Elektronik ile Elektronik ve Hab. Öğretmenliği mezunları

Kodla Büyü
Bende elekttronik mezunuyum. İlk atamam da endüstri meslek lisesiydi. Teknik öğretmen olarak burada 2.5 yıl çalıştıktan sonra zorunlu hizmet için bulunduğum ilde zorunlu hizmet kasamına giren bi ilkokula tayin istedim. 3 yıldır da buradayım. Şimdi önümüzdeki atama döneminde olurda tayin istersem benimde meslek lisesi hakkım elimden alınmış olacak sanırım. Hepiniz şu an meselk lisesinde çalışırken meslek lisesine atama isteme ile ilgili dilekçe veriyorsunuz. Peki bu dilekçe işi bizim için geçerli değilmi.

hocam elbette bu durum sizi de bağlıyor;bir an evvel forumda ki dilekçe örneklerin den birini kendinize göre uyarlayıp;okulunuza vermesliniz ki dilekçe veren kişi sayısı arttıkça bana kalırsa bakanlık bu durumu en kısa sürede değerlendirmek zorunda kalcaktır..yoksa 1500 kişilik camia 10-20 dilekçe gelse;bu işi sürünceme de bırakabilirler..O yüzden ses getirmemiz lazım ki kaile alsınlar bizleri...aksi takdir de siz sizin durumunuzdaki arkadaşlar bir daha mesleki-teknik liselerde çalışma fırsatı bulamayabilir...

cagdas' Alıntı:
dilekçeyi aldım. okul müdürü seminere gitmiş yalovaya dönünce hemen verecem.

hakkımızı arayalım yoksa bunların, senin hakkın yendi tekrar verelim diyecek halleri yok.

Ayrıca atama ile ilgili tüm birimlere mail atalım arkadaşlar.

hocam okul müdürünü beklemenize gerek yok.. dilekçeler müdüre değil müdüriyete verilir.. müdür gittiyse okul kurum olarak açık olduğu sürece dilekçeyi almak zorundadır.. ya hasbin allah ne okullar var.. doğudamı görev yapıyorsunuz?

tolgabaysal' Alıntı:
Bende elekttronik mezunuyum. İlk atamam da endüstri meslek lisesiydi. Teknik öğretmen olarak burada 2.5 yıl çalıştıktan sonra zorunlu hizmet için bulunduğum ilde zorunlu hizmet kasamına giren bi ilkokula tayin istedim. 3 yıldır da buradayım. Şimdi önümüzdeki atama döneminde olurda tayin istersem benimde meslek lisesi hakkım elimden alınmış olacak sanırım. Hepiniz şu an meselk lisesinde çalışırken meslek lisesine atama isteme ile ilgili dilekçe veriyorsunuz. Peki bu dilekçe işi bizim için geçerli değilmi.

şuan itibariyle alındı sanırım zaten.. geri almak için dilekçe ve dava..

Bende elektronik bilgilerinden pek eser kalmasada, belliki bunlar bizim mezuniyet alanımıza takmış durumdalar, madem onlara göre biz meslek liseleri için uygun değiliz, bilişim alanı 4 dala ayrılmış durumda olduğuna göre tüm dallar için bunu kastediyorlar demektir. Aslıdan burada bi kozumuz var, maden sorun mezuniyet alanımız, teknik servis dalını kim verebilmeye uygun durumda. Bilişim teknoloji öğretmenleri içinde bu konuya en yatkın biz olmalıyız. Zaten gerçekte de bildiğim kadarıyla böyle, teknik servis dalının olduğu okullarda bu dersleri elektronik mezunu arkadaşlar veriyor, bizden kimse yok ise zaten kimse vermek istemiyor. Bende bu dal derslerine girmek istemezdim. Daha önceden incelemiştim, hatırladığım kadarıyla motor uygulamaları yapmak gibi konular bile vardı. Osilaskop konusunu anlatmayı bırakın kaç bilgisayarcı doğru düzgün osilaskop kullanmıştır. Kaç bilgisayarcı pic ile ilgili uygulamalar geliştirmiş ve montajını yapmıştır acaba. Ki bence bilmesine gerekte yok. Ama bu konular ile ilgili dersler var. Aradan geçen yılların birçoğumuza bile unutturduğuna eminim. Nitekim benim için öyle. Bu dalın bu alanda olması bile ilginç aslında ama bu durumu lehimize kullanabilirmiyiz diye de düşünüyorum.

tolgabaysal' Alıntı:

geçerli.. daha önceden açıkca meslek lisesine atanmışsın.. hiç atanmayanlar içinde anayasanın eşitlik hükümleri geçerli olacaktır..

ceyne' Alıntı:
Bende elektronik bilgilerinden pek eser kalmasada, belliki bunlar bizim mezuniyet alanımıza takmış durumdalar, madem onlara göre biz meslek liseleri için uygun değiliz, bilişim alanı 4 dala ayrılmış durumda olduğuna göre tüm dallar için bunu kastediyorlar demektir. Aslıdan burada bi kozumuz var, maden sorun mezuniyet alanımız, teknik servis dalını kim verebilmeye uygun durumda. Bilişim teknoloji öğretmenleri içinde bu konuya en yatkın biz olmalıyız. Zaten gerçekte de bildiğim kadarıyla böyle, teknik servis dalının olduğu okullarda bu dersleri elektronik mezunu arkadaşlar veriyor, bizden kimse yok ise zaten kimse vermek istemiyor. Bende bu dal derslerine girmek istemezdim. Daha önceden incelemiştim, hatırladığım kadarıyla motor uygulamaları yapmak gibi konular bile vardı. Osilaskop konusunu anlatmayı bırakın kaç bilgisayarcı doğru düzgün osilaskop kullanmıştır. Kaç bilgisayarcı pic ile ilgili uygulamalar geliştirmiş ve montajını yapmıştır acaba. Ki bence bilmesine gerekte yok. Ama bu konular ile ilgili dersler var. Aradan geçen yılların birçoğumuza bile unutturduğuna eminim. Nitekim benim için öyle. Bu dalın bu alanda olması bile ilginç aslında ama bu durumu lehimize kullanabilirmiyiz diye de düşünüyorum.
hocam kesinlikle katılıyorum,şöyle bi düzenlemeye gitsinler BTS alanının tüm derslerine;bunun yanı sıra 10.sınıfta okutulan ortak derslerin tümüne ve aldığımız eğitime uygun başka dersler de varsa tüm bunlara elektronik mezunu bilşimciler girebilir ve bu okullarda çalışabilir densin ki aldığımız eğitimi klvaye mause anlatarak heba etmeyelim...Bunun benzerini tekstil de uyguluyolar..tekstilide ayırmışla pekçok alt dala ;hangi derslere hangi alandan mezun olanlar girebilir giremez açık açık belli..Bunu akıl etseler buna da razıyım..,Ayrıca BTS leri de hep bize güvenerek açtılar;şimdi biz olmadan dışardan elektronik hocası bulup görevlendirme ile dersleri doldurmaya çalişiyolarmış.Benim geçen yıl ki okulum için konuşuyorum..Yoksa bilgisayarcılar için bu dersler külfet ve zorlanıyolar gerçekten.

mr_ogretmen' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
dilekçeyi aldım. okul müdürü seminere gitmiş yalovaya dönünce hemen verecem.

hakkımızı arayalım yoksa bunların, senin hakkın yendi tekrar verelim diyecek halleri yok.

Ayrıca atama ile ilgili tüm birimlere mail atalım arkadaşlar.

hocam okul müdürünü beklemenize gerek yok.. dilekçeler müdüre değil müdüriyete verilir.. müdür gittiyse okul kurum olarak açık olduğu sürece dilekçeyi almak zorundadır.. ya hasbin allah ne okullar var.. doğudamı görev yapıyorsunuz?
ah be hocam,k.maraşa bağlı belde de, okulda müdr yrd. yok, tek müdür var onunda kendine hayrı yok. zaten dilekçeyi bile ben götürecem mem'e muhtemelen. neyse deşme yaramı :)

Sayın İbrahim Karakaya,

AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz 956085 numaralı başvurunuz, Milli Eğitim Bakanlığı'na iletilmiştir. Bakanlığın ilgili biriminden gelen cevap aşağıda yer almaktadır.

" Şikayetleriniz bakanlığımızın ilgili birimlerine iletilmiştir. İyi günler diliyoruz."

Bilginize sunar sistemimizi kullandığnız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
Saygılarımızla...

AK PARTİ GENEL MERKEZ
HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI
AKİM
444 25 44

mr_ogretmen' Alıntı:
Sayın İbrahim Karakaya,

AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz 956085 numaralı başvurunuz, Milli Eğitim Bakanlığı'na iletilmiştir. Bakanlığın ilgili biriminden gelen cevap aşağıda yer almaktadır.

" Şikayetleriniz bakanlığımızın ilgili birimlerine iletilmiştir. İyi günler diliyoruz."

Bilginize sunar sistemimizi kullandığnız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
Saygılarımızla...

AK PARTİ GENEL MERKEZ
HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI
AKİM
444 25 44
:+1: her koldan şikayetlerimizi iletelim. sesimizi başka tülü duyuramayız.

gauldoth hocam bildiği kadarıyla 2010 1. özür yerdeğişitrmelerinde ilçinde meslek liseleri açıldı ama il dışı tayinlerde meslekler görünmedi. 2. özür yerdeğişitrmelerinde ise ben hata aldığımdan bakamadım ama olağanüstü haller özüründen bakan arkadaşlar iliçinde de meslek liselerinin görüntülenmediğini belirtmişlerdi. Yine ildışı sağlık özründede açılmamıştı
Bundan sonrada anladığımız kadarıyla meslekler hiç açılmayacak.
Çıkış noktalarıda bundan sonra bizim meslek liseleri için yetersiz olmamızmış. Şu adamları biraz rahatsız etmek lazım arkadalar, telefonla bizi doğru düzgün dinlemeseler bile mail atıp dikkatlerini çekmeye çalışalım. Benim gördüğüm kadarıyla sıralarsak başlıklar şunlar olabilir;
1. Teknik servis dalının ders içeriklikleri tümüyle elektronik ağırlıklı ve bu dersleri verebilen bilişim öğretmenleri bizleriz.
2. Lise 10 düzeyinde okutulan ortak alan dersleri temel elektronik ve ölçme ile teknik ve meslek resmi dersleri bizim alanımızla doğrudan ilgili, btt ders içeriğide çok zengin ve bir çok noktada cihazların çalışma mantıklarına değiniyor ve elektronik bilgisi ve donanım bilgisi gerektirmekte.
3. Daha önceki bilgisayar bölümlerinde verilen mikroişlemciler ve paket programlama dersleri ile pascal, C, ve assembler programlama dilleri olarak sayılabilir ve tümüyle alan içeriğimizle uygun derslerdi. Dolayısıyla meslek liselerine atanmamız gayet doğaldı. Şu an ise kazanılmış hakkımız elimizden alınmakta.
4. Megep kapsamına geçildiğinde tüm bilişim öğretmenleri için yeni müfredat söz konusu olmuştu, dolayısıyla sadece biz değil diğer bilişim öğretmenleri de o zaman eksiklerini kapatmaya çalışmış ve eksik yönleri doğrultusunda hizmetiçi eğitimlere katılarak eksiklerini giderme yoluna gitmiştir. Hizmetiçi eğitimler anlamsızmıdır? Ağ işletmenliği dalı için hala %100 bu eğitimi verebilecek öğretmen sayısı yok denecek kadar azdır. Bu durumda kimler hangi alan için yeterli yada yetersiz ayırımı yapılmalıdır.
5. 119 sayılı karardaki madde 8’in kalkması bizi etkilememekle birlikte 80 nolu esaslar kararlarında madde 10 ve geçici madde 1 eski haklarımızı tümüyle korumaktadır. Herhangi bir karar yok iken farklı bir uygulamaya gidilmesi yasal değildir.
6. Teknik eğitim fakültesi mezunu olmakla beraber otomatikmen Teknik öğretmen ünvanı almış durumdayız. Teknik eğitim fakültelerinin kuruluş amacı ise mesleki teknik okulların öğretmen ihtiyacını sağlamak olduğuna göre yapılan uygulama bu fakültelerin kuruluş amacına da ters düşmektedir ve teknik öğretmen olarak bu kurumlarda çalışma hakkımızda elimizden alınmaktadır.
7. Lisans mezuniyetimiz sonrasında tef elektronik ve bilgisayar anabilimdalında yüksek lisans yapan arkadaşlarımız ve hakkımız var olduğuna göre bilgisayar alanında yetersiz sayılmamızda yine anlamsız olacaktır. Tef Bilgisayar ve Elektronik mezunları yüksek lisans eğitimlerini aynı anabilimdalında birlikte yapmaktadırlar.
8. Mesleki okullarda görev yapmamız uygun değil ise şu an itibari ile çalışan elektronik mezunu bilişim öğretmenleri görevlerini yapamıyorlarmı? Sadece bu durumdan dolayı ile bile meslek liselerinde çalışan arkadaşlar emsal gösterilip hakkımızı geri alabilmemiz gerekir.
Bu sorulara cevap verebileceklerini zannetmiyorum. Bu konular üzeriden biraz sıkıştıralım diyorum. Burada eksiklerim yada yanlışlarım varsa ekleme yaparak düzeltin arkadaşlar. Herkes bu maddelerin biri üzerinden şıkıştırırsa belki yaptıkları yanlışın farkına varırlar, hakkımızı alsak bile bundan sonrası için bizimle uğraşmaktan bir ihtimal vazgeçerler.

Hocam bu soruları kime nasıl ulaştıralım??nasıl soralım??bi yetkili bulmamız lazım ki karşımızda bu sorulardan sonra yüz ifadesini görebilelim!!!kaldı ki hala ısrarlı söylüyorum;şu an teknik öğretmen olarak görev yapan 2 yıllık MYO mezunu elektronik hocaları var..O zaman onlarlada uğraşsınlar..eğer bu iş olumsuz sonuçlanıs bende bu konuyu getiricem gündeme;sayı hiç önemli değil 3-5 kişi dahi olsa onlarda gündeme gelecek o zaman..hadi bakalım...

ben talim terbiyedeki adamla konuşurken eğitim durumumunzan filan bahsaedecektim lafı ağzıma tıktı biz çizelgeye göre hareket ederiz dedi. KOnuşturmuyorlar bile kendi bildiğini papağan gibi tekrar ediyorlar o kadar

CEYNE'nin dediklerine katılıyorum..
Ayrıca bu mayısta beni meslek lisesine atamasalar bile dava açıp dönerim..
Hasta ettiler beni.. Hiç canım çalışmak istemiyor..
Zaten doğudan kurtulunca rahat ederim diyorum.. Off.. neyse napalım artık ulaşabildiğimiz herkese ulaşalım dilekçe vermeleri için arkadaşları uyarın mutlaka.. bu arada cevap bekleyeceğiz bir aydan az kaldı tayinlere bakalım ne olur..

BAK HELE SEN..

Bilin bakalım ekte ne var???
elektronikciler-bilgisayarcılar arasında uygulanan farklı dersler..

marmara üniversitesi için..

bu 11 derside kazanıp alsam resmen bilgisayr öğretmeni olurum değilmi..

ondan sonra o seksen sayılı şeyi alıp çıkaranın masasının gözüne koyarım.. :puhaha:

EKTE A VE B SÜTUNLARINA BAKIN ÇİFT TARAFLI

Ekli dosyalar

• elo-bil.rar
    30.4 KB · Görüntüleme: 49
hocam beklemede herkez sanıyorum..Ankara daki arkadaşlardan yetkililere ulaşabilenler yok mu??umut varmı bu atama dönemin de bize meslek liseleri gözükecek mi?? yoksa davalık mı olacaz??

arkadaşlar talim terbiyeye direk dilekçe yollasınlar demişler personelden bi yetkili ama mümkünmü o şekilde??
silsile yolunu takip etmeden;direk oraya yollasak dilekçeleri sorun olmazmı??

bu arada meb bilgi edinmeden mail yoluyla gelen yanıt; "Cevap Metni : TALİM VE TERBİYE KURULUNUN 80 SAYILI KARARINA GÖRE İŞLEM YAPILMIŞTIR." :x

:x Anlaşıldı arkadaşlar bu iş davayla düzelecek, herkes dava açarak kişisel olarak haklarını alacak artık..

bilgi edinmedekiler sorunumuzu okumamışlardır bile atama kelimesini görğnce 80 sayılıyı yapıştırmışlar

dilekçeleri verdik bekliyoruz . Bu atamalarda birşey olur mu bilmiyorum ama bu durumdan pek çok kimsenin haberi var artık şurdaki 4-5 kişi sayesinde . Ben arkadaşlarımı arıyorum genelde hepsinin bilgisi var ama keyifleri iyi olduğu için sadece seyrediyorlar . Nasıl olsa birileri uğraşıyordur mantığında çoğu. Hakkımızda hayırlısı eninde sonunda hakkımızı alacağız sancılı olacak ama napalım.

yeşil26 hocam benim ilk atamamda çok programlı liseye oldu. 8/1 den başladıysan artık teknik öğretmen olarak başlamışsındır. İlköğretime atandıysan sadec teknik öğretmen tazminatınız kaybediyorsun yeniden mesleğe dönersen ki inşallah dönebilmemiz için tekrar hakkımızı alcağız tekrar teknik öğretmen tazminatını almaya başlarsın.

inşallah alacağız hakkımızı.. böyle saçmalık anca Türklere özgü :)
ben mayısta tayin isteyeceğim nasip bakalım.. ama ilkokulda olsa tayin isteyip gideceğim..

1-meslek liselerine tayin isteyemediğime ve madur edildiğime dair bir dava ve sonucundada tazminat davası..
2-atamada ihtiyaca bulunan tüm okulların değilde sadece bi kısmının açılmasından dolayı dilediğimiz okula tayin isteyemiyorum ama benden daha önce atanıp ve hatta mecburi hizmeti bile affedilenler o okullarda görev yapmaktalar.. bundan dolayıda ayrıca bir dava açacağım..

davalar sonucunda meslek lisesine ve ayrıca istediğim açık bulunan bir okula kadro alabilmeyi planlıyorum..

ARKADAŞLAR,

dava soğuk bir kelime, dava denince insan çekiniyor aslında ama bu öyle değil basit idari davalar küçük bir tutarla dava açabiliyorsunuz zaten davayıda kazanısanız masraflarınız ödeniyor..
herkes dava açmalı bence hele sendikalı olanlar hiç durmasınlar..
ben devletime karşı öyle doluyum ki anlatamam.. beni çok üzen bu devlete hukuki haklarım için "pire tüyü" kadarda olsa hakkımı yeseler artık dava açmak istiyorum.. ve açmaya niyetliyim.. 200-300 tl bütçeyle bir çok davalar açılabiliyor..

Sizlerle bir fıkra anlatayım konuyla ilgili sayılır:

Bir anne deve ile çocuğu konuşuyor,
çocuk- Anne bizim ayaklarımızın tabanı neden geniş
anne- Çölde kuma batmayalm diye
çocuk- bizim neden sırtımız tümsek
anne- içinde su var çölde uzun süre dayanabilelim diye
çocuk- kipriklerim neden sık ve güçlü
anne- çöldeki fırtınalarda kum kaçmasın diye..
çocuk- o zaman hayvanat bahçesinde ne işimiz var..,

işte böyle bizde hayvanat bahçesindeki deve gibiyiz.. aslında bulunmamamız gereken yerlerdeyiz.. tüm özelliklerimizi başka bir iş için ideal olsada kadere kısmet öğretmen olduk öyle kaldık..

meslek liseliyiz diye anca öğretmen olabildik.. birçok doktor yada mühendisten aynı sınavda fazla net çıkardım halbuki..

kısa dönem er olduk, onca bilgimizle kültürümüzle inşaat demiri yada assubayların evini taşıdık (böyle vatani görev olmaz)

memurlukta nice hak etmediği makama sahibi insan gödük..

eğitim sisteminde hep öğrencinin kayrılarak geçirilerek, kültürün yavaş yavaş katledildiğini gördük..

devlet sisteminin kısır ve yavaş döndüğünü gördük ve hatta yanlış döndüğünü gördük

memurun dayısı olmadan, yağcı olmadan hep çalışıldığını ama hiç yöneticilerini memnun edilemediğini gördük

devlet sistemindeki yöneticilerin kendilerini PATRON gibi hissettiğini ve öyle davrandığını gördük

devlet sisteminin önemli bir bölümünün şekilden ibaret olduğunu gördük

laf olsun diye yapılan işleri çok gördük

her türlü yöneticinin IQ testi yapılarak işe alınması gerektiğini gördük. gerçektende bence yapılmalı ve meslek ehliyetinin yanında yeterli zeka seviyesinde olmalı bu da yine bilgisayarlarla yapılsınki yoksa adam kayırmalarla deliler bile geçer o testi.. o zamanda bişey değişmemiş olur :)

idari ve yönetim kadrolarını sürekli değil geçici verilmesi gerktiğini gördüm..

hatta tüm devletin özel sistem mantığıyla çalışması gerektiğini gördüm..

devlette denetimsizlik ve adaletsizlik gördüm..

Tuna54' Alıntı:
yeşil26 hocam benim ilk atamamda çok programlı liseye oldu. 8/1 den başladıysan artık teknik öğretmen olarak başlamışsındır. İlköğretime atandıysan sadec teknik öğretmen tazminatınız kaybediyorsun yeniden mesleğe dönersen ki inşallah dönebilmemiz için tekrar hakkımızı alcağız tekrar teknik öğretmen tazminatını almaya başlarsın.

hocam nereye atanırsanız atanın 657 deki ve ünvan kanunundaki dilekçede yazdığım maddeye göre teknik öğretmen ünvanınız vardır.. 8-1 başlama olayı 657 de bahsediyor.. ama devlet birde neresinden çıkardıysa atölye ve laboratuvar öğretmeni diye bir kavram çıkarmış tüm yönetmeliklere de yazmış.. şunu biliyormuydunuz.. eğer öğretmenliğinizden istifa edip okulunuzdaki teknisyen kadrosuna geçebilseniz 2300 tl civarı maaş alırsınız.. aslında bu bahsettiğim şeyle ilgilide eşitliğe uymadığından dolayı dava açsammı.. olaki kazanırsam müthiş olur... bunu memlekete gittikten sonra araştıracağım.. zevkine ufak işler sebebiylede olsa dava açacağım, devlet artık düzgün olsun.. yamuk..

aynen hocam devletimizin 2. büyük kazığı oldu bu 1.si 28 şubatın armağanı zorla öğretmen yaptırıldık;tam lise 2 den 3 geçtiğim sene;sınava girceğim sene ilk mağdurları biz olduk bu katsayı olayının;o zamanda dava açtık danıştaya ama bi güzel reddettiler;ne basın da ne medya da bi allahın kulu destek çıkmadı;yol göstermedi...HAla anlayabilmiş değilim;elektronik mezunu bi meslek öğrencisinin;elektronik mühendisliği niye alanından sayılmaz???????????biri açıklasaya şunu bana??nasıl bi ülkedeyiz gelde deli olma...!!!ama bu defa hakkımızı vermesinler 3yıl -4 yıl da sürse ;ne kadar tutarsa tutsun avukt ve mahkeme masrafları;hesabı görücem bu devletle...Eğer hukuk devletiyse gerçekten????yoksa hukukta guguğa dönecek gibi bi endişem yok değil....

Sayın hocalarım Eğitim bir sen ilçe temsilciliği aracılığyla bir dilekçe daha gönderdim sendika genel merkezine.İnsallah bunlar etki yapar.Birde bişey soracam bu şubat ayında il içi tayinlerde bize meslek liseleri açıldımı açılmadımı...Farklı durumlar var galiba ...

Geri