sürekli "could not open session" hatası alıyorum.Sanırım hata Tübitak tan kaynaklanıyor.

İmza aşamasında sürekli "could not open session" hatası alıyorum.Sanırım hata Tübitak tan kaynaklanıyor.
Bu e-imza sifresinizn hatali oldugu anlamina geliyor. Sifrenizi dogru girdiginize emin misiniz? Hangi firmadan aldiysaniz o firma in test uygulamasi varsa onda denemenizi oneririm. Ve uc hatali sifre girilirse bloke olma ihtimali var.

Arkadaşlar son sayfada aç yerine kaydet deyip, kaydettiğiniz dosyayı açınca e-imza şifresinin olduğu yere geliyor, diğer türlü hata alırsınız.

Arkadaşlar ekte işlemlerin sırası ile nasıl yapıldığı anlatılıyor faydalı olur umarım.

Ekli dosyalar

• 4_5963282904736859628.pdf
    764.1 KB · Görüntüleme: 279
Hocalarım bizde de aplication blocked by java security hatasını veriyor security editten tüm url leri ekledik yinede bu hatayı alıyoruz karşılaşıpta çözen oldu mu acaba?

java ayarlarını yaptıkdan sonra Yürütücü imzasını attım sıkıntı yok ama Müdürün imza aşamasında java açılıyor imza şifresini giriyorum ondan sonra sayfayı yeniden yüklediğimde imza atılmamış gözüküyor. Nasıl edecez bunu yani tubitak bide bu sistemi yapan.

Arkadaşlar kendim sisteme girdim.
java ayarlarını yaptıkdan sonra Yürütücü imzasını attım sıkıntı yok ama Müdürün imza aşamasında java açılıyor imza şifresini giriyorum ondan sonra sayfayı yeniden yüklediğimde imza atılmamış gözüküyor. Nasıl edecez bunu yani tubitak bide bu sistemi yapan.
Hocam orada kontrol et diye bir buton var orada atılan imzaların yanında güncel hali yer alıyor. Benim de öyle oldu sizinki gibi.

Burada kalem simgesine tıkladığınızda bir liste açılıyor. O listenin altında kontrol et/güncelle butonuna tıklayınca imzalananlar görünüyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    5.2 KB · Görüntüleme: 62
İmzaladıkdan sonra Signing process ended.Sended Signed data deyip kayboluyor. Sonra imzalanmamış görünüyor

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    34.5 KB · Görüntüleme: 42
İmzaladıkdan sonra Signing process ended.Sended Signed data deyip kayboluyor. Sonra imzalanmamış görünüyor
sistemi kapatıp tekrar giriş yaptıktan sonra e imza sürecince güncelle gibi bir seçenk var. oraya tıklayınca yeşilse imzalanmış demektir.

bizim müdürün ismi yok sistemde. bizim girdiğimiz yerden girince de imzalancak dosya yok diyor. bilgisi olan var mı?

sistemi kapatıp tekrar giriş yaptıktan sonra e imza sürecince güncelle gibi bir seçenk var. oraya tıklayınca yeşilse imzalanmış demektir.

bizim müdürün ismi yok sistemde. bizim girdiğimiz yerden girince de imzalancak dosya yok diyor. bilgisi olan var mı?
Hocam ilçe mem ile görüşmeniz gerekiyor sanırım

Müdürünkini imzalamaya çalışıyoruz fakat imzalanıyor diye dönüp duruyor 2 saattir...

Okul Müdürünün e-imzası için giriş sayfasında yeni kayıt oluştur kısmını dolduruyoruz, ama sabahtan beri arıza veriyor. Bir türlü kayıt yapamadık. Sizin de öyle mi Hocalarım?
ya da müdürün imzası için başka bir yol var mı?

Arbis için kullanıcı oluşturmak istediğinizde saat 18.00 dan sonra deneyin. Sistem o zaman daha iyi çalışır. ben dün o vakitler denedim. Sıkıntı olmadı.

Herşey tam olduğu halde okul müdürünün imzasını kabul etmiyor imza sertifikası geçersiz diyor bu yüzden imza aşamasına geçemiyoruz, aynı sorunu yaşayan ve çözebilen arkadaşlar var mı aceba:rolleyes:

imzayı basacaz ama smart card is not accessible (akıllı karta erişilemiyor) hatası veriyor. bilgisayar tanıyor aleti. e imza sayfası tanımıyor

imzayı basacaz ama smart card is not accessible (akıllı karta erişilemiyor) hatası veriyor. bilgisayar tanıyor aleti. e imza sayfası tanımıyor
Suruculeri kurdugunuz halde bu hata geliyorsa java surumunden kaynaklaniyor olabilirm bendekinde oyle olmustu. Farkli bir pc de farkli bir java versiyonu vardi. Onda denedim imzalandi.

Geri